Jump to content
Форум на ТочкУ
einar

Гомогенат трутневых личинок

Recommended Posts

Яка ,приблизно, ціна на ГТЛ?

По идее 1гр - 1 грв... Но я покупателей не нашел пока. Каждый год, на ярмарке, подходит пару-тройку мужичков, с бегающими глазами и просют... обещают стать постоянными клиентами, приезжать весь сезон на пасеку, невзирая на расстояние и тд. Берут все реквизиты и ... исчезают, наверное
взагалі дах зриває

;)

В нас місцевий "Савин" пропонує 1гр-5грв.Не знаю як іде власне ГТЛ,а черга на його пасіку таки є.Приїздять навіть з сусідньої Польщі. Тому й запитав,думав.що опичатка в прайсі з тієї пасіки. 1л-5000 :blink:

а черга на його пасіку таки є.Приїздять навіть з сусідньої Польщі.

Я догадывался, что капитализм, в первую очередь, бьёт по потенции, а во-вторую - по здравомыслию. ;) Надо суметь этим воспользоваться! :az:
в прайсі з тієї пасіки. 1л-5000

Опять же, а какая концентрация ТГ, тоже важный вопрос.

Сделал 10% ГТЛ + 90% мёд. Хранение при -18*С. Принимал месяц. Сильная штука. Утешился вдоволь. На хрен младость на старость. Вынужден делать перерыв. Спать охота. Продал для своих знакомых в полцены: 1 грн / 1гр.

• Like 1
Спать охота.

Ая думаю чего я спать не могу... :(
  • Like 1
Яка ,приблизно, ціна на ГТЛ?

По идее 1гр - 1 грв...
Це реальна ціна, я теж так продаю, мається на увазі сам гомогенат, а не суміш з медом. Мішаю 1:10 по вазі і рахую вартість меду і гомогенату. Якщо точніше, то на півлітрову банку виходить 68 гр гомогенату і 680 гр меду. При ціні меду 70 грн за літру, виходить 99 грн за пів літри суміші :hi:
Тому й запитав,думав.що опичатка в прайсі з тієї пасіки. 1л-5000 blink.gif

Ну це вже перебор явний. Хоча судячи з цін на різних ресурсах, нема якоїсь системи ціноутворення і здебільшого кожен вигадує своє. Було б добре мати якийсь узгоджений прейскурант для бджолопродуктів, тоді б не виникало питань "чому так дорого?", чи "чому так дешево?". Тепер щодо концентрації і норми прийому. Перед реалізацією першої партії минулого року перечитав масу сайтів і в більшості знайшов рекомендації(в тому числі і з джерел, де проводилися наукові дослідження за словами авторів) найефективнішої концентрації 1:10, норму вживання усередненно з написаного визначив чайну ложку зранку наще за 20-30 хв перед їжею під язик і перед обідом. Ввечері при потребі. :wave: Зберігаю проте не законсервованим, а замороженим(як і маточне молочко), розмішую безпосередньо перед реалізацією і звичайно сівшим медом(щоб не вспливав). На відміну від ММ гомогенат в меді чути відразу, напевно із-за концентрації(гомогенату в 5 раз більше получається та і запах він має сильніше виражений). Розмішував і 1:1 по вазі, щоб перевезти більшу кількість на велику відстань без морозильної камери, але таку суміш зберігав таки в морозилці, а не просто в холодильнику. Тепер ще питання до досвідчених. Якщо я вирізую критий розплід(трутневи звісно), то скільки часу я маю до того, щоб без втрат для якості його віджати. Чи можна безпосередньо критий розплід перевезти на 100 км, а потім вже відтискати(не завжди є сівший мед під руками)?

Малихін рекомендує всі операції з гомогенатом робити "на одному диханні". Доки личинки ще живі і теплі в сотах.

Чи можна безпосередньо критий розплід перевезти на 100 км, а потім вже відтискати(не завжди є сівший мед під руками)?

Щоб бути впевненм треба було б провести якісь дослідення. Звичайно чим скоріше тим краще, Але в теплу погоду я спостерігав, що личинки трутнів залишаються живими в сотах у відкритому ящику досить довго- як мінімум 5-6 год. Думаю, коли б ящик із трутневими сотами закрити , теплоізолювати, то це буде давати ефект, щоб їх перевозити
Чи можна безпосередньо критий розплід перевезти на 100 км, а потім вже відтискати(не завжди є сівший мед під руками)?

Щоб бути впевненм треба було б провести якісь дослідення. Звичайно чим скоріше тим краще, Але в теплу погоду я спостерігав, що личинки трутнів залишаються живими в сотах у відкритому ящику досить довго- як мінімум 5-6 год. Думаю, коли б ящик із трутневими сотами закрити , теплоізолювати, то це буде давати ефект, щоб їх перевозити
Вирізаний сот із трутом не тримається форми тай зафіксувати його неможливо, а кілька - поготів. Для цього планую зробити двохповерхову роздільну напіврамку, верхня частина то розплід бджолиний, а нижня - трутовий. Від'єднавши трутовий поверх поставити його (їх) у переносний достатньо утеплений та підготовлений ящик з молодими бджолами і везти куди треба. І вже на місці по черзі вирізати сот і провести решту операцій.
Вирізаний сот із трутом не тримається форми тай зафіксувати його неможливо

Згідний. Я і не говорив про вирізання. Умене будівельні рамки розділені на пів . ставлю їх за перговими рамками так що вверху бджоли заносять мед а внизу трутні.
Вирізаний сот із трутом не тримається форми тай зафіксувати його неможливо

Згідний. Я і не говорив про вирізання. Умене будівельні рамки розділені на пів . ставлю їх за перговими рамками так що вверху бджоли заносять мед а внизу трутні.
В такому випадку є можливість буд.раммку перевезти. А я планую від'єднати обрамлену і заповнену нижню частину і на її місце приєднати пусту. Edited by Jivec

Щось і в мене гомогенат цей рік слабо йде - 3 кг. замороженого залишилось. Минулий рік розхватали в роздріб, що й не вистачило.

Друзья! Подскажите, кто знает, куда можно сбыть трутнёвое молочко?

Юрий Толстов, Поділіться, будьте так ласкаві, досвідом його заготівлі і зберігання.
Друзья! Подскажите, кто знает, куда можно сбыть трутнёвое молочко?

Юрий Толстов, Поділіться, будьте так ласкаві, досвідом його заготівлі і зберігання.
Отбираю 6 - 9 дневные личинки, расплод вырезаю из рамок, давлю прессом, небольшими партиями, до 2 кг, что бы он не терял свойств, во время работы, затем процеживаю через синтетическое волокно, предварительно смоченное чистым спиртом и высушенное на солнце, после этого разливаю в тару, так же протёртую спиртом и высушенную, если она стеклянная, но можно использовать и полиэтиленовые мешки для льда, они продаются в магазинах, я ими ещё не пользовался, т.к., не имел большого объёма, всё фасовал в стекло, поэтому конкретных данных, по сохранности в них, у меня нет. В стекле все свойства сохраняются почти на 100%.Самое главное - это быстро заморозить,до -20 и ниже, иначе все свойства будут утрачены. Да, ещё нельзя, что бы в процессе работы гомогенат контактировал с металлическими поверхностями, от этого он то же теряет свойства. Надеюсь совет принесёт пользу :hi:
Отбираю 6 - 9 дневные личинки, расплод вырезаю из рамок, давлю прессом, небольшими партиями, до 2 кг, что бы он не терял свойств, во время работы, затем процеживаю через синтетическое волокно, предварительно смоченное чистым спиртом и высушенное на солнце, после этого разливаю в тару, так же протёртую спиртом и высушенную, если она стеклянная, но можно использовать и полиэтиленовые мешки для льда, они продаются в магазинах, я ими ещё не пользовался, т.к., не имел большого объёма, всё фасовал в стекло, поэтому конкретных данных, по сохранности в них, у меня нет. В стекле все свойства сохраняются почти на 100%.Самое главное - это быстро заморозить,до -20 и ниже, иначе все свойства будут утрачены. Да, ещё нельзя, что бы в процессе работы гомогенат контактировал с металлическими поверхностями, от этого он то же теряет свойства. Надеюсь совет принесёт пользу :hi:
Согласен со всем, кроме замораживания. Влияние холода на гомогенат не изучено. Я консервирую медом, с последующим хранении в холодильнике при +4 гр.С. Плантрую высушивать сушилкой Гуслия Ю.М. Разработал собственную технологию получения гомогената (http://vulik.com.ua).
Согласен со всем, кроме замораживания. Влияние холода на гомогенат не изучено. Я консервирую медом, с последующим хранении в холодильнике при +4 гр.С. Плантрую высушивать сушилкой Гуслия Ю.М. Разработал собственную технологию получения гомогената (http://vulik.com.ua).
Але ж у вас на сайті стаття де також свіжий гомогенат заморожуєте. Глибоке заморожування свіжих білкових речовин абсолютно не погіршує їх якості - це основний спосіб тривалого зберігання у харчовій промисловості. Цілі НДІ у свій час це досліджуали. Навіть у медицині заморожують людські органи, транспортують, а потім пересаджують - і все працює. Тому біологічно-активні білкові речовини у гомогенаті при заморожуванні до мінус 18-20 град.С , на мою думку, не "скиснуть". Інше діло спирт - от за нього я маю великий сумнів. Спирт денатурує (згортає) будь-який білок, змінюючи його структуру, а біологічно-активні речовини, ферменти у гомогенаті білкової природи. От і результат.
Але ж у вас на сайті стаття де також свіжий гомогенат заморожуєте. Глибоке заморожування свіжих білкових речовин абсолютно не погіршує їх якості - це основний спосіб тривалого зберігання у харчовій промисловості. Цілі НДІ у свій час це досліджуали. Навіть у медицині заморожують людські органи, транспортують, а потім пересаджують - і все працює. Тому біологічно-активні білкові речовини у гомогенаті при заморожуванні до мінус 18-20 град.С , на мою думку, не "скиснуть". Інше діло спирт - от за нього я маю великий сумнів. Спирт денатурує (згортає) будь-який білок, змінюючи його структуру, а біологічно-активні речовини, ферменти у гомогенаті білкової природи. От і результат.
Читайте, будьте ласкаві, правильно. 1. На сайті написано: "... у холодильник", а не в морозилку (у холодильнику +4). 2. Спирти з вмістом алкоголю 70%, не денатурують білки. З Вашого дозволу, заперечу проти заморожування. При розморожуванні заморожених продуктів при кімнатній температурі, з них (напр. стегенець, риби) витікае рідина. Жоден з НДІ не досліджував, а якщо досліджував, не друкував, що утримує в собі ота рідина. На мою думку, це біологічно активні речовини, ферменти та ін. цінні речовини. В крайньому разі в магазині ми платимо за воду. Виходячи з цього, дозволю собі повторитися: знімаю шапку перед Гуслієм Ю.М. за винахід сушіння продуктів (думаю і білковоутримуючих) у медовому середовищі при кімнатній температурі. Вважаю, що виділення вітамінів, соку та ін., затримаються у меді і будуть спожиті у звичному виді. Поцікавитися цим пристроем є можливість у розділі "Бджільництво врятує Україну", повідомлення 4, цього форуму.
Я консервирую медом, с последующим хранении в холодильнике при +4 гр.С.
Підготовка: Заздалегідь - за кілька днів до виготовлення та фасування гомогенату скляну банку залити до 90% об'єму меду (я брав не кристалізований, цьогорічний). Поставити в холодильник при не вище +4. Фасування: Долити до повноти об'єму (10%) готовий гомогенат. Перемішати. Закрити капроновою кришкою, та поставити в морозильник при -18*С. Я ставив на кришку перевернувши банку. А через кілька днів перевертав на дно - це на випадок саморозшарування при ще плюсовій температурі. Термін зберігання - більше року не тримати не доводилось. Рівень користі від вживання не знижувався. Висновок: Навіть при такому холоді (- 18*С) в гомогенаті на медові я не виявив кристаликів льоду. Тому вважаю, що білкові структури не пошкоджені. Edited by Jivec
Читайте, будьте ласкаві, правильно. 1. На сайті написано: "... у холодильник", а не в морозилку (у холодильнику +4). 2. Спирти з вмістом алкоголю 70%, не денатурують білки. З Вашого дозволу, заперечу проти заморожування. При розморожуванні заморожених продуктів при кімнатній температурі, з них (напр. стегенець, риби) витікае рідина. Жоден з НДІ не досліджував, а якщо досліджував, не друкував, що утримує в собі ота рідина. На мою думку, це біологічно активні речовини, ферменти та ін. цінні речовини. В крайньому разі в магазині ми платимо за воду. Виходячи з цього, дозволю собі повторитися: знімаю шапку перед Гуслієм Ю.М. за винахід сушіння продуктів (думаю і білковоутримуючих) у медовому середовищі при кімнатній температурі. Вважаю, що виділення вітамінів, соку та ін., затримаються у меді і будуть спожиті у звичному виді. Поцікавитися цим пристроем є можливість у розділі "Бджільництво врятує Україну", повідомлення 4, цього форуму.
Мовби ще не розучився читати. Файл на Вашому сайті: Гомогенат трутневых личинок - Прощай «Виагра»!?, стаття "Технология производства ГТЛ Пиднебесного Д.Д." стор. 15 дослівно: "Расфасовываю в тару по 100 – 200 гр. и в морозилку." А щодо дії алкоголю (навіть не спирту) на активність ферментів деяка інфа тут. Навіть горілка знижує активність ферментів.
Мовби ще не розучився читати. Файл на Вашому сайті: Гомогенат трутневых личинок - Прощай «Виагра»!?, стаття "Технология производства ГТЛ Пиднебесного Д.Д." стор. 15 дослівно: "Расфасовываю в тару по 100 – 200 гр. и в морозилку." А щодо дії алкоголю (навіть не спирту) на активність ферментів деяка інфа тут. Навіть горілка знижує активність ферментів.
Не вводьте в оману колег. Скопіював строчку з влсного сайту: "Расфасовываю в тару по 100 - 200 гр. и в холодильник." Перепрошую, але між холодильником та морозилкою є суттева різниця. Подивіться уважніше: http://vulik.com.ua/index.php/apiterapiya Я противник заморожування продуктів, тим більше лікувальних. Зараз відпрацьовую висушування гомогенату з медом у сушарці Гуслія Ю.М. Результати будуть пізніше, скоріш всього у Градизьку на Пивисі при відкритті сезону.
Не вводьте в оману колег. Скопіював строчку з влсного сайту: "Расфасовываю в тару по 100 - 200 гр. и в холодильник." Перепрошую, але між холодильником та морозилкою є суттева різниця. Подивіться уважніше: http://vulik.com.ua/index.php/apiterapiya Я противник заморожування продуктів, тим більше лікувальних. Зараз відпрацьовую висушування гомогенату з медом у сушарці Гуслія Ю.М. Результати будуть пізніше, скоріш всього у Градизьку на Пивисі при відкритті сезону.
Вельмишановний PDD! Я взагалі то не люблю витрачати час на зайві дискусії, але як вчитель я дуже уважний під час читання. Перш ніж заперечувати, зайдіть на свій сайт у розділ "Файлы" скачайте файл: http://vulik.com.ua/images/files/Gomogenat...yh_lichinok.pdf та уважно почитайте сторінку 15. Не суперечте самі собі.
Долити до повноти об'єму (10%) готовий гомогенат. Перемішати. Закрити капроновою кришкою, та поставити в морозильник при -18*С. Я ставив на кришку перевернувши банку. А через кілька днів перевертав на дно - це на випадок саморозшарування при ще плюсовій температурі. Термін зберігання - більше року не тримати не доводилось. Рівень користі від вживання не знижувався.

Jivec, Технологія зацікавила.