Перейти к содержанию

Универсальная клеточка для маток


Бортник

Рекомендуемые сообщения

Пакет на 4 або 5 рамок. Рамки входять щільно (до 10 мм простір між ними). Кліточку між ними не втиснеш.

Як на мене, то відстань замала. Має бути 12 мм за стандартом. І в такий простір кліточка поміщається добре.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як на мене, то відстань замала. Має бути 12 мм за стандартом. І в такий простір кліточка поміщається добре.

Нехай буде 12 мм (хоча ніколи ніхто того не міряє, а прсто вставляємо рамки якомога тісніше бо їм ще прийдеться пережити тряску в дорозі). Справа в інакшому : По-перше: беру от тепер прямо в руки стандартну пластмасову кліточку Тітова , міряю. І ось що маємо: ширина = 17мм, довжина =30мм, ну за висоту не кажу. Металевої під руками немаю, але "на око" пам"ятаю , що розміри такі ж. По-друге: основне, повинна бути кліточка такої конструкції, щоб вона знаходилася ззовні пакету та кріпилась до нього.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пакет на 4 або 5 рамок. Рамки входять щільно (до 10 мм простір між ними). Кліточку між ними не втиснеш. Відстань між верхніми рейками та кришкою так само 10 мм

Это ящик не пакетов. В ящике для транспортировки каждая рамка крепится отдельно. И там расстояние большое не такое как обычно в улье. И надрамочное пространство где-то 10см.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По-перше: беру от тепер прямо в руки стандартну пластмасову кліточку Тітова , міряю.

Тема присвячена універсальній кліточці від В.А. Гайдара... Це трошки різні речі... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это ящик не пакетов. В ящике для транспортировки каждая рамка крепится отдельно. И там расстояние большое не такое как обычно в улье. И надрамочное пространство где-то 10см.

Тема присвячена універсальній кліточці від В.А. Гайдара... Це трошки різні речі

В тому то і справа, що я перевожу і транспортую бджіл саме в пакетах (на легковушку їх можна напхати багато), а ящики це не вигідно. Мені здається, що як хтось запропонує" більш універсальну" кліточку , яка б слугувала і для вказаних мною цілей то Гайдар не образиться.(жарт)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені здається, що як хтось запропонує" більш універсальну" кліточку

В крайньому випадку можна застосувати звичайні дерев'яні, "дідівські". Там товщина не перевищує, здається, 10 мм (а можна зробити будь-яку). Я не вбачаю в цьому навіть маленької проблеми... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я думаю, що бажано робити у верхній кришці коробки вентиляційний отвір (що я і роблю) який повинен закриватися спеціальною кліточкою, яка повинна сполучатися з гніздом сіткою (бажано рухомою, щоб при потребі випустити матку до бджіл). Може хтось знає чи є такі кліточки?

Ви не звернули увагу на це речення. Це потрібно, якщо бджоли довший час знаходитимуться у пакеті. Тепер нарешті змушений Вам признатися, що подібну конструкцію я бачив років 20 тому в одного старого пасічника. Він мав їх кілька штук (виготовлені з пластмаси, за розмірами досить великі, ну так приблизно 10(15) см х 5(7) см, висота невелика десь 10 - 15 мм). І використовував їх саме у таких цілях. Прикріпляв їх зверху на вентиляційний отвір пакету. Але в продажі я таких ніколи не бачив.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це потрібно, якщо бджоли довший час знаходитимуться у пакеті.

Коли бджоли довго знаходяться у пакеті, єдине що їм треба - наявність канді. Матка в будь-якій кліточці почувається добре, якщо знаходиться в супроводі бджіл і якщо в кліточці є корм.
Я думаю, що бажано робити у верхній кришці коробки вентиляційний отвір

Вентиляцію в пакеті влаштовують тим, що одна зі стінок робиться з сітки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вентиляцію в пакеті влаштовують тим, що одна зі стінок робиться з сітки.

Це ускладнює та робить дорожчим виготовлення пакетів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це ускладнює

Чим?
та робить дорожчим виготовлення пакетів.

Наскільки? Вважаю, що шматок якісної москітної сітки не дорожче за рівнозначний шматок ДВП... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наскільки? Вважаю, що шматок якісної москітної сітки не дорожче за рівнозначний шматок ДВП...

Якщо Ви колись робили принаймі 50 пакетів (з фанери бо з ДВП то жах) я думаю буде зрозуміло наскільки подовжить це час виготовлення, якщо торцеву стінку робити з москітної сітки. Та й мені здається, що транспортування, та часто декілька перевантажень в дорозі, не є оптимальним вирішенням проблеми виготовлення пакетів. Все ж вони повинні бути досить міцними та надійними.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо Ви колись робили принаймі 50 пакетів (з фанери бо з ДВП то жах)

На пасіці Єгошиних виготовляють пакети саме з ДВП і з сіткою. І не п'ятдесят. А там люди вміють рахувати... Отож поцікавтеся і Ви будете знати що до чого.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо Ви колись робили принаймі 50 пакетів (з фанери бо з ДВП то жах)

На пасіці Єгошиних виготовляють пакети саме з ДВП і з сіткою. І не п'ятдесят. А там люди вміють рахувати... Отож поцікавтеся і Ви будете знати що до чого.
Ні. З ДВП мені не годиться. Важкі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо Ви колись робили принаймі 50 пакетів (з фанери бо з ДВП то жах)

Ні. З ДВП мені не годиться. Важкі.

Щось не зовсім зрозумів. Хіба вага ДВП так суттєво відрізняється від ваги фанери?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось не зовсім зрозумів. Хіба вага ДВП так суттєво відрізняється від ваги фанери?

Може я не правильно розумію? ДСП - це дерево-стружечна плита?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може я не правильно розумію? ДСП - це дерево-стружечна плита?

Ну де Ви бачили про ДСП? Так, це дерево-стружечна плита. Мова йшла про ДВП - дерево-волокниста плита (оргаліт). Це різні речі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мова йшла про ДВП - дерево-волокниста плита (оргаліт). Це різні речі.

Зрозуміло. Беру назад свої застереження. Бо думав саме що говоримо про ДСП.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...