Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

4,399 posts in this topic

Доброго всем дня! Не могу найти тему о роении. Не мог бы кто-нибудь скинуть ссылку на тему или рассказать что делать, в улье появились мисочки. 

6 минут назад, Puzlik сказал:

Доброго всем дня! Не могу найти тему о роении. Не мог бы кто-нибудь скинуть ссылку на тему или рассказать что делать, в улье появились мисочки. 

Я обычно делаю отводок на старую матку. В лежаке, через глухую перегородку, с боковым летком. Основная семья успокаивается, занимается выводом матки. При необходимости, можно объединить в обе семьи в медовик.

Ок, делаю отводок со старой маткой в новый улей, есть несколько вопросов. Его обязательно перевозить на другой точек? Если не нужно, то какой улей ставить на старое место? Не разграбится ли новая/старая семья? Сколько рамок из 9 переносить вместе с маткой в новый улей? Спасибо 

27 хвилин тому, Puzlik сказав:

Сколько рамок из 9 переносить вместе с маткой в новый улей?

Чому у Вас на даний час тільки 9 рамок у вулику? Бджоли входять в ройовий стан через брак рамок та місця для засіву.

Edited by Сергій-апі
1

55 минут назад, Сергій-апі сказал:

Чому у Вас на даний час тільки 9 рамок у вулику? Бджоли входять в ройовий стан через брак рамок та місця для засіву.

Потому что я только первый год занимаюсь пчёлами :) 

Последнюю неделю занимался отстройкой вощины магазинных рамок(ставил по 1 рамке на 1-2 дня и менял). Место под засев имеется, они даже не до конца отстроили две рамки с вощиной, которые подставлял. 

2 хвилини тому, Puzlik сказав:

Потому что я только первый год занимаюсь пчёлами :) 

Последнюю неделю занимался отстройкой вощины магазинных рамок(ставил по 1 рамке на 1-2 дня и менял). Место под засев имеется, они даже не до конца отстроили две рамки с вощиной, которые подставлял. 

Ок. Тоді давайте будемо розбиратися в ситуації більш глибого:

1. На скільки рамок вулик розрахований?

2. Якщо тягнуть мисочки, ще нічого страшного не має може просто добре розширити, поставити суш та вощину в гніздо.

3. Якщо погано тягнуть вощину потрібно давати суш, вощину можуть не тягнути за відсутності взятку, також сімейка напевно не дуже сильна раз зараз на 9-ти рамках сидить.

4. Скільки рамок з розплодом в вулику?

22 минуты назад, Сергій-апі сказал:

Ок. Тоді давайте будемо розбиратися в ситуації більш глибого:

1. На скільки рамок вулик розрахований?

2. Якщо тягнуть мисочки, ще нічого страшного не має може просто добре розширити, поставити суш та вощину в гніздо.

3. Якщо погано тягнуть вощину потрібно давати суш, вощину можуть не тягнути за відсутності взятку, також сімейка напевно не дуже сильна раз зараз на 9-ти рамках сидить.

4. Скільки рамок з розплодом в вулику?

1. Вулик розрахований на 12 рамок, дадан. 

2-3. В понеділок, як побачив мисочки, підставив дві рамки вощини. Суші не маю, так як перший рік займаюсь. До понеділка була дуже погана погода, мабудь тому і так повільно розвивались сім`ї. Хоча, магазинні рамки відбудовували за добу-дві. 

4. Розплод є на кожній рамці, навіть на крайніх(по п’ятачку) зі сторони стінки і заставної. 

Edited by Puzlik

4 хвилини тому, Puzlik сказав:

Вулик розрахований на 12 рамок, дадан. 

2-3. В понеділок, як побачив мисочки, підставив дві рамки вощини. Суші не маю, так як перший рік займаюсь. До понеділка була дуже погана погода, мабудь тому і так повільно розвивались сім`ї. Хоча, магазинні рамки відбудовували за добу-дві. 

4. Розплод є на кожній рамці, навіть на крайніх(по п’ятачку) зі сторони стінки і заставної. 

Потрібно було спочатку відбудувати повністю гніздові рамки та заповнити повністю гніздо щоб матка мала де працювати, а потім ставити магазинну надставку.

Якщо всі 9 рамок з розплодом, можна робити відводок на 4 рамки (3 печатної черви на виході та одна медовопергова, може бути трохи з розплодом.

І ще одне, вище вже писав, якщо почали будувати мисочки, але матка яйця ще не відкладає у мисочки, то нічого критичного не має, це тільки сигнал, попробуйте розширити сім'ю вощиною до повного вулика (вощину ставте також в гніздо між відкритим розплодом) і ставте їм магазинну надставку, можливо вони передумають роїтися.

19 минут назад, Сергій-апі сказал:

Потрібно було спочатку відбудувати повністю гніздові рамки та заповнити повністю гніздо щоб матка мала де працювати, а потім ставити магазинну надставку.

Якщо всі 9 рамок з розплодом, можна робити відводок на 4 рамки (3 печатної черви на виході та одна медовопергова, може бути трохи з розплодом.

І ще одне, вище вже писав, якщо почали будувати мисочки, але матка яйця ще не відкладає у мисочки, то нічого критичного не має, це тільки сигнал, попробуйте розширити сім'ю вощиною до повного вулика (вощину ставте також в гніздо між відкритим розплодом) і ставте їм магазинну надставку, можливо вони передумають роїтися.

Дякую за Ваші поради, будем працювати :) 

я магазин не ставив, тільки по одній рамці в гніздо для відбудови і лиш тому, що не всі рамки повністю були засіяні. 

До бджол що залишаться можна ж підсилити матку у клітці?

Edited by Puzlik

1 хвилину тому, Puzlik сказав:

я магазин не ставив, тільки по одній рамці в гніздо для відбудови і лиш тому, що не всі рамки повністю були засіяні. 

Всі рамки і не повинні бути засіяні, у мене якщо матка сіє на передостанній рамці з однієї сторони гнізда і з іншої, це означає що вже на два - три дні запізнився з розширенням сім'ї. 

Якщо всі рамки в вулику засіяні, роїнню не запобігти.

Всі рамки і не повинні бути засіяні, у мене якщо матка сіє на передостанній рамці з однієї сторони гнізда і з іншої, це означає що вже на два - три дні запізнився з розширенням сім'ї. 
Якщо всі рамки в вулику засіяні, роїнню не запобігти.
Мені так само казав мій товариш/наставник/колега (це все одна людина). Має бути 2 криючих рамки, якщо на передостанній засіяла - запізнююсь з розширенням.

Остались открыты следующие вопросы

5 часов назад, Puzlik сказал:

Его обязательно перевозить на другой точек? Если не нужно, то какой улей ставить на старое место? Не разграбится ли новая/старая семья?

5 часов назад, Puzlik сказал:

. Его обязательно перевозить на другой точек? 

не обов'язково

6 часов назад, Puzlik сказал:

Если не нужно, то какой улей ставить на старое место

Можна і так, і так. Краще залишити старий...

6 часов назад, Puzlik сказал:

Не разграбится ли новая/старая семья

Може, але рідко... Залежить від того чи є взяток і від дій пасічника... 

12 години тому, Puzlik сказав:

Его обязательно перевозить на другой точек? Если не нужно, то какой улей ставить на старое место? Не разграбится ли новая/старая семья?

Не морочте собі голову, ставте з боку другий вулик, переносіть в нього три рамки з розплодом та маткою і одну кормову (медово-пергову), поставте зразу одну сушнину, або вощину, потередньо оприскані водою. Якщо немає взятку, можна дати відводку трохи сиропу.

Ще було б не погано купити матку та підсадити її в хвіст (вулик з якого забрали відводок з маткою), хоча при наявності яєць вони самі виведуть матку, але це затримає розвиток сім'ї на місяць.

Edited by Сергій-апі
1

Доброй ночи! Решил для хвостов заказать маток Карники, посоветуйте пожалуйста продавца из этой рубрики с хорошим материалом.

почитайте хоч 1-2 сторінки  в темі карніка -там все стане ясно +розділ продаж(ПЧЕЛОВОДЧЕСКИЙ РЫНОК)

Edited by asot

17 хвилин тому, Puzlik сказав:

Доброй ночи! Решил для хвостов заказать маток Карники, посоветуйте пожалуйста продавца из этой рубрики с хорошим материалом.

http://tochok.info/forum/84-продажа-пчел-пакетов-маток/ В розділі продажу маток лише надійні матководи. :IMHO: Адже ви завжди можете залишити негативний відгук, що всіх продавців спонукає бути чесними та пропонувати лише якісний матеріал. 

Добрий день. Потрібна порада від знаючих людей,У бджільництві початківець. Поряд з місцем, де стоять мої вулики цвіла свиріпа (не знаю чи правильно назвав її, неокультуренний рапс). Деякі з моїх сильних сімей нанесли вдосталь меду з неї( максимум мого вулика-лежака 21р. , у них уже в середньому по 17-19р, пустих немає) як краще зробити: дочекатися  поки зберуть з акації та викачати все разом чи краще викачати  їх окремо, спочатку свиріпа потім акацію?? 

Добрий день. Потрібна порада від знаючих людей,У бджільництві початківець. Поряд з місцем, де стоять мої вулики цвіла свиріпа (не знаю чи правильно назвав її, неокультуренний рапс). Деякі з моїх сильних сімей нанесли вдосталь меду з неї( максимум мого вулика-лежака 21р. , у них уже в середньому по 17-19р, пустих немає) як краще зробити: дочекатися  поки зберуть з акації та викачати все разом чи краще викачати  їх окремо, спочатку свиріпа потім акацію?? 
У нас називають "суріпа". Качайте по можливості все, що без розплоду. Потім краще акацію окремо качнути (если Вы понимаете о чем я). + якщо качнете - буде місце для акації.

И снова здравствуйте! В субботу сделал отводок, как советовали в этой теме, 3 рамки расплода и одна кормовая. Сегодня решил проверить как у них дела. Матку не нашел, пчелы мало, засева нету. Куда она могла деться? :(

Не перенесли матку,  упала с рамки при переносе, придавили и тд

1 час назад, _Иван_ сказал:

Не перенесли матку,  упала с рамки при переносе, придавили и тд

Почти исключено, потому как она была посредине рамки и делалось это очень аккуратно и на расстояние 1м. Вылететь роем или вернуться в старый улей не могли?

В лежаку користуюсь потолочинами, питання таке - потолочину з вентиляційною сіткою ставити над гніздом чи десь, можливо, в іншому місці?