Перейти к содержанию
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

В теме 3 522 сообщения

Те саме зробив би й зараз (я в продовження свого посту). Але вийнявши маломедну рамку, бджіл (якщо вони там є) струшувати треба на центр клубу. Якщо є можливість - лише трошки підігріти вулик всередині,ну хоча б тим же феном. Але такі процедури роблять вже в крайньому випадку. Бо в зимівку бджіл ліпше не чіпати.:IMHO:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

В ‎13‎.‎11‎.‎2016 в 06:37, Wladimir_K сказал:

З такої сім'ї можна підсилити вільно з 10 відводків і тоді ніяких проблем і ніякого розплоду. Найбільші сім'ї які у мене зимували це 16 рамок, зараз сильніші ослаблюю, а слабші для зимівлі підсилюють орієнтуючись на 6-7 рамок.

Я ж писав, що склалась так ситуація - точок тоді - ще давно - на дачі складався з трьох сімей, дві матки зникли перед самою зимівлею. Прийшлось з"єднати бо інші сім"ї були дуже далеко.

Поделиться сообщением

В 13.11.2016 в 14:45, vladimir5 сказал:

9 сімей сформували клуб в нижньому маломедному корпусі рута.Завжди зимував в 1-му корпусі.Через тиждень очікуємо +5- як спасти сімьї?

Так це ж нормально. Так й повинно бути. Головне, щоб зачепилися вони за верхній корпус.:IMHO:

Поделиться сообщением

В 17.11.2016 в 00:53, dacha сказал:

Так це ж нормально. Так й повинно бути. Головне, щоб зачепилися вони за верхній корпус.:IMHO:

Так в тімто справа, що не зачепилися. Сьогодні при +5 всі 9 сімей пересадив в 2-й корпус рута. Знімав 2-й майже повномедний корпус, ставив йього на стіл, потім знімав 1-й маломедний де сидів клуб, на дно ставив повномедний 2-й І в ньго висипав бджіл з кожної рамки 1-го маломедного корпусу, щіткою змітав решту бджіл з рамок.В двох сімьях в 1-му корпусі було стількі меду, що вони мабуть на ньому перезимували б і в 1-му корпусі, але досвіду такої зимівлі нема.

Хто мае такий досвід напишіть.

Поделиться сообщением

Ребят,подскажите,если семья ушла с маткой в зиму,но в процессе зимовки она погибла ,то когда семья может отрутневеть ?интересует этот вопрос,так как интересно до каких чисел можно будет подсадить новую плодную матку,чтобы не потерять семью,что особо важно для начинающих пчеловодов.

Поделиться сообщением

Якщо навесні сім'я без матки, простіше і краще приєднати ïï до іншоï сім'ï,весною сім'ï добре з'єднуються. Матку ранньоï весни навряд чи  десь знайдете, ранніх плідних ще нема, а зимувалі дорогі . А так об'єднані сім'ï нормально розвиваються, чуть пізніше можна зробити від них відводок, в кількості сімей не втратите. Як потепліє, матку купите, або свою виведете.

Поделиться сообщением

8 часов назад, Пасечник1984 сказал:

Ребят,подскажите,если семья ушла с маткой в зиму,но в процессе зимовки она погибла ,то когда семья может отрутневеть ?интересует этот вопрос,так как интересно до каких чисел можно будет подсадить новую плодную матку,чтобы не потерять семью,что особо важно для начинающих пчеловодов.

Тут все залежить від ситуації у сім'ї, якщо матка не встигла перед загибелю засіяти пару комірок чи все таки перед загибелю засів був присутній. В першому випадку сім'я трутнявіє повільно, в 2 буде отрутнявівша молода матка, яку бажано знайти і ліквідувати перед об'єднанням з сім'єю з резерву, може бути проміжний варіант з наявність маточників.

Поделиться сообщением

В 22.11.2016 в 09:21, Wladimir_K сказал:

Тут все залежить від ситуації у сім'ї, якщо матка не встигла перед загибелю засіяти пару комірок чи все таки перед загибелю засів був присутній. В першому випадку сім'я трутнявіє повільно, в 2 буде отрутнявівша молода матка, яку бажано знайти і ліквідувати перед об'єднанням з сім'єю з резерву, може бути проміжний варіант з наявність маточників.

а можно ли дать плодную матку в клеточке,если матка трутоквка стала ?предварительно убрав горбатый расплод и матку трутовку 

Поделиться сообщением

25 минут назад, Пасечник1984 сказал:

а можно ли дать плодную матку в клеточке,если матка трутоквка стала ?предварительно убрав горбатый расплод и матку трутовку 

Маток в цей час приймають без проблем. Цього року таку сім'ю виправив, просто підставивши рамку з маткою і жменею бджіл, але все це залежить від стану сім'ї, якщо є отрутнявівша матка, то бажано її ліквідувати, можна і з кліткою підстрахуватися я так не роблю так як в мене немає часу, простіше можна накрити ковпаком  - 1 дня вистачить, але приймають на початку весни легко. Ще отрутнявівша матка в основному з'явиться, якщо буде засів не раніше, в переважній більшості в кінці березня, а до цього часу ніякого  не повинно бути розплоду. Може  бути, що і отрутнявівшої матки не буде взагалі, тоді просто з'єднати.

Тобто потрібно приймати рішення на місці і індивідуально у кожному випадку.

Поделиться сообщением

В 22.11.2016 в 11:32, Wladimir_K сказал:

Маток в цей час приймають без проблем. Цього таку сім'ю виправив, просто підставивши рамку з маткою і жменею бджіл, але все це залежить від стану сім'ї, якщо є отрутнявівша матка, то бажано її лівідувати, можна і з кліткую підстрахуватися я так не роблю так як в мене немає часу, простіше можна накрити ковпаком 1 дня вистачить, але приймають на початку весни легко. Ще отрутнявівша матка в основному з'явить, якщо буде засів не раніше в переважній більшості в кінці березня, а до цього часу ніякого  не повинно бути розплоду. Може таке бути, що і отрутнявівшої матки не буде взагалі, тоді просто з'єднати.

Тобто потрібно приймати рішення на місці і індивідуально у кожному випадку.

Спасибо большое,а то вычитал ,что семья не станет трутовкой до взятка точно,если не было засева.Задача стоит расширение,поэтому рассматриваю сейчас только исправление таких семей,а не обьеденение,тем более если осмотр семей делать после облета,то во-первых будет видно есть ли матка ,если ее нет ,то подсадить и проблема решена.Это правда с теоритической точки зрения

Поделиться сообщением

6 минут назад, Пасечник1984 сказал:

Спасибо большое,а то вычитал ,что семья не станет трутовкой до взятка точно,если не было засева.Задача стоит расширение,поэтому рассматриваю сейчас только исправление таких семей,а не обьеденение,тем более если осмотр семей делать после облета,то во-первых будет видно есть ли матка ,если ее нет ,то подсадить и проблема решена.Это правда с теоритической точки зрения

Суть в тому, що досить часто перед загибелю матка буває засіє пару комірок і бджоли потягнуть на них маточники.

Матки плідні в цей час умовно дорогі. Такі сім'ї простіше з'єднати, якщо є ослаблена на пасіці сім'я з маткою, а вже в травні наробити з запасом зайвих відводків так щоб мінімум втратити в медозборі і забезпечити відсутність роїв.

Я осінню частину об'єдную, а потім якщо потрібно і весною, а вже в травні знову розмножую і вважаю це раціональним підходом.

Поделиться сообщением

13 часа назад, Пасечник1984 сказал:

Ліпше в зиму пустити вдвоє сильнішу сім"ю, з"єднавши зараз обезматочену з нормальною сім"єю (як у  вашому випадку), а вже весною зробити від неї відводок для розширення. :ay::IMHO:

Тільки добре переконайтеся у тому, що матки немає...:ah:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

тем более если осмотр семей делать после облета

А что, есть вариант делать осмотр до облёта?

Спасибо большое,а то вычитал ,что семья не станет трутовкой до взятка точно,если не было засева.

А что с такой семьи останется до взятка? 

Задача стоит расширение,поэтому рассматриваю сейчас только исправление таких семей,а не обьеденение

Или найдите сейчас для них плодную матку(что скорее менее вероятно) или  присоедините вы этих пчёл к другой семье - лучше перезимуют, а весной больше расплода эта семья даст. Как будет возможность матку дать, ну поделите тогда. А по вашему -пропадут за зря. Не придумывайте велосипед. Это прописные истины.

Какое расширение если Вы, извините, этим дать раду не можете. 

Поделиться сообщением

В 22.11.2016 в 00:54, siverit сказал:

А что, есть вариант делать осмотр до облёта?

А что с такой семьи останется до взятка? 

Или найдите сейчас для них плодную матку(что скорее менее вероятно) или  присоедините вы этих пчёл к другой семье - лучше перезимуют, а весной больше расплода эта семья даст. Как будет возможность матку дать, ну поделите тогда. А по вашему -пропадут за зря. Не придумывайте велосипед. Это прописные истины.

Какое расширение если Вы, извините, этим дать раду не можете. 

Если бы Вы прочитали правильно,то поняли бы ,что я спросил за возможную ситуацию по весне.На сегодня все семьи полноценные и занимают минимум 6 улочек,поэтому комментарий за раду неуместен.А вам бы советовал, не в обиду сказано,читать вопрос перед ответом внимательнее.

Поделиться сообщением

В 19.11.2016 в 18:00, vladimir5 сказал:

Так в тімто справа, що не зачепилися. Сьогодні при +5 всі 9 сімей пересадив в 2-й корпус рута. Знімав 2-й майже повномедний корпус, ставив йього на стіл, потім знімав 1-й маломедний де сидів клуб, на дно ставив повномедний 2-й І в ньго висипав бджіл з кожної рамки 1-го маломедного корпусу, щіткою змітав решту бджіл з рамок.В двох сімьях в 1-му корпусі було стількі меду, що вони мабуть на ньому перезимували б і в 1-му корпусі, але досвіду такої зимівлі нема.

Хто мае такий досвід напишіть.

Простіше було б поставити поставити в середину повномедну рамку Дадана.:IMHO:

Поделиться сообщением

В 24.11.2016 в 16:04, dacha сказал:

Простіше було б поставити в середину повномедну рамку Дадана.:IMHO:

Теж варіант непоганий. А можна було б зразу ж і дві.

Поделиться сообщением

Думаю это и для начинающих будет интересная и полезная информация .

Привет всем .Есть много лекции в интернете в формате mp 4 ( например Брониславовича  :) ).но нет в формате mp 3 ( ну пожалуй кроме Кашковского ) , Все просмотреть и послушать будет занимать много времени .А плеер можно слушать просто во время похода в магазин или занимаясь какой нибудь  работой ( это уже проверенно )  Может кто то знает как перевести ( переформатировать) mp4 в mp3 ? У самого никак не получается . заранее спасибо

Поделиться сообщением

19 минут назад, крымлы сказал:

Привет всем .Есть много лекции в интернете в формате mp 4 ( например Брониславовича  :) ).но нет в формате mp 3 ( ну пожалуй кроме Кашковского ) , Все просмотреть и послушать будет занимать много времени .А плеер можно слушать просто во время похода в магазин или занимаясь какой нибудь  работой ( это уже проверенно )  Может кто то знает как перевести ( переформатировать) mp4 в mp3 ? У самого никак не получается . заранее спасибо

набери в поисковике  mp4 to mp3

Поделиться сообщением

43 минуты назад, крымлы сказал:

Скачайте программку ,на пример эту Bigasoft Total Video Converter  и переведите в интересующий формат

Поделиться сообщением

В 24.11.2016 в 17:04, dacha сказал:

Простіше було б поставити поставити в середину повномедну рамку Дадана.:IMHO:

так  робити не можна. Ви не забезпечите  сімю кормом, лише розділите клуб.  В кращому випадку виживуть дві вулички.

Якщо вже заморочуватися , то повномедну рамку покласти зверху , над гніздом. Найкраще переселити сімю на повномедні рамки. Заморочка, але втрат буде менше. Перед пересадкою повномедні рамки потрібно підігріти , скласти в корпусі майбутне гніздо і помаленько перетрусити бджід з маломедних рамок на повномедні. Змести щіткою з пустих рамок. Роботу робити швидко,  і оперативно закрити гніздо,  щоб не втрачати тепло рамок. Блджоли опустяться на нове гніздо і перезимують.

Я так робив не одноразово. У мене по дві сімЇ , одна над одною. Бувало , недегледів, не догодував нижню сім"ю, а вже пізно, от і переганяв на повномедні рамки.

У 80-х роках, коли кліща знищував термокамерою, всі сім"ї  перетрушував в листопаді і перекладав гнізда.  Роботи було дуже багато, але жодна сім"я не гинула . Завжди бачив скільки корму, як зібрався клуб, міг переважити масу бджоли і мати чітке розуміння що робиться у гнізді. В той час, поки бджоли в термокамері, підформував гніздо, замінив маломедні рамки, видалив з гнізд непотрібні рамочки. Далі , поклав у вулик  буд фен , трохи підігрів рамки у вулику. Бджіл після термокамери, як остигли , висипав зверху на переглянуте і підігріте гніздо. Прекрсно зимували, і кліща не було весь сезон.

Поделиться сообщением

6 часов назад, крымлы сказал:

но нет в формате mp 3

Є спеціальні додатки до браузера і програми які дозволяють  скачувати з ютуба в тому числі і тільки мр3. Тобто є відео, але Вам відео не треба - натискуєте скачати вибравши варіант в мр3 форматі.

Напишіть в гуглі -  як скачати з ютуба - і буде мати щастя :IMHO:.

Поделиться сообщением

9 часов назад, Іван Михайлович сказал:

так  робити не можна. Ви не забезпечите  сімю кормом, лише розділите клуб.  В кращому випадку виживуть дві вулички.

Якщо вже заморочуватися , то повномедну рамку покласти зверху , над гніздом. Найкраще переселити сімю на повномедні рамки. Заморочка, але втрат буде менше. Перед пересадкою повномедні рамки потрібно підігріти , скласти в корпусі майбутне гніздо і помаленько перетрусити бджід з маломедних рамок на повномедні. Змести щіткою з пустих рамок. Роботу робити швидко,  і оперативно закрити гніздо,  щоб не втрачати тепло рамок. Блджоли опустяться на нове гніздо і перезимують.

Я так робив не одноразово. У мене по дві сімЇ , одна над одною. Бувало , недегледів, не догодував нижню сім"ю, а вже пізно, от і переганяв на повномедні рамки.

У 80-х роках, коли кліща знищував термокамерою, всі сім"ї  перетрушував в листопаді і перекладав гнізда.  Роботи було дуже багато, але жодна сім"я не гинула . Завжди бачив скільки корму, як зібрався клуб, міг переважити масу бджоли і мати чітке розуміння що робиться у гнізді. В той час, поки бджоли в термокамері, підформував гніздо, замінив маломедні рамки, видалив з гнізд непотрібні рамочки. Далі , поклав у вулик  буд фен , трохи підігрів рамки у вулику. Бджіл після термокамери, як остигли , висипав зверху на переглянуте і підігріте гніздо. Прекрсно зимували, і кліща не було весь сезон.

Тоесть, если сейчас обработать с дымпушки - это не поздно ?

Поделиться сообщением

9 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Тоді у мене виникає запитання, де розмістяться 2 відводки, які зимують в одному вулику через перегородку?

Такий же ефект не буде спостерігатися, якщо Ви поставите рамку у нормальну сім'ю посеред клубу скажімо в кінці осені?

Поделиться сообщением

Такі відводки зберуться біля перегородки, одразу біля перегородки бажано поставити повномедні рамки.
Якщо гніздо формувати восени потрібно дотримуватися відомих правил формування гнізд.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Поделиться сообщением

4 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Такі відводки зберуться біля перегородки, одразу біля перегородки бажано поставити повномедні рамки.
Якщо гніздо формувати восени потрібно дотримуватися відомих правил формування гнізд.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Так само і об'єднається сім'я, якщо Ви в центр поставите повномедну рамку, а не розділиться, але слід це робите не під час зимівлі.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти