Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Sign in to follow this  
Sergiy

Осінь-зима 2010/2011

1,252 posts in this topic

Ну ці також не живі. По іронії долі вони полізли в самий "суровий" вулик. Сімї сильні, самі за себе можуть постояти. Але за 50 років вперше бачу такого Бражника.

Здається, у цих комах медом живляться дорослі крилаті особини, що не так страшно

Та й поїдають вони не так вже і багато. Їм також треба жити на цьому світі :IMHO1:

А я вот делаю совсем наоборот. Нижний леток пчелы не защищают практически. Поэтому его закрываю полностью.

Бортник у Вас здається багатокорпусники на 150? Чи це Ви пишете про дадани?

Еще не все многокорпусники, даданов осталось еще штук пять, именно о них я и говорил. Хотя в многокорпусных система примерно та же.

[ А я вот делаю совсем наоборот. Нижний леток пчелы не защищают практически. Поэтому его закрываю полностью.
а на зиму открываете или так и оставляете закрытыми???

а на зиму открываете или так и оставляете закрытыми???

Тут на форуме, да и в других местах, я писал о том, что зимую с настежь открытыми летками, всеми.

В цей час верхні закриваю а нижні залишаю на прохід двох бджол

Я теж так роблю і як що сунеться оса а бо крадійка, вони захищають вічко

як підготувати до зими слабку сімейку? (4р) скільки треба дати корму? вони ж від переробки спрацьовуються...

Еще не все многокорпусники, даданов осталось еще штук пять, именно о них я и говорил. Хотя в многокорпусных система примерно та же.
Скажите пожалуста,если сейчас поставить второй корпус с маломедными розпечатанными рамками,пчелы заберут мед в гнездо?

Скажите пожалуста,если сейчас поставить второй корпус с маломедными розпечатанными рамками,пчелы заберут мед в гнездо?

Если рамки взбрызнуть теплой водичкой, то заберут, я думаю. Особенно если гнездо и надставку разделить пленкой, в которой сделать отверстие для прохода пчел, диаметром миллиметров 30.

як підготувати до зими слабку сімейку? (4р) скільки треба дати корму? вони ж від переробки спрацьовуються...

спрацюються точно.... тому треба брати повномедні з сильних сімей та садити зимувати через перегородку до такої ж слабкої сімейки, або до сильної

На вихідних перевіряв наявність кормів. Одна сім"я потягнула маточники - десь штук шість. Посіву нема. Маточники вже на виході, одного розкрив, подивився. Цікаво, чи має молода матка шанс? Не хочеться цю сім"ю втрачати.

Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда? Цього року запізнився з скороченням гнізд і загодівлею.

Edited by igora

Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда? Цього року запізнився з скороченням гнізд і загодівлею.
А что мешает? Хотя сокращение проводят при последней качке, а формируют на зиму когда выйдет расплод.

Качав мед 20 серпня і було багато розплоду і бджіл .А бджоли злі тепер і недають щоб оглянути рамки.

а качати ще непізно?

На вихідних перевіряв наявність кормів. Одна сім"я потягнула маточники - десь штук шість. Посіву нема. Маточники вже на виході, одного розкрив, подивився. Цікаво, чи має молода матка шанс? Не хочеться цю сім"ю втрачати.
А чому втрачати? :blink: Правда молода матка має мiзер шансiв.Вже немає трутня,та +25 :IMHO1: Об*єднайте з меншою сiм*єю.

Качав мед 20 серпня і було багато розплоду і бджіл .А бджоли злі тепер і недають щоб оглянути рамки.
Єврокостюм(200грн) та рукавички з латекса i ВПЕРЕД :az:

а качати ще непізно?
Залиште бджолам на зимiвлю кормiв i качайте хоч до весни :hi:

а качати ще непізно?

А чи не холодно? А чи дадуть при такій температурі та дощі залізти до середини? Ну і нарешті: якщо сім"я сильна, то можна ризикнути і одразу ж загодувати (літрів по 6-ь). Хоча багато бджоли і відійде, то все одно частина залишиться в зиму. А от для сімей середньої сили це вже буде важко пережити. Можна сказати, що вони балансуватимуть на межі виживання. За слабкі не згадую.

бджоли мосово несуть пилок з амброзії , пилку на ній повно аж обсипається як доторкнешся . розвелась ця зараза раніше не росла вона внас, але бджолі мабуть по кайфу

Если рамки взбрызнуть теплой водичкой, то заберут, я думаю. Особенно если гнездо и надставку разделить пленкой, в которой сделать отверстие для прохода пчел, диаметром миллиметров 30.
Корпус з маломедними вниз треба ставити. Бджоли мед завжди догори несуть...
Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда?
При потребі в вулик можна лізти поки бджоли не в клубі.

Корпус з маломедними вниз треба ставити. Бджоли мед завжди догори несуть...
Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда?
При потребі в вулик можна лізти поки бджоли не в клубі.
Перепрошую,забрали маломеднi вниз,аж засвистiло :ay:

Перепрошую,забрали маломеднi вниз,аж засвистiло ay.gif

Значить пусто було в гнізді... :)

Цього року запізнився з скороченням гнізд і загодівлею.
Минулого року викачував 2 вересня - але тоді погода була тепла, сонячна, цього року 25 серпня відкачав, скоротив гнізда, на другий день по-маленьку почав кормити, зараз вже на половині загодівлі, дощі падають, холодно (+8 - +15, вночі до +5 опускалось). В Польщі 31 серпня сніг випав, тепер з погодою важко вгадати :dntknw:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this