AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

3 098 сообщений в этой теме

8 минут назад, Wladimir_K сказал:

Так само і об'єднається сім'я, якщо Ви в центр поставите повномедну рамку, а не розділиться, але слід це робите не під час зимівлі.

Так , лише потрібно проходи поробити ( роблю в верхій частині рамки по 3 отвори ( дірки ) і зверху не кладу ніяких рейок .

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

14 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Так , лише потрібно проходи поробити ( роблю в верхій частині рамки по 3 отвори ( дірки ) і зверху не кладу ніяких рейок .

Якщо правильно зібране гніздо і є вдосталь кормів, отвори зверху в рамках вважаю лишніми:IMHO:. В лежаках під потолочними дошками прохід є, в корпусних холстик лежить зразу на рамках, без планочок, якоï- небуть різниці в зимівці я не побачив

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

27 минут назад, davolodya сказал:

Якщо правильно зібране гніздо і є вдосталь кормів, отвори зверху в рамках вважаю лишніми:IMHO:. В лежаках під потолочними дошками прохід є, в корпусних холстик лежить зразу на рамках, без планочок, якоï- небуть різниці в зимівці я не побачив

Так то воно так та я краще перестрахуюсь . В мене зверху лежить холст , тому там прохода не має . Лазять через ці дірки та щілини між сотами і бічною планкою або обходять бокові планки . 

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

В 22.11.2016 в 09:39, Пасечник1984 сказал:

вычитал ,что семья не станет трутовкой до взятка точно,если не было засева

Істину вичитали! Це зовсім не суперечить порадам  Wladimir_K, ДобровоЛа. Треба звернути увагу, що мова йде про сім"ю трутовку,  Дійсно, бджоли без матки почнуть відкладати яйця з появою взятку (пилкового).  Звісно, сім"я повинна бути належної сили (не доходягою).

Інша річ - сім"я з маткою-трутовкою. Зимують з отрутнявілою маткою нормально. По весні, ніби нічого не трапилося, виводять трутів. Намагаються вивести справжню матку - та нема з чого! Варіанти, коли стара повноцінна матка перед загибеллю встигла відкласти деяку кількість яєць, вже описані вище.

В всякому випадку, результатом буде "горбатий" розплод весною, ослаблення сім"ї і....:helpme:

Поделиться сообщением

2 часа назад, vovchik13033 сказал:

Так то воно так та я краще перестрахуюсь . В мене зверху лежить холст , тому там прохода не має . Лазять через ці дірки та щілини між сотами і бічною планкою або обходять бокові планки . 

Починав я пасічникувать з "українських" вуликів на вузьковисоку рамку із зсувною потолочиною, тобто ширина верхнього бруска була 36мм, з тих пір виробилась звичка збираючи гнізда під верхніми брусками куточком стамезки робить 2-3 отвори. Тому і в багатокорпусних продовжую це робить, та ще й не вивів з ужитку 8 "українських" вуликів, ну дуже мені подобається як в них зимують бджоли.

Поделиться сообщением

1 час назад, Загоруйко В.П. сказал:

Істину вичитали! Це зовсім не суперечить порадам  Wladimir_K, ДобровоЛа. Треба звернути увагу, що мова йде про сім"ю трутовку,  Дійсно, бджоли без матки почнуть відкладати яйця з появою взятку (пилкового).  Звісно, сім"я повинна бути належної сили (не доходягою).

Інша річ - сім"я з маткою-трутовкою. Зимують з отрутнявілою маткою нормально. По весні, ніби нічого не трапилося, виводять трутів. Намагаються вивести справжню матку - та нема з чого! Варіанти, коли стара повноцінна матка перед загибеллю встигла відкласти деяку кількість яєць, вже описані вище.

В всякому випадку, результатом буде "горбатий" розплод весною, ослаблення сім"ї і....:helpme:

В таких умовах не суттєво, коли сім'я перетвориться на трутовку, якщо таку сім'ю виявили, то потрібно її виправити зразу, а не чекати весни. 

Поделиться сообщением

4 часа назад, vovchik13033 сказал:

З власного досвіду знаю, це лишнє пошкодження стільників, повірте. Головне, щоб гарненько зменшити (утрясти) гніздо.:ay::IMHO:

Изменено пользователем ДобровоЛ
4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 22.11.2016 в 09:12, Пасечник1984 сказал:

а можно ли дать плодную матку в клеточке, если матка трутовка стала ?предварительно убрав горбатый расплод и матку трутовку 

Правильно запитуєте, так і поступайте. Це якщо матка є (була) , хоч і отрутовіла.

Але, якщо це весною чи в час сезону,- ліпше спочатку підставити рамку з молодими личинками, коли матка вже давно відсутня у сім"ї. Тоді бджоли почнуть виховувати розплід. Через 3-4 дні уважно позривайте маточники, а можна й прибрати стільник той і вже потім під ковпачком чи в кліточці підставити плідну.:IMHO:

Поделиться сообщением

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

З власного досвіду знаю, це лишнє пошкодження стільників, повірте.

Весною , коли починається взяток - куди ті дірки діваються .:)

1 час назад, Seos сказал:

Починав я пасічникувать з "українських" вуликів на вузьковисоку рамку із зсувною потолочиною, тобто ширина верхнього бруска була 36мм, з тих пір виробилась звичка збираючи гнізда під верхніми брусками куточком стамезки робить 2-3 отвори. Тому і в багатокорпусних продовжую це робить, та ще й не вивів з ужитку 8 "українських" вуликів, ну дуже мені подобається як в них зимують бджоли.

Я користуюсь квадратною паличкою  , загостреною з одної сторони . Дірка " культурна " виходить і витирати зручно .

Поделиться сообщением

33 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Весною , коли починається взяток - куди ті дірки діваються .:)

Я користуюсь квадратною паличкою  , загостреною з одної сторони . Дірка " культурна " виходить і витирати зручно .

Ви так кажете, поки сімей небагато. От коли буде 50 - 100 сімей, колупати дирки в рамках бажання відпаде.

В таких випадках я згадую слова Броніславовича  : якщо можна що - небудь не робити, то краще не робити

Поделиться сообщением

1 час назад, davolodya сказал:

Ви так кажете, поки сімей небагато. От коли буде 50 - 100 сімей, колупати дирки в рамках бажання відпаде.

А що їх там колупати ?  5 - 6 рамок під час останьої зборки гнізда в зиму . Я ж не спеціально для цього розбираю гнізда , а роблю це в комплексі з підготовкою до зими . 

Поделиться сообщением

10 часов назад, davolodya сказал:

В лежаках під потолочними дошками прохід є, в корпусних холстик лежить зразу на рамках, без планочок, якоï- небуть різниці в зимівці я не побачив

9 часов назад, vovchik13033 сказал:

В мене зверху лежить холст , тому там прохода не має

Вставлю свої 5 копійок. Якщо положок (холстик) покладений на рамки не вперше, тобто його протягом сезону піднімали - опускали, тоді зазвичай проходи в 4мм. там є. За рахунок восково - прополісних напливів.  У всякому випадку, в моїх "дворняжок" так.

Поделиться сообщением

8 часов назад, Загоруйко В.П. сказал:

Якщо положок (холстик) покладений на рамки не вперше, тобто його протягом сезону піднімали - опускали, тоді зазвичай проходи в 4мм. там є. За рахунок восково - прополісних напливів.  У всякому випадку, в моїх "дворняжок" так.

Буває й таке . Це коли стамескою лінь махати та холстики сильно запрополюсовані і згинатися вже не хочуть .

Поделиться сообщением

Якраз в цей час канал "Дача" веде передачу про Прокоповича.:ay:

Поделиться сообщением

Добрый вечер , подскажите пожалуйста  какой лучше прикупить костюм, или куртку, для пасечника. Ведь  опыт и практика , лучше чем просто реклама любого магазина  

Поделиться сообщением

6 минут назад, Redkii сказал:

Добрый вечер , подскажите пожалуйста  какой лучше прикупить костюм, или куртку, для пасечника. Ведь  опыт и практика , лучше чем просто реклама любого магазина  

Любую, которая понравится. Нужно мерять - поэтому выбирать лучше в местном пчеломагазине. Для начала будет достаточно только лицевой сетки. 

Поделиться сообщением

10 минут назад, Redkii сказал:

Краще бджолу нормальну, а куртку можна звичайну аби по розміру була простора.

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

5 минут назад, Sanich сказал:

Любую, которая понравится. Нужно мерять - поэтому выбирать лучше в местном пчеломагазине. Для начала будет достаточно только лицевой сетки. 

Все ж таки для початківця краще куртка. З лицевою може часом у шию шпигнути 

Поделиться сообщением

26 минут назад, Серж 82 сказал:

Все ж таки для початківця краще куртка. З лицевою може часом у шию шпигнути 

5 років водив бджіл і думав що куртки понти, поки не подарили на день народження. Проблем не відчував. 

Поделиться сообщением

4 минуты назад, Sanich сказал:

5 років водив бджіл і думав що куртки понти, поки не подарили на день народження. Проблем не відчував. 

У мене два знайомих початківці пішли дати сироп у вулик, бджола попід лицьову жахнула в шию. В результаті випущена рамка з рук і ............алергія.

Поделиться сообщением

30 минут назад, Серж 82 сказал:

У мене два знайомих початківці пішли дати сироп у вулик, бджола попід лицьову жахнула в шию. В результаті випущена рамка з рук і ............алергія.

В смислі,передоз,а потім алергія?

Поделиться сообщением

28 минут назад, Sanich сказал:

5 років водив бджіл і думав що куртки понти, поки не подарили на день народження.

На 60 років співробітники подарували пасічний костюм. Красивий, небесного кольору.:ay:  Мені скоро 68, а жодного разу не одягав :) 

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

8 минут назад, Женя Циба сказал:

Передоз отрути. А алергія була сильна аж декілька уколів получив.

В смислі,передоз,а потім алергія

Ой бачу що щось і в мене передоз, щось тут наклацав. :umora:

Поделиться сообщением

Костюм треба вдягати,техніка безпеки в першу чергу,бо може бути очень пічально.Шо в тої бджоли в голові ніхто незнає.

Поделиться сообщением

Восени використовую куртку Кирея з класичною маскою, влітку на жарі найкраща одежа-- легенька сорочка на короткий рукав і сама проста лицева сітка

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас