Перейти к содержанию
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

В теме 3 979 сообщений

5 годин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Так воно і було, сьогодні в 11:30 вийшов рій, я його зняв десь в 13:00 і поставив в погріб. При огляді сім' ї з якої вийшов рій виявив засів (яйця), а також внизу рамки дві мисочки з яйцями. При огляді протиройового відводку виявив розгризяний маточник, який я один там і залишив, засіву одноденного немає, бджоли висять внизу рамок і літають слабо. Хочу той рій об' єднати з цим відводком, це хороша ідея? Скільки рій тримати в погрібі? Як краще об' єднати?

Рій витримую до вечора. Ройових бджіл, як правило приймають без проблем. З маткою можете підстрахуватись, закрить у кліточку.

Поделиться сообщением

20 часов назад, Stas1892 сказал:

Як правильно поповнити запаси суші з пакетів а не сім'ї без шкоди для них? 

Пополнить запасы суши с пакетов? Это как?

Поделиться сообщением

2 години тому, victoru сказав:

Пополнить запасы суши с пакетов? Это как?

От і я питаю. Мається на увазі не перезимувалі сім'ї, а пакети привезені навесні

Поделиться сообщением

Исправить трутовку. Предистория: сосед попросил посмотреть  можно  ли что-то у него качнуть майского у него 2 семьи. 

Открываю улей. опа ..... а там горбатого расплода  2 рамки и все.  засев  по 3, 5 штук в ячейке.  сеют пчелы трутовки видимо,  (матку в улье не обнаружил). 

так  как  с этим не сталкивался, Сделал  как говорится !! На хлопський розум !!

Вынул все рамки с улья   вместе с пчелами.  отнес все за метров 15   выгреб все с улья ну может осталось там  пару пчел. 

Те пчелы что отнес с рамками  вытрусил всех на  одеяло и просто оставил их. В улей поставил рамку из другого улья с открытым разновозрастным расплодом и засевом  и  подрезал соты  там где были личинки примерно суточные может  моложе. и оставил это дело на 2 дня. при осмотре   потянули  маточников  6,8 шт .   оставил 4 больших по размеру и с меньшей личинкой  остальные сорвал. Вопрос   1. Выправится ли так семя или  трутовки  могут разгрызть маточники.  2 Перед запечаткой маточников проверю  есть ли еще  засев пчел трутовок  может   близко  отнес  пчел на струску 15 метров  -   последствия  если  там оталась где-то пчела трутовка ???   Спасибо  

Поделиться сообщением

В 23.05.2018 в 22:26, Seos сказал:

Рій витримую до вечора. Ройових бджіл, як правило приймають без проблем. З маткою можете підстрахуватись, закрить у кліточку.

Побризкав з росинки м'ятно-мелісним відваром рамки, вулики, бджіл, також бризнув у вулик з відводком і у ящик з ройом горілки, поставив наверх вулика корпус з вощиною і витрусив на нього всіх бджіл, бджіл що не зміг зтрусити з ящика поставив перед льотком і димом загнав у вулик, діло було пізно ввечері тому матку шукати не став, якби раніше то була ідея пропустити їх через решітку ганеманівську і так віднайти матку, але в мене всеодно немає кліточки для неї. Сьогодні бджіл не чіпав, завтра зранку буду дивитися як там вони. 

Поделиться сообщением

Вітаю, панове! 

Отримав 15 травня два бджолопакета. Пересадив у вулики на 145. Дав у кожен по шість рамочок вощини. Збоку заставна, зверху плівка. Зверху плівки поклав літрові пластикові пляшки з сиропом (в пляшці невеличкий отвір, який співпадає з пропіззю в плівці). Далі порожній корпус і дашок. Сироп давав двічі, раз на два дні, бо робота іколи заважає. Пилок носять, розплід  виходить (молоді бджілки зависають біля льотків). Акація перецвіла, тепер цвіте маслина (лох), і все, що може в цей час цвісти в запорізьких балках, де ще людина трактором "цивілізацію" не створила. Вчора оглянув. Частково відбудували вощину, дав ще по шість рамочок, щоб часто їх не турбувати. Мене трохи непокоїть те, що вони сироп не виїдали, в кращому випадку випивали половину. Так і має бути, коли є помірний взяток в природі, чи щось не так? в одному вулику є навіть трохи печатного меду. Треба їм ще давати сироп, чи вони його не беруть, бо знайшли кращу їжу? Сироп був 0,8кг цукру на 1,5л води. 

Поделиться сообщением

17 минут назад, Кірей Юрій сказал:

Вітаю, панове! 

Отримав 15 травня два бджолопакета. Пересадив у вулики на 145. Дав у кожен по шість рамочок вощини. Збоку заставна, зверху плівка. Зверху плівки поклав літрові пластикові пляшки з сиропом (в пляшці невеличкий отвір, який співпадає з пропіззю в плівці). Далі порожній корпус і дашок. Сироп давав двічі, раз на два дні, бо робота іколи заважає. Пилок носять, розплід  виходить (молоді бджілки зависають біля льотків). Акація перецвіла, тепер цвіте маслина (лох), і все, що може в цей час цвісти в запорізьких балках, де ще людина трактором "цивілізацію" не створила. Вчора оглянув. Частково відбудували вощину, дав ще по шість рамочок, щоб часто їх не турбувати. Мене трохи непокоїть те, що вони сироп не виїдали, в кращому випадку випивали половину. Так і має бути, коли є помірний взяток в природі, чи щось не так? в одному вулику є навіть трохи печатного меду. Треба їм ще давати сироп, чи вони його не беруть, бо знайшли кращу їжу? Сироп був 0,8кг цукру на 1,5л води. 

Когда есть в природе взяток, то с кормушек пчелы  берут менее охотно, а порой и вообще не берут.

Сироп нужно было давать в пропорции 1:1:IMHO1: Рамки я так понимаю на 145? Зачем давать вощину  если они еще ту не достроили? 

Поделиться сообщением

1 час назад, Кірей Юрій сказал:

Мене трохи непокоїть те, що вони сироп не виїдали

Я тоже ложил бутылки, только 0,5, с одной маленькой дырочкой. Забирали они с них сироп в среднем за 4 дня. Так у меня 0,5 а у Вас литр и каждые 2 дня доливаете. Много им, вот и не забирают. Ну и как сказали выше в природе взяток идет.

В чем плюс такой стимуляции. Пасека у меня не дома, положил такие кормушки из бутылок и 4-5 дней спокоен. Не надо к пчелам лазить каждый день, да интересно, но боритесь с любопытством :crazy:

Поделиться сообщением

16 часов назад, Stas1892 сказал:

От і я питаю. Мається на увазі не перезимувалі сім'ї, а пакети привезені навесні

Якщо питання в тому коли і скільки підставляти суші у пакет - то треба дивитись на стан сім'ї. Після того, як пересадили пакет у вулик, - дайте їм заспокоїтись і облітатись. Після цього підставте 1 вощину, а не суш,  між кормовою рамкою і гніздовими.
Через 2-3 днів - перевірте як відстроїли вощину, і як засіяла нову рамку матка

Изменено пользователем victoru

Поделиться сообщением

16 минут назад, victoru сказал:

Якщо питання в тому коли і скільки підставляти суші у пакет - то треба дивитись на стан сім'ї. Після того, як пересадили пакет у вулик, - дайте їм заспокоїтись і облітатись. Після цього підставте 1 вощину, а не суш,  між кормовою рамкою і гніздовими.
Через 2-3 днів - перевірте як відстроїли вощину, і як засіяла нову рамку матка

Я в пакет сразу даю две вощины и две суши.Через два дня все отстроено и засеяно, можно еще давать 3 вощины, пакеты работают как рой на новом месте

Поделиться сообщением

57 минут назад, Triton сказал:

Я в пакет сразу даю две вощины и две суши.Через два дня все отстроено и засеяно, можно еще давать 3 вощины, пакеты работают как рой на новом месте

Тобто у вас через 3 дні з пакету уже 11 рамок у вулику? Ну... не знаю. Як на мене - ризикуєте.
Вони то вощину відбудують... Але треба дивитись що за матка в пакеті і як вона тримає гніздо. Якщо розмаже засів на всі рамки, то мала кількість бджоли не зможе вигодувати і обігріти велику кількість розплоду. От і питається - навіщо у вулику 11 рамок, якщо по факту у вас сім'я силою на 4 рамки.
Не дай бог різке похолодання чи погода зіпсувалась надовго - загубите розплід. :IMHO:

Изменено пользователем victoru

Поделиться сообщением

1 час назад, victoru сказал:

Не дай бог різке похолодання

Это нам только снится. :umora:

Поделиться сообщением

5 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Когда есть в природе взяток, то с кормушек пчелы  берут менее охотно, а порой и вообще не берут.

Сироп нужно было давать в пропорции 1:1:IMHO1: Рамки я так понимаю на 145? Зачем давать вощину  если они еще ту не достроили? 

Щодо підгодівлі зрозуміло - без мене впораються.

Рамки на 145. Якщо така кількість рамок з вощиною завелика для моїх бджіл, що маю робити зараз? Прибрати частину вощини необхідно, чи вони все ж їй дадуть лад?  Біля вуликів буду завтра.

Дав стільки вощини, бо не хочу їх зайвий раз турбувати, я навіть маток не бачив, бо не хотів рамки надовго з вуликів виймати. Думав не зазирати до вуликів днів 10-12, лише інколи послухати і зазирнути крізь прозору плівку щоб побачити щільність бджіл у вуличках.

Поделиться сообщением

8 часов назад, Triton сказал:

За два дня 4 рамки засеяно? Матка сеет 14 тыс. яиц в день?;)

Поделиться сообщением

21 час назад, Пчеломучитель_ua сказал:

За два дня 4 рамки засеяно? Матка сеет 14 тыс. яиц в день?;)

рутовские рамки 

Только что, Triton сказал:

рутовские рамки 

даже если и не засеяны, но отстроена вощина,даю еще и не жалею вощины никогда. 

Поделиться сообщением

Доброго здоровя, Панове.

В сімях Пакети від 08.05.18 року в лежаках на 16, 18, і 20 рам, мається по 2-3 рамки печатного травневого меду - зрозуміло, що качати його не можна то їх мед на зимівлю, крім печатного є 3-4 повномедних не печатаних та пояски на рамках з розплодом, після відставлення сімї без меду не залишаться(по словам сусіда акація в цьому році дала як ніколи).

Чи можна дані рамки печатного меду вийняти з вулику та виставити в в вулик, що в кімнаті для зберігання, щоб не заважили розширювати сімї(та недай Боже не спровокувати напад на сімї, поруч велика сусідська пасіка сімей до 100)?(сусід попередив, що наступного тижня буде відкачувати, щоб скоротив льотки)

Чи може погіршитись якість меду при виставленні його з вулика для зберігання, та негативно відбитись на зимівлі сімей. 

Свого часу дідусь виставляв рамки, але вони пізніше відкачувались, а от чи можна виставити щоб дати їх в осени для зимівлі не знаю.

Чи Залишити рамки в вулику і не чипати?

Поделиться сообщением

20 минут назад, слава 1987 сказал:

по 2-3 рамки печатного травневого меду - зрозуміло, що качати його не можна то їх мед на зимівлю

Не зрозуміло. Хорошо живете рас зимуете на полномедных рамках акации :) 

21 минуту назад, слава 1987 сказал:

а от чи можна виставити щоб дати їх в осени для зимівлі не знаю.

Можно. Печатная, да еще и акация, не сядет. 

23 минуты назад, слава 1987 сказал:

з вулику та виставити в в вулик, що в кімнаті для зберігання, щоб не заважили розширювати сімї(та недай Боже не спровокувати напад на сімї

Каким таким образом будет напад на улей с рамками в хате?

Поделиться сообщением

36 минут назад, слава 1987 сказал:

Доброго здоровя, Панове.

В сімях Пакети від 08.05.18 року в лежаках на 16, 18, і 20 рам, мається по 2-3 рамки печатного травневого меду - зрозуміло, що качати його не можна то їх мед на зимівлю, крім печатного є 3-4 повномедних не печатаних та пояски на рамках з розплодом, після відставлення сімї без меду не залишаться(по словам сусіда акація в цьому році дала як ніколи).

Чи можна дані рамки печатного меду вийняти з вулику та виставити в в вулик, що в кімнаті для зберігання, щоб не заважили розширювати сімї(та недай Боже не спровокувати напад на сімї, поруч велика сусідська пасіка сімей до 100)?(сусід попередив, що наступного тижня буде відкачувати, щоб скоротив льотки)

Чи може погіршитись якість меду при виставленні його з вулика для зберігання, та негативно відбитись на зимівлі сімей. 

Свого часу дідусь виставляв рамки, але вони пізніше відкачувались, а от чи можна виставити щоб дати їх в осени для зимівлі не знаю.

Чи Залишити рамки в вулику і не чипати?

Выкачать и не морочить голову с парой рамками на семью,потому как семья зимует не на 2 рамках.Откачайте ,продайте и купите на те 2 рамки и сахара пчелам,на котором перезимуют,и себе еще останется.Вне улья еще про моль не забывайте и не верьте кто скажет что медовые и не осушенные не трогает,жрет зараза в самую первую очередь,сушнячок  не так вкусен

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Джаз сказал:

Каким таким образом будет напад на улей с рамками в хате?

Малось на увазі, що для зменшення кількості меду в вуликах відбрати печатні рамки і сховати в запасаний вулк, що стоїть в приміщенні (вивільнився після пересадки сімї з дадана в лежак - не сподобалось працювати з даданом, спина виявилась протии підіймання корпусу з рамками).

Як мені казав дідусь, якщо викачати мед з усієї пасіки, а в одній\декількох  сімях пропустити(залишити мед) то дуже велика вірогідність, що сімю розграблять і втратиш сімю, тому хотів скоротити кількість меду в сімях.

20 минут назад, Джаз сказал:

Не зрозуміло. Хорошо живете рас зимуете на полномедных рамках акации

Зновуж таки оперую виключно досвідом отриманим від дідуся, якому допомагав більше 15 років тому, в рік сворення відводку - меду від сімї не візьмеш, головне щоб забезпечила себе на зиму та заготувала собі на наступний рік суш, а от на наступний рік візьмеш з повна. поженешся за медом в перше літо можеш загубити сімю зимою.

Щодо" хорошо живете" це буде мій перший самостійний сезон тимбільше на стаціонарі, не знаю, що буде із взятком надалі.

Дякую за відповідь

Поделиться сообщением

2 часа назад, слава 1987 сказал:

Як мені казав дідусь, якщо викачати мед з усієї пасіки, а в одній\декількох  сімях пропустити(залишити мед) то дуже велика вірогідність, що сімю розграблять і втратиш сімю, тому хотів скоротити кількість меду в сімях.

Если семья сильная разграбить себя не даст, да и не позарятся на нее.

Вообще воровство встречал только после качки (или вовремя если нет взятка) с подсолнуха, близится осень, пчелы возбужденные и т.д. А сейчас весна, по любому есть какой то мелкий поддерживающий взяток, вряд ли будет воровство. Да и Вы ж просто забираете рамки, а не распечатываете их и оставляете в слабой семейке. :IMHO1:

Поделиться сообщением

2 часа назад, слава 1987 сказал:

досвідом отриманим від дідуся

Если не секрет, у деда потери после зимовки были?

Поделиться сообщением

32 минуты назад, Джаз сказал:

Если не секрет, у деда потери после зимовки были?

в зимку у дідуся вулики стояли завжди на всонні на схилі з заду, з боку та погорі обставлені очеретовими чи рогозовими матами, заставні були з рогозу. 

в зиму дідусь збирав сімї на 7 рамках, дуже рідко окремі сімї на 8-9, якщо були рамки (сімї), що не влаштовували по кількості меду то додатково за заставну ставив маломедну щоб бджоли самі сформували собі гніздо і занесли куди треба (дідусь каззав, що бджоли розумніші за пасічника і якщо Їм вчасно дати можливість вони самі собі сформують гніздо)

Бувало що з 30 + сімей з зими не виходило 2-3, було що всі виходили в залежності від сезону, але ніколи не було опоношених рамок, і сімї на акації завжди давали гарний мед. 

Зновуж таки із слів Дідуся в наших умовах - Холодна, сніжна зима - краща для зимівлі ніж із частими відлигами.

А з приводу цукру казав - що то в крайьому разі, або для непередбачуваного випадку. - були роки коли холодний квітень позбавляв взятку з верби,   травневі морози залишали без акації , маломедних залишалось мало обо не вистачало на всі сії тоді давав Ситу з сиропом.

Изменено пользователем слава 1987

Поделиться сообщением

Вопрос такой. Поймал рой в пустой улей. И теперь его надо перенести на 20 метров. Отвозить его сначала на много километров на пару дней и потом на место или сразу на на место ставить?

Поделиться сообщением

7 хвилин тому, Cheef77 сказав:

Вопрос такой. Поймал рой в пустой улей. И теперь его надо перенести на 20 метров. Отвозить его сначала на много километров на пару дней и потом на место или сразу на на место ставить?

Якщо рій облетівся на тому місці де стояв вулик то бджоли вже запам'ятали своє місце. Якщо перенести на 20м. зразу то вся льотна бджоли вернеться на свої місце. Можна якщо маєте час гратися по трохи переміщати вулик по пару см. до того місця куди вам потрібно. Або зробити так як ви написали.  

Поделиться сообщением

51 минуту назад, Cheef77 сказал:

Ну так это смотря сколько ульев рядом с ним находится.Если он всего один то расстояние переноса не имеет значения,летной пчеле кроме как найти его ни чего не остается,Ну а так летная разлетится по ближайшим ульям

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти