Перейти к содержанию
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

В теме 3 982 сообщения

Доброго здоровя, Панове, потрібна Ваша порада. Вулики були у дідуся (допомогав йому до 14 років доки не виїх в місто на навчання, деяке уявлення маю, штудую літературу, але це мій перший самостійний досвід) виручіть будь-ласка порадою. Живу у місті вулики у батьків в селі, тобто буду пасічникувати по вихідним. Пасіка на схилі виходить на заливні луки  Сіверського дніця, по сагам верболоз, Верба, на відстані до 2 км. бугор з окацією, з права до 2 км литвяний ліс з чорнокленом, бояришником, дубочками, липами, вербами. за бугром більше 4 км. поля.

08.05. 18 отримано три пчелопакети карпатки, на 4 рамках печатний розплід, пчоли обсижували всі 4 рамки і були по стінках пакету. (при пересадці 09.05.18 маток не знайшов - бджоли були дуже не спокійні після тривалої дорого та щільно обсідали рамки - було прийнято рішення "покуштувавши меду" дати бджолам спокій, наявність маток визначити по засіву через три дні коли наступного разу буду у батьків) 

Вулики поставлено на всонні перші промені діставатимуться бджолам, в другі половині дня вулики будуть в затінку від абрикос.

Завчасно придбав 17 рамок суші з наприском та минулорічною пергою та 7 рам суші з медом минулого року (загальною вагою 17 кг. - верх мед печатаний, середина відкритий рідкий мед,  місцями перга.

із суші відібрано 6 кращих рамок по 2 на сімю  та 6  медових по 2 на сімю

пересадка в 2 лежаки і один 12 рам Дадан

Підчас пересадки було поставлено 2 медових (по краям), 2 суші біля медових і 4 рами з печатним розплодом між ними в середину. Суш та  медові побризкано теплою кипячою водою, поставлено заставні, гніздо накрито потолочинами, по потолочинам накрив папером та покладено утеплювач.  Тобто у вулику зараз 8 рамок 2 суші дві кормових і 4 печатного розплоду.

полоски від кліща будуть поставлені 11.05 при наступному огляді

і самі питання:

- чи не допустив я карденальних помилок

- в суші що придбав є мунулорічна перга яка місцями покрита білим налоьтом (мабуть цвіль) чи можна ці рамки ставити в сімї і чи  потрібна якась попередня обробка цим рамкам крім збризкування теплою водою?

чи не забагато я поставив кормових рамок (почав цвіти бояришник, на всонні зацвітає окація) можливо поставити замість однієї кормової ще одну суш, а кормову  розпечатати, збризнути водою та покласти на рамки як кормушку

наперед вдячний за добопогу та підказку.

як здолати мурах які лізуть у вулик.

Изменено пользователем слава 1987
неповна інформація

Поделиться сообщением

18 хвилин тому, слава 1987 сказав:

- чи не допустив я карденальних помилок

Ні. :IMHO:

- в суші що придбав є мунулорічна перга яка місцями покрита білим налоьтом (мабуть цвіль) чи можна ці рамки ставити в сімї і чи  потрібна якась попередня обробка цим рамкам крім збризкування теплою водою?

Не потрібна. 

чи не забагато я поставив кормових рамок (почав цвіти бояришник, на всонні зацвітає окація) можливо поставити замість однієї кормової ще одну суш, а кормову  розпечатати, збризнути водою та покласти на рамки як кормушку

Залежить від взятку. Дивися, щоб було місце для матки сіяти. В цю пору можна уже вощину ставити для розширення. 

Поделиться сообщением

17 часов назад, Redkii сказал:

Посоветуйте  на каком производителе остановиться по вошине ( Дамбровского или Дубовик М.О Магазин "Медовая Лавка"
г. Каменское, Днепропетровская обл. 

Можливо це для Вас і не важливо, але!  Почитайте сертифікат на вощину  Дубовик М.О. і  інформацію про продаж (Дадан 410х260) - кількість  листів у 1 кг. Щось не сходиться! Чому? 

Поделиться сообщением

В 10.05.2018 в 10:11, слава 1987 сказал:

як здолати мурах які лізуть у вулик.

Ось така підставка під вулики добре бореться з мурахами.

https://www.youtube.com/watch?v=umZBf8nBXmc&t=241s

Я не морочуся з маслом (як на відео), а просто обмазую ніжку такої стійки по кільцю  клеєм, що використовуюсь садівники для захисного пояску на деревах (ловчий пояс).
В магазинах типу "Сад і город" знайдете. У вулику не буде ні одної мурахи.
Зразу скажу про деякі недоліки такої стійки:
1) при тих способах об'єднанні сімей, коли треба поступово наближати вулики з сім'ями одна до одної  - такі стійки не практичні, бо треба кожного разу довбати лунку в землі під неї;
2) гарно і надійно приваріть поперечину до стійки. З роками, коли місце зварювання проржавіє, то під вагою вулика (особливо в вітер) поперечина може не витримати і наробити горе. Для надійності можна укріпити конструкції допоміжними розпорками (трикутником).

Изменено пользователем victoru

Поделиться сообщением

В 07.05.2018 в 15:03, davolodya сказал:

Сім'ю скоротіть, всі необсиджені рамки за заставну. Підсильте сімейку молодою бджолою з розплідних рамок від  сильних сімей, для цього в сонячний день струсіть з кількох рамок бджолу на прильотку, льотна бджола злетить,  молода зайде у вулик. Матку ізолювати при цьому непотрібно. Вощину поки неставте, 

Тут треба обережно... Можуть бути випадки, коли бджоли, що зайшли у вулик в такий спосіб - вбивають чужу для них матку. Особливо, якщо нуклеус буже слабий, а підсилювальні бджоли з сильної сім'ї. У мене був такий випадок.

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, victoru сказав:

Ось така підставка під вулики добре бореться з мурахами.

https://www.youtube.com/watch?v=umZBf8nBXmc&t=241s

Я не морочуся з маслом (як на відео), а просто обмазую ніжку такої стійки по кільцю  клеєм, що використовуюсь садівники для захисного пояску на деревах (ловчий пояс).
В магазинах типу "Сад і город" знайдете. У вулику не буде ні одної мурахи.
Зразу скажу про деякі недоліки такої стійки:
1) при тих способах об'єднанні сімей, коли треба поступово наближати вулики з сім'ями одна до одної  - такі стійки не практичні, бо треба кожного разу довбати лунку в землі під неї;
2) гарно і надійно приваріть поперечину до стійки. З роками, коли місце зварювання проржавіє, то під вагою вулика (особливо в вітер) поперечина може не витримати і наробити горе. Для надійності можна укріпити конструкції допоміжними розпорками (трикутником).

Просто перестав на них звертату увагу. З настанням спеки комахи тікають із вуликів - їм там більше немає чого робити. 

Поделиться сообщением

Потрібна порада. Хочу замінити старі матки на маточники із виховательки. Планую поставити маточник у другий корпус відділений розділювальною решіткою від першого, де знаходиться стара матка. Якщо стару залишити, молода вийде без проблем, чи все-таки краще стару з вулика забрати. Варіант з глухою перегородкою не підходить, так як саме йде взяток з акації і не хочу ослаблювати сімї.

Поделиться сообщением

15 минут назад, Апіслав Лучанський сказал:

Потрібна порада. Хочу замінити старі матки на маточники із виховательки. Планую поставити маточник у другий корпус відділений розділювальною решіткою від першого, де знаходиться стара матка. Якщо стару залишити, молода вийде без проблем, чи все-таки краще стару з вулика забрати. Варіант з глухою перегородкою не підходить, так як саме йде взяток з акації і не хочу ослаблювати сімї.

Матку душиш і через 4-6 год. даєш маточник на виході! (час має принципове значення, коли вічули сирітство, але ще не потягнули маточники).

Поделиться сообщением

11 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

Матку душиш і через 4-6 год. даєш маточник на виході! (час має принципове значення, коли вічули сирітство, але ще не потягнули маточники).

Тут справа не в ослаблені а в активості на медозборі. Тому душити не варто. А куди будуть нести? У верхній. Тоді краще в розріз дати магазин.  Відділити його від першого решіткою. А в третій дати печатний з маточником. Льоток в ньому відкрити. Мабуть то буде добра ілюзія незалежності двох сімей. Бо у мене було кілька випадкіів виходу рою при варіанті на двох корпусах

Изменено пользователем Маркіян

Поделиться сообщением

11 часов назад, Маркіян сказал:

Тут справа не в ослаблені а в активості на медозборі. Тому душити не варто. А куди будуть нести? У верхній. Тоді краще в розріз дати магазин.  Відділити його від першого решіткою. А в третій дати печатний з маточником. Льоток в ньому відкрити. Мабуть то буде добра ілюзія незалежності двох сімей. Бо у мене було кілька випадкіів виходу рою при варіанті на двох корпусах

Якщо можна розтолкуй, нарахунок ослаблення!  " А куди будуть нести? - нектар зазвичай носять в соти, ну в мене так!

Поделиться сообщением

11 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

Якщо можна розтолкуй, нарахунок ослаблення!  " А куди будуть нести? - нектар зазвичай носять в соти, ну в мене так!

Задушиш матку - маєш падіння активності і зменшення медозбору. Відділиш глухою перегородкою-то чи ослабить то сім"ю? Можливо трохи. Але виникають проблеми в нижньому, де матка. Все зальють і червити їй буде ніде.

"нектар зазвичай носять в соти, ну в мене так!" А я що кажу?: " У верхній"

Поделиться сообщением

Сорри, что не по теме.

Не смог на форуме найти раздел, где нужно клеймить гневным словом непорядочных продавцов. Если до завтра мне не вернут деньги, то нужно будет где-то излить свое негодование.

Заранее спасибо!

Поделиться сообщением

12 часов назад, Маркіян сказал:

Задушиш матку - маєш падіння активності і зменшення медозбору.

Падіння активності рівно до поки матка не вийде, тобто сутки, максимум двоє! І при гарному взятку падіння активності взагалі небуде!!!!

Поделиться сообщением

Доброго здоровя, панове, і знову потрібна порада. Вчора при огляді сімей(пчолопакети, карпатка,від 08.05.18), в самій потужній сімї

виявив маточник - посеред рамки печатного бджолиного розплоду, маточник з молочком ще не запечатаний, на інших рамках мисочки є, але вони пусті, як я розумію, тиха заміна. Згідно інформації продавця матки 17 року. Не мічені

От тепер стою на роздоріжі , як вчинити:

- Коли запечатають маточник рамку з маточником разом з бджолами і одну кормову, збринуту водою, відставити за глуху перегородку з окремим льотком, збоку, дочекатись доки вийде облетиться, почне сіяти і підсадити в сімю

- на печатному маточнику сформувати відводок, а бджоли в сії закладуть собі ще один і по першій схемі.

- не чипати самі розберуться.

Кожен із цих варіантів використовув мій дідусь, а от як він визначався коли і який , я тоді не цікавився, а зараз уже відповісти нікому.

Вощину тягуть, мед носять, не зажаті.

Прошу Вашої поради. Наперед вдячний за відповідь.

Поделиться сообщением

2 години тому, слава 1987 сказав:

От тепер стою на роздоріжі , як вчинити:

- Коли запечатають маточник рамку з маточником разом з бджолами і одну кормову, збринуту водою, відставити за глуху перегородку з окремим льотком, збоку, дочекатись доки вийде облетиться, почне сіяти і підсадити в сімю

- на печатному маточнику сформувати відводок, а бджоли в сії закладуть собі ще один і по першій схемі.

- не чипати самі розберуться.

Кожен із цих варіантів використовув мій дідусь, а от як він визначався коли і який , я тоді не цікавився, а зараз уже відповісти нікому.

Вощину тягуть, мед носять, не зажаті.

Прошу Вашої поради. Наперед вдячний за відповідь.

Тиха зміна не завжди відбувається по класичній схемі, буває й  таке, що стару матку вбивають щойно молода вийшла, тому для підстраховки Ваш варіант підходить. По першому пункту добаваив би рамку з росплодом на виході. Якщо плануєте розширятись, то дійте по другому пункту Вашого плану, адже матки тихої зміни як правило високої якості.

Поделиться сообщением

В мене була схожа ситуація. Відводок, підсаджував італійку.  Потягли тихої заміни... Відібрав... Ті знову потягли тихої заміни, запечатали, прийшов час, забрав...  Третій маточник запечатали, думаю, пізніше відберу... Не встиг... Матки вже не було... Матка молода, гарна, добре сіяла...Підсаджував на карпатку.  Або все таки з нею було щось не так, і вона загинула, або бджіл не влаштовувала по якихось їм відомим причинам, і вони її  прибили.

Поделиться сообщением

Доброго дня шановні пани, прошу термінової допомоги тому що я пасічник вихідного дня і буду робити огляд вже наступної неділі коли рій вже може вийти. Передісторія. Вулики про які піде мова рутовські. Минулої неділі в одному з пакетів я виявив доволі сильний розвиток - вони обсиджували вже майже 9 рамок + наносили і запечатали вже 3 рамки по пів рамки меду. Я доставив ще одну вощину + поставив зверху ще корпус весь з вощиною. За тиждень вони відтягнули вже майже повністю 6 рамок і 4 трохи почали. Але! При огляді я виявив 2 запечатаних маточника по краям рамки і ще штук 7-10 мисочок вже з яйцем також здебільшого по краям рамки і знизу, тільки 2 мисочки було посередині рамки, але я думаю що вони там були вже давно а тепер лише їх засіяла матка. Мисочки з яйцями знищив, маточники запечатані поки ні. Оглядав сім'ю три рази - матки не знайшов (можливо я нервував через погану погоду, дощик і вітер), але є розплід різного віку і те що в мисочках були яйця теж думаю свідчить про те що вони зібрались роїтися. Що мені робити з тими маточниками і як вивести сім' ю з ройового стану? Мені незрозуміло чому вони збираються роїтися, я їх вчасно розширив і був взяток з акації. Боюся знищувати ті маточники бо може там нема матки, глянути ще раз і подивитися? 

Проблема номер 2. В 2-х пакетах виявив по 1 маточнику незапечатаному але з личинкою, не зачіпати хай зроблять тиху заміну? 

Поделиться сообщением

5 годин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Мені незрозуміло чому вони збираються роїтися, я їх вчасно розширив і був взяток з акації. Боюся знищувати ті маточники бо може там нема матки, глянути ще раз і подивитися?

Як що у Вас припинився взяток, то це й могло спровокувати  ройовий стан, особливо, коли мова про аборигенів. Рій може вийти відразу після запечатування маточників, тому даремно Ви залишили їх, як що у Вас немає змоги бути на пасіці. Ще потрібно було підрізати крила матці, вона упаде при виході рою, а бджола поверниться у вулик. Боюсь, що до наступних вихідних там вже не буде кого виводить з ройового стану. З моїх спостережень, то сім'ї з минулорічними матками в ройове не входять, таке трапляється з дворічками +, але це про карніку і баків.

Поделиться сообщением

24 минуты назад, Seos сказал:

але це про карніку і баків.

Бывают и исключения.У меня сегодня рой вышел.Причем из семьи,от которой вообще не ожидал:3 корпуса рут,расширял как и всех вощиной и сушью.Осматривал 10 дней назад-никаких признаков небыло.Сейчас акация цветет.Ночью дождь прошел.Пасека-гудела просто.И тут-рой.И это-бакфаст!Даже не думал,что такое случится с баками..

Поделиться сообщением

21 хвилину тому, Маслюк сказав:

Бывают и исключения.У меня сегодня рой вышел.Причем из семьи,от которой вообще не ожидал:3 корпуса рут,расширял как и всех вощиной и сушью.Осматривал 10 дней назад-никаких признаков небыло.Сейчас акация цветет.Ночью дождь прошел.Пасека-гудела просто.И тут-рой.И это-бакфаст!Даже не думал,что такое случится с баками..

Ваш випадок один в один був у мене цього року, матка бакфаст минулорічна і тут :ooops:, Причому оглядав за 5 днів до того все було ок, після виходу рою оглянув сім'ю, а там один запечатаний і два відкритих маточники:dntknw:. Для порівняння в аналогічній ситуації в місцевих 20 і більше маточників.

Поделиться сообщением

1 час назад, Seos сказал:

Як що у Вас припинився взяток, то це й могло спровокувати  ройовий стан, особливо, коли мова про аборигенів. Рій може вийти відразу після запечатування маточників, тому даремно Ви залишили їх, як що у Вас немає змоги бути на пасіці. Ще потрібно було підрізати крила матці, вона упаде при виході рою, а бджола поверниться у вулик. Боюсь, що до наступних вихідних там вже не буде кого виводить з ройового стану. З моїх спостережень, то сім'ї з минулорічними матками в ройове не входять, таке трапляється з дворічками +, але це про карніку і баків.

Мені вже був час їхати, тому я зробив відводок: відібрав 4 рамки з печатним (з них декілька вже на виході) і на одній з них залишив один маточник, струсив ще 2 рамки бджоли туди і поставив ще 2 майже відтягнутих вощини. Матку я доречі таки знайшов і лишив в старому вулику, я правильно зробив? 

П. С. Якщо маточника 1-2 на сім'ю то це тиха заміна? 

Поделиться сообщением

мене теж здивували, від роївся протиройовий безматочний відводок, залишив на всяк випадок 4 маточники от вони з молодою маткою і гайнули :umora:, але далеко не втекли вже сидять на новому місці

Поделиться сообщением

23 години тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Мені вже був час їхати, тому я зробив відводок: відібрав 4 рамки з печатним (з них декілька вже на виході) і на одній з них залишив один маточник, струсив ще 2 рамки бджоли туди і поставив ще 2 майже відтягнутих вощини. Матку я доречі таки знайшов і лишив в старому вулику, я правильно зробив? 

Матку потрібно було перенести у відводок, інакше в сім'ї ройові настрої не зникнуть.

Поделиться сообщением

Отцвела акация,откачал мед и вижу ,что пчелы битком в двух корпусах(система дадан),надо ставить 3 корпус,но есть проблема в том,что нет суши ,так как идет расширение пасеки,да и взятка после акации как такового нет,разве что немного разнотравья..Кто что посоветует в этой ситуации ?если ставить вощину вперемешку с сушью,то есть опасения,что только попортят вощину.А не расширять корпусом и ждаль взятка не вариант.

Поделиться сообщением

18 минут назад, Пасечник1984 сказал:

Отцвела акация,откачал мед и вижу ,что пчелы битком в двух корпусах(система дадан),надо ставить 3 корпус,но есть проблема в том,что нет суши ,так как идет расширение пасеки,да и взятка после акации как такового нет,разве что немного разнотравья..Кто что посоветует в этой ситуации ?если ставить вощину вперемешку с сушью,то есть опасения,что только попортят вощину.А не расширять корпусом и ждаль взятка не вариант.

Купити суш... можна і стару темну

Изменено пользователем ромео

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти