Jump to content
Андрій Сумчанин

Многокорпусный стандартный бесфальцевый улей

Recommended Posts

нашел когда-то на одном из форумов, как притирать корпуса, попробовал, понравилось может кому еще, пользуйтесь:
.... на здоровье :hi::wave:post-226-1322673843_thumb.jpgpost-226-1322673876_thumb.jpg
а двигателя на 1,1кВт для притирки хватит? У Вас какой двигатель?

Еще один вариант приспособы для притирки - ровная поверхность чуть больше сечения корпуса, на ней лист крупной шкурки. Корпус ставится на нее и круговыми движениями притирается. Но сам не пробовал - обходились электрорубанком и ЛШМ.

нашел когда-то на одном из форумов, как притирать корпуса, попробовал, понравилось может кому еще, пользуйтесь:
.... на здоровье :hi::wave:post-226-1322673843_thumb.jpgpost-226-1322673876_thumb.jpg
а что за круг?наждачка набита?
Отверстие по центру и насадить на двигатель... ...Обороты 1400. Фанера 10мм.
Непосредственное насаживание даст окружную скорость около 37м/сек.По моему спокойней через передачу,как на фото выше.Посмотрел,у ленточных шлифмашин где-то 5-10 м/с Edited by igl
В крышку внутрь подбивю степлером фольгоизол 2 мм толщины - это и всё утепление.

Это из рассчета что больше НИКАКОГО утепления не надо?
И что Вы хотели сказать <ahttp://tochok.info/forum/uploads/emoticons/default_opr06K94.gif' alt=':dntknw:'> , прочтите правила , ТУТ Ваше сообщение перенёс Сюда Edited by blek-269
post-404-1292491540_thumb.jpg На фото ульи ещё без покраски и боковых ручек, крыши железом ещё не оббиты...
Какие летки применяют в дне такого улья? Нигде не могу найти крупнее фото летков. Как Вы регулируете размер открытия летка?

Сделал еще +3 улья, потихоньку набираю обороты :umora: , правда я не столяр и не плотник, есть погрешности но я доволен своим трудом! Действительно, как говорил Андрей Сумчанин, эти ульи хороши, как в производстве так и в работе! post-2386-1326285729_thumb.jpgpost-2386-1326285767_thumb.jpg Правда Андрей говорит что мои ульи не по теме, но я так не считаю! У меня все корпуса(ульи) без выборки, без фальцев, разве можно набитые планки законно считать фальцем, я думаю что нет! Эти планки можно и считать как-,,нащельники". Ну это только мое мнение, и никому его не навязываю! :hi:

Какие летки применяются в дне такого улья? Нигде не могу найти крупнее фото летков. Как Вы регулируете размер открытия летка?

Леток в дне получается на всю ширину передней стенки и высотой 10 мм, образуется он благодаря тому, что дно имеет набитые на щиток дна две боковых и заднюю планки толщиной 10 мм, а впереди такой планки нет - это и есть летковое отверстие. Размер летка регулирую вкладышами из дерева. post-404-1326457457_thumb.jpg Классическое необоротное дно для бесфальцевого многокорпусного. Edited by Андрей Сумчанин

Вопросы к Андрею Сумчанину. 1)Если бы Вы зимовали на воле,оставили бы такой же тип утепления(плёнка+фольгоизол)? 2)Приходится ли Вам подкармливать пчёл и,если да,то как Вы это делаете? Насколько я понимаю, места для кормушки в Ваших ульях нет,и даже канди класть на плёнку будет проблематично без подкрышника. 3)Не думали ли Вы о том,чтобы расположить летки на корпусах в самом верху,тогда бы пчёлы попадали в межрамочное пространство.Возможно это было бы эффективно... Благодарю за ответы...Ваши ульи мне очень до "вподобы"...

1)Если бы Вы зимовали на воле, оставили бы такой же тип утепления (плёнка+фольгоизол)?

Да, только ульи оборачивал бы кожухами по типу, которые применяют в Канаде. Но предпочтение отдаю зимовке в помещении, так и зимую.
2)Приходится ли Вам подкармливать пчёл и,если да,то как Вы это делаете? Насколько я понимаю, места для кормушки в Ваших ульях нет,и даже канди класть на плёнку будет проблематично без подкрышника.

Пчёл подкармливаю при закормке в зиму. Ставится пустой корпус на каждую семью, в него кормушку, и так кормятся. Канди зимой если даю, то лепёшку раскатываю потоньше и на рамки сверху ложу, крышей придавливаю.
3)Не думали ли Вы о том,чтобы расположить летки на корпусах в самом верху,тогда бы пчёлы попадали в межрамочное пространство.Возможно это было бы эффективно...

Мне леток в межрамочном пространстве не подходит. Оптимальным для себя определил леток по средине стенки корпуса по многим факторам. Хотя за рубежом в корпусах вообще летоков не делают, думаю попробовать так на нескольких семьях.
Хотя за рубежом в корпусах вообще летоков не делают, думаю попробовать так на нескольких семьях.

Я в своїх вуликах зараз верхніх льотків не роблю (просверлити без проблем, а от заклеїть вже не просто), тобто бджоли користуються лише нижнім льотком. Хоча такий варіант на перевірці лише один рік, але вже можна зробити деякі висновки(на основі спостережень за 15 сімями). 1. Бджоли мед восновному складають у верхніх корпусах. 2. Матка йти в верхні корпуси не хоче(РР немає). 3. В верхніх корпусах бджоли неохоче будують рамки.

Безфальцевый 22 мм толщина,обсудим ;)post-452-1329240025_thumb.jpg

Безфальцевый 22 мм толщина,обсудим

Бачив я такі вулики здається на німецькому сайті. Але як на мене то такі корпуси складніше виготовляти ніж стандартні. Та й переваг я поки що не бачу. А може я і неправий.

деякі міркування по темі... щодо фальців-по-моему -не потрібні: а.давлять бджіл; б.маю фальцеві вулики заводського виготовлення-як корпуси"не дави"-все одно залишається щілина близько 1 мм...у всіх корпусах зріжу фальці при першій можливості,далі виготовляти фальцеві корпуси точно не буду... щодо дерева... мав справу з деревом ,яке ішло на побудову яхт,тепер маю справу з деревом для музичних інструментів. в обох випадках мова іде про будь-яку відсутність короблення дерева(тобто термін"повело"взагалі не вживається).так от заготовка дерева має відбуватися в НАЙЛЮТІШІ морози!!!!потім торці дерева мажуть якимось повіітронепроникним матеріалом(я користуюся НАЙДЕШЕВШИМ силіконом). залишають під навісом(на один рік мінімум),після року здирають кору(важливо,бо може під корою бути волого!)... потім дерево залишають ще мінімум на два роки!з такого дерева можна робити будь-що-нічого не "веде". ще одне....за спостереженнями вчених,дерево в зрізаному стані продовжує після того,як його зрізали "хитатися"ще ротягом 3 років.тобто,якщо ви зріжете дерево навіть весною(під час активного сокоруху),що НЕПРИПУСТИМО з точки зору столяра,то після трьох років можете розпустити дане поліно і його "не поведе"..... далі...сушка в "пічі"і сушка "на природі"-дві КАРДИНАЛЬНО різні теми.порівнювати їх НЕ МАЄ СЕНСУ! щодо того,чи робити з однієї дошки ,чи ні....при правильному просушуванні проблема відпадає сама-нічого не поведе. моє АВТОРИТЕТНЕ звертання до тих бджоловодів,які жаліються на те,що їм БРАКУЄ часу для сушки деревини-А ЯК ВИ ХОТІЛИ!!!??? як гітарний майстер ВИМУШЕНИЙ заготовляти деревину"правильно"-інакше інструменти"не звучать",тільки за рахунок якості деревини можна продати свої вироби.отож доводиться робит так звані "закладки"кожен рік,і чекати "дозрівання" деревини,інакше нічого не вийде. отже,хочете мати гарні вулики-наберіться терпіння. тим більше,що це тільки здається,що витримувати деревину це"так довго"."закладіть в цей рік трохи,на наступний ще трохи і т.д,а далі все буде відбуватися по конвеєру... тож акцентую вашу увагу ще раз на тому,до чого,як мені здається,закликає Андрій Сумчанин:КЛЮЧОВІ СЛОВА тут-ПРАВИЛЬНО ВИСУШЕНА ДЕРЕВИНА!!! Дякую за увагу!

• Like 1

п,Андрію,таке запитання: наскільки я розумію,льотки в корпусах не регулюються,і нічим не закриваються.так це? цікаво було-б почути від вас,чи проводили ви дослідження з доцільності використання льотків в корпусах взагалі? чого запитую-"повіривши" в те,що бджоли "маютьжити в дуплі",я заглушив льотки в корпусах і залишив вхід тільки через дно. чесно кажучи,ніякої різниці між утриманням з льотками в корпусі не знайшов... тому,чи варто заморочуватись?на жаль,практичного досвіду лише рік,тому робити висновки не можу,але мені здається що з одним льотком бджолам більше "подобається" мікроклімат у вулику... P.S.нижній льток на всю довжину корпуса,висота 2 см.

Безфальцевый 22 мм толщина,обсудим ;)post-452-1329240025_thumb.jpg
Абсолютно згоден з вашою концепцією як морально,так і візуально :ay::hi:

щодо питання деревини для вуликів... :IMHO1: верби у нас немає,не працював з нею,тому нічого не скажу. береза-НЕ ПІДХОДЬТЕ-годиться тільки на дрова(прости мене,БЕРЕЗО :umora: ). липа-ідеальне дерево,але я-б на вулики не застосовував би. осика-ні. ялина(ЕЛЬ)-100% підходить на вулики,але її у нас на жаль майже немає. також на вулики вважаю Ідеальним КЛЕН(легка,міцна і головне ТЕПЛА порода).нагадаю,що гітарні грифи всіх часів і народів робили з ТІЛЬКИ з клена через його здатність не гнутися від натяжки струн майже ВІЧНО!жодна інша деревина не витримує такого навантаження! на жаль з кленом у нас теж не дуже,але восени в зв"язку з вирубкою до євро2012 посадок над трасою мені вдалося заготовити кубів 8 клена...от так от...так що може ще хто встигне і собі.... отже підсумовуючи сказане,вважаю для своїх умов ідеальним деревом СОСНУ-легкість купівлі,ціна,легкість обробки,плюс весь набір позитивних якостей деревини для бджіл(теплота дерева,легкість корпуса :az: і т.д.)

п,Андрію,таке запитання: наскільки я розумію,льотки в корпусах не регулюються,і нічим не закриваються.так це? цікаво було-б почути від вас,чи проводили ви дослідження з доцільності використання льотків в корпусах взагалі? чого запитую-"повіривши" в те,що бджоли "маютьжити в дуплі",я заглушив льотки в корпусах і залишив вхід тільки через дно. чесно кажучи,ніякої різниці між утриманням з льотками в корпусі не знайшов... тому,чи варто заморочуватись?на жаль,практичного досвіду лише рік,тому робити висновки не можу,але мені здається що з одним льотком бджолам більше "подобається" мікроклімат у вулику... P.S.нижній льток на всю довжину корпуса,висота 2 см.

Льотки в корпусах закриваю деревяними втулками у вигляді планок товщиною 10 мм і по довжині як ширина лоьтка, аналогічно і в дні. Досліджень по льотках не проводив. Планую в цьому році випробувати утримання декількох сімей без льотків в корпусах, тільки льоток в дні на всю ширину (як тримають закордонні промислові пасічники).
щодо питання деревини для вуликів... ...... осика-ні. .....Ідеальним КЛЕН(легка,міцна і головне ТЕПЛА порода).нагадаю,що гітарні грифи всіх часів і народів робили з ТІЛЬКИ з клена через його здатність не гнутися від натяжки струн майже ВІЧНО!жодна інша деревина не витримує такого навантаження!
Дивно про осику, на мою, ідеально підходить для виробництва та експлуатавції вуликів(дотого ж це родина вербових).А ось тверді породи - дуб, береза, бук, граб, ясен, клен не застосовуються для виготовлення вуликів, тому що їх важко обробляти, крім того, вулики з такого матеріалу виходять холодними, важкими і під впливом атмосферних опадів та сонця коробляться, дають тріщини. :hi:

Вот, наконец-то, и я могу похвастаться своим изделием. :ah: Все точно по советам Андрея Сумчанина :hi: . Ничего нового (мозгов еще маловато)... Из инструмнта РКМ-300, шуруповерт, ручной фрезер... post-2486-1330943681_thumb.jpgpost-2486-1330943673_thumb.jpgpost-2486-1330943688_thumb.jpgpost-2486-1330943693_thumb.jpg

Вот, наконец-то, и я могу похвастаться своим изделием. :ah: Все точно по советам Андрея Сумчанина :hi: . Ничего нового (мозгов еще маловато)... Из инструмнта РКМ-300, шуруповерт, ручной фрезер... post-2486-1330943681_thumb.jpgpost-2486-1330943673_thumb.jpgpost-2486-1330943688_thumb.jpgpost-2486-1330943693_thumb.jpg
Красавци хоть на ринок :ole_ole:
Вот, наконец-то, и я могу похвастаться своим изделием. Все точно по советам Андрея Сумчанина . Ничего нового (мозгов еще маловато)... Из инструмнта РКМ-300, шуруповерт, ручной фрезер...

отличные ульи!

Уважаемые форумчане, подскажите пожалуйста - собрался клеить шпунтовое соединение, столяр подсказал клей ПВА. В общем у меня сомнения как такие корпуса будут в использовании, не расползутся ли от влажности, крепкое ли будет соединение?

Уважаемые форумчане, подскажите пожалуйста - собрался клеить шпунтовое соединение, столяр подсказал клей ПВА. В общем у меня сомнения как такие корпуса будут в использовании, не расползутся ли от влажности, крепкое ли будет соединение?
если доска плохо сушеная то клей не и саморезы не удержит!Проверенно!Клей хорош ПВА Д3
если доска плохо сушеная то клей не и саморезы не удержит!Проверенно!Клей хорош ПВА Д3

Andrej1986, чтобы подняться нужно упасть!!! :umora::hi: