Перейти к содержанию

Осінь-зима 2010/2011


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

Интересный случай этой зимой. Предыстория. Обработки от клеща- весной варотом, август- фумисан, октябрь- бипин. Подкормка закончена в первых числах сентября. Семья пошла в зиму на 8 рамках 435х300. Плотно обсиживали все рамки в октябре. Неделю назад слушал при температуре -6- вообще не слышно, потом постучал (долго :)) отозвались, но очень слабо... Открыл- рамка пчёл, или меньше. Что интересно- клуб на протяжении зимовки сидел на всех восьми рамках- видно по сьедённому мёду, во всех рамках осталось примерно по 1 кг или меньше (осенью было в основном 2/3 рамки). И самое интересное- подмора в улье- от силы рамка пчёл. Выходит, вылетели? :hmm: Причём, судя по сьеденному мёду- совсем недавно (в начале февраля было окно с потеплением, некоторые семьи облетелись). Рамки вообще не опоношены... Зимний слёт пчёл? :crazy:
или птички сьели
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

или птички сьели

і я такої думки . Вмене біля вуликів постійно скачуть , подивіться біля льтків по снігу повині бути сліди.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

] или птички сьели
6 рамок пчелы сьели. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

tymoshuk, это были... ну очень голодные птицы... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

] или птички сьели
6 рамок пчелы сьели. :umora:
...Можливо... :umora: Та деж у вас такі троглодіти завелись, а? 6 рамок - значить їли ложками... :umora::umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

] или птички сьели
6 рамок пчелы сьели. :umora:
...Можливо... :umora: Та деж у вас такі троглодіти завелись, а? 6 рамок - значить їли ложками... :umora::umora::wave:
Значить погуляли пташки на славу :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погода за вікном- як картинка на шапці Точка... Аж не віриться що практично кожен рік 1-3 березня бджоли носили пилок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аж не віриться що практично кожен рік 1-3 березня бджоли носили пилок.

Ще тиждень, може якраз ще будуть носити, хоча б 8-го березня
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще тиждень, може якраз ще будуть носити, хоча б 8-го березня
Скоріше першого квітня
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл щойно припіднявши утеплення через отвори у потолочинах для кормушки побачив що бджоли сидять на пустих рамках ссамого верху а надворі ж то мороз негайно потрібно щось дати а у мене немає повномедних рамок навіть пудри нема що робити як правильно приготувати якусь підкормку з цукру

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аж не віриться що практично кожен рік 1-3 березня бджоли носили пилок.

Ще тиждень, може якраз ще будуть носити, хоча б 8-го березня
Надіємось... Та набридла вже ця зима! :ak: Хочеться бджілок винести... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл щойно припіднявши утеплення через отвори у потолочинах для кормушки побачив що бджоли сидять на пустих рамках ссамого верху а надворі ж то мороз негайно потрібно щось дати а у мене немає повномедних рамок навіть пудри нема що робити як правильно приготувати якусь підкормку з цукру
Можна зробити густий сироп 2/1, залити теплим в ячейки стільника вузьким потоком, - вміщається достатньо - і поставити біля клуба бджіл, відсунувши необсижену рамку. Робив так колись кілька разів, коли переживав через нестачу корму.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл щойно припіднявши утеплення через отвори у потолочинах для кормушки побачив що бджоли сидять на пустих рамках ссамого верху а надворі ж то мороз негайно потрібно щось дати а у мене немає повномедних рамок навіть пудри нема що робити як правильно приготувати якусь підкормку з цукру
А мед є? Якщо є загорніть кілограмчик в марлію і покладіть над клубом. До тепла протянете.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл

Колись в дитинстві бабуся варила з цукру такі цукерки, які нагадували помадку. Рецепта я не знаю, але думаю що можна варити цукор з водою, дуже велику концентрацію, можливо на водяній бані. Може хтось з форумчан і підкаже такий рецепт.... Мені наразі спитати нема в кого...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл щойно припіднявши утеплення через отвори у потолочинах для кормушки побачив що бджоли сидять на пустих рамках ссамого верху а надворі ж то мороз негайно потрібно щось дати а у мене немає повномедних рамок навіть пудри нема що робити як правильно приготувати якусь підкормку з цукру
ію і покладіть над клубом. До тепла протянете.
Мед є але це той мед який я качав у серпні у мене минулого року залишав бджіл на цьому меду внаслідок чого три сімї загинули опоносились. Пробував зварити льодяник але він не вийшов чомусь більше години варив а він не тягнеться як написано в книзі вобщім після застигання получилась густа коричнева маса. Я до однієї сторони рамки степлером причепив кусок тканини і вилив туди содіржиме кастрюлі та поставив бджолам на рамки не знаю зможуть вони його взяти чи ні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл щойно припіднявши утеплення через отвори у потолочинах для кормушки побачив що бджоли сидять на пустих рамках ссамого верху а надворі ж то мороз негайно потрібно щось дати а у мене немає повномедних рамок навіть пудри нема що робити як правильно приготувати якусь підкормку з цукру
ію і покладіть над клубом. До тепла протянете.
Мед є але це той мед який я качав у серпні у мене минулого року залишав бджіл на цьому меду внаслідок чого три сімї загинули опоносились. Пробував зварити льодяник але він не вийшов чомусь більше години варив а він не тягнеться як написано в книзі вобщім після застигання получилась густа коричнева маса. Я до однієї сторони рамки степлером причепив кусок тканини і вилив туди содіржиме кастрюлі та поставив бджолам на рамки не знаю зможуть вони його взяти чи ні.
Треба було додати трошки оцтової кислоти для кращої кристалізації цукру і у Вас би вийшли льодяники. Додати трошки соку столового буряка і на Ринок торгувать півниками. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

навіть пудри нема

Я пудру начал делать так.В заводской крупорушке (только не бичевой) свожу до минимума ножи и небольшими порциями засыпаю сахар, затем пересеиваю через сито и делаю канди. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл щойно припіднявши утеплення через отвори у потолочинах для кормушки побачив що бджоли сидять на пустих рамках ссамого верху а надворі ж то мороз негайно потрібно щось дати а у мене немає повномедних рамок навіть пудри нема що робити як правильно приготувати якусь підкормку з цукру
Поставте зверху на рамки плашмя .сот з медом,попередньо розігрівши його в приміщенні.Якщо немає рамки з медом візьміть крайній сот із любої сімї.Для того .щоб пчілки взяли корм зверху над клубом в соті зробіть дірку розміром в металічну гривню.Варіння всяких помадок рахую нераціональним.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна зробити густий сироп 2/1, залити теплим в ячейки стільника вузьким потоком, - вміщається достатньо - і поставити біля клуба бджіл, відсунувши необсижену рамку. Робив так колись кілька разів, коли переживав через нестачу корму.

На крайній випадок це можна. Та краще :
Поставте зверху на рамки плашмя .сот з медом,попередньо розігрівши його в приміщенні.Якщо немає рамки з медом візьміть крайній сот із любої сімї.Для того .щоб пчілки взяли корм зверху над клубом в соті зробіть дірку розміром в металічну гривню

Помадо ніколи не варив, та знаю, що поширена і непогана практика.
Я пудру начал делать так.В заводской крупорушке (только не бичевой) свожу до минимума ножи и небольшими порциями засыпаю сахар, затем пересеиваю через сито и делаю канди.

Останнім часом роблю пудру. На комбайні "Брауні". Потім розпукаю мед і перемішую до утворення в"язкого тіста. Це канді їдять дуже добре. Кладу обережно просто на "голову" клуба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка чим краще зараз підкормити бджіл

Колись в дитинстві бабуся варила з цукру такі цукерки, які нагадували помадку. Рецепта я не знаю, але думаю що можна варити цукор з водою, дуже велику концентрацію, можливо на водяній бані. Може хтось з форумчан і підкаже такий рецепт.... Мені наразі спитати нема в кого...
В фільмі "Сны пчёл" дуже гарно показано,як приготувати канді,помадку і льодяники,також дано рецепти :ay: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уже Весни хочеться!Оглядав сімї то бджоли зверху десь 10см від передньої стінки!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера осматривал семьи, в половине ульёв где над рамками были холстики на стенках и под крышкой сантиметровый слой инея, а там где потолочины очень мало. Такое вижу в первый раз (правда раньше зимовали с потолочинами). До февраля этой беды небыло. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера осматривал семьи, в половине ульёв где над рамками были холстики на стенках и под крышкой сантиметровый слой инея, а там где потолочины очень мало. Такое вижу в первый раз (правда раньше зимовали с потолочинами). До февраля этой беды небыло. :dntknw:
У меня та же ситуация с половиной семей... повышение влажности говорит о появлению расплода, что в это время вполне нормально :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в половине ульёв где над рамками были холстики на стенках и под крышкой сантиметровый слой инея

Забыл ещё сказать,там где лежат холстики в крышках ульёв прорезано по два три окна для вентиляции. Может их в это время надо закрывать чтобы сохранить тепло.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

только что приехал с пасеки, прослушал, все жужжат, вроде нормально, подмора вынял через леток 50-80 грамовые стаканчики практически с каждой семьи... заглянул в 3 семьи вроде нормально, канди сьедено меньше чем на половину за 3 недели,может им еще и не надо было... но лучше перебдить чем недобдить... :umora: смотрел через пленку, но приложив руку к пленке почувствовал ощутимое тепло, которое не чувствовалось раньше, с чего сделал вывод что воспитывается расплод, но думаю это нормально уже... по погоде смотрел у нас даже ночью температура больше -8 не опустится а с 3 марта пойдет дневная на плюсы... еще немного... :wave::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...