Перейти к содержанию

Фацелия


Fenix

Рекомендуемые сообщения

А я больше переживаю о том, что не имея техники засорю огород останками фацелии и буду заниматься осенью отнюдь не пчелами. Кто-нибудь имеет опыт? Поделитесь!

Фацелия - очень неплохой сидерат. Уничтожается методом прополки с одного раза.

Более того, рекомендуют как санитарное растение (борьба с сорняками). Образуя достаточно густую зеленую массу препятствует росту сорняков. Ботва просто подкашивается плоскорезом и остается на земле для дальнейшей переработки червями с бактериями в гумус. Одновременно выполняет роль мульчи - препятствует высыханию и выветриванию влаги. Корень, оставаясь в земле, постепенно сгнивает, образуя пустоты, тем самым разрыхляя землю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такі дані із літератури по бджільницву про нектаропродуктивність фацелії зустрічав, "Атлас медоносних рослин України " 180-1500кг \га що практично нереально хотілось би почути з практики про посів кількох га що взяли мед?кількість землі при цьму під рослиною і кількість сімей які приймали участь у медозборі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Такі дані із літератури по бджільницву про нектаропродуктивність фацелії зустрічав, "Атлас медоносних рослин України " 180-1500кг \га що практично нереально хотілось би почути з практики про посів кількох га що взяли мед?кількість землі при цьму під рослиною і кількість сімей які приймали участь у медозборі?
Реально 200кг з га зависит от почвы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(Паланочка @ 11.2.2010, 0:56) Такі дані із літератури по бджільницву про нектаропродуктивність фацелії зустрічав, "Атлас медоносних рослин України " 180-1500кг \га що практично нереально хотілось би почути з практики про посів кількох га що взяли мед?кількість землі при цьму під рослиною і кількість сімей які приймали участь у медозборі? Реально 200кг з га зависит от почвы.

у тебе бджоли на фацелії були чи так дані з голови? :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

А когда всходит фацелия после посадки?, (на какой день)? Покупалась в семеноводческом магазине. Сажалась строго по инструкции. Спасибо за ответ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А когда всходит фацелия после посадки?, (на какой день)? Покупалась в семеноводческом магазине. Сажалась строго по инструкции. Спасибо за ответ...
Через неделю, а если засуха через 2. У нас в прошлом году было ужасно засушливое лето и осень. После картошки посеял фацелию так ссходы появились через месяц :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

купив 2 кг фацелії по 30 гр хочу засіяти 20 соток на насіня, н той рік якщо зберу насіння планую мінімум 2 га засіяти а може і більше. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

купив 2 кг фацелії по 30 гр хочу засіяти 20 соток на насіня, н той рік якщо зберу насіння планую мінімум 2 га засіяти а може і більше

Майте на увазі, що перші квіти вже будуть осипатися(самозасіватись), коли останні квітуватимуть, добре сама засівається :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Майте на увазі, що перші квіти вже будуть осипатися(самозасіватись), коли останні квітуватимуть, добре сама засівається

фацелію на невеликих площах сію вже років з 6 то нюанси знаю ;) , більше цікавить чи буде користь при більших посівах маю на увазі в га. :dntknw::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

більше цікавить чи буде користь при більших посівах маю на увазі в га.

Прямопропорційно площі посівів. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

більше цікавить чи буде користь при більших посівах маю на увазі в га.

В мене було 22га засіяно. Аромат було чути на пів села, аж в носі колупало. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене було 22га засіяно. Аромат було чути на пів села, аж в носі колупало.

А у бідон накапало?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у бідон накапало?

Напряму ні. :angry: Довелось через вулик перепускати. Мед з фацелії дрібнозернистий, як згущене молоко - в роті тане. Колір зеленкуватого відтінку. Правда не зовсім з самої фацелії, цвів буркун -7га та різнотрав"я, але в основному.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Товарищ засівав свої 30 соток фацелією. Сіяли вручну, то спочатку великий розхід пішов, хоч і перемішали насіння з тирсою. Потім трохи рідше стали кидати - до кінця поля насіння вистачило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
... Коли вона зацвітає після всходження(чи посіву)? І як скоро(високо) вона росте?
Зацветает на 40 день после всходов и цветет еще 40 дней. Растет по пояс
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня взошла, цветет пчела пока не обращает внимание акация вне конкуренции.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Пару фоток фацелії post-1784-1277403417_thumb.jpg post-1784-1277403532_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В товарища на фацелії вулик гуде. 1.JPG2.JPG3.JPG Правда це фото минулого тижня в не дуже хорошу погоду. Я думав сіяти на закинутих ділянках - домовився... Але там зараз трава по пояс, а косити нема коли. Коли під зиму фацелію краще сіяти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прочитав,що по картоплі висівають фацелію. Це получається десь до 10 вересня. Чи варто засівати в розрахунку на те, щоб бджоли зимували на цьому меді. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забув запитати,які норми посіву,тобто кг/г.?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо хтось має насіння на продаж напишіть в приват.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коли під зиму фацелію краще сіяти?

Під зиму дивлячись по погоді так щоб не проросла тобто коли вже буде холодно класні фотки :ay: Забув запитати,які норми посіву,тобто кг/г.? норма посіву якщо в ручну то 1кг на 10 соток сівалкою 6-8 кг на 1га
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

067 7717472 фацелия 30 грн 1кг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вибачаюсь за флуд, не підкажете, чи фацелію кроликам скормлюють після того як відцтвітає, чи на сіно можна засушити, як вона з цього боку??? думаю наступного року дати полю відпочити після картоплі - засіяти фацелію

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там практично нема шо істи кролям.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...