Перейти к содержанию
  • Объявления

AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

В теме 4 191 сообщение

3 часа назад, shersand сказал:

Про сутки речь не шла, пакеты привозились дней за пять до того.

одно из значений слова "накануне"  - это то, что случилось в предыдущий день.
https://dic.academic.ru/dic.nsf/dmitriev/2544/накануне

Поделиться сообщением

Вітаю, шановні! 

Прошу допомоги.

Матка не переходить з 300 рамки на 145. Під час розширення 23.05. матка опинилась на рамці 300, яка з обох боків відділена від решти гнізда рамками 145. На цій рамці є розплід відкритий і печатний. Тепер з решти рамок 300 розплід виходить, а матка в них не червить. Тобто матка працює тільки на одній рамці. 

Але на одній з рамок 300, на які матка тепер не йде, я вчора бачив маточник. В нижній частині сота, коричневий. Якщо яйце було засіяне 23.05., то завтра молода матка має вийти. 

Завтра вранці думаю зробити:

1. Маточник зламати (якщо встигну);

2. Поставити всі рамки 300 поруч у центрі, щоб матка могла сіяти. Рамки 145 поставити порівну, симетрично, до стінок вулика.

Чи можна такий план вважати правильним?

Що робити, якщо я не встигну зламати маточник і молода матка вийде?

Дякую всім за поради. Вчора дав бджолам сиропу. В сотах є трохи нектару, сироп беруть повільно. 

Поделиться сообщением

20 часов назад, Кірей Юрій сказал:

Вітаю, шановні! 

Прошу допомоги.

Матка не переходить з 300 рамки на 145. Під час розширення 23.05. матка опинилась на рамці 300, яка з обох боків відділена від решти гнізда рамками 145. На цій рамці є розплід відкритий і печатний. Тепер з решти рамок 300 розплід виходить, а матка в них не червить. Тобто матка працює тільки на одній рамці. 

Але на одній з рамок 300, на які матка тепер не йде, я вчора бачив маточник. В нижній частині сота, коричневий. Якщо яйце було засіяне 23.05., то завтра молода матка має вийти. 

2. Поставити всі рамки 300 поруч у центрі, щоб матка могла сіяти. Рамки 145 поставити порівну, симетрично, до стінок вулика.

Дякую всім за поради. Вчора дав бджолам сиропу. В сотах є трохи нектару, сироп беруть повільно. 

Матка перейде на вільну рамку, коли буде потрібно. Я б не радив вам трогати гніздо. Взагалі, молодим бджолярам краще не займати гнізда, доки не прийде знання і розуміння температурних режимів гнізда, та відчуття сили сім'ї. :IMHO:
Відносно маточника - на ваш розсуд. Можливо, проблема в матці, і сімья робить тиху заміну. Я в таких випадках не парюсь, і даю їм свободу.
Якщо матка дуже породиста і жалько, тоді можно маточник коцнути. Якщо жалько маточник, або треба запасна матка, - швиденько сформувати нуклеус з 1-2 рамок молодих бджіл (якщо є з чого), і акуратно дати туди цей маточник.

Поделиться сообщением

21 час назад, Кірей Юрій сказал:

Вітаю, шановні! 

Прошу допомоги.

В мене така сама була проблема коли переходив на 145. Один старий бджоляр мені порадив поставити отой сот з 300 рамкою в ізолятор з рішитки. Я так і зробив і на третій день вже побачив засів на 145 рамці. А та що на 300 занесли медом я її забрав. На рахунок маточника теж було. Накривав  колпачком  і тоді вже рішав що робити з тою маткою.

Поделиться сообщением

Дякую за поради! 

Маточник прибрав. Рамку 300 з маткою поставив крайньою до стінки, біля неї 145. Далі чергуються рамки 300 і 145. Рамки 145, які були відбудовані найменше, прибрав з вулика (4 шт.), обмежив гніздо заставною.

Сироп беруть, але повільно. 

Поделиться сообщением

18 hours ago, Кірей Юрій said:

Дякую за поради! 

Маточник прибрав. Рамку 300 з маткою поставив крайньою до стінки, біля неї 145. Далі чергуються рамки 300 і 145. Рамки 145, які були відбудовані найменше, прибрав з вулика (4 шт.), обмежив гніздо заставною.

Сироп беруть, але повільно. 

Я расширял рамками на 145, отодвигая постепенно 300 на края. Матка хоть и нехотя, но червит на магазинной. 

Поделиться сообщением

5 часов назад, SoulflyUA сказал:

Я расширял рамками на 145, отодвигая постепенно 300 на края. Матка хоть и нехотя, но червит на магазинной. 

В другому вулику почала червить на 145 одразу після розширення, а в цьому вона не схотіла переходити, і решта рамок 300 залишились без засіву. Сподіваюсь, що тепер їй доведеться піти з крайньої рамки. За три дні огляну, чи є засів. До соняха час ще є (місяць), може, хоч собі меду занесуть.

Годуватиму сиропом аж до липня, а далі час покаже.

Изменено пользователем Кірей Юрій

Поделиться сообщением

Скажіть чому матка не хоче засівати, сот нікот?

сиділа двоє суток, :hmm:перед цим в другій сімї проблем не було.

Поделиться сообщением

9 минут назад, timoncikk сказал:

Скажіть чому матка не хоче засівати, сот нікот?

сиділа двоє суток, :hmm:перед цим в другій сімї проблем не було.

З таким  " сильним"  взятком деякi матки i в сiмьях не сiять 

Поделиться сообщением

2 години тому, Мико сказав:

З таким  " сильним"  взятком деякi матки i в сiмьях не сiять 

Так і є, засіву відносно небагато, вчора насилу знайшов личинку для прививки. У багатьох сім'ях свіжі соти матки обминають, сіють лиш в темніших.

Поделиться сообщением

39 минут назад, davolodya сказал:

У багатьох сім'ях свіжі соти матки обминають, сіють лиш в темніших.

так це краще .

легше  брати личинку 

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Мико сказав:

так це краще .

легше  брати личинку 

У мене в материнках тільки коричневі соти, з світлих китайцем погано брати личинку. Вощинка в материнках сама крайня, під мед.

Поделиться сообщением

позавчера купил свои первые 2 паката с пчелами, когда пересаживал в обеих нашел матки, вчера заглянул, подсвавлял вощинку а пчелы начали тянуть маточники, не могу понять почему так. пчелы не очень сильно все обсижывают. и маточники тянут не по краю рамок, как роевые а в центре

Поделиться сообщением

8 хвилин тому, doktorded сказав:

позавчера купил свои первые 2 паката с пчелами, когда пересаживал в обеих нашел матки, вчера заглянул, подсвавлял вощинку а пчелы начали тянуть маточники, не могу понять почему так. пчелы не очень сильно все обсижывают. и маточники тянут не по краю рамок, как роевые а в центре

Маточники по центрі  -це свищові, аварійні маточники, їх тягнуть у випадку пропажі матки. Можливо матки придушили, коли  дивилися до вуликів. Якщо маток дійсно нема, кращий вихід купити і підсадити плідні матки, неважно якої породи, аби були вже, бо доки ваша матка вийде, облетиться і почне сіяти, в пакеті бджоли незалишиться.

Поделиться сообщением

Бачив на сайтах одного інтернет магазину аналог Соту Нікот, Сот АПІ (болгарський сот) хтось користувався?Бо відгуки про нього не знайшов...

Поделиться сообщением

35 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Бачив на сайтах одного інтернет магазину аналог Соту Нікот, Сот АПІ (болгарський сот) хтось користувався?Бо відгуки про нього не знайшов...

Я користуюсь. Абсолютний аналог Никота. Перший рік трішки були проблеми, бджоли виїдали засів.. (є мабуть значення яка сім'я, наявність взятку, степінь розвитку сім'ї і т.д.) Цього року матка засівала без ізоляції - все було супер - дві партії маток цього року  виводив ним.

Изменено пользователем Бджолопотам

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Бджолопотам сказав:

Я користуюсь. Абсолютний аналог Никота. Перший рік трішки були проблеми, бджоли виїдали засів.. (є мабуть значення яка сім'я, наявність взятку, степінь розвитку сім'ї і т.д.) Цього року матка засівала без ізоляції - все було супер - дві партії маток виводив ним.

Просто побачив його ціну менше 1000 грн  от і думаю чи не зекономили на матеріалі,чи буде матка сіяти.

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Просто побачив його ціну менше 1000 грн  от і думаю чи не зекономили на матеріалі,чи буде матка сіяти.

В мене в перший рік не сіяла, хоча я  і вимазував медом і т.д. Але думаю тут далась відсутність досвіду у виведенні маток і взагалі користуванням такого девайсу. Є багато нюансів які я ще тоді не знав. Цього року як обмежив матку і через 5 днів поставив цей болгарський апістільник - матка сама забігла і за дві години застрочила все яйцями і все було по графіку - личинки рівно через три доби і матки лупились по годинах.

6 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Просто побачив його ціну менше 1000 грн 

Там є просто два варіанти,  один стандартний стільник на 100 комірок (в мене такий), а інший на 30 - міні стільник...

Изменено пользователем Бджолопотам

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Бджолопотам сказав:

В мене в перший рік не сіяла, хоча я  і вимазував медом і т.д. Але думаю тут далась відсутність досвіду у виведенні маток і взагалі користуванням такого девайсу. Є багато нюансів які я ще тоді не знав. Цього року як обмежив матку і через 5 днів поставив цей болгарський апістільник - матка сама забігла і за дві години застрочила все яйцями і все було по графіку - личинки рівно через три доби і матки лупились по годинах.

Якщо у Вас буде час,то можете мені розписати трохи тих нюансів?Був би Вам дуже вдячний.:)

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Роман Бакун сказав:

Якщо у Вас буде час,то можете мені розписати трохи тих нюансів?Був би Вам дуже вдячний.:)

Напишіть мені в приват

Поделиться сообщением

Подскажите как правильно сделать отводок на неплодную матку. Рамка 230. Отвезти от основой семьи на 3-5 км нет возможности. Хотелось бы пересадить сразу в новый улей и не носиться в прохладный гараж на три дня. Как правильно сделать , учитывая что хочу подсадить неплодную бакфаст на карпатку.

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, max-nik сказав:

Подскажите как правильно сделать отводок на неплодную матку. Рамка 230. Отвезти от основой семьи на 3-5 км нет возможности. Хотелось бы пересадить сразу в новый улей и не носиться в прохладный гараж на три дня. Как правильно сделать , учитывая что хочу подсадить неплодную бакфаст на карпатку.

Зробить так. Новий вулик, потім беремо 3-4 рамки печатного розплоду з бджолами на ній плюс 2 рамки зтрусити бджоли (також із розплодних рамок, що було максимум молодої бджоли).  можна взяти по 2 рамки (печатного) від різних сімей, але у новому вулику я їх розділяю рамкою вощини. Це потрібно зробити сьогодні!!!! Коли отримаєте матку, то її потрібно у кліточці підсадити. Через сутки перевірити чи не потянули маточники, якщо є виломати, а ще через добу вранці перевірити і випустити матку.

Поделиться сообщением

Сегодня сделаю отводок, до завтра вся летная пчела должна вернуться в старый улей, правильно? Потом завтра они пусть посидят сами, и уже послезавтра поставить на сутки клеточку с маткой. Я правильно понял. 

И ещё вопрос, если сделаю отводок на 2 рамки , просто потом попозже усилю рамками с закрытым расплодом ( по мере поступления) не сильно критично?

Поделиться сообщением

Всем привет.
Может на фото плохо видно, но сверху улья, особенно где вентиляция, обнаружил какую-то липкую дрянь. Запаха нет, на вкус не пробовал))) Но на зелёном улье даже пару муравьев с удовольствием ее едят.
Никто с таким не встречался?

IMG_20180613_230829.jpg

IMG_20180613_230743.jpg

Поделиться сообщением

можливо з дерева капають виділення тлі? тобто падь

або якщо сосна то можливо смола з деревини виходить

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти