Перейти к содержанию

Ваточник


sij

Рекомендуемые сообщения

Це повний бред за 3 роки сам насіявся гектарами фермеры його вивисти не можуть

Одна рослина в мене росла в городі, і ніколи не цвіла, тому що пересадив зразу в інше місце там де віна буде рости. Так от уже третій рік в тому місці виростає молодий паросток, з коренів які залишилися, причому не тільки в тому місці де росла материнська рослина, а в десяти метрах від неї. Так вздовж кореня і проростають на віддалі 50-70 см
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

коріння зробить свою справу

Дякую за надану надію. Мене насторожує те, що пожовкли не всі, а через раз... Справа он стоїть як солдат. Минулого року не всихали, хоча були однолітки і спека була. Версія кислотного дощу малоймовірна: пожовкли б всі, а не через раз...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це повний бред за 3 роки сам насіявся гектарами

Навіщо так різко??? Якщо у Вас все гаразд з посівом, то це не означає що скрізь буде так. У нас навіть пшениця не завжди сходить на пару. А мова йшла про ваточник на невдобках. Різні кліматичні умови! До того ж це не тільки мій "бред". Ivan Ivanovich із Черкас писав про те саме, посилаючись ОПФ. Повідомлення №20 цієї теми.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

DSC08679_500.jpgi.gif я его не сею он сам насевается это сорняк.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Вчора фермери брали зі школи учнів-старшокласників з заступами на поле: викопувати невідомий бур'ян. По описах - ваточник. Вже і у нас почали з'являтись колонії на полях, пасовищах. Не знаю, чи радіти, чи сумувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

викопувати невідомий бур'ян. По описах - ваточник.

Не так легко его выкопать и вывести. Без химии очень проблематично, проверено на личном опыте знакомого специалиста по озеленению.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Ластовень звичайний або ваточник сирійський виводиться трьома обробками поспіль раундапом або двома ураганом або постійним висмикуванням паростків протягом 2-3 місяців. При розмноженні корінцями і посаджений восени, квітне наступного літа. Обов'язкова умова- на корінцях має бути хоч одна спляча брунька, садити на глибину 10-15см в підживлену землю ( хоча б лопату компосту чи перегною).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Па­ра­лель­но виз­на­ча­ли ме­до­носні вла­с­ти­вості ва­точ­ни­ка сірійсько­го. До­с­лі­ди про­во­ди­ли у фазі ма­со­во­го цвітін­ня рос­лин су­хої теп­лої безвітря­ної по­го­ди. Вста­­нов­ле­но, що жит­тя квітки у рос­лин ва­точ­ни­ка сирійсько­го три­ває до вось­ми діб. Найс­при­ят­ливіша для виді­лен­ня не­кта­ру - теп­ла су­ха по­го­да з тем­­пе­ра­тур­ним ре­жи­мом 20...30°С за віднос­ної во­ло­гості повітря 60-80%, во­ло­гості грун­ту - 50-60%. Різке ко­ли­ван­ня тем­пе­ра­тур­них по­­каз­ників упо­віль­нює ви­­ділен­ня не­кта­ру: за­над­то спе­кот­на су­ха по­го­да спри­чи­нює більшу в'язкість не­кта­ру, що слу­гує пе­ре­по­ною для ко­мах, а про­хо­лод­на си­ра по­го­да вик­ли­кає змен­шен­ня ви­роб­лен­ня не­кта­ру рос­ли­ною. За тем­пе­ра­ту­ри 10...12°С вза­галі цей про­цес при­пи­няється. Не­ктар­ність однієї квітки у Пе­ре­я­слав-Хмель­ниць­ко­му рай­оні ста­но­ви­ла 4,7 мг, в Ба­ришівсько­му - 4,5, в Києві - 4,1 мг. Відповідно, ме­до­про­дук­тивність з однієї рос­ли­ни ва­точ­ни­ка сирійсько­го: у Пе­ре­я­слав-Хмель­ниць­ко­му рай­оні - 2,05 кг, Ба­ришівсько­му - 1,99, Києві - 2,04 кг. Та­ким чи­ном, з однієї рос­ли­ни ва­точ­ни­ка сирійсько­го мож­на одер­жа­ти до 2,05 кг ме­ду.
Ну це вони мабуть щось наплутали :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну це вони мабуть щось наплутали blink.gif

Из личного опыта - ваточник хорош только для развития пчел. Товарного меда не дает :dntknw::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну це вони мабуть щось наплутали blink.gif

Из личного опыта - ваточник хорош только для развития пчел. Товарного меда не дает :dntknw::hi:
Вся справа в тому що також є досвід інших пасічників які кажуть що медок з ваточника :ay: відповідно якщо не чистий, то хоча б в суміші з липою (якщо я не помиляюсь цвіте в приблизно один період)...але вони його брали.... А взагалі якщо є можливість розсаджувати медоноси, то чому б і ні.... Якщо сидіти склавши руки - медоносна база не поліпшиться.... А так помаленьку... десь корінь ваточника, десь акацію посадив, десь липку... і є результат... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та чи ж я не знаю що таке ваточник, та ще й сірійський?.. :wave:post-467-1324577004_thumb.jpgpost-467-1324577042_thumb.jpg Хоч і небагато з нього меду буває в нас та отруїтись би вистачило.
по наводці фоорумчанина, разом з Миколою "shutbanderas" зїздили накопати корінців для покращення своїх медобаз. ось декілька фото: 64b76ba5c9fb.jpg коріння схоже на корінь хріну тільки сильно розгалужене 24d227a3bdd7.jpg насіння в коробочках 3582bef92b84.jpg при розкопці коріння Микола викопав чи то невеличку медянку, чи полоза :dntknw:8c1bf72e84ad.jpg якраз встигли до снігу з морозами.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, то мідянка, ящірка з Червоної книги. Так, то ластовень або ваточник. Копати глибоко не варто, з вертикального кореня розвивається стара рослина, а з горизонтальних кореневих відводків зі сплячих бруньок розвиваються молоді рослини

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
:IMHO1: , зважаючи на отруйність соку ваточника і тяжкого його виведення після того як посадиш, я б цей медоніс не розмножував. вікі/Ваточник сірійський "Тка­ни­ни рос­лин виділя­ють от­руй­ний мо­лоч­ний сік, здат­ний вик­ли­ка­ти под­раз­нен­ня шкіри, особ­ли­во за од­но­час­но­го впли­ву со­няч­них про­менів " А якщо врахувати, що в Україні отруйних рослин мало - то поширювати одну з самих агресивних з них вважаю неправильним. Буде йти ваша дитина літом мимо ваточника, випадково зламає його, сік попаде на шкіру.... :angry: також хотів би провести аналогію з вікі/Амброзія полинолиста "Алергогенність Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, проходить різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми." як то кажуть: "розкажи донеччанам, як багато пилку ти збиреш з амброзії" І якщо брати до уваги, що обидва бур'яни не їстівні для диких і свійських тварин - виникає ще майбутня проблема в заготівлі сіна та збору врожаїв з с/г полів. Подумайте про своїх дітей, бо їм, напевно, прийдеться знищувати ті бур'яни, які завтра дадуть Вам трохи меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Тка­ни­ни рос­лин виділя­ють от­руй­ний мо­лоч­ний сік, здат­ний вик­ли­ка­ти под­раз­нен­ня шкіри, особ­ли­во за од­но­час­но­го впли­ву со­няч­них про­менів "

То переплутали із чимось іншим, напевно. Щось я чув таке саме за яеусь іншу рослину... Чи не борщовик когось там? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зважаючи на отруйність соку ваточника

Из каких источников такая информация?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зважаючи на отруйність соку ваточника

Из каких источников такая информация?
На просторах Інтернету...
Отвар из корней этого растения – сильное рвотное и слабительное средство. Им лечат нарывы. В народной медицине отвар используют как противоядие от бешенства, при опухолях и водянке. По легенде, этим растением лечил людей Эскулап. Однако надо знать, что в млечном соке ваточника содержится очень ядовитый для теплокровных животных и людей гликозид асклепидиан, способный вызвать смертельное отравление. Поэтому, следуя рецептам народной медицины, нужно соблюдать осторожность.
А Вікіпедія взагалі пише що
Хороший медонос. Молодые растения используют в пищу, вместо спаржи.
;) І ще з тирнету
Ваточник сирийский - ценное эфиромасличное растение. Образование и накопление эфирного масла происходит во всех надземных органах, но в качестве сырья обычно используются только соцветия. Масло это отличается очень приятным оригинальным запахом и высоко ценится парфюмерами. На родине, в Америке, растение, кроме того, широко применяется в народной медицине. Еще в давние времена молодые побеги ваточника употребляли в пищу как спаржу, а из цветков получали коричневого цвета сахар. Да и сейчас побеги иногда собирают и варят аналогично овощам.
І ще....
Многие не знают, что обычный ваточник — съедобное растение. Он растет в изобилии по обочинам почти всех дорог штата, а также в открытом поле и на лугах. Его можно использовать только, когда растения молодые и стебель нежный, сочный. Молодые листья можно отваривать как овощи, а появляющиеся молодые побеги очень вкусны, если их приготовить наподобие спаржи. Нежная верхушка растения съедобна в свежем виде и по вкусу напоминает зеленый горох с огорода.
Треба буде тещі такої спаржі весною зробити..... :umora: побачимо чи отруйне чи ні ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мальчики, подскажиет, где можно приобрести немного семян ваточника сирийского? (в магазинах у нас я встречала только декоративные сорта/виды)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мальчики, подскажиет, где можно приобрести немного семян ваточника сирийского? (в магазинах у нас я встречала только декоративные сорта/виды)
могу немного отослать 0939591321
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зважаючи на отруйність соку ваточника

Из каких источников такая информация?
в своєму повідомлені я наводив посилання на http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%...%BA%D0%B8%D0%B9 зокрема цитату: "Тка­ни­ни рос­лин виділя­ють от­руй­ний мо­лоч­ний сік, здат­ний вик­ли­ка­ти под­раз­нен­ня шкіри, особ­ли­во за од­но­час­но­го впли­ву со­няч­них про­менів." ще порився в інеті ... і знайшов: 1) http://en.wikipedia.org/wiki/Asclepias_syriaca "Латекс рослини містить велику кількість глікозидів, в результаті чого листя і насіннєві коробочки токсичні для овець та інших великих ссавців, і, можливо, людини... " 2) http://www.agrotimes.net/vatochnuk-noviy-agresor.html "на зрізі ваточник виділяє густий молочний сік з неприємним запахом. Для людей і тварин рослина є надзвичайно отруйною. " -автор Валентина Мар’юшкіна, д-р с.-г. наук, провідний науковий співробітник Інститут захисту рослин НААНУ звичайно я на собі не перевіряв дію цього соку, але зважаючи, що цю рослину ніхто з комах і тварин не їсть, а також беручи до уваги інформацію з і-нету, я на 90% впевнений що молочний сік ваточника є отруйним. п.с. ніхто ж не піддає сумніву той факт, що листя ваточника тварини не їдять?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Ваточник, ласточник (Asclepias cornuti Des.) — многолетнее декоративное р-ние сем. ластовневых, выс. 1—2 м. Растет кус­тами, стебель короткоопушенный, весь покрыт плотными, про­долговато-эллиптическими листьями. Цветки беловато-пурпур­ные, обоеполые, душистые, соединены по 40—80 шт. в щитко­видные соцветия. В диком и одичавшем виде встречается в Ле­состепи Украины. Цветет в июле — августе. Сахаропродук-тивность 1 га сплошного посева составляет 110—200 кг и более. Один цветок функционирует около 8 дней. Пчелы могут работать на цветках В. весь день, собирая только нектар, т. к. из-за частичного слипания пыльцевых зерен пыльца трудно­доступна. post-1517-1358090716_thumb.jpgpost-1517-1358090702_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
http://bigpicture.ru/wp-content/uploads/20...r09-990x742.jpg Цікаве фото від National Geographic - "кузнечик" у Висконсині, але на фоні видно насіння ваточника яке виглядає з розкритої коробочки...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Хто підкине корінчиків ваточника- треба десь штук 10 на укрпочту накладним платежем по 4 грн/шт. стукайте в приват.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

треба десь штук 10 на укрпочту накладним платежем по 4 грн/шт.

Це умова?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

треба десь штук 10 на укрпочту накладним платежем по 4 грн/шт.

Це умова?
В принципі я написав те що хочу, ну а ціна взята з пасіки біз, щоправда там доставка новою почтою, що для мене незручно( з роботи втекти і зїздити в райцентр за корінцями :blink: ), краще переплатити і отримати на почті. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Есть статья с пчеловодческого журнала советских времён о ваточнике, где сказано что ваточник очень хороший медонос и техническая культура из которого изготовляют верёвки, грубые ткани и бумагу.О его ядовитости нет ни слова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich unpinned this тема

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...