Перейти к содержанию
master

Система вывода маток "Nicot"

В теме 440 сообщений

43 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

Гібридам знову пощастило - із 50-ти личинок, у стартері прийнято тільки 15. Якщо з них вийде 10 маточників - вже успіх

Щось Ви явно не так  робите, 15 прийнятих личинок з 50, це менше 30%,  і це з стартером:blink:, навіщо тоді той стартер здався?

У мене без стартера, личинки прививаю у мисочки без освоєння бджолами, прививочну рамку  даю прямо в виховалку, то прийом значно кращий,  з 12 личинок беруть на виховання  9-10 шт., і це при тому, що зараз є нормальний взяток.

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, davolodya сказав:

Щось Ви явно не так  робите, 15 прийнятих личинок з 50, це менше 30%,  і це з стартером:blink:, навіщо тоді той стартер здався?

У мене без стартера, личинки прививаю у мисочки без освоєння бджолами, прививочну рамку  даю прямо в виховалку, то прийом значно кращий,  з 12 личинок беруть на виховання  9-10 шт., і це при тому, що зараз є нормальний взяток.

думаю, цього разу недостатньо витримав бджіл в прививочному ящику. Замість 2-ох годин - тільки 1.5. Просто підганяли мене, я б іще годину сидів чекав

Поделиться сообщением

В 11.07.2018 в 22:55, Василика сказал:

Ага, это до "рэволюции" еще,бы проконало, а щас мы в европе - начну школьников просить, сразу в педофиллы запишут.

Подгоните шпатель в рабочее  состояние  и главное попасть в ячейку с нужной личинкой он сам ее возьмет но для этого надо по гонять шпатель по наждачке :hi:

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Олександр Коваль сказав:

думаю, цього разу недостатньо витримав бджіл в прививочному ящику. Замість 2-ох годин - тільки 1.5. Просто підганяли мене, я б іще годину сидів чекав

:IMHO:причина не в тому, бджоли вже через півгодини- годину відчувають втрату матки і починають її шукати. Можливо, Ви личинку при переносі шпателем пошкоджуєте, що такий прийом малий? Прийом в стартері має доходити до 90-95 %,  у всякому разі у мене так було, коли бавився з стартером

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, davolodya сказав:

:IMHO:причина не в тому, бджоли вже через півгодини- годину відчувають втрату матки і починають її шукати. Можливо, Ви личинку при переносі шпателем пошкоджуєте, що такий прийом малий? Прийом в стартері має доходити до 90-95 %,  у всякому разі у мене так було, коли бавився з стартером

і це варіант, шпатель китайський пластиковий. Десь я колись читав, що робити це краще пташиним пером. Думаю, що ще й пластикові нікотовські мисочки непідготовлені були

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

і це варіант, шпатель китайський пластиковий. Десь я колись читав, що робити це краще пташиним пером. Думаю, що ще й пластикові нікотовські мисочки непідготовлені були

З цього і треба було починати. Пластикові мисочки дають спочатку на поліровку, а вже тоді прививають в них. А якщо мисочки неоригінальні, а китай, це теж може знизити прийом. Я пробував зелені китайські, без поліровки неприйняли жодної, з поліровкою з 12шт прийняли 5. Мене так невлаштовує,  експерименти закінчив, зараз прививаюся лише в воскові мисочки.

Китайський шпатель нормально працює, його лиш трохи треба дошліфувати, щоб кінчик був м'якшим, бо в новому шпателі він дуже жорсткий, личинку брати нехоче, а прорізає наскрізь навіть темний сот

Изменено пользователем davolodya

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, davolodya сказав:

З цього і треба було починати. Пластикові мисочки дають спочатку на поліровку, а вже тоді прививають в них. А якщо мисочки неоригінальні, а китай, це теж може знизити прийом. Я пробував зелені китайські, без поліровки неприйняли жодної, з поліровкою з 12шт прийняли 5. Мене так невлаштовує,  експерименти закінчив, зараз прививаюся лише в воскові мисочки.

я також робив подібний тест - половину мисочок відразу ставив в стартер, бджоли 1,5 години сиділи на них - там хоч якийсь, але прийом був. В тих, що були поставлені без підготовки - дійсно, личинки повикидали або вони засохли

Ви яким чином їх даєте на поліровку?

Изменено пользователем Олександр Коваль

Поделиться сообщением

19 минут назад, tolik2362 сказал:

Подгоните шпатель в рабочее  состояние  и главное попасть в ячейку с нужной личинкой он сам ее возьмет но для этого надо по гонять шпатель по наждачке :hi:

Не знаю, может мне такой шпатель попался, гонял по наждачке с зерном 3000, но нужной жесткости так и не добился- только дырку протер. С никотом определился - проблема с маткой.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

я також робив подібний тест - половину мисочок відразу ставив в стартер, бджоли 1,5 години сиділи на них - там хоч якийсь, але прийом був. В тих, що були поставлені без підготовки - дійсно, личинки повикидали або вони засохли

Ви яким чином їх даєте на поліровку?

Воскові мисочки на поліровку недаю взагалі, прийом і так хороший, 70-80 % , без використання стартера.

Напакуйте пластикові мисочки медом і дайте на поліровку, за годину можете прививатися.

Поделиться сообщением

Бросил Никот и взял китайский шпатель впервые в руки . Теранул,полирнул,послюнявил. Мисочки есть оригинал и китай. На полировку не ставил.Брал подряд.Сегодня прошли сутки, проверил. С первого раза прием из 40 приняли 22. Привил 40шт за 20 минут и поставил в воспиталку. Купил налобную лупу с подсветкой.Попробовал и снял,в очках лучше. Хотел через стартер,но потом передумал.Мне надо не больше 6 шт. Убрал матку  и через 3 часа дал прививку.  Бакфаст ИО Б88 от Теплова.

Все правильно сделал?:hmm:

Изменено пользователем дон57

Поделиться сообщением

9 часов назад, davolodya сказал:

личинки прививаю у мисочки без освоєння бджолами, прививочну рамку  даю прямо в виховалку,

Теж перейшов на таку технологiю Мисочки не даю на палiрування 

Помiчниця приноровилась ганчiрочкою мокрою на шаблончик 7 мм надiтою 

полiруе "Як котовi яйця " 

Я прививаюсь у будинку 

вона носить у виховательки ,де маток нема вже три доби 

Прийом влаштовуе 

На планцi 11 мисочок ,iнколи одну не приймуть ,iнколи двi 

Даю по однiй планцi на рамку 

рамок двi ,через добу контроль прийому 

и перестановка планки на одну рамку 

в цей же день повторюю процедуру 

Все залежить вiд стану виховательки :IMHO:

Поделиться сообщением

7 годин тому, дон57 сказав:

Бросил Никот и взял китайский шпатель впервые в руки . Теранул,полирнул,послюнявил. Мисочки есть оригинал и китай. На полировку не ставил.Брал подряд.Сегодня прошли сутки, проверил. С первого раза прием из 40 приняли 22. Привил 40шт за 20 минут и поставил в воспиталку. Купил налобную лупу с подсветкой.Попробовал и снял,в очках лучше. Хотел через стартер,но потом передумал.Мне надо не больше 6 шт. Убрал матку  и через 3 часа дал прививку.  Бакфаст ИО Б88 от Теплова.

Все правильно сделал?:hmm:

:IMHO:40 личинок в виховалку забагато.  Якщо треба лише 6 шт, я б половину прийнятих мисочок  розрушив, бджоли молочко перенесуть в решту маточників. Якщо залишите 11-12 шт, з них необхідних 6 однозначно отримаєте, але матки будуть добре відгодовані,  молочка в маточниках буде з запасом.

Изменено пользователем davolodya

Поделиться сообщением

30 хвилин тому, davolodya сказав:

:IMHO:40 личинок в виховалку забагато.  Якщо треба лише 6 шт, я б половину прийнятих мисочок  розрушив, бджоли молочко перенесуть в решту маточників. Якщо залишите 11-12 шт, з них необхідних 6 однозначно отримаєте, але матки будуть добре відгодовані,  молочка в маточниках буде з запасом.

Як що гнатись не за кількістю, а за якістю, то 12-16 на виховання. Допускаю до двадцяти максимум.

Поделиться сообщением

.Подивився .Тягнут добре. 22 маточника лишив так і залишив , потім відбракую. 6 маточників дам в сім`Ї, 4  в нуклєуси  і зроблю відводки на 5-6 рамок, будуть на весну запасні матки. Що лишиця відам товаришові.

Такій план "Барабароса":blink:,а як воно буде:dntknw:.

Поделиться сообщением

12 часов назад, Мико сказал:

Теж перейшов на таку технологiю Мисочки не даю на палiрування 

Помiчниця приноровилась ганчiрочкою мокрою на шаблончик 7 мм надiтою 

У меня почему-то после пчелиной полировки они матовые

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти