Перейти к содержанию

Осінь-зима 2010/2011


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

а цього року в деяких сім’ях забирав "висушені" рамки залиті по 0,5 - 1 кг медом.

Серпень медовий був.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та в продавця довідався, що то не фольга а особлива полімерна плівка. Придивився. Дійсно так. Мабуть бджоли можуть гризти. Бо цього року клав щось таке подібне і в окремих місцях дірки поробили

Если использовать стороной где пленка то ничего не будет у меня на испытиние один улик укрыт таким вместо холстика а вот обратную сторону грызут на ура. Но вот что я заметел что на солнце эта блестелка вся отваливается или при долгом механическом контакте с предметом так что что б это все не оказалось в прополисе или чего хуже в меде.
(1м - 4,8 гр).

как дешево его у вас продают у нас за 5 -6 грн и то 3 мм за метр. Думаю что нам как пчеловодам подойдет вариант с настоящей фольгой но она дороже у нас ее продают за 15 грн за м. З.ы. В этом году я буду утеплять опять естествеными матереялами соломой опилками хоть не раз и думал над синтетикой но всеравно как приходит время утеплять испоользую выше названое.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоч у мене досвід пасічникування невеликий але помітив, що в минулому році бджоли висушували рамки, після відкачки, начисто, а цього року в деяких сім’ях забирав "висушені" рамки залиті по 0,5 - 1 кг медом.
Ви ті осушені рамки поставте в іншу сім*ю,та то точно висушит начисто,або ті так звані рамки осушені змедом збрискайте сиропом теж осушать, або ще в тій сім*ї де стоять ці рамки вже нікуди складати мед ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году я буду утеплять опять естествеными матереялами соломой опилками хоть не раз и думал над синтетикой но всеравно как приходит время утеплять испоользую выше названое.

А я навпаки. Повністю відмовляюсь від подушок з моху і перехожу на синтетику. Причина у технологічності та тому, що значно спрощує та пришвидшує роботу. Шкода тільки подушок. Вони у мене дуже якісно зроблені. Повністю прошиті капроновою ниткою, як ковдра. Роботи на них пішло багато.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году я буду утеплять опять естествеными матереялами соломой опилками хоть не раз и думал над синтетикой но всеравно как приходит время утеплять испоользую выше названое. А я навпаки. Повністю відмовляюсь від подушок з моху і перехожу на синтетику. Причина у технологічності та тому, що значно спрощує та пришвидшує роботу. Шкода тільки подушок. Вони у мене дуже якісно зроблені. Повністю прошиті капроновою ниткою, як ковдра. Роботи на них пішло багато.

Ось так часто - один пасічник робить так, а другий навпаки... Скільки інститутів бджільництва, вчених, дисертацій...- а елементарні питання не вирішені. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю что нам как пчеловодам подойдет вариант с настоящей фольгой но она дороже у нас ее продают за 15 грн за м.

І я так думаю. Та продавець на моє запитання про таку плівку знизив плечима та відповів, що про таку і не чув.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смужки від кліща напевне ставитиму вже після 10 жовтня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помагите новичку! В семье совсем нет расплода, искал матку ненашёл! вчера пасадил другую в клеточке закрытой вощиной, проткнул пару дырок! Завтро поеду смотреть, если выпустили значит всё ок, но успеет ли она подготовить семью к зимовке? А если запечатали дырки, то либо трутовка либо есть матка и не сеет, ПОЧЕМУ НЕ СЕЕТ! Семья хорошая, сидит ещё на 3-х корпусах на 145, 10р! завтро хочу ужать до 2-х на 8р! Что надо сделать чтобы перезимовали???? :dntknw::helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помагите новичку! В семье совсем нет расплода, искал матку ненашёл! вчера пасадил другую в клеточке закрытой вощиной, проткнул пару дырок! Завтро поеду смотреть, если выпустили значит всё ок, но успеет ли она подготовить семью к зимовке? А если запечатали дырки, то либо трутовка либо есть матка и не сеет, ПОЧЕМУ НЕ СЕЕТ! Семья хорошая, сидит ещё на 3-х корпусах на 145, 10р! завтро хочу ужать до 2-х на 8р! Что надо сделать чтобы перезимовали???? :dntknw::helpme:
Подробнее опишите ситуацию. Как давно нет расплода? Может они уже в зиму готовы и хотят покоя? Сколько меда в семье? Если предположить, что с семьей всё в порядке, то для успешной зимовки вполне достаточно шестнадцати полномедных рамок и я бы поставил вниз пустой корпус.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смужки від кліща напевне ставитиму вже після 10 жовтня. Дарма зволікаєте. Я свої вже забрав...
Я ніколи скільки кліщу не бачив :huh:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Загодівля закінчилась, три вулика йдуть на 10 рамках, два на 9, один на 7, пилок несуть ще повним ходом :) поставив варотом, зверху частково утеплив, третій сезон (перший самостійний) на завершенні, ще залишилось у жовтні утеплити і будем зимувати :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

навіщо бджоли при такій температурі як зараз вентелюють вулик ? вчора було тепло а сьогодні навіть прохладно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось так часто - один пасічник робить так, а другий навпаки... Скільки інститутів бджільництва, вчених, дисертацій...- а елементарні питання не вирішені.

да это мы та скорее единство и многобразие решение одной проблемы
Помагите новичку! В семье совсем нет расплода,

главное что та нет горбатого расплода а так может все у них зимнее состояние
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кока 777999 чем били клеща???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подробнее опишите ситуацию. Как давно нет расплода?

20 августа после откачки поставил корпус с сушью между гнездовыми, нижний перга мёд. верхний мёд и пару рам с расплодом! В корпус с сушью матка так и не пошла, 4 сентября было всё ок насили летали работали! вчера - лёта нет, раздрожительные, расплода нет никакова! Матку так и не нашёл, предположил что каюк ей, купил другую, посадил! Завтро поеду гляну! А вообще в это время ещё должен быть расплод???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Валющев Илья, у моих пчел расплода нет с конца августа и я считаю это нормальным явлением.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Валющев Илья, у моих пчел расплода нет с конца августа и я считаю это нормальным явлением.

Цікаво. А місця під розплід хоч трошки є?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Валющев Илья, у моих пчел расплода нет с конца августа и я считаю это нормальным явлением.

Цікаво. А місця під розплід хоч трошки є?
А зачем? Всё залито медом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi: Сократить сильно. Матку в клеточку на 2 недели. И кормить по полной.. ;) Зима будет долгой и суровой.. :(:wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зачем? Всё залито медом.

Тоді зрозуміло чому немає розплоду. У мене також таке в цьому серпні спостерігалось. Мед я в другій половині місяця не беру. А медозбір був добрий. Подивився 15 серпня (а всі сім"ї вже були скорочені) в сім"ю з молодою маткою на 10- рамках. Все забито медом, а там де ще не запечатаний то повно набризку і черви немає. Розгубився. Не знав що і думати. Та якраз там була помаранчева матка, легко побачив. Ага, срочно посередині вставив дві суші. Приїхав аж 27 серпня. Все впорядку - розчервилась. У всіх таких сім"ях, де не було місця для червління, зробив аналогічно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сократить сильно. Матку в клеточку на 2 недели. И кормить по полной.. Зима будет долгой и суровой..

Навряд що в цей час загодовувати. Потрібно це було зробити трохи раніше. Хіба що у Вас на Закарпатті тепліше. І вони ще встигнуть запечатати та бджоли наростити. А в нас то ні. Не встигнуть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi: Сократить сильно. Матку в клеточку на 2 недели. И кормить по полной.. ;) Зима будет долгой и суровой.. :(:wave:
Перепрошую звідки знаєте яка буде зима? А загодувати ще можна , я одного року з Росії приїхав пізно, та нічого, загодував і все було добре, хоч зима була довга та сурова. :IMHO1: Може хтось спостерігав, чим зима нормальніша, тобто морозна і меньше відлиг то краще зимують бджоли. На це я звернув увагу уже кілька років тому.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зима будет долгой и суровой.. :(:wave: Перепрошую звідки знаєте яка буде зима?
Нещодавно на ТВ проскочила інформація про значне ослаблення Гольфстріму, який вже кілька років "пригальмовує" на шляху до Європи. Нібито всі літні погодні аномалії в світі саме через це. В мережі з цього приводу інформації теж не густо. Але факт - аварія в Мексиканській затоці якось вплинула і прискорила цей процес. Як воно буде побачимо. Годував сьогодні востаннє. Знаю людей, які тільки почнуть годувати... А в минулому році були такі, що в листопаді заглянули у вулики, там порожньо. То потім питали, чи ще не пізно... Бджоли гарно прополісують льотки, а в деяких вуликах ще гацають трутні. Цікаво, що в одному вулику неробочий льток був зовсім запрополісований. Я роздовбав його, а там в проході "жорстоко" трутні замуровані, чи замордовані.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навряд що в цей час загодовувати. Потрібно це було зробити трохи раніше. Хіба що у Вас на Закарпатті тепліше. І вони ще встигнуть запечатати та бджоли наростити. А в нас то ні. Не встигнуть.
якщо зараз тільки починати загодовувати то так пізновато але якщо загодовані більш ніж на половину то догодовувати цілком нормально, і встигнуть ще запечатати :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зима будет долгой и суровой..

Колись читав в журналі про метод Чайкіна, сибірського пасічника, де зима з жовтня по травень з морозами -30 ... - 40..., то упорівнянні з цим у нас зими не буде, на Закарпатті середня температура опалювального сезону +1...+3 градуси...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...