Перейти к содержанию

Осінь-зима 2010/2011


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

Корпус з маломедними вниз треба ставити. Бджоли мед завжди догори несуть...

Це працює навесні і вліку. Восени все трошки інакше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це працює навесні і вліку. Восени все трошки інакше.

Так в нас і була проблема восени просушки рамок. Точніше в товарища, бо в мене корпусних не було. Він рамки на просушку ставив вгорі, то ще заносили. Тому і сушили на дворі... А цього року корпуса на просушку поставив вниз - висушили все...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так в нас і була проблема восени просушки рамок.

Я не обсушую стільники цього року. За порадою вчителів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не обсушую стільники цього року. За порадою вчителів.

Якщо сховище облаштоване, то в цьому є зміст - навесні скоріше такі освоюють... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо сховище облаштоване, то в цьому є зміст

Зробив чотири сушилки, чи як їх там назвати, не знаю. Вже десь про них говорив. І висять вони просто неба, вкриті бляхою. В кожну поміщається 45 рамок на 300 або 90 рамок на 145.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зробив чотири сушилки, чи як їх там назвати, не знаю. Вже десь про них говорив.

Не памятаю щоб говорили, а варто було б. Висять на вулиці - це як? Відкриті для доступу бджіл?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перепрошую,забрали маломеднi вниз,аж засвистiло ay.gif

Значить пусто було в гнізді... :)
У гнiздi усе нормально:2повномедовi,2перговомедовi,6напiвмедовi з розплодом.Розплод виходить,а бджоли перетягують в тi чарунки мед з верхнього корпусу :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То добре. В нас часто туди ще й заносять. Говорили колись про це. Порадили хлопці корпуса вниз ставити - стали забирати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не памятаю щоб говорили, а варто було б. Висять на вулиці - це як? Відкриті для доступу бджіл?

Про таке і я чув. Розвішують на плечиках під стріхою, чи ще деінде. Цього року і я спробував. В стодолі між кроквами прибив планки 70х50 мм та розвісив на осушку рамки. Під вечір було. Спочатку стояла катавасія а під вечір другого дня все заспокоїлось. Загиблих була жменя бджіл. В минулі роки я також виставляв на осушку , але в ящиках (рамки розміщав рідко,з відстанню 20 мм), і кожен ящик подалі один від іншого. Так вони стояли до пізньої осені. І що добре, що у відкритому стані міль не заводилась. А от у коморі в закритих обов"язково заведеться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ми з товарищем відмовилися від практики осушки рамок на вулиці, в звязку з можливістю розповсюдження хвороб... Вчора переглядав сім"ї на рахунок кормів і ось який унікальний кадр вдалося зняти two%20qeens11.JPG Тиха заміна матки... Щоб дві матки в одному вулику - це вже бачив, а от щоб дві на одній рамці!!! :) Цього року перший раз виводив маток щепленням. Напевно ще не наловчився встановлювати на око вік лічинок, бо в багатьох сім"ях з такими матками робили ТЗ. В цьому є свій сенс, тільки якщо виводиш від породистої, то в кінцевому виходить не дочка, а внучка. Та і не зрозуміло(мені) чого вони роблять ТЗ - матці нічого не бракує(дочка вучківської від Міська) і зачервлювала рамки від бруса до бруса. Та напевно вони краще знають...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось який унікальний кадр вдалося зняти

Mapet, супер :ay: і які ваші дії дальше
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і які ваші дії дальше
мабуть краще їм не заважати... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб дві матки в одному вулику - це вже бачив, а от щоб дві на одній рамці!!!

Я наблюдал такое два дня назад в отводке на две рамке держал матку на всякий случай вроде хорошая была а они решили поменять вот у меня возник вопрос будет ли молодая матка качественная :dntknw: ведь пчелы было всеволиш две рамки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тиха заміна матки... Щоб дві матки в одному вулику - це вже бачив, а от щоб дві на одній рамці!!! Цього року перший раз виводив маток щепленням. Напевно ще не наловчився встановлювати на око вік лічинок, бо в багатьох сім"ях з такими матками робили ТЗ.

Mapet якщо Ваша ласка поясніть який зв"язок між віком личинок, що прививаєте та ТЗ. Щось я не допетраю. Матки класні. Мені молода сподобалась. Обидві чорні ? А от у бджіл жовтизна замітна. Отже не зовсім чистота породи збережена.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, супер ay.gif і які ваші дії дальше

Лишаю як є. Нема гарантії що молода(хоча і її мама цього ж року) плідна. На весні все буде зрозуміло...
будет ли молодая матка качественная opr06K94.gif ведь пчелы было всеволиш две рамки

Думаю що бджоли краще розберуться яка з них краша :hi:
Mapet якщо Ваша ласка поясніть який зв"язок між віком личинок, що прививаєте та ТЗ. Щось я не допетраю.

Це не ствердження, а лиш припущення. Маю на увазі що міг переносити личинки 3-4 денні. Раніше при виведені свищових на підрізаному засіві такої "масової" тихої заміни не спостерігалося.
Обидві чорні ? А от у бджіл жовтизна замітна.

Обидві чорні, довгі і тонкі - це характерно для вучківських. Бджоли з жовтизною можуть бути і не їхні(не її), мічену матку підсадив в цю сім"ю десь в кінці липня, до того була старушка від країнки в пятому поколінні з явновираженими світлокоричневими смужками. Та все одно про чистоту породи нема чого говорити з нашим трутневим фоном, хоча ми від породних трутнів не вирізаємо взагалі і від їх кращих дочок теж.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обидві чорні, довгі і тонкі - це характерно для вучківських.

Чи не знаєте Ви часом з якого року виходить цей вучківський тип?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обидві чорні, довгі і тонкі - це характерно для вучківських.

Чи не знаєте Ви часом з якого року виходить цей вучківський тип?
То хіба Василь Антонович міг би прояснити. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:helpme: Извините за назойливость искать чё то, времени нет. Я варю сироп 1:1 добавляю чуть яблочного уксуса,даю по 600гр семье просто такие кормушки. Скажите чё правильно а чё нет и нужно ли кипятить сироп.Все по разному говорят до истины недобраться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

opr06KXR.gif Извините за назойливость искать чё то, времени нет. Я варю сироп 1:1 добавляю чуть яблочного уксуса,даю по 600гр семье просто такие кормушки. Скажите чё правильно а чё нет и нужно ли кипятить сироп.Все по разному говорят до истины недобраться.

Сироп делаю 1;1только добавляю уксус 9%--столовый, по книге 2,8 мг,округлил 3мг на 1кг сахара---не чего не кипячу просто в горячей воде развожу сахар--проблем не каких не возникало По 600гр это нечего просто дольше закармливать прийдётся да и молоднячка добавится :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сироп делаю 1;1

По 600гр это нечего просто дольше закармливать прийдётся

В этом году не будет такой возможности, скорее всего. Холода придут рано :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году не будет такой возможности, скорее всего. Холода придут рано opr06K9M.gif

Я знаю людей которые ещё и не начинали подкармливать , только я с ними не согласен в этом вопросе--хотя Х. З ещё пол месяца тепла , бабе лето не наступало
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера на удаленном точке сокращал и формировал к зиме гнезда.Был приятно удивлен спокойствием и миролюбием пчелок.Перебрал 6 семей и не заметил ниединой воровки,обошлось без единого укуса.И еще наблюдение--пчелы мало-помалу откуда-то несут нектар.На падь или фруктовый сок не похоже,неужто с отавы бодяка и белого (ползучего) клевера? Провел уже двухкратно обработку щавелевой кислотой.Заметно активизируется лет пчелы после каждой такой химиотерапии.Но клещ почти не сыплется!Прийдется пчелок купать в кипятке дабы убедиться в отсутсвии паразита :angry:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Извините за назойливость искать чё то, времени нет. Я варю сироп 1:1 добавляю чуть яблочного уксуса,даю по 600гр семье просто такие кормушки. Скажите чё правильно а чё нет и нужно ли кипятить сироп.Все по разному говорят до истины недобраться.

Кип"ятити не потрібно. Концентрацію бджолярі роблять різну. А так, як часто на око, то можу сказати, що всяка годиться. Так що все правильно робите. От тільки рекомендація: якщо приготували багато сиропу а даєте невеликими порціями, то він у Вас десь зберігається. Не полінуйтесь щодня його підігрівати (несильно). Хоч раз. А якщо є можливість то більше. При цьому в присутності кислоти відбувається інвертування цукру, тобто розклад його на глюкозу та фруктозу. Якщо це робити на протязі тиждня, то цукор практично весь інвертує. Це літературні дані. А це означає що Ваші бджолки поїдаючи такий корм залишаться в зиму живі та здорові, а не зношені, як при поїданні цукру !!! Сам я при можливості так і роблю вже багато років.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Провел уже двухкратно обработку щавелевой кислотой

А яким чином?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:helpme: Извините за назойливость искать чё то, времени нет. Я варю сироп 1:1 добавляю чуть яблочного уксуса,даю по 600гр семье просто такие кормушки. Скажите чё правильно а чё нет и нужно ли кипятить сироп.Все по разному говорят до истины недобраться.
Я делаю так. Вода кипит минуты 2-3 после чего сыплю сахар. на 1 литр воды 1,5 литра сахара. (гдето 1,4 кг.) выходит: вода сахар сироп. 1 - 1,5 - 2 1,5 - 2,25 - 3 2 - 3 - 4 2.5 - 3.75 - 5 3 - 4.5 - 6 4 - 6 - 8 5 - 7.5 - 10 6 - 9 - 12 8 - 12 - 16 cегодня варил 18 литров сиропа.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...