Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Зустріч форумчан 2019 р. у Бухті Вікінгів. Опитування.   07/13/2019

Звертаю увагу форумчан на попередню пропозицію пана Михайла @miro вчетверте зібратися у вересні на зустріч форумчан у Бухті Вікінгів та прохання відписатися в темі зацікавлених.  http://tochok.info/topic/13779-місце-провення-щорічної-зустрічі-форумчан-2019/   
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

4,730 posts in this topic

51 хвилину тому, Надія сказав:

Та нічого не вийде. Знайдете нову матку неподалік льотка. Особливо якщо матка іншої породи. Чим агресивніші бджоли, тим більш наполегливо виводять своїх. Інколи приймуть, а коли буде розплід закладуть нові маточники і з часом поміняють на "свою"

Якщо матку не знайду, то іншого варіанту не залишиться. Та й існує цей метод, люди чомусь описують в різних джерелах. 

8 часов назад, Вадим Попов сказал:

Ну тоді вона буде не зовсім їхня.

Тому і написала у лапках

9 часов назад, Надія сказал:

поміняють на "свою"

10 годин тому, Вадим Попов сказав:

Відстань між летками 50 см.

У мене відстань була більше 5 метрів, переставляв пастку з роем кожного дня по 0,5 метра, наступного дня, як дійшов в притул до лежачка об'єднав. Їхню матку придавив. Побризгав самогоночкою, струсив та й по всьому. Єдине, що старі бджоли літали дугою від старого місця до нового. А тут всього 50 см.

Ну тоді вона буде не зовсім їхня.

Чув таку байку, що бджоли давали насіяти, потім вбивали, вивиодили, насіяла, ще раз вбили, потім ще раз - і до осені купка бджіл:blink:

В 17.06.2019 в 21:05, Серж 82 сказав:

, а перепустити через ганеманку.

Це типу перетерти?

Це типу перетерти?
Це типу пересіяти

8 часов назад, gardener сказал:

Це типу перетерти?

1 час назад, Вадим Попов сказал:
8 часов назад, gardener сказал:
Це типу перетерти?

Це типу пересіяти

Поставити зверху вулика порожній корпус з ганеманкою і висипати бджіл туди. Відчуваються і зайдуть в гніздо а матка буде на ганеманці

11 часов назад, Shveik сказал:

Чув таку байку, що бджоли давали насіяти, потім вбивали, вивиодили, насіяла, ще раз вбили, потім ще раз - і до осені купка бджіл:blink:

Байку підтверджую! Було подібне в тому році...

Кто знает когда в змиевском районе зацветет подсолнух ??? Надо на качовку успеть....

Я раніше запитував прр об'єднання сім'ї та рою. Так от, сьогодні дивився цю сім'ю, так як літ був майже 0 у них. На 3-й з кінця рамці (з протилежної від гнізда стороні) на недобудованій вощині знайшов маточник з сантиметр з личинкою (5-денний засів), залитою молочком. Коли розганяв бджіл - випадково роздавив його. Переглянув всю сім'ю 3 рази - 1-денний засів знайшов, матку ні. Вощину не тягнуть, на увесь вулик знайшов 1 бджоду з обніжкою. У вулику бджіл не дуже - обсижені рамки слабо. Зате навпроти летка бороди на рамках висять. Трохи в сторону - бджіл майже немає. Гул стоїть у вулику наче на аеродромі. І ще одне - в деяких чарунках личинки наче лежать на стінці рамки, а деякі з коричневими плямами. Рамка нова - відбудували самі.
І засів отакої щільності - там печатний, одноденний, 4-5 денний весь вкупі. Одна рамка є повністю засіяна 2-3 денним засівом.
Що то таке?e14161a87496a71684ddc6bed9373e1a.jpg458f0ca14eefc9ac91c3c934bcc0d798.jpg

В 17.06.2019 в 15:45, Вадим Попов сказав:

А потім, коли всі сплють (ну або більшість) - знайти в купі тої бджоли матку і забрати. Потім підсадити плодку.

ВСІ- то бджоли чи сусіди? :umora:А як без матки і мізки виламують...

В 17.06.2019 в 22:43, ATTN сказав:

Пробую виправити ситуацію методом Наліт на матку. Із вулика забрав всі рамки із бджолами і відніс в імпровізований вулик із корпуса (так як пустих вуликів немає), тих що залишилися витряс в корпус, вулик залишив на своєму місці та закріпив в ньому планку з маткою в кліточці. Далі буде видно що з цього вийде.

Я побоялась так робити.Як вони 3-рьох не прийняли.Думаю, ще грохнуть 4 -ту, то я їх тоді точно вивезу в ліс.

6 часов назад, Вадим Попов сказал:

Що то таке?e14161a87496a71684ddc6bed9373e1a.jpg458f0ca14eefc9ac91c3c934bcc0d798.jpg

Трутовку маете.

В 18.06.2019 в 20:16, Shveik сказав:

15 годин тому, Ivan S сказав:

Байку підтверджую! Було подібне в тому році...

Продовження байки: 2,06 впіймав рій. Дав 4 вощини,1 пергову, 1 сушинини, 1 кормову. Вощину майже відтянули всю. Матка світла, полосота засіяла 9,02. Вчора хотів їх підсилити 2 рамками печатного а там. 1 рамка засіяна і все (засів плотний  є  трохи печатного- бджолиний, також є личинка одноденка, яєць не має ні на одній рамці), і на ній 7 мисочок десь на одноденці з купою молочка. Матки не має. Чи вбили, чи з дуру метнулась на дообліт незрозуміло. Шкода що не маю що їм підселити нормальне. Зсипати з  комось теж  трохи побоявся що  після обєднання можуть грохнути матку.  Лишив ім  3 мисочки з самою меншою  личинкою. Подивлюсь чи  перескажеться байка ще раз. :hmm:  
Edited by bosik2017

8 часов назад, Вадим Попов сказал:

Я раніше запитував прр об'єднання сім'ї та рою. Так от, сьогодні дивився цю сім'ю, так як літ був майже 0 у них. На 3-й з кінця рамці (з протилежної від гнізда стороні) на недобудованій вощині знайшов маточник з сантиметр з личинкою (5-денний засів), залитою молочком. Коли розганяв бджіл - випадково роздавив його. Переглянув всю сім'ю 3 рази - 1-денний засів знайшов, матку ні. Вощину не тягнуть, на увесь вулик знайшов 1 бджоду з обніжкою. У вулику бджіл не дуже - обсижені рамки слабо. Зате навпроти летка бороди на рамках висять. Трохи в сторону - бджіл майже немає. Гул стоїть у вулику наче на аеродромі. І ще одне - в деяких чарунках личинки наче лежать на стінці рамки, а деякі з коричневими плямами. Рамка нова - відбудували самі.
І засів отакої щільності - там печатний, одноденний, 4-5 денний весь вкупі. Одна рамка є повністю засіяна 2-3 денним засівом.

Семья-трутовка.

На маточник не обращай внимание.Это так сказать фальш-маточник,т..е. попытка пчел,которые еще при памяти, вывести матку из неплодного(трутового) яйца.

Присмотрись к содержимому ячеек.Там яиц по нескольку штук в каждой.Как правило все не по центру.На то что есть по центру тоже не обращай внимания,это яйца не матки 100%.

Дальнейшая картина-горбатый расплод и рамки в перетопку.Семью умножаем на ноль.

Семья-трутовка.
На маточник не обращай внимание.Это так сказать фальш-маточник,т..е. попытка пчел,которые еще при памяти, вывести матку из неплодного(трутового) яйца.
Присмотрись к содержимому ячеек.Там яиц по нескольку штук в каждой.Как правило все не по центру.На то что есть по центру тоже не обращай внимания,это яйца не матки 100%.
Дальнейшая картина-горбатый расплод и рамки в перетопку.Семью умножаем на ноль.
Єгор, дозволю собі з Вами все таки не погодитись. Матку позавчора ще бачив в сім'ї. Яйці по одному в чарунку і засів щільний.
Я вже думаю - або кам'яний, або мішотчатий розплід. На сусідньому форумі це ж саме діагностували.

Єгор, дозволю собі з Вами все таки не погодитись. Матку позавчора ще бачив в сім'ї. Яйці по одному в чарунку і засів щільний.
Я вже думаю - або кам'яний, або мішотчатий розплід. На сусідньому форумі це ж саме діагностували.

Кам*яний розплід не так виглядає.Він як виноградна кісточка , випадає з рамок.Такого не спостерігаю.

Мішотчастий тягнеться сопльою за сірником, якщо колкпнуть чарунку.

Такий решітковий засів, може бути пов*язаний з малою силою сім*ї в молодій бджолі.Матка сіє де бачить, бо їй не підготували, як то має бути.От і виходить така картина.Але :IMHO1:Іноді коли молода бджола починає потужно виходити снрпантином з рамки, то ситуція вирівнюється.

В мене в 1 нуку також стався провал з молодою бжолою, а матка потужна.Одні вже льотні, а молода ще не вийшла, і упсссс..трохи насіяла по 2 яйця в 1, мало, але є.Ну нічого, виправили.Все ок.

В ‎19‎.‎06‎.‎2019 в 16:31, Вадим Попов сказав:

Що то таке?e14161a87496a71684ddc6bed9373e1a.jpg

Причин може бути декілька: "недосвідчена матка", відсутність взятку, ройовий стан, хвороба. Почекайте кілька днів та поспостерігайте.

IMG_20190620_173212.thumb.jpg.559e8b6f6220faf6964da77181c21143.jpg

З розплодом проблеми. :(

Причин може бути декілька: "недосвідчена матка", відсутність взятку, ройовий стан, хвороба. Почекайте кілька днів та поспостерігайте.
Сьогодні хотів матку жахнути і лишити їм маточник, потім коли розплід вийде кинути на вощину в новий вулик. Але взяв рамку в руки, а вона вичищена і відполірована і матка в ті чарунки де був мертвий розплід вже поклала яйця.
Запаху з вулика ніякого нестандартного немає. Пахне липою і прополісом.
Просто на ріпаку і акації матку сильно обмежили підливши гніздо, а суші не було, щоб розширити для матки. От і стався дефіцит молодої блжоли.
Матка 18 року. Сім'я була на 10.05 на 22х рамках, коли відводок робили.
Сиділи неплотно на 15 рамках, стиснув їх на 10 рамках, забрав 3 пусті рамки (тупо пусті, тарахтіли) в ящик і підписав, щоб не поставити в іншу сім'ю. 2 рамки без розплоду і по пару капель меду поставив за заставну на очистку - щоб мали що вночі робити.
Лишив в сім'ї і матку і маточник. Думаю, що ТЗ. Потім думаю зробити зборний відводок і підсадити цю матку.
Питання: Чи може бути ройовий стан лише з 2 маточниками на 2й з краю рамці?
Буду спостерігати за ними. Час покаже.

Зараз цвіте синяк, кропива глуха і пустирник. Чи потрібно їх підгодовувати сиропом? І що можна додати і сироп для профілактики гнильців?

Спочатку зроби ось так 

19 часов назад, Сергій-апі сказал:

Почекайте кілька днів та поспостерігайте.

Проаналізуй- а потім уже профілактика...

15 годин тому, Вадим Попов сказав:

І що можна додати і сироп для профілактики гнильців?

Всі ці профілактики, як мертвому кадило :IMHO1:

не треба їх робити без причин.

Якщо проблема вже є.То з особистого досвілу скажу-діяти прийдеться радикально.І матці голову відірвать, і пересадить у чистий вулик і суш з сім*ї на перетопку, рамки спалить, весь інструмент продизинфікувать.

Був у мене *сюрпрайз* на пасіці з першою купленою сім*єю.Хай Бог дасть тій людини віз здоров*я, бо він не міг не знати з 30 річним досвідом, і пасікою власною  більш ніж 20 сімей, що мені як початківцю продає.Тупо впарив!!! Був там і аскофероз махровий і мешотчастий розплід.

Бджоли не вибачають метушні і швидких висновків.Дайте їм тиждень, час ще є.Потім дійте по ситуації.

Edited by Bee-beep

Очень очень злая семъя,она настолько злая что даже не даёт вытянуть рамки,семъя в глубоком роевом состоянии маточников по 5 шт на рамке . Подскажите пожалуйста есть какой то способ чтобы их утихомирить для разделения.

40 минут назад, Роман 82 сказал:

Очень очень злая семъя,она настолько злая что даже не даёт вытянуть рамки,семъя в глубоком роевом состоянии маточников по 5 шт на рамке . Подскажите пожалуйста есть какой то способ чтобы их утихомирить для разделения.

Одеть комуфляж посильнее и быстрее задавить такую матку.

10 минут назад, mixaskm сказал:

Одеть комуфляж посильнее и быстрее задавить такую матку.

В улье очень много пчелы,матку до розделения найти нет возможности,я так понимаю что робочая пчела тоже сидит в улье и никуда не выходит.