Перейти к содержанию

Фацелия


Fenix

Рекомендуемые сообщения

У меня в прошлом году когда была липа на фацелии сидели только шмели а в этом коду фацеоия гудит а на липе не очень...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.06.2016 в 03:20, BVL_Studio сказал:

У меня в прошлом году когда была липа на фацелии сидели только шмели а в этом коду фацеоия гудит а на липе не очень...

В следующем году опять будут сидеть на липе . У меня липа и акация , как яблони - срабатывают через год . 

Кто подскажет . Через какое время после высева фацелии она ковром затянет землю ? А то , смотрю , всходы есть но пырей тоже не дремлет и жара свою работу делает . У нас вчера в тени было 33 а на солнце 46 . Африка .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Фото називається: Знайди бджолу на фото :) Фото зроблено вчора. До речі, це фацелія, яка висіялась з цьогорічних рослин. 

20160831_171410.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у меня тоже самосев зацветает и некоторые пустили ветки второй жизни как я их называю но пчел на ней нет...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До речі читав що пасічники у Великій Британії висівають фацелію між рядками картоплі після підгортання ,на наступний рік треба спробувати, все рівно перед копанням картоплі скошуєм зелень, а фацелія  ще й підживлює грунт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Фацелия до сих пор цветёт ,но пчёлы уже не пасутся ,холодно 

пьянка 011.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
В 26.06.2016 в 03:20, BVL_Studio сказав:

У меня в прошлом году когда была липа на фацелии сидели только шмели а в этом коду фацеоия гудит а на липе не очень...

 Багато що залежить і від сорту. Показовим і цінним в цьому відношенні є сорт фацелії пижмолистої «Аліна», виведеного Національним науковим центром «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» НААНУ, який є закладом-оригінатором виведеного сорту і щорічно займається підтримуючою селекцією.(Хоч раз згадано про цей заклад в доброму гуморі ).
Вегетаційний період фацелії сорту «Аліна» - 90-110 днів, зацвітає після посіву через 35-40 діб, тривалість цвітіння - 40-45 діб. Культура холодо- і морозостійка, сходи витримують приморозки до -9°С. Цукропродуктивність сорту - до 1 тис. кг/га,(!) біологічний запас квіткового пилку становить 522 кг.(!)
Найбільший ефект одержують при комплексному використанні фацелії. Зокрема, її доцільно вирощувати як складову сумішей з викою, горохом, гірчицею та ін. До речі, рослина фацелія не піддається ніяким захворюванням і захищає посіви гороху від шкідника зернівки-брухуса. При вирощуванні фацелії в складі сумішей (по 3-4 кг/га) покращується нектароносна база, уникають скорочення площ основних сільськогосподарських культур, а при використанні як сидеральної культури збагачує сидеральне поле на 405 ц/га (врожай зеленої маси).
Фацелія сорту «Аліна» добре реагує на мінеральні добрива – до 80 кг Р2О5; 50 кг К2О на один гектар. Кращим с широкорядний посів (міжряддя - 44,5 см) з нормою висіву насіння 5-6 кг буряковою сівалкою на глибину 2-3 см. Рівномірного посіву досягають, добре вирівнюючи поле, використовуючи як баласт суху тирсу, гранульований суперфосфат тощо.
При створенні квітково-нектарного конвеєра практикують висівання фацелії в кілька термінів: підзимовий (кінець листопада), ранньовесняний (кінець березня - початок квітня), літній через кожні 2-3 тижні, останній пізньолітній – перша декада липня. Міжряддя обробляють двічі культиваторами, на насіння фацелію збирають прямим комбайнуванням чи роздільним способом, коли зріле насіння на 2/3 довжини завитка суцвіття стає бурим. Насіння своєчасно очищують та просушують, запобігаючи зігріванню вороха.
Зауважу, що за рівнем цукропродуктивності фацелія сорту «Аліна» на 22% перевищує сорти російської селекції. Отже, фацелія пижмолиста має бути обов'язковим компонентом змішаних посівів.
При вирощуванні фацелії на зерно в чистому посіві практикують підкошування у фазі бутонізації (врожайність зерна сорту «Аліна» становить 5,4 ц/га).
Вдосконалення видового складу нектароносів залежно від регіонів слід проводити за рахунок таких нектароносів, як фацелія пижмолиста, буркун білий однорічний, буркун дворічний, конюшина гібридна повзуча (біла), вайда фарбувальна, змієголовник молдавський, коріандр, ріпак, віка озима, синяк, крутай, еспарцет тощо.

 Підготував - "гуглив" з іннету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки може дати фацелія з  4га. ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Kostya-Костя сказав:

Скільки може дати фацелія з  4га. ? 

- Петька, прибори?!?!

- 300 ! 

- що 300 ?!?!

- а що прибори?

Ви про врожай зеленої маси, насіння, нектару, меду?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я думаю зрозуміло ,що форум  не про  ВРХ !    Так, меду і з не літератури а з власного досвіду  .    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Kostya-Костя сказал:

Скільки може дати фацелія з  4га. ? 

Я думаю при всіх добрих умовах,для вашої заявленої кількості сімей,одну качку дасть непогану:IMHO:.Але треба враховувати що не тільки ваші бджоли будуть пастися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Черкасець сказав:

Я думаю при всіх добрих умовах,для вашої заявленої кількості сімей,одну качку дасть непогану:IMHO:.Але треба враховувати що не тільки ваші бджоли будуть пастися.

А якщо буде 50 сімей на 4 га.  ,  поле знаходиться від сіл за  2 -3 км.  а моя армія за 10 метрів :)  що скажете ?   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Kostya-Костя сказал:

А якщо буде 50 сімей на 4 га.  ,  поле знаходиться від сіл за  2 -3 км.  а моя армія за 10 метрів :)  що скажете ?   

Скажу що шанси ваших дівчат більші в рази:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Kostya-Костя сказал:

А якщо буде 50 сімей на 4 га.  ,  поле знаходиться від сіл за  2 -3 км.  а моя армія за 10 метрів :)  що скажете ?   

хто перший наскочить того і буде мед головне щоб за посадкою друга армія нестояла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Черкасець сказав:

Скажу що шанси ваших дівчат більші в рази:umora:

мої девки будут рубаху на собі рвати ! :umora:

36 хвилин тому, targal сказав:

хто перший наскочить того і буде мед головне щоб за посадкою друга армія нестояла

другої не буде, в нас кочівля рідка штука . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Kostya-Костя сказал:

мої девки будут рубаху на собі рвати ! :umora:

другої не буде в нас кочівля рідка штука . 

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Kostya-Костя сказал:

мої девки будут рубаху на собі рвати ! 

Аби тільки на сіно не скосили. Бо в нас так еспарцет - тільки зацвітать починає, вже косарку женуть. Тільки бджолу нищать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, shersand сказав:

Аби тільки на сіно не скосили. Бо в нас так еспарцет - тільки зацвітать починає, вже косарку женуть. Тільки бджолу нищать.

Поле моє . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Kostya-Костя сказал:

Поле моє . 

Тоді готуйте тару :wave:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Народ, знаючий в агрономії, підкажіть.

Ситуація наступна: знайомий має сіяти 2га конюшини (клеверу) на сіно (тюки) для худоби. А в мене знайшлося трохи насіння фацелії. Чи можна зробити суміш і посіяти разом? Чи є користь для мене (бджіл) і для нього (фермера)? Можна так комбінувати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Народ, знаючий в агрономії, підкажіть.

Ситуація наступна: знайомий має сіяти 2га конюшини (клеверу) на сіно (тюки) для худоби. А в мене знайшлося трохи насіння фацелії. Чи можна зробити суміш і посіяти разом? Чи є користь для мене (бджіл) і для нього (фермера)? Можна так комбінувати?

Конюшина, на відміну від фацелії - багаторічна культура, яка висіваеться, як правило, під покрив зернових культур. Щоб Ви розуміли, приміром восени сіють озиму пшеницю, а весною по цій ділянці сіється конюшина, Після збирання зернових, конюшина залишається в зиму, бо росте досить довго, тому на сіно використовується на наступний рік. Тому, мабуть з Вашої затії нічого путнього не вийде :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 сеют обычно совметно клевер с овсом ячменем скашивают на сено дальше растет клевер фацелию можно подмешать польза будет для ваших пчел а для сена фацелия не годится и скосится овес когда фацелия еще цветет можно отдельно посеять клевер совместно с фацелией но чтобы фацелия была не густая 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, shersand сказал:
5 часов назад, ромео сказал:

Народ, знаючий в агрономії, підкажіть.

Ситуація наступна: знайомий має сіяти 2га конюшини (клеверу) на сіно (тюки) для худоби. А в мене знайшлося трохи насіння фацелії. Чи можна зробити суміш і посіяти разом? Чи є користь для мене (бджіл) і для нього (фермера)? Можна так комбінувати?

Конюшина, на відміну від фацелії - багаторічна культура, яка висіваеться, як правило, під покрив зернових культур. Щоб Ви розуміли, приміром восени сіють озиму пшеницю, а весною по цій ділянці сіється конюшина, Після збирання зернових, конюшина залишається в зиму, бо росте досить довго, тому на сіно використовується на наступний рік. Тому, мабуть з Вашої затії нічого путнього не вийде :hi:

Клевер-многолетник.Да.В первый год даст розетку из пары листов и укоренится.

Для первого года фацелия в посевах клевера норма.

Фацелия отцветет и ее скосить и убрать.Петр Ахтырский прав что на сено она не годится.Больше как сидерат(зеленое удобрение) ее используют.

На второй год сенокосные посевы могут быть западней для пчел.

Как правило сено косят при зацветании растений.Растения еще не грубые(не одревесневели),листва мягкая и держится крепко и сладковаты на вкус.

И получается что много пчелы погибнет.Они летят,а их косят.Особенно много погибнет при машинной уборке.

Ну и опять-же прав Петр что густота посева фацелии должна быть не плотной и не должна оказать влияние на клевер(чтоб не забила его рост).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.03.2017 в 08:14, ромео сказал:

Народ, знаючий в агрономії, підкажіть.

Ситуація наступна: знайомий має сіяти 2га конюшини (клеверу) на сіно (тюки) для худоби. А в мене знайшлося трохи насіння фацелії. Чи можна зробити суміш і посіяти разом? Чи є користь для мене (бджіл) і для нього (фермера)? Можна так комбінувати?

Тут есть тема "Галега". Это бы лучше подошло бы ему и вам тоже. Её сеют раз в 20 лет!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...