Перейти к содержанию

Осінь-зима 2010/2011


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

Но клещ почти не сыплется

почті це як .питаю тому що обробив відваром чистотелу, підклав промасляного листа одного в вулик а в вулику другому коло льотка ,через сутки в вулику 20 кліщів обсипалось під льотком 5, і на прильотці валяються до цього і не бачив так багато. думав обробити природними засобами а зараз засумнівався. вобще кліщ сипеться якщо ним не колотити, із 20 кліщів що обсипались 2 було живих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

загодівля по-маленько підходить до завершення, але бджоли продовжують досить інтенсивно брати сироп, прополісом все "заливають", минулого року на такому етапі вже зменшували темп, напевне зима буде довга

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Провел уже двухкратно обработку щавелевой кислотой

А яким чином?
Та досить просто.Димар розпалюю на подрібнених кукурудзяних стрижнях (жар гарний і мало диму),опускаю в нього жерстяну баночку на 50 гр. з-під кави.Там вже засипано дві грами щавлевої к-ти.У нижній льоьток вулика даю з пів-сотні дмухів.Причинив льоьток на хвилин десять і до наступної сім"ї.Маю електричний випаровувач кислоти.Але бджоли здебільшого позапрополісовували проходи та набубували на дні пірамідок і лопатка приладу просто не входить у підрамковий простір. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я щавельною тепер не обробляю, а раньше розводив водою і оббрискував з росинки. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та досить просто.Димар розпалюю на подрібнених кукурудзяних стрижнях (жар гарний і мало диму),опускаю в нього жерстяну баночку на 50 гр. з-під кави.Там вже засипано дві грами щавлевої к-ти.У нижній льоьток вулика даю з пів-сотні дмухів.Причинив льоьток на хвилин десять і до наступної сім"ї.Маю електричний випаровувач кислоти.Але бджоли здебільшого позапрополісовували проходи та набубували на дні пірамідок і лопатка приладу просто не входить у підрамковий простір.

Зрозумів. Дякую. Сам хотів щось подібне зробити, та знаючи, що це не просто а дуже небезпечно для здоров"я відмовився (мається на увазі вдихання парів кислоти).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

загодівля по-маленько підходить до завершення, але бджоли продовжують досить інтенсивно брати сироп, прополісом все "заливають", минулого року на такому етапі вже зменшували темп, напевне зима буде довга

От відносно довгої зими не знаю, та по розплоду видно, що прийде ще не скоро. А трутнів кілька день тому тільки вигнали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

КОЛЕГИ В МЕНЕ ПИТАННЯ... як мені поступити??? є два відводка на 3 рамках... (пізні але не хотілося б їх втрачати...) по-перше в сім"ях маловато критого розплоду щоб підставити, а по друге зараз до тих сімей не підійти...злючі, ужас... то як мені наростити відводки??? :helpme: чи все таки чекати теплого дня і взяти по трохи критого розплоду від сімейок??? є сім"ї що й зараз 12 рамок і всі густо обсиджені бджолами, навіть і нема як скоротити... :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Варіанти- поселити їх через перегородку, викопати для них зимівник :) , знайти найповніші рамки з розплодом і поставити по 2 в кожен отводок (брати потороху- сенсу 0, але...-треба було це зробити 2-3 тиждні тому), з'єднати в один. Я б, мабуть, посадив в один вулик через перегородку і добре утеплив.. : :baby:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:helpme: Извините за назойливость искать чё то, времени нет. Я варю сироп 1:1 добавляю чуть яблочного уксуса,даю по 600гр семье просто такие кормушки. Скажите чё правильно а чё нет и нужно ли кипятить сироп.Все по разному говорят до истины недобраться.
1:1 потрібно робити навесні, а зараз 2:3 і ніяких добавок (кислоти чи іншого лайна) і буде, як у "Братів Гадюкиних" - чуваки всьо чотко! А взагалі за підкормку все добре розписано на ОПФ, не полінуйтесь прочитайте....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Варіанти- поселити їх через перегородку, викопати для них зимівник :) , знайти найповніші рамки з розплодом і поставити по 2 в кожен отводок (брати потороху- сенсу 0, але...-треба було це зробити 2-3 тиждні тому), з'єднати в один. Я б, мабуть, посадив в один вулик через перегородку і добре утеплив.. : :baby:
дякую... так і зроблю...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там вже засипано дві грами щавлевої к-ти.У нижній льоьток вулика даю з пів-сотні дмухів

Таку процедуру виконуєте в протигазі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б, мабуть, посадив в один вулик через перегородку і добре утеплив.. :

Приєднуюсь. Думаю, що у сильних сім"ях ще можна взяти по рамці де є 10х10 см розплоду і підсилити слабачків. Впевнений, що перезимують добре. Бо таке у мене трапляється регулярно. Ну а цього року я взагалі зробив таких відводків 12 шт. штучно. Правда, як стане холодно, то поміняю маломедні на повномедні із сильних сімей. Останні спеціально догодовував.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

коли ставиться пустий корпус для зимівлі, вулик на 145 рамку, хто знає підкажіть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

коли ставиться пустий корпус для зимівлі, вулик на 145 рамку, хто знає підкажіть

Час підстановки не суттєвий. То ж просто: зняв перший, підставив, зверху основний, дашок, та й усе. Ставте хоч сьогодні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

коли ставиться пустий корпус для зимівлі, вулик на 145 рамку, хто знає підкажіть.
Я поставив ще як скорочував гнізда після останньої відкачки. Цікаво що в утеплених лежаках вже розплоду майже нема, хіба де-не-де трохи печатного, а в рогатих з сітчастим дном сіють матки без зупину... :dntknw: Чи то конструкція причиною, чи то матки... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

майже нема, хіба де-не-де трохи печатного, а в рогатих з сітчастим дном сіють матки без зупину... Чи то конструкція причиною, чи то матки...

в 15 рамочних також де-не-де ,а в 10 рамочних картина краща мабуть тепліші і комфортніші. піду ставити корпуса :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПИДСКАЖИТЬ ЯК ПРАВИЛЬНО ЗРОБИТИ .МАЮ 7 СИМЕЙ ПО 4 РАМКИ . ЗБИЛЬШЕННЯ ПАСИКИ НЕХОЧУ . КОЛИ НАЙКРАЩЕ ИХ ОБЕДНАТИ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПИДСКАЖИТЬ ЯК ПРАВИЛЬНО ЗРОБИТИ .МАЮ 7 СИМЕЙ ПО 4 РАМКИ . ЗБИЛЬШЕННЯ ПАСИКИ НЕХОЧУ . КОЛИ НАЙКРАЩЕ ИХ ОБЕДНАТИ.

Взагалі кажуть що в такий безвзятковий час об"єднувати важко. Та я думаю, що все залежить від техніки проведення робіт. 1. Сім"ї, які призначені для об"єднання повинні розміщатись поряд. 2. Знищуєте одну матку. 3. Через три години готуєте 1 л слабенького сиропу з м"ятними краплями. 4. Наливаєте 300-400 мл у порожню рамку і ставите її крайньою до гнізда де є матка, а все гніздо зверху обприскуєте з" Росинки" цим розчином. 5. Берете по одній рамці з обезматоччиної сім"ї обрискуєте бджіл з "Росинки" і ставите в гніздо до сім"ї з маткою зразу за тою, що з сиропом. І т.д. Об"єднання закінчено. Для перестраховки рекомендують матку основної сім"ї взяти на добу під ковпачок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ЧИ МОЖНА ПІЗНІШЕ . Як стане холоніше Рамки одніеї сімї підставити до другої не шукаючи матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ЧИ МОЖНА ПІЗНІШЕ . Як стане холодніше
Так надійніше. Бійок при цьому практично не буває.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ЧИ МОЖНА ПІЗНІШЕ . Як стане холоніше Рамки одніеї сімї підставити до другої не шукаючи матки.

Так краще звичайно, тільки щоб ще не в клубі були.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ЧИ МОЖНА ПІЗНІШЕ . Як стане холоніше Рамки одніеї сімї підставити до другої не шукаючи матки.

Так краще звичайно, тільки щоб ще не в клубі були.
А якщо поставити рамки з бджолами слабкої сім'ї за заставну у вулик-лежак більш сильної сім'ї (не відшукуючи матку) і через деякий час (дві-три доби) заставну переставити? Я чому пишу - у неділю зробив саме так - робити інакше не було можливості (не було часу, треба було бігти на поїзд). Я так розмірковував - робочі бджоли через три-чотири години матимуть спільний запах (у вулику один льоток); кожна бджола переставленої сім'ї до вечора почне виконувати ту ж роботу, що і робила (у залежності від віку - переробляти сироп, доглядати розплід, носити обніжку). З матками розберуться самі, без моєї участі. Все рівно слаба сім'я (яка втратила силу з незрозумілих для мене причин) приречена на загибель - обсідали три рамки і мали одну рамку з незначною кількістю розплоду. Їхав у поїзді - розмовляв з супутником у купе - теж пасічником. Так от, у нього у цьому році злетів не було, а у минулому році втратив пів-пасіки через осінній злет сімей. Бачу, у цьому році моя доля мати злети. Нічого, витримаємо і цю напасть. Бджоли до клубу ще й не збираються - погода суха, вдень до +32 градусів, бджоли носять пилок (в основному - з амброзії), десь ще щось квітує, сироп беруть весь, що я їм даю. Смужки від кліща напевне ставитиму вже після 10 жовтня. А взагалі - рік не з найкращих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мужки від кліща напевне ставитиму вже після 10 жовтня.

Не стоит ждать этого времени чем быстрей поставите тем лучше и этим предотвратите слёт пчёл от клеща :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мужки від кліща напевне ставитиму вже після 10 жовтня.

Не стоит ждать этого времени чем быстрей поставите тем лучше и этим предотвратите слёт пчёл от клеща :hi:
Откачал,обсушил, сократил и сразу полоски АПИСАН :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мужки від кліща напевне ставитиму вже після 10 жовтня.

Не стоит ждать этого времени чем быстрей поставите тем лучше и этим предотвратите слёт пчёл от клеща :hi:
Откачал,обсушил, сократил и сразу полоски АПИСАН :IMHO1:
їх ж не рекомендовано ставити коли є відкритий розплід!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...