Перейти к содержанию

Фацелия


Fenix

Рекомендуемые сообщения

В 27.02.2018 в 21:18, Лисовенко Николай сказал:

Придбав фацелію в Егошина 15 кг  тепер міркую як посіяти .

в брата є зернова сівалка.

маю дві думки

1 поставити висів на саму найменшу поділку і висівати

2 відєднати резинові шланги знизу і нехай сієця суцільним до сівалки причеплений ципок який буде частково загортати  

які є думки з цього приводу?

Не пробуйте сіяти зерновою сівалкою кам 15 кг може хватить на 10 соток я вже на ці граблі ставав краще вручну з піском 1 літер фацелії 2 літра піску

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

10 часов назад, targal сказал:

 вручну з піском 1 літер фацелії 2 літра піску

 Порадьте скільки літрів фацелії потрібно для засіву 10 соток  за даним методом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Михаил 2006 сказал:

 

 Порадьте скільки літрів фацелії потрібно для засіву 10 соток  за даним методом?

1 кг

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, targal сказал:

Не пробуйте сіяти зерновою сівалкою кам 15 кг може хватить на 10 соток я вже на ці граблі ставав краще вручну з піском 1 літер фацелії 2 літра піску

назріла ще одна думка  

а якщо посіяти через розкидувачь добрива. 

на вашу думку .на скільки хватить 15 кг .дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Лисовенко Николай сказал:

назріла ще одна думка  

а якщо посіяти через розкидувачь добрива. 

на вашу думку .на скільки хватить 15 кг .дякую

Не пробував але там теж великий розхід так як насіння дуже дрібне а міндобриво крупне

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.02.2018 в 21:49, targal сказал:

Не пробуйте сіяти зерновою сівалкою кам 15 кг може хватить на 10 соток я вже на ці граблі ставав краще вручну з піском 1 літер фацелії 2 літра піску

сіяли 20 га фацелії у 2011 зерновою сз 3.6 , але тоді ще бджіл не мав, тай в заглі ще малим був . перекривали сошники через один. глибина до 6 см. без добрив. перед посівом за 2 дні культиватором кпс 3.2 + борони . посіяли. через 3 дні як не було дощу боронами. далі лише чекаєш врожаю. косили спочатку на валки потім підборщиком дон збирав. щодо висіву то треба гарного агронома щоб з шестернями почаклував. так само знайомому пасічнику сіяли 30 га. але він косив напряму.вручне не збереш колюча жах. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, nikolas/m. сказал:

сіяли 20 га фацелії у 2011 зерновою сз 3.6 , але тоді ще бджіл не мав, тай в заглі ще малим був . перекривали сошники через один. глибина до 6 см. без добрив. перед посівом за 2 дні культиватором кпс 3.2 + борони . посіяли. через 3 дні як не було дощу боронами. далі лише чекаєш врожаю. косили спочатку на валки потім підборщиком дон збирав. щодо висіву то треба гарного агронома щоб з шестернями почаклував. так само знайомому пасічнику сіяли 30 га. але він косив напряму.вручне не збереш колюча жах. 

Чув як батько казав, що при підсіві трави на сіно (там теж треба малу норму висіву), на сз 3,6 треба якісь шестерні переставляти. Якщо цікаво, то спробую розпитати більш докладно, якщо він пам 'ятає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо кілька соток то добре сіяти ручною сівалкою.В минулому році посіяв потім котком пройшов супер,розхід малий,рядочки і швидко.Рекомендую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Засіваю 1.5 га. бджілки дуже раді!!! :ole_ole:

СУПЕР МЕДОНОС!!!

IMG_4941.jpg

екуекнг.jpg

P1028828.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, nikolas/m. сказал:

сіяли 20 га фацелії у 2011 зерновою сз 3.6 , але тоді ще бджіл не мав, тай в заглі ще малим був . перекривали сошники через один. глибина до 6 см. без добрив. перед посівом за 2 дні культиватором кпс 3.2 + борони . посіяли. через 3 дні як не було дощу боронами. далі лише чекаєш врожаю. косили спочатку на валки потім підборщиком дон збирав. щодо висіву то треба гарного агронома щоб з шестернями почаклував. так само знайомому пасічнику сіяли 30 га. але він косив напряму.вручне не збереш колюча жах. 

Є сз 3.6 але висівний ставлять травяний тіді нормально  а в зернові як не перекривай завелика норма висіву

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, M_Oleksandr_V сказав:

Засіваю 1.5 га. бджілки дуже раді!!! :ole_ole:

 

Як сієте? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Sanich сказал:

Як сієте? 

В ручну!

В двох з кумом на пару стали пару годин поп....ли, дивимось і вже засіяно, борінки раз зверху пройшли і все норм!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, M_Oleksandr_V сказав:

В ручну!

В двох з кумом на пару стали пару годин поп....ли, дивимось і вже засіяно, борінки раз зверху пройшли і все норм!

Змішували із піском? Сіяли після сходу снігу чи по снігу? Хочу засіяти соток 20.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Sanich сказал:

Змішували із піском? Сіяли після сходу снігу чи по снігу? Хочу засіяти соток 20.

Ні не змішую, я вже її сію років 5 то рука набита! Сію щоб заповнювала розрив в медозборі з початку червня і до цвітіння липи, або щоб цвіла на період осіннього нарощування бджіл в зиму. Від посіву до цвітіння приблизно 45 днів от і вираховую коли мені потрібно щоб вона цвіла. дивлюсь що навколо по медоносам тоді і вирішую! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Продовження моїх лаб. досл. по схожесті насіння отриманної фацелії.Зійшло загалом 60 рослин(60%).Рослини вирвав і думав пересіяти новою партіею насіння.Моя  дев'ятерічна донька мене випередила і в мій контейнер з грунтосумішшю висіяла набір газонних трав.Через деякий час вона зійшли і серед них з десяток рослин дуже схожих на молоду фацелію.Прорситься висновок про  70%  схожість насіння моеї фацелії.І якось довго вона в мене сходила ,  в "дикій природі" з такою дружністью сходів і часом лежання в грунті її напевне  "задавили б " більш єнергійні конкуренти . яких в грунті досить.

Хто більш обізнаний в даній темі. може порадити який прийом більш швидких і дружніх сходів для фацелії. А також не завадив би "лікнеп" по допосівному обробітку грунту і післяпосівному для різнимх по механічному складу грунтів. Неодноразово чув  про невдачі (і в самого були) при спробах виростити фацелію. Сергій Ясько казав  що обов'язковим  мае бути прикатування після посіву.

Варіант - "розкидав та заволочив легкими боронами" як  технолоію вирощування не  розглядаю бо ймовірність на отримання сходів трохи більша ніж виграш в рулетку в Монте -Карло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Винодел сказал:

Продовження моїх лаб. досл. по схожесті насіння отриманної фацелії.Зійшло загалом 60 рослин(60%).Рослини вирвав і думав пересіяти новою партіею насіння.Моя  дев'ятерічна донька мене випередила і в мій контейнер з грунтосумішшю висіяла набір газонних трав.Через деякий час вона зійшли і серед них з десяток рослин дуже схожих на молоду фацелію.Прорситься висновок про  70%  схожість насіння моеї фацелії.І якось довго вона в мене сходила ,  в "дикій природі" з такою дружністью сходів і часом лежання в грунті її напевне  "задавили б " більш єнергійні конкуренти . яких в грунті досить.

Хто більш обізнаний в даній темі. може порадити який прийом більш швидких і дружніх сходів для фацелії. А також не завадив би "лікнеп" по допосівному обробітку грунту і післяпосівному для різнимх по механічному складу грунтів. Неодноразово чув  про невдачі (і в самого були) при спробах виростити фацелію. Сергій Ясько казав  що обов'язковим  мае бути прикатування після посіву.

Варіант - "розкидав та заволочив легкими боронами" як  технолоію вирощування не  розглядаю бо ймовірність на отримання сходів трохи більша ніж виграш в рулетку в Монте -Карло.

Я навіть осінню розкидав по цільнику сходила непогано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Другий дослід перевірки схожесті насіння від ксп " Дружба".Виконавець -мій син 13 років під керівництвом батька і матері.Сто насінин(абсолютно без домішок інш. насіння і сміття-слава науковцям і виконавцям  на очистних машинах) було загорнуто в грунтосуміш на саме дно форми(2,5 -3см.) і зволожено до 70-80%ПВ і поставлено на самий верх шкафчика в кухні де темп. 17-22*С  через два-три дні полито.На 6-8 день було пораховано кількість пагонів-70шт. ще 10 знайдено при ворушинні грунту , можна казати про 80% схожесті.В петриківці в недільний базарь побачив продавців усякого насіння і серед нього і фац. по ціні 100гр\кг.Було наголошено  що минулорічнаі це мае важливе значення для проростання.Як бумаете правда чи трюк продавця?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Винодел сказал:

серед нього і фац. по ціні 100гр\кг

Так на Днапровській ярмарці у суботу, бачив по 75 і по 85 за кг...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Андрей Тимошенко сказал:

Так на Днапровській ярмарці у суботу, бачив по 75 і по 85 за кг...

Андрей, я приобрел 1 кг фацелии за 65 грн.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А что скажете про сорт "Алина", который продает институт пчеловодства в Гадяче?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Час сіяти фацелію. 4 квітня , з дітьми посіяли 20 рядів(30-50см. міжряддя) по 30 метрів  в супісчану землю ,пепередник-бурьяни.Там , де вилізла небажана(будь-яка) рослина - пройшовся гліфосатом. 

100_1069.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А для чого такі ускладнення. Таку площу засіяти вручну і густіше, зашкребти граблями. Ефект трійний - харч для бджіл, розпущення і удобрення грунту, знищення бур`яну... ще і насіння можна зібрати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може хтось може продати 1 кг насіння фацелії?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, gardener сказав:

А може хтось 

Знайшов, дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, gardener сказал:

Знайшов, дякую

Скиньте в личку, будь-ласка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...