Перейти к содержанию

Ваточник


sij

Рекомендуемые сообщения

хочу пасіку організувати - а раптом щось вийде.

Та вийде, тільки треба щоб не "раптом". Оцінюйте можливості свої і медоносів. Якщо приваблює промислова пасіка, прийміть до уваги оптові ціни на мед та ще взаємини з місцевими агрофірмами: кочівля, хімдобрива, самозапилюючі сорти, попередження про обробку від шкідників і т. д. Та це вже інша тема. Доки у Вас "нету пчёл" і є трохи часу, на невдобках посадіть ваточник. Я без іронії... Невдобки - це землі непридатні для сільгоспвиробництва. У нас за останні 40 років в радіусі 15 км. зникли 9 сільських населених пунктів з 17-и. У 4-х зараз налічується менше 5-и дворів - приречені! Яри, балки в кращому випадку використовуються як сіножаті або мисливські угіддя. На деяких розташовуються літні точки пасічників. От і знайшли місце ваточнику!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хочу пасіку організувати - а раптом щось вийде.

Та вийде, тільки треба щоб не "раптом". Оцінюйте можливості свої і медоносів. Якщо приваблює промислова пасіка, прийміть до уваги оптові ціни на мед та ще взаємини з місцевими агрофірмами: кочівля, хімдобрива, самозапилюючі сорти, попередження про обробку від шкідників і т. д. Та це вже інша тема. Доки у Вас "нету пчёл" і є трохи часу, на невдобках посадіть ваточник. Я без іронії... Невдобки - це землі непридатні для сільгоспвиробництва. У нас за останні 40 років в радіусі 15 км. зникли 9 сільських населених пунктів з 17-и. У 4-х зараз налічується менше 5-и дворів - приречені! Яри, балки в кращому випадку використовуються як сіножаті або мисливські угіддя. На деяких розташовуються літні точки пасічників. От і знайшли місце ваточнику!
Ви читаєте мої думки. Я того і надибав цю статтю про ваточник, що "рию" літературу й інтернет - щоб не було "раптом", а 98,2% гарантії (більше ніхто не дасть). З ваточником не збирався собі починати, щоб не заїдатись з агрофірмами - я потрібний їм (точно знаю, вже про дещо домовились), вони мені. А тепер чухаюсь - Wladimir підкинув цікаву інформацію. З одної з моїх професій знаю що меди можна купажувати (змішувати). А якщо купаж гречка/ваточник продається краще - треба сіяти ваточник. От і будь мудрий - дай план :dntknw::) P.S. Існуючі медоносні угіддя вже розвідав і оцінив. Найближчі неугіддя під медоноси теж.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ХЛОПЦІ, БУДТЕ ГРАНИЧНО ОБЕРЕЖНІ З ВАТОЧНИКОМ! Злісний бур'ян. Боротися з ним дуже важко. Мед неїстивний для людей.

Та ви що?.. :blink: Їв і майже чистий ваточниковий і купажі і живий! Мало того ще й не "п`янів"... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ХЛОПЦІ, БУДТЕ ГРАНИЧНО ОБЕРЕЖНІ З ВАТОЧНИКОМ! Злісний бур'ян. Боротися з ним дуже важко. Мед неїстивний для людей.

Та ви що?.. :blink: Їв і майже чистий ваточниковий і купажі і живий! Мало того ще й не "п`янів"... :dntknw:
Ха-ха-ха. Чомусь переважно читають початок тексту і закінчення. А середину ні. Ви віддавали мед не експертизу по встановленню виду медоноса. Чи на-воко втановили що він майже повністю ваточниковий. Будь яка отруйна речовина по різному впливає на різні організми. Наприклад етанол. Один вип'є 100 грам - дурний на літру, інший вип'є літру - тільки очі світяться і перегаром тхне - а в загальному так ніби і не пив. ХІБА ВИ ТОГО НЕ ЗНАЛИ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В литературе описаны некоторые случаи отравления людей медом. Пчеловоды в некоторых местностях, например, в долине Батуми, вынуждены использовать только воск, так как мед при употреблении его в пищу вызывает головокружение, опьянение и даже рвоту. Ядовитые свойства меда обусловливаются наличием в нем алкалоида андромедотоксина, который находится в нектаре рододендрона, широко распространенного в этих местах. На Дальнем Востоке кустарники вереска и багульника образуют большие заросли. Пчелы, собирая нектар с этих цветов, откладывают в соты мед, который не ядовит для самих пчел, однако у человека вызывает отравление, сопровождающееся потерей сознания. Мед, приготовленный из нектара таких ядовитых растений, как белена, олеандр, болиголов и др., в некоторых местностях оказывается не ядовитым для человека. Цветы настоящего табака и махорки во второй половине лета дают хороший сбор нектара. Мед из него оказывается пригодным для кормления пчел в период их зимовки, но горьковатый привкус мешает использованию его для пищевых целей

Випадково знайшов на сайті "Всё о мёде и не только".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Випадково знайшов на сайті "Всё о мёде и не только".
Ну якщо то всё о мёде, а ще програми типу "Жить здорово!", то скоро мед будуть їсти тільки пасічники і то через одного, в кого пасіка ще лишиться! А де в статті про отруйний мед з Ваших країв? Не понятно чого Ви за отруйний мед так зачепились?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Покищо ні разу не чув про пяні меди в нас на Тернопільщині. Пане LazarAM, бджола ніколи не принесе нічого отруйного для себе у вулик, якщо ви цього не знали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ха-ха-ха. Чомусь переважно читають початок тексту і закінчення. А середину ні. Ви віддавали мед не експертизу по встановленню виду медоноса. Чи на-воко втановили що він майже повністю ваточниковий.

Та чи ж я не знаю що таке ваточник, та ще й сірійський?.. :wave:post-467-1324577004_thumb.jpgpost-467-1324577042_thumb.jpg Хоч і небагато з нього меду буває в нас та отруїтись би вистачило.
На Дальнем Востоке кустарники вереска и багульника образуют большие заросли. Пчелы, собирая нектар с этих цветов, откладывают в соты мед, который не ядовит для самих пчел, однако у человека вызывает отравление, сопровождающееся потерей сознания.

А це вже взагалі перебір, ви мабуть вересового меду не те що не куштували а навіть і не бачили! І нащо друкувати якесь ВВС (бабка бабці сказала)?:)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не понятно чого Ви за отруйний мед так зачепились?

Перепрошую, то я запитав і мав на увазі "п*яний" мед, а не "отруйний".
бджола ніколи не принесе нічого отруйного для себе у вулик,

Для себе точно не принесе, а от для пасічника... Ми можемо спокійно обійти це питання, бо у нас отруйні медоноси відсутні, або в тій кількості, на яку не треба звертати уваги.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. А якщо купаж гречка/ваточник продається краще - треба сіяти ваточник.

Мабуть все таки садити, а не "сіяти", бо насінням розмножується погано. Про це вже писали в цій темі. І сівалка на невдобках не піде. Якщо посадити корені, наприклад 100 шт. на відстані 1 метр, їх доглядати, поливати (в нас це обов"язково, можливо Вам поливати не треба) - це лише одна сотка, яка поманить квітом через рік. Будем вважти, що ваточник буде "підкоряти" 1м. території за 1 рік розвитку. Тобто, очікуваний гектар ваточника будем мати через 10 років. Це я до того, що "купаж" віддаляється... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть все таки садити, а не "сіяти", бо насінням розмножується погано

Я кожної весни і сію і саджаю, хоча починав з посівів, гектара ще не має, але через кілька років надіюся буде :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. А якщо купаж гречка/ваточник продається краще - треба сіяти ваточник.

Мабуть все таки садити, а не "сіяти", бо насінням розмножується погано. Про це вже писали в цій темі. І сівалка на невдобках не піде. Якщо посадити корені, наприклад 100 шт. на відстані 1 метр, їх доглядати, поливати (в нас це обов"язково, можливо Вам поливати не треба) - це лише одна сотка, яка поманить квітом через рік. Будем вважти, що ваточник буде "підкоряти" 1м. території за 1 рік розвитку. Тобто, очікуваний гектар ваточника будем мати через 10 років. Це я до того, що "купаж" віддаляється... :hi:
Для початку сіяти, потім садити. А потім і те й інше. Як не мені то моєму синові меду з нього принесуть :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ха-ха-ха. Чомусь переважно читають початок тексту і закінчення. А середину ні. Ви віддавали мед не експертизу по встановленню виду медоноса. Чи на-воко втановили що він майже повністю ваточниковий.

Та чи ж я не знаю що таке ваточник, та ще й сірійський?.. :wave:post-467-1324577004_thumb.jpgpost-467-1324577042_thumb.jpg Хоч і небагато з нього меду буває в нас та отруїтись би вистачило.
На Дальнем Востоке кустарники вереска и багульника образуют большие заросли. Пчелы, собирая нектар с этих цветов, откладывают в соты мед, который не ядовит для самих пчел, однако у человека вызывает отравление, сопровождающееся потерей сознания.

А це вже взагалі перебір, ви мабуть вересового меду не те що не куштували а навіть і не бачили! І нащо друкувати якесь ВВС (бабка бабці сказала)?:)
Шановний - ви любите товкти воду в ступі?? Отруйним ("п'яним") мед ваточника може бути в чистому виді (монофлерний). Ви його такий пробували, чи змішаний з іншими? Скільки видів вересу ви знаєте - один? Вам напевно - як моему знайомому ВЕЛИКОМУ пасічникові при одній сім'ї - головне поговорити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки видів вересу ви знаєте - один? Вам напевно - як моему знайомому ВЕЛИКОМУ пасічникові при одній сім'ї - головне поговорити.

Знаю Сурового(людина абсолютно не відповідає своєму НІКу) - це той хто не буде товкти воду в ступі! Володя(хай вибачить мене Нетикет) є одним з чудових практиків! Саме на таких людях :IMHO: і тримаєтся бджільництво. Хто його знає з зустрічі в Запоріжжі, не дадуть мені збрехати. А Скільки видів вероесу є в Бережанах? ;):hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отруйним ("п'яним") мед ваточника може бути в чистому виді (монофлерний).

Шановний LazarAM, це ж Ваш "винахід". Давайте спокійно і послідовно. Я розумію агрономів, які мед ваточника називають отруйним. А Ви ж буцімто по інший бік барикад: ваточник збираєтесь і сіяти, і садити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний - ви любите товкти воду в ступі??

Та ні, я кажу що особисто куштував майже чистий мед з ваточника і не відчував ніякого погіршення самопочуття. Додам однією ложкою такого смачного меду важко обмежитись. :) А ось цитата з вашого посилання: "Мед, собранный пчелами с его цветов, ароматный. Нектар ваточника для пчел не вреден, но если человек съест ложку такого меда, ему станет плохо" Ви не говорили що особисто постраждали від ваточниеового меду а лиш копіпастили неперевірену інфу. Подібне і з вересом-
На Дальнем Востоке кустарники вереска и багульника образуют большие заросли. Пчелы, собирая нектар с этих цветов, откладывают в соты мед, который не ядовит для самих пчел, однако у человека вызывает отравление, сопровождающееся потерей сознания.

Ви не вказали який саме вид вересу продукуе отруйний нектар, тож слід вважати що мова йшла про верес звичайний, котрий в Західній Україні доволі поширений і мед з нього я знову ж таки особисто куштував. :dntknw: Ось така ступа і вода... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як кажуть ті, кого часом називають москалями: слово не воробей - вылетит, потом таких поймаешь.... Шановний Mapet, при чому тут верес в Бережанах? Я не сварився з Суровим, я хотів, щоб він від мене відчепився. Нікому не зашкодить знати про те, що деколи бджоли приносять нектар нешкідливий для них самих, але не конче корисний для людей. Наприклад якщо бджоли домішають нектар тютюну чи махорки - можуть бути проблеми з реалізацією меду - чи не так. Я не дуже добре знаю природу Криму, але якщо там ростуть рослини, які можуть виділяти з нектаром андромедотоксин - може не зашкодить це врахувати. Про п'яний мед знаю з історії бджільництва - я не винахідним. В пості за який ви мене бештаєте, написано і про те, що навіть нектар безумовно отруйних рослин не завжди буває неїстивним. Тепер не по темі. На Далекому Сході Росії росте вид вересу, який дає не дуже їстивний нектар. З Вересом звичайним він має мало спільного. Знаю з літератури - існує не один вид вересу. А під Бережанами верес буде - якщо хтось пришле насіння. Петрович 49 - ваточник посію, якщо знайду насіння. Але якщо мене і надалі не розібравшись будуть брати на форумі "в штики" - то ніхто зі мною цим насінням не поділиться. А про те - що ваточник злісний бур'ян (тяжко вивести, як і пирій) - пише в темі "Посів, посадка" інший форумчанин. А Суровому не зашкодить звертати увагу на всі слова і розділові знаки в тексті. Або придбати сильніші окуляри. Сам на пасіку мушу купити окуляри з лінзами +5, професійне захворювання - одна з причин, чому мушу розганятись на промислову пасіку. Всіх благ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нікому не зашкодить знати про те, що деколи бджоли приносять нектар нешкідливий для них самих, але не конче корисний для людей.
Полюбляєте сенсації? Ось одна із них.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нікому не зашкодить знати про те, що деколи бджоли приносять нектар нешкідливий для них самих, але не конче корисний для людей.
Полюбляєте сенсації? Ось одна із них.
А що, в моїх дописах є щось сенсаційне :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та який сенс мені до вас чиплятись?.. Але те що ви формуєте поганий імідж ваточниковому і вересовому медам використовуючи недостовірну інформацію є неприємно... :dntknw:

Наприклад якщо бджоли домішають нектар тютюну чи махорки - можуть бути проблеми з реалізацією меду - чи не так.

От і знов нісенітниця! Ну де ж бджоли візьмуть ту махорку як вони не палять?.. :)
А про те - що ваточник злісний бур'ян (тяжко вивести, як і пирій) - пише в темі "Посів, посадка" інший форумчанин.

Тут я з вами абсолютно згоден, але нам з вами яка з того печаль? Навіть навпаки, давши "затравку " ваточника по неугіддях можна з часом одержати додатковий медозбір.
Але якщо мене і надалі не розібравшись будуть брати на форумі "в штики" - то ніхто зі мною цим насінням не поділиться.

Навпаки я думаю вас обов`язково "нагородять" насінням або кореневищами ваточника щоб ви як найскоріше скуштували меду з нього і змінили свою думку стосовно його отруйності. :az: І ще, повірте тут на форумі зібрались добрі люди і як що буде сказано щось гостре то не для того щоб образити вас а заради істини. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що, в моїх дописах є щось сенсаційне :dntknw:
Сам факт "хрестового походу" проти ваточника. Ще більший подив викликає намір засіяти все ваточником. Чи самогубство, чи диверсія... (Виходячи з написаного Вами ж.)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Посадив, доглядав, запах :ay: , бджоли цікавились дуже... Та неприємність тут як тут: post-2867-1344720212_thumb.jpg Чи хвороба яка, чи спека винна?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посадив, доглядав, запах :ay: , бджоли цікавились дуже... Та неприємність тут як тут: post-2867-1344720212_thumb.jpg Чи хвороба яка, чи спека винна?
Подозреваю что это кислотный дождь,на многих растениях листья в коричневых пятнах,либо обсыпались.... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посадив, доглядав, запах :ay: , бджоли цікавились дуже... Та неприємність тут як тут: post-2867-1344720212_thumb.jpg Чи хвороба яка, чи спека винна?
Та яка там неприемність :umora: воно не засохло, весною (а можливо ще цього року) випустить молоді пагони.... Його навіть раундап не бере... що йому кислотні дощі ;) Обріжте ці старі пагони щоб лишнього соку не тягнули, а коріння зробить свою справу
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. А якщо купаж гречка/ваточник продається краще - треба сіяти ваточник.

Мабуть все таки садити, а не "сіяти", бо насінням розмножується погано.
Це повний бред за 3 роки сам насіявся гектарами фермеры його вивисти не можуть, як що комусь треба насиня можу назбирати , але гроши вперед.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich unpinned this тема

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...