Перейти к содержанию

Фацелия


Fenix

Рекомендуемые сообщения

Все що знаю: Фацелія являється цінним білковим кормом, але якщо скошувати її ДО цвітіння. Нам ТАКЕ не годиться. Норма висіву(по книжці) 12-15 кг на гектар(1,2-1,5 кг на 10 соток). Ще фацелія чудове сидеральне добриво. Те що почув - гектар приораної фацелії на кінцевій стадії цвітіння - еквівалент 20 тонам органічних добрив. Ну тут, як кажуть - за що купив... :dntknw: P.S. Дочитався. Маленька поправка - 20 тон зеленої маси на гектар, а не еквівалент органіки... :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все що знаю: Фацелія являється цінним білковим кормом, але якщо скошувати її ДО цвітіння. Нам ТАКЕ не годиться. Норма висіву(по книжці) 12-15 кг на гектар(1,2-1,5 кг на 10 соток). Ще фацелія чудове сидеральне добриво. Те що почув - гектар приораної фацелії на кінцевій стадії цвітіння - еквівалент 20 тонам органічних добрив. Ну тут, як кажуть - за що купив... :dntknw: P.S. Дочитався. Маленька поправка - 20 тон зеленої маси на гектар, а не еквівалент органіки... :hi:
Норма висіву 10-15кг/га(рядковий 15см), 6-8кг/га(широкорядний 45см). На зелену масу і силос використовують як посередню для цього кормову культуру. Молодою поїдається добре худобою. Середня врожайність зеленої маси - 200ц/га, що еквівалентно - 20т/га гною. :ay: . Приорюють в середині цвітіння (краще), в кінці цвітіння також діло, але трішки слабший вихід. Найкращий сидерат доречі "Люпин", в приорній масі з ним не зрівняється жодна культура, шкода що не медоносить :ak: зато пилку буде багато :ay: . Висівати можна як і фацелію післяч зернових.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Краще сіяти навесні, тільки-но зійде сніг. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посеял в огороде Фацелии ,для пробы. Выросла отцвела ,собрал семена ,а они не прорастают. И сеял и замачивал и серебряной водой поливал, всхожесть ноль. Ни одного ростка из тысячи. Брал семена и белые и черные и коричневые и которые сами осыпались и прямо с растения -ничего. В чем причина? Может, у кого так было? При чем у покупных всхожесть 100%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Фацелія являється цінним білковим кормом, але якщо скошувати її ДО цвітіння. Нам ТАКЕ не годиться. Норма висіву(по книжці) 12-15 кг на гектар(1,2-1,5 кг на 10 соток). Ще фацелія чудове сидеральне добриво. Те що почув - гектар приораної фацелії на кінцевій стадії цвітіння - еквівалент 20 тонам органічних добрив. Ну тут, як кажуть - за що купив.

А яка фацелія найкраща, чи не має суттєвого значення?

post-6-1280403598_thumb.jpg

post-6-1280403620_thumb.jpg

post-6-1280403636_thumb.jpg

post-6-1280403649_thumb.jpg

post-6-1280403671_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фацелія являється цінним білковим кормом, але якщо скошувати її ДО цвітіння. Нам ТАКЕ не годиться. Норма висіву(по книжці) 12-15 кг на гектар(1,2-1,5 кг на 10 соток). Ще фацелія чудове сидеральне добриво. Те що почув - гектар приораної фацелії на кінцевій стадії цвітіння - еквівалент 20 тонам органічних добрив. Ну тут, як кажуть - за що купив.

А яка фацелія найкраща, чи не має суттєвого значення?
В мене росла така як на 4 фото - фацелія пижмолиста (якщо не помиляюсь). Дуже нею задоволений і планую ще на другий рік купити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
А яка фацелія найкраща, чи не має суттєвого значення?

А я і не знав що є ще якісь...
фацелія пижмолиста (якщо не помиляюсь)

Не помиляєеся, саме така її повна назва.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
.Псеял вдоль участка в нач. ноября -поживем увидем. :wave:
сеять надо весной.если семена сейчас начнут расти зимой пропадут
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купувала насіння фацелії на ринку просто на баночку там, де продають жито, комбікорм та інші корма для худоби. Один раз посіяла, потім вона сама сіється. Якщо посіяла навесні, то цвіте влітку, насіння ще встигає прорости, але не встигає зацвісти. Якщо посадити влітку - то цвіте до самих морозів, а насіння проросте навесні. Рослини, які одцвіли майже зовсім, зрізаю, даю висохнути, потім подрібнюю та висіваю. Можна провіювати, але я цього не роблю.

А яка фацелія найкраща, чи не має суттєвого значення?

Вважаю, що саме пижмолиста, бо в неї є такий колосок і квіточки розкриваються по черзі. Чим довше цей колосок тим довше продовжується цвітіння, за що саме і цінують фацелію - період цвітіння до 40 днів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яке насіння, якщо можна фото, а то я хотів би купити і незнаю яке.Можна купити кота в мішку. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яке насіння, якщо можна фото, а то я хотів би купити і незнаю яке.Можна купити кота в мішку. Дякую.
фото нема а на вид воно схоже на насiння моркви тiльки крупнiше
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яке насіння, якщо можна фото, а то я хотів би купити і незнаю яке.Можна купити кота в мішку. Дякую.
Фото нет tigrek прав как морковь- покупать лучше в магазине (сеть магазинов ''зелений свiт'') всходит все что покупаю.А подсеянному неделю назад клеверу гаплык-пророс сегодня было+17 (а по прогнозу должна была быть зима!) :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Псеял вдоль участка в нач. ноября -поживем увидем. :wave:
сеять надо весной.если семена сейчас начнут расти зимой пропадут
А подсеянному неделю назад клеверу гаплык-пророс -сегодня было+17 (а по прогнозу должна была быть зима!) :ak: А на фацелию всё-же надеюсь я её по траве и листьям сеял(Плох тот пасечник который не имеет жменьки семян проходя мимо огорода соседа) :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А подсеянному неделю назад клеверу гаплык-пророс -сегодня было+17 (а по прогнозу должна была быть зима!)

Хіба пропаде? Він же багаторічний.
(Плох тот пасечник который не имеет жменьки семян проходя мимо огорода соседа) opr06K9J.gif

:umora::ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пропадёт потому,что ПОДСЕЯЛ (не посеял в землю прикопав на 2-3см) а бросил семена между плохо выросшей люцерной.Я нашел брошенные семена-проросшие.Расчитывал на то, что пролежат под снегом ,попадут в размытую весеннюю землю.А проросшие семена на стадии вегетации вымерзнут в морозе.Ну да ладно попал всего на 40 гр. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

В цьому році посіяв фацелію на площі 0.5 га в 2 строки- на початку квітня і в кінці. На першій площі бджоли працювали добре поки була волога в землі, друга ділянка зацвіла, коли почалася спека. Видно було, що нектар виділяеться погано, але робота продовжувалася на фацеліі з раннього ранку до пізнього вечора. В спеку фацелія виділяе нектар гірше, але виділяе!Насіння зібрали не з усіеі площі, але трохи запаслись. Весною рано буду сіять 3 га. Тоді може і про нетаропродуктивність можна буде поговорить, якщо погода не підведе. В зиму сіять не рішився-якщо зійде- померзне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
В цьому році посіяв фацелію на площі 0.5 га в 2 строки- на початку квітня і в кінці. На першій площі бджоли працювали добре поки була волога в землі, друга ділянка зацвіла, коли почалася спека. Видно було, що нектар виділяеться погано, але робота продовжувалася на фацеліі з раннього ранку до пізнього вечора. В спеку фацелія виділяе нектар гірше, але виділяе!Насіння зібрали не з усіеі площі, але трохи запаслись. Весною рано буду сіять 3 га. Тоді може і про нетаропродуктивність можна буде поговорить, якщо погода не підведе. В зиму сіять не рішився-якщо зійде- померзне

я теж сіяв 30соток і по селі поагітував то ще десь так само посіяли бджолярі звичайно мало але от маю 4,5 га землі то ніяк не рішуся маю 10 сімей на той рік хочу збільшити вдвоє. Цікаво чи буде який взяток з того якщо не секрет з якого ви району?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В цьому році посіяв фацелію на площі 0.5 га в 2 строки- на початку квітня і в кінці. На першій площі бджоли працювали добре поки була волога в землі, друга ділянка зацвіла, коли почалася спека. Видно було, що нектар виділяеться погано, але робота продовжувалася на фацеліі з раннього ранку до пізнього вечора. В спеку фацелія виділяе нектар гірше, але виділяе!Насіння зібрали не з усіеі площі, але трохи запаслись. Весною рано буду сіять 3 га. Тоді може і про нетаропродуктивність можна буде поговорить, якщо погода не підведе. В зиму сіять не рішився-якщо зійде- померзне

я теж сіяв 30соток і по селі поагітував то ще десь так само посіяли бджолярі звичайно мало але от маю 4,5 га землі то ніяк не рішуся маю 10 сімей на той рік хочу збільшити вдвоє. Цікаво чи буде який взяток з того якщо не секрет з якого ви району?
З мого досвіду саме краще виділяе нектар ранній посів фацеліі. Якщо розмістить 5-8 сімей на 1 гектарі під час цвітіння. то ІМХО результат буде. Але звичайно бджіл злітаеться більше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо посіяти фацелію цього року і підсівати на протязі цього року, а насіння не збирати, чи має фацелія здатність самосіятись на наступний рік? Чи щороку треба її сіяти??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо посіяти фацелію цього року і підсівати на протязі цього року, а насіння не збирати, чи має фацелія здатність самосіятись на наступний рік? Чи щороку треба її сіяти??
Фацелия хорошо саморазсеивается.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если я сею фацелию в апреле, то после отцветания она очень хорошо сама рассеивается и уже осенью буйно цветет падалишняя. А вот на следующий год она у меня уже сама не всходит, видно пропадают семена.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо посіяти фацелію цього року і підсівати на протязі цього року, а насіння не збирати, чи має фацелія здатність самосіятись на наступний рік? Чи щороку треба її сіяти??
После шести лет посева фацелии на 0,5 га, почва стала рыхлой, сыпучей, структурированной, но появилось много многолетнего сорняка. Пришлось прошлый год сделать пар. Зяблевую обработку почвы провел в начале сентября. Сентябрь и октябрь были теплыми- фацелия (самосейка) взошла и до морозов выросла до 20 см. высотой и это после пара. Советую солому фацелии перепахивать дисковой бороной. К весне солома перегниет, а всходы придется прореживать. Практически месяц поддерживающего взятка (небольшая площадь), а это, согласитесь, после акации - немаловажно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо посіяти фацелію цього року і підсівати на протязі цього року, а насіння не збирати, чи має фацелія здатність самосіятись на наступний рік? Чи щороку треба її сіяти??
После шести лет посева фацелии на 0,5 га, почва стала рыхлой, сыпучей, структурированной, но появилось много многолетнего сорняка. Пришлось прошлый год сделать пар. Зяблевую обработку почвы провел в начале сентября. Сентябрь и октябрь были теплыми- фацелия (самосейка) взошла и до морозов выросла до 20 см. высотой и это после пара. Советую солому фацелии перепахивать дисковой бороной. К весне солома перегниет, а всходы придется прореживать. Практически месяц поддерживающего взятка (небольшая площадь), а это, согласитесь, после акации - немаловажно.
Я понял так, что Вы ежегодно дисковали осенью скошенную после отцветания фацелию и она самосевом всходила на следующий год весной?.Может еще какие операции делали?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо посіяти фацелію цього року і підсівати на протязі цього року, а насіння не збирати, чи має фацелія здатність самосіятись на наступний рік? Чи щороку треба її сіяти??
Звичайно кращі результати дае фацелія висіяна у підготовлений грунт рано навесні. Особливо важливо щоб земля була з вологою. Якщо насіння не збирати, то ясно, що воно висиплеться, але коли воно зійде, залежить від вологості грунту. В основному до осені поточного року все зерно зійде. А ле якщо літо і осінь посушливі, т о ждіть сходів фацеліі і рано навесні. З моеі практики ці ранні сходи дуже виходять забур/янені, загущені і бідніші. Треба імхо щороку сіять. :wave::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

хто підкаже, коли на Львівщині можна сіяти фацелію, зважаючи на наші клімат. умови? на початку квітня?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...