Перейти к содержанию

Многокорпусный стандартный бесфальцевый улей


Рекомендуемые сообщения

Несколько фото этого года в работе с бесфальцами post-404-1357299903_thumb.jpgpost-404-1357299923_thumb.jpgpost-404-1357299939_thumb.jpgpost-404-1357299998_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Этот сезон тоже отработал с бесфальцевыми ульями. Постепенно перевожу в них всю пасеку. Думаю в течение ближайших год-полтора все семьи переведу в эти ульи post-404-1351758139_thumb.jpg медок!!!
Андрей , я извиняюсь . Может я где-то пропустил . А какая дальнейшая судьба фальцевых корпусов : возможно их переделать на безфальцевые или нет ? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Этот сезон тоже отработал с бесфальцевыми ульями. Постепенно перевожу в них всю пасеку. Думаю в течение ближайших год-полтора все семьи переведу в эти ульи post-404-1351758139_thumb.jpg медок!!!
Андрей , я извиняюсь . Может я где-то пропустил . А какая дальнейшая судьба фальцевых корпусов : возможно их переделать на безфальцевые или нет ? :ah:
Я пробував переробити.Сфуговував нижні фальці,а наверх добавляв планки...Для себе зробив такий висновок-новий корпус зробити НАБАГАТО швидше,затишніше і красивіше!Переробка займає масу часу,обов"язково будуть щілини,які бджоли не зможуть фізично запрополісувати,а головне-МОРОКА. Зараз роблю безфальці,а старі корпуси складу у високу трубу з протягом і буду там зберігати суш. Втім,...що скаже п.Андрій?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лысый загляните пожалуста в тему мастерская пчеловода,-там замечательная приспособа для притирки корпусов. Работает по принцыпу фуганка. Можно ищё наклеить наждачную бумагу на столешницу (идеально ровную)из дсп и притирать куговыми движэниями-сечас сам такой пользуюсь! Тяжэловато,но надеюсь до февраля осилю 60 корпусов :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лысый загляните пожалуста в тему мастерская пчеловода,-там замечательная приспособа для притирки корпусов. Работает по принцыпу фуганка. Можно ищё наклеить наждачную бумагу на столешницу (идеально ровную)из дсп и притирать куговыми движэниями-сечас сам такой пользуюсь! Тяжэловато,но надеюсь до февраля осилю 60 корпусов :)
У мене дома саморобний фрезерний стіл з подібною притирочною системою.Також корпуса сфуговував на фуганку без притирки-цього цілком вистачає... Взагалі-то ви мене неправильно зрозуміли.Я писав про щілини не між корпусами,а в корпусі... Дякую за пораду,але якби я на міг САМ упоратися з такими ЕЛЕМЕНТАРНИМИ речами,-закрив би майстерню на ключ і ніколи б туди більше не заходив :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лысый загляните пожалуста в тему мастерская пчеловода,-там замечательная приспособа для притирки корпусов. Работает по принцыпу фуганка. Можно ищё наклеить наждачную бумагу на столешницу (идеально ровную)из дсп и притирать куговыми движэниями-сечас сам такой пользуюсь! Тяжэловато,но надеюсь до февраля осилю 60 корпусов :)
У мене дома саморобний фрезерний стіл з подібною притирочною системою.Також корпуса сфуговував на фуганку без притирки-цього цілком вистачає... Взагалі-то ви мене неправильно зрозуміли.Я писав про щілини не між корпусами,а в корпусі... Дякую за пораду,але якби я на міг САМ упоратися з такими ЕЛЕМЕНТАРНИМИ речами,-закрив би майстерню на ключ і ніколи б туди більше не заходив :hi:
Дозвольте і мені докласти своїх 5 коп. Таке питання, чому в Вас (в багатьох форумчан) виникає така проблема-необхідність притирання, і як контролюєте перпендикулярність корпуса до притирочної площини. Чому не фальцеві корпуса?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Верес фальцы делать негде-делаю толщину досок 22мм с дюймовки.Неудобно мне с фальцэвыми ульями работать. Есть 5 рутов с прибитыми планкам в место фальцев-вечно планки пчелу давят! Сборку заготовок произвожу на ровной поверхности, но изза неточности в их торцевании корпуса бывает катаются 1-2мм. Доска бывает пропеллером в заготовке-приходится применять усилие при сборке и снова мм2 катается. Сучёк в одином корпусе потянул на себя 4мм ужэ после притирки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому не фальцеві корпуса?

А Ви попробуйте виготовити фальцьований і не фальцьований,і порівняйте в експлуатації,да хочаб на 200-300 к-сах,і тоді :IMHO1: все стане на свої місцья.Не розумію для чого потрібні ті фальці?-мабуть для власного заспокоєння :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(ВЕРЕС @ 24.1.2013, 10:08) Чому не фальцеві корпуса? * А Ви попробуйте виготовити фальцьований і не фальцьований,і порівняйте в експлуатації,да хочаб на 200-300 к-сах,і тоді opr06K9M.gif все стане на свої місцья.Не розумію для чого потрібні ті фальці?-мабуть для власного заспокоєння opr06K9M.gif

Воистину практика-критерий истины! Жаль потом будет зря потраченого времени на фальцы! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не розумію для чого потрібні ті фальці?-мабуть для власного заспокоєння

преимущество фальца беред безфальцем токо в одном...это щели....возможно воровство....НО...таких корпусов не много посему безфальцевый выигрывает по всем параметрам... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

преимущество фальца беред безфальцем токо в одном...это щели....возможно воровство....НО

Это если корявыми руками делать и с сырой доски, то можно умудриться в бесфальце наделать щелей. Если делается из сухой доски, на нормальном оборудовании и умелыми руками - то разного рода проблемы отпадают само собой. Я уже четвёртую зиму как делаю бесфальцевые корпуса, и после сборки корпуса стыкуются плотно, стамеску не вгонишь. Щелочек больше 0,5-1 мм не образуется.
безфальцевый выигрывает по всем параметрам

Убедился на 200% - бесфальцевый выигрывает по всем параметрам, от изготовления до эксплуатации.
Андрей , я извиняюсь . Может я где-то пропустил . А какая дальнейшая судьба фальцевых корпусов : возможно их переделать на безфальцевые или нет ?

Фальцевые постепенно вывожу из оборота, некоторые под отводки использую, некоторые просто стоят. Можно их переделать под бесфальц, но когда поработал с 20 мм бесфальцевым, то руки к 40 мм вообще не тянутся, пусть бы они и бесфальцевыми были, разница в весе двукратная, а это главный критерий.
приспособа для притирки корпусов.

Я корпуса не притираю, заготовки делаю точно по размерам, потому когда собираю всё квадратно-перпендикулярное, если где и бывает недочётик, то электрорубанком подправляю - минута времени и всё стыкуется идеально. А так кто как приспособится.
практика-критерий истины

Практика расставляет всё на свои места и учит как надо использовать своё время.
Жаль потом будет зря потраченого времени на фальцы!

До сих пор вспоминаю сколько я тратил лишних движений на все те фальцы, на их выборку, а это драгоценное ВРЕМЯ, и это я ощутил в полной мере когда начал делать бесфальцевые. Всё познаётся только в сравнении
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрей Сумчанин мне к сожэлению приходится притирать корпуса-торцовки нет. О ней родимой мне ище с годик-два мечтать только. А с нормальным инструментом и выдержаной доски годика 2 всё должно быть чюднинько.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мне к сожалению приходится притирать корпуса - торцовки нет.

Доски вдоль распиливаю и обрезаю на станке, а торцую на торцовочной пиле Sturm, немецкая , брал хорошую, за 4000 грн. (500$)
и выдержаной доски годика 2 всё должно быть чюднинько

Сейчас работаю с доской, которую нарезали зимой 2010 и зимой 2011. Минимум два года выдержана. Высушена до необходимых кондиций.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому не фальцеві корпуса?

А Ви попробуйте виготовити фальцьований і не фальцьований,і порівняйте в експлуатації,да хочаб на 200-300 к-сах,і тоді :IMHO1: все стане на свої місцья.Не розумію для чого потрібні ті фальці?-мабуть для власного заспокоєння :IMHO1:
Шановний о.Александр! Згоден, оцінити переваги краще в порівнянні. Якщо буде Ваша ласка, викладіть свої вргументи за і проти по фальцевих і безфальцевих, добре було б, по пунктах. Буду дуже вдячний.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрей Сумчанин спасибо што делитесь своим опытом. У ваших сообщениях столько полезной информацыи што хоть бери и конспектируй :IMHO1: Неплохо былобы всё собрать в одном месте для лучшего доступа!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Таке питання, чому в Вас (в багатьох форумчан) виникає така проблема-необхідність притирання, і як контролюєте перпендикулярність корпуса до притирочної площини.Чому не фальцеві корпуса?

ВЕРЕС, а Вы почитайте тему полностью и вопросы отпадут сами :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

наверняка он будет легче вербовой или сосновой сороковки

дерево має плотність чим більша плотність тим воно тяжче, холодніше і міцніше, дуб один із них. по вазі буде однакове, куб дуба приблизно 1 т. сосни 700 кг ну і т.д.
. Jujon, а також для ВСІХ: питома маса (кг/м.куб.) деревини при вологості 12% і свіжоспиляна ялиця 380 / 890 ялина 450 / 790 сосна 500/ 860 липа 500 / 790 осика 500 /760 тополя 460 /~900
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
ВЕРЕС, а Вы почитайте тему полностью и вопросы отпадут сами

Фомич, , за Вашою порадою, і від "небуло чим зайнятися", перечитав, і.... залишаюся при своїй впевненності- фальцеві краще,( :IMHO1: ), бо це наступна еволюційна сходинка розвитку курпусних вуликів після примітивних в виготовленні ящиків-безфальцевих, і виправдовуватися прихильністю до онних заставляє простота їх конструкції і обмеження в технічних можливостях більшості "сам зробив", і аж ніяк не те ,що бджіл недавлять, бо і фальцеві недавлять, та і притирати їх нетреба, бо пока Ви притрете один то за цей час можна фрезернути фальці на неодному десятку, а чого варте те, що нетреба слідкувати за тим щоби не зсунувся корпус при обслуговуванні, для мене це великий мінус безф..., це при тому, коли фальцевий просто посунув-дмухнув димарем, , можна для швидкості просто подути ротом (щоб бджоли прибралися)- і клац, все на місці, (насовую не від чи до себе, а з права на ліво -все бачу і контролюю), перевезення теж нетаке проблемне, бо достатньо резинки з крючками для зтягування і в путь. тож "вопроси" по превосходності безфальцевих невідпали, але нехай так буде як є, як в приказці- КОЖНА ЖАБА СВОЄ БОЛОТО ХВАЛИТЬ П.С. ну а на рахунок того що деревина накоробиться і не розтріскується після річної природньої сушки, так, це можливо лише при умові,що експлуатується виріб при певних кліматичних умовах при яких вологість деревени незмінюється, але в сезон дощів і в пору теперішньої спеки на такі вироби болісно дивитися.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ВЕРЕС в мене досвід експлуатації багатокорпусних вуликів ще не такий великий, лише 5 років, але однозначно лише безфальцеві. На рахунок того, що їх притирать потрібно, то це лише тому хто заготовки для корпусів нарізає "на глаз" і робить все без кондукторів. Перші корпуси які я виготовляв теж були із щілинами між корпусами. Я вже почав шукати схему як їх притирать, але проаналізувавши що до чого, дійшов до висновку, що простіше точно нарізать заготовки і зібрать корпус в кондукторі. В корпусах які я зараз виготовляю, буває проблематично навіть стамеску між ними забить. І на рахунок зсовування під час перевезення - розсовуються лише корпуси які ще небули у користуванні, а які вже бджоли освоїли(1-1,5 місяці) не відірвеш один від одного.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Полтора месяца эксплуатации бесфальцевых многокорпусных привели меня к мысли: "И чего ж я раньше их не делал?" Корпуса легкие, стыки корпусов прополисом позаделывали - не оторвёшь. Улей показывает свою практичность на деле. Мне он подходит. Вот фото творений моих рук, выложены в мегабайтном размере каждая, потому на увеличении можно хорошо рассмотреть. post-404-1277919798_thumb.jpgpost-404-1277919944_thumb.jpgpost-404-1277919980_thumb.jpg Донья post-404-1277920324_thumb.jpgpost-404-1277920361_thumb.jpg Крыша, вид сверху и внутри с фольгоизолом post-404-1277920423_thumb.jpgpost-404-1277920456_thumb.jpg Корпус, сверху, снизу и сбоку post-404-1277920504_thumb.jpgpost-404-1277921164_thumb.jpgpost-404-1277920592_thumb.jpgpost-404-1277920877_thumb.jpg
як ви їх берете руками? не видно ні ручок, чи чогось такого ще... є приспособа? чи якто за кутки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

до речі, шановні панове модератори, я діко ізвіняюсь, шо суюсь не у своє діло, но повідомлення з цієї теми про якості верби варто таки перенести до розділу Дрєвєсіна

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Кто глядел тему Ульи из камыша.Советую поглядеть. Когда руки правельные и сделоно с душою. Нет щелий и нет воровства.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто глядел тему Ульи из камыша.Советую поглядеть.

Кому треба, той і подивиться! :IMHO1: Тут тема про багатокорпусний безфальцевий вулик. От у мене 10-ти рамочний безфальцевий багатокорпусний вулик на рамку 145мм. Щось цікавить, запитуйте! :hi:
Когда руки правельные и сделоно с душою.

З цим ніхто не сперечається. P.S. Моє Вам побажання, пишіть повідомлення у відповідних темах. З повагою. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут тема про багатокорпусний безфальцевий вулик. От у мене 10-ти рамочний безфальцевий багатокорпусний вулик на рамку 145мм

:ay: Спробував минулого сезону один. Сподобалось. Є плюси. Простота виготовлення. Використання решіток будь якого розміру. Нема пазів і бджіл практично не товче. Тому замовив ще вісім. Однозначно лежаки міняю на корпусні. Однак до 145 ще не доріс, Скоріше не достарів. Використовую рамку 300 і 230.
Щось цікавить, запитуйте!

А дно яке? Як зимуємо?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скоріше не достарів.

Чому ж так, я не старий, та для мене це кращий варіант! :hi:
А дно яке?

Дно глухе, має льотковий отвір розміром 180мм на 12мм. Загальна висота 40мм, тобто, 20мм підрамочного простору.
Як зимуємо?

Дуже просто! Відкрито пів льотка, верхній також відкритий. Але зимую з доброю верхньою вентиляцією! :hi: От і вся зимівля. :wave: Вологи в вулику нема, підмор та рамки не покриваються цвілью. Малі габаритні розміри... Я задоволений цією конструкцією... :ay: Я пробував зимувати з глибоким дном, та при весняній ревізії я отримав мокре дно, цвілий підмор, крайні рамки на вибраковку, запізнілий розвиток... Жах! А при такому підрамочному просторі зимівля проходить на ура...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...