Перейти к содержанию

Осінь-зима 2010/2011


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

Наближається завершення сезону медозбору 2010 року. Навіть якщо хтось не отримав очікуваного - дякуємо Богу, що за найнесприятливіших умов цього року ми не тільки не втратили того, що мали на початку сезону, але й потроху розширювалися та розвивалися. Попереду зима. Маю цілком практичне питання. Минулого року я підготував на наступний рік 32 повномедні запечатані рамки. Наприкінці липня розмістив їх у спеціальні ящики з ДВП. До листопада третину поїла воскова міль. Потім почалися морози, але десяток рамок я втратив. Я чув від більш досвідчених пасічників дві поради: 1. У ящики для збереження рамок простелити полотники, просочені скіпідаром. Друзі з Києва допомогли придбати скіпідар, маю 4 літри. 2. Рамки з медом тримати до настання низьких температур у вуликах за заставними дошками. З цього приводу - а чи не змусить інстинкт бджіл перенести мед з тих рамок, що знаходяться за заставною дошкою до гніздової частини вулика (у мене лежаки)? А ще на пробу купив пластмасову стельову годівничку на 1,2 л. Спробую для загодовування цукром в зиму. А то ці баночки по пів-літра якось не сучасно, та й мороки з ними більше - двічі на день ставити-знімати. Хочу перевірити, як поведуть себе бджоли, коли годівнички з сиропом стоятимуть більш тривалий час. У "Бджільництві" є і по 2,1 літри, але розмір на український вулик (квадратні)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зберігаю будь які рамки в корпусах на дворі(у вашому випадку це можуть бути пусті вулики).Восени ночі стають холодні і міль рідко пошкоджує стільники.В приміщені міль залишить одні дроти за лічені дні...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З цього приводу - а чи не змусить інстинкт бджіл перенести мед з тих рамок, що знаходяться за заставною дошкою до гніздової частини вулика (у мене лежаки)?

Звичайно змусить, перенесуть в гніздо
як поведуть себе бджоли, коли годівнички з сиропом стоятимуть більш тривалий час.

Поки не холодно, нормально, але на зиму треба забрати. Зайві втрати тепла не потрібні :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1. У ящики для збереження рамок простелити полотники, просочені скіпідаром. Друзі з Києва допомогли придбати скіпідар, маю 4 літри.

Ніколай Поросятніков здається поміщає рамки в поліетиленові рукави в касетах(касети складаються одна на другу, або можна в корпусах), а зверху ставить блюдечко з оцтовою есенцією 70%. Перга не сохне, міль стільники не псує. Пробував - все працює. А ще тема в нас є Хранение рамок :hi:
2. Рамки з медом тримати до настання низьких температур у вуликах за заставними дошками. З цього приводу - а чи не змусить інстинкт бджіл перенести мед з тих рамок, що знаходяться за заставною дошкою до гніздової частини вулика (у мене лежаки)?

Не раджу таке робити. Те що перенесуть не страшно - бувають випадки переходу матки за заставну і як результат поділ клубу. Хіба подалі від заставної із великим проміжком. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2. Рамки з медом тримати до настання низьких температур у вуликах за заставними дошками. З цього приводу - а чи не змусить інстинкт бджіл перенести мед з тих рамок, що знаходяться за заставною дошкою до гніздової частини вулика (у мене лежаки)? А ще на пробу купив пластмасову стельову годівничку на 1,2 л. Спробую для загодовування цукром в зиму. А то ці баночки по пів-літра якось не сучасно, та й мороки з ними більше - двічі на день ставити-знімати. Хочу перевірити, як поведуть себе бджоли, коли годівнички з сиропом стоятимуть більш тривалий час. У "Бджільництві" є і по 2,1 літри, але розмір на український вулик (квадратні)
Питання: для чого Вам повномедні рамки? Вони потрібні в гнізді. Тому переживати, що перенесуть нема чого. Нехай переносять. А я такі зразу ставілю в гніздо, а от маломедні за заставню. Відносно годівниці. На 1,2 літри будете морочитись довго. Оптимально 3 і більше літрів. Точно не пам"ятаю, та щось в цьому діапазоні було у нас в магазині літом. Виробник - Харків.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

одна сімейка не хоче брати сироп. бджіл 7 рамок. в чому може бути причина?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

одна сімейка не хоче брати сироп. бджіл 7 рамок.

Значить він їм не потрібний, їм видніше. Якщо не беруть, я не даю, повторно даю через тиждень
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання: для чого Вам повномедні рамки? Вони потрібні в гнізді. Тому переживати, що перенесуть нема чого. Нехай переносять. А я такі зразу ставілю в гніздо, а от маломедні за заставню. Відносно годівниці. На 1,2 літри будете морочитись довго. Оптимально 3 і більше літрів. Точно не пам"ятаю, та щось в цьому діапазоні було у нас в магазині літом. Виробник - Харків.
Повномедні рамки мені потрібні для весняного сезону 2011 року. Акація чи буде, чи не буде - науці це достеменно не відомо. А бджолам потрібно їсти і вирощувати розплід (перша рамка - кінець квітня - початок травня). Можливо поставлю і раніше. Наприклад, цієї зими пару сімей на початку березня майже не мали залишку кормів у вуликах. Другу рамку поставлю за заставну після відкачки акацієвого меду. До цвітіння соняха залишиться приблизно 40-45 днів, під час яких медоносів не буде (різнотрав'я майже немає, рапс у нас не культивують). Щодо годівничок - ще не користувався ними взагалі. Я так вважаю, що і 1,2 л у порівнянні з півлітровими баночками - вже прогрес. Хоча я і не помічав особливої активності при переробці цукрового сиропу у зимові запаси. Якась сім'я і 3 кг цукру прийме (4,5 л сиропу), а якась обмежиться і двома баночками (1 л сиропу). Так було щоосені. Я цим не дуже переймаюся, тому що після Спаса бджоли ще з місяць щось носять до вуликів - то пилок з амброзії, то нектар з поодиноких соняхів. Крім того, після останніх двох відкачок меду я ставлю за заставну рамки на просушку на тиждень-два. Вважаю, що якийсь мед з них вони теж візьмуть. От що цікаво - спостерігав вже разів п'ять - воскова міль рамки з медом жере, а суш поруч у таких самих ящиках, падлюка, навіть уваги не звертає. Мені треба протримати бджіл на зимових запасах до кінця січня (2,5 - 3 місяці), а потім вже дам їм канді (їдять з апетитом), а у середині лютого перший обліт, потім верби над річкою розцвітуть, потім клен у мене у дворі, кульбабки у садку, каштан у сусіда...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От що цікаво - спостерігав вже разів п'ять - воскова міль рамки з медом жере, а суш поруч у таких самих ящиках, падлюка, навіть уваги не звертає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ЛЕЖАКЕ СТАВЛЮ ПО УГЛАМ 4 ПРОБОЧКИ ОТ БУТЫЛОК УКСУСА И ПОКА НОРМАЛЬНО НЕБЫЛО МОЛИ

пробочки з уксусом чи пусті вибачаюсь тормознув . пробочки уксуса.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

устанавливаю рамки сверху тарелки с уксусом, обыкновенным уксусом если есть возможность ставить есенцию, кислоту это просто замечательно дохнет всё

Есть один недостаток, сильно ржавеет проволка на рамках
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

устанавливаю рамки сверху тарелки с уксусом, обыкновенным уксусом если есть возможность ставить есенцию, кислоту это просто замечательно дохнет всё

Есть один недостаток, сильно ржавеет проволка на рамках
Рамки с вощиной да, бывшие в роботе покрытые слоем прополиса нет. При желании можно открытые участки проволоки натереть подогретым воском.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені треба протримати бджіл на зимових запасах до кінця січня (2,5 - 3 місяці), а потім вже дам їм канді (їдять з апетитом),

Уважно перечитайте класиків, і скрізь ви знайдете одне - в сімї повино бути вдосталь кормів. Залиште ті повномедні рамки в сімї на зиму та позбавте себе клопоту з міллю і підкормками, а бджоли будуть спокійно зимувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А если положить нафталин? :ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А если положить нафталин?

якщо не помиляюсь його давно вже заборонено продавати від нього можна захворіти на рак крові якщо він у вас є закиньте його подалі а краще закопайте
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я виготовляю кормушки на 3_4 літри зайдіть на сайт і погляньте. Не забудьте оставити свій відгук.

Я відмовився від розділення кормової частини на двоє - закисав сироп в відділенні де нема доступу бджолам. Просто один резервуар з плотиком на всю площу і вхід з гнізда. А щодо якості роботи - придертися нама до чого... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я вот обнаружил, после того как свез всю пасеку домой на стационар, недалече поле клевера гектаров 30-40, пчелы очень много на нем - на метре квадратном начитал вроде как 17 шт как подошел. И золотарника рядом просто немеряно. Семьи довольно сильные и поэтому думаю подождать недельку - посмотреть что нанесут и может еще раз качнуть. А после начинать числа 23-24го кормить. В одной семье пропала матка при кочевле на подсолнух, вывели себе новую, но она еще не плодная - успеет ли она облететься или семью обьединять с другой. Так, после визуального осмотра - трутни еще есть хоть и в неочень больших колличествах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

успеет ли она облететься или семью обьединять с другой.

Часу ще достатньо, в мене після 20-го вересня починала раз червити. А об'єднати ще і в жовтні не пізно - тоді навіть простіше :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні наблюдав за бойовими діями. Бджоли дружно обороняють вулик, а оси намагаються пробити оборону. Загиблих бджіл оси намагаються забрати до себе в гніздо. Це зрозуміло, вони на них відкладають личинок. Але ж те саме роблять і бджоли: спочатку б'ються у траві, а потім сильніша хватає стару - слабу і летить з нею світ за очі. Що це було?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні наблюдав за бойовими діями. Бджоли дружно обороняють вулик, а оси намагаються пробити оборону. Загиблих бджіл оси намагаються забрати до себе в гніздо. Це зрозуміло, вони на них відкладають личинок. Але ж те саме роблять і бджоли: спочатку б'ються у траві, а потім сильніша хватає стару - слабу і летить з нею світ за очі. Що це було?
Санітарія, бджоли стараються трупики і сміття віднести чим подалі від вулика. Я на минулому тижні спостерігав як дві бджоли в парі виносили якусь важкеньку "ковирдяку", колективно взяли і що саме головне синхронно полетіли в поле. Чудеса :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Санітарія

Що саме інтересне - відносять подалі ще живих, але старих і ослаблених бджіл. Також бачив, як вони працюють дуетом. Ніколи не думав, що так інтелектуально в них все у вулику. Влітку як захотіли матку вивести, то таки зробили це. Я дививсь на рамки, зрізав маточники. Начебто ситуція під котролем. А коли перебрав весь вулик готуючи до зими, то помітив, що маточник був відбудований на дні. Одинокою пірамідою. Де вони спокійно і вивели собі матку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Возник вопрос по поводу корпусов, которые идут в зимовку, вот приобрел пару ульев, двухкорпусные,летки у которых расположены под углом прибл.45 градусов,круглые, это както повлияет на ход зимовки, на вентиляцию, может переделать на прямые??????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

,летки у которых расположены под углом прибл.45 градусов

Це ж як? 45 по осі? відносно чого? Що Вас в них не влаштовує?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Возник вопрос по поводу корпусов, которые идут в зимовку, вот приобрел пару ульев, двухкорпусные,летки у которых расположены под углом прибл.45 градусов,круглые, это както повлияет на ход зимовки, на вентиляцию, может переделать на прямые??????

Не стоит этого делать --это сделано для того что бы дождь не забивал в улей , ещё встречается конструкция тоже наискось только не до конца до свердлина на половину а там дырочки что бы проходили пчёлы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Начебто ситуція під котролем. То ми думаємо,що ми контролюємо, а контролюють то вони.Їм видніше,що робиться в них в маленькій незалежній країні, а ми їм хочем навязати свої умові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...