Перейти к содержанию

Перевозка пчёл


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Якщо вже не загодовуєте цукром, то без взятку до морозів бджоли з'їдять все ,,непонятне'' і встигнуть облетітися

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Jivec, Я только в процессе закормки пчел. Берут и печатают прекрасно. Особенно бакфаст

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо вже не загодовуєте цукром, то без взятку до морозів бджоли з'їдять все ,,непонятне'' і встигнуть облетітися
Я не кормлю сиропом, просто оставляю больше корма на зиму :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Скажіть будь-ласка, чи доводилось комусь перевозити бджіл у вуликах на відстань близько 1000 км., якщо так, то як це краще зробити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будь-ласка, чи доводилось комусь перевозити бджіл у вуликах на відстань близько 1000 км., якщо так, то як це краще зробити?
По нынешним ценам может получиться За морем телушка полушку ,да рупь перевоз Торговал в Ярославле с одним Киргизом Так он рассказывал, что на кочёвку ездят за 2500 км и без проблем. Хорошая вентиляция верхняя и вода через поролон, тоже сверху. Просто у них лежаки и тремя Камазами длинномерами, в три ряда ульи, На сутки 3 раза давали воду. Это всё со слов киргиза .Сам на 100 км, дальше не возил
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По нынешним ценам может получиться За морем телушка полушку ,да рупь перевоз

Не надо и к Киргизам ходить. Мотаюсь за 300км в одну сторону. Доооооороговато выходит :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доооооороговато выходит :ak:
Мова не йде про ціну перевезення, а про те, як бджілки перенесуть таку подорож (900 км)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мова не йде про ціну перевезення, а про те, як бджілки перенесуть таку подорож (900 км)

Согласен. За 300км вожу, за 900не возил
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Я совсем не прибиваю, стараюсь перед кочовкой неделю не лезть в ульи, тогда хватит того, что они прилепили. Дорога правда все время асфальт, только сто метров от дома грунтовка, и метров двести в конце пути.
Бував я у Вас в районі. У Труханові . Та там такі гори, що не те що рамки, пасажири повипадають без привязки. Але, якщо Ви вже про це повідомляєте, то це виключно треба приймати за чисту монету. А я просто заповнюю до повного корпуса пустими рамками. Вони у мене з роздільниками Гофмана. Ось і весь секрет. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Не хочу новую тему открывать пока. Мне надо перевезти пчёл, отводоки, рамок на 4-5. А ящик на 8-м. Как лучше закрепить рамки и что сбоку поставить, или просто пустоту оставить?... :baby:
А якщо по краях поставити порожні рамки (можна навіть без вощини) ? (будь які цвяхи чи шурупи можуть пошкодити рамки чи сам ящик) Шурупами рекомендую кришку прикрутити (якщо немає застібки).
:ay: Та якраз без вощини й ставте, бо зповзе вона геть начисто при перевезенні. А пусті рамки дають можливість виходити бджолам із гнізда, що допомогає тримати потрібну температуру. Усі свіжі рамки й з набризком бажано прибрати, щоб не запарились бджоли. Колись придбав дадана, то там була присутня планка на весь вулик довжиною, а зверху над потолочиною в бокових стінках - углублення , в які вона втавлялася типу пропелера.І нею наміцно кріпиться потолочина. Але я вважаю її зайвою. Кочую не один десяток років і на "тропах Хошіміна ", знайомим майже кожному кочівнику, бував не раз, та проте вважаю, що абсолютно достатньо заповнення вуликів пустими рамками. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

А кому приходилося перевозити бджоли по бездорижжю по крутих схилах, через дамби?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А кому приходилося перевозити бджоли по бездорижжю по крутих схилах, через дамби?

Постійно тільки так і возимо. Буває страшно за кермом сидіть, бо машина може перевернутись :crazy:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Постійно тільки так і возимо. Буває страшно за кермом сидіть, бо машина може перевернутись

Ivan Ivanovich, з лежаками - ясно. А як кріпите корпуса ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Торговал в Ярославле с одним Киргизом

Мико, А як Ви в Ярославль " кочували " з медом? Як там на кордоні з медом, - пропускають? Чи Ви так, як з сусідами - по 10 літрів на кожного таможника? А може це було ще при Союзі? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Торговал в Ярославле с одним Киргизом

Мико, А як Ви в Ярославль " кочували " з медом? Як там на кордоні з медом, - пропускають? Чи Ви так, як з сусідами - по 10 літрів на кожного таможника? А може це було ще при Союзі? :dntknw:
Тогда Ленин на деньгах был И когда в Мурманск возил тоже Дали полную сумку трояков советских так и щёл по городу через плечо перевесив сумку
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як кріпите корпуса ?

Можливо- так?post-329-1389974402_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Постійно тільки так і возимо. Буває страшно за кермом сидіть, бо машина може перевернутись

Ivan Ivanovich, з лежаками - ясно. А як кріпите корпуса ?
З багатокорпусними вуликами кочував лише перший рік, корпуси збивав рейками. Але вулики в мене стоять на кузові впритул один до одного і зазорів між ними і бортами немає. Тому навіть коли машина перехиляється корпуси не зїжджають. Але я приділяю велику увагу вентиляції - в мене весь переріз вулика перекритий кочовою сіткою(в багатокорпусних), а то в лежаках бувало що сімї запарювались(бо в мене в лежаках рамки із зімкнутими верхніми планками). P.S. Зараз берусь робити скрепи.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

P.S. Зараз берусь робити скрепи.

Ivan Ivanovich, Ivan Ivanovich, Саме про них я й хотів почути. Я ж беру вірьовки від строп парашутів і за допомогою палки см 25 скручую й закріплюю проволокою. Навіть в горизонтальному вигляді конструкція ця ніколи не підводила. А нещодавно придбав скрепи. Ще й не розібрався з ними.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 years later...

Перевезли пасеку за 100 км. При облете пчела из 20 ульев слетела и сбилась на 3 крайних улья. В ульях где слетели осталось по 5 рамок пчел. В первый день облете был сильный ветер. Может кто сталкивался? 

IMG_20190611_152912-min.jpg

IMG_20190611_153721-min.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не розумію,як ви поставили бджіл в таку спеку і серед поля.Невже не було посадки?Причини  зльоту в крайні вулики -вітер і відсутність орієнтирів.Рамок не повинно бути на пасіці-може спровокувати напад.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посадки не было, разрешили стать только сдесь. Стали на кориандр на 2 недели, потом переедем. На рамки набирали пчел и ставили в семьи откуда слетела пчела. Оставить пчел было нельзя, они в улья не поместятся, а 10 надставок я не поставлю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По поводу ориентиров я и не подумал, спасибо, ориентиров действительно нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Господа. такой вопрос. Нужно перекинуть на расстояние 50км. обычным прицепчиком к легковушке 6 ульев с пчёлами. но ульи такие что летки везде, в днище щели и подкрышники плотно не прилегают. не ульи -решето одним словом. Теоретичнки я знаю что если хорошо одеть ся в комбинизон, то в тёмное время суток можно по быстрому их в прицеп закинуть, у вязать.По приезду подождать минут 10 - 20 в зависимости от ситуации и по быстрому их скинуть.

Но это теория, кто так делал на практике?? Не вылезут ли все пчёлы и по перелазят в другие ульи или слезутся в один, или могут маток попербивать.. куча вариантов что может быть теоретически. Практически как такое проходит?? Или лучше не трогать такие семьи???

Канада вообще возит не закрывая летки... вроди как...??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Cfif сказав:

Господа. такой вопрос. Нужно перекинуть на расстояние 50км. обычным прицепчиком к легковушке 6 ульев с пчёлами. но ульи такие что летки везде, в днище щели и подкрышники плотно не прилегают. не ульи -решето одним словом. Теоретичнки я знаю что если хорошо одеть ся в комбинизон, то в тёмное время суток можно по быстрому их в прицеп закинуть, у вязать.По приезду подождать минут 10 - 20 в зависимости от ситуации и по быстрому их скинуть.

Но это теория, кто так делал на практике?? Не вылезут ли все пчёлы и по перелазят в другие ульи или слезутся в один, или могут маток попербивать.. куча вариантов что может быть теоретически. Практически как такое проходит?? Или лучше не трогать такие семьи???

Канада вообще возит не закрывая летки... вроди как...??

Якщо маєте непотрібну цілу тюль - обгортаєте кожен вулик як цукерку  і грузите -  навіть льотки не закриваєте. Привезли, розгрузили - один верхній кінець цукерки розвязали  тюль опустили і - обліт.  Все - решту можна зробити коли заспокояться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, нема в мене рулона тюлі. я прикидав, на один вулик лежак її ого го треба)).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...