Перейти к содержанию

Препараты и методы


Рекомендуемые сообщения

9 годин тому, Винодел сказав:

Сьогодні придбав (жінка доставила з міста) 15 уп. "Єнтеронорміна" з "Йодіс+ Se". Через спілку виявилось помітно дешевше ніж у менеджерів. Пару упаковок "запустив" розвів "Йодісом" для активації корисних мікроорганізмів.Не те , щоб я дуже вірив в їхню допомогу від усіх негараздів у підопічних, думаю з моеї сторони це більш підтримка нашої "науки" - акт визнання і фінансова допомога.

яка була мета щоб застосовувати ці препарати?  щоб підтримати виробника? респект!   

Цього року  я , використовую, коли така весна як в цьому році, затяжна і стартували без свіжого пилку, препарати комплексної дії . Комплексні набори вітамінів та амінокислот.

Беремо до уваги затяжну зимівлю, виснаженість організмів бджіл, загодівся цукровим сиропом, часто -густо без білкових компонентів ( адже рідко хто, при загодівлі в зиму , додає до сиропу пилок) , одержуємо ослаблених бджіл. Починають вигодовувати розплід, витрати енергії та жирового тіла збільшуються в рази, а поповнити немає звідки, адже безоблітний період і в природі пилконоси , після перших очисних вильотів, обмерзли.

В цьому році використовував Promotor L  та наш фітокомплекс  (Борода 1) куплений у нас на форумі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

яка була мета щоб застосовувати ці препарати?  щоб підтримати виробника? респект!   

Цього року  я , використовую, коли така весна як в цьому році, затяжна і стартували без свіжого пилку, препарати комплексної дії . Комплексні набори вітамінів та амінокислот.

Беремо до уваги затяжну зимівлю, виснаженість організмів бджіл, загодівся цукровим сиропом, часто -густо без білкових компонентів ( адже рідко хто, при загодівлі в зиму , додає до сиропу пилок) , одержуємо ослаблених бджіл. Починають вигодовувати розплід, витрати енергії та жирового тіла збільшуються в рази, а поповнити немає звідки, адже безоблітний період і в природі пилконоси , після перших очисних вильотів, обмерзли.

В цьому році використовував Promotor L  та наш фітокомплекс  (Борода 1) куплений у нас на форумі.

Ви ж за чистопородність бджіл і як перевірити якісний розвиток чистопородних бджіл, коли Ви їх весною стимулюється різними вітамінами і сполуками?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Ви ж за чистопородність бджіл і як перевірити якісний розвиток чистопородних бджіл, коли Ви їх весною стимулюється різними вітамінами і сполуками?

???  

як може вплинути на чистопородність та якісні показники сімей  збалансована підгодівля ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

???  

як може вплинути на чистопородність та якісні показники сімей  збалансована підгодівля ?

Ви ж тестуєте такі сім'ї, де достовірність зимівлі і весняного розвитку? 

Чи цього року була важка зимівля?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році  була не типова зимля. Всі  сім"ї  вимагали додаткового догляду.

Можна було залишити як є і  не втручатися у життєдіяльність сімей . Так і зробили багато пасічників, на сході України . Багато  сімей загинуло , або дуже ослабли, і до червня будуть відновлюватися.

Достовірність зимівлі не залежить від весняного догляду. 

Період весняного догляду розпочинається з моменту  очисного обльоту. Після очищення кишечників зимувалих бджіл , у мене це відбувалося( 2-3 березня) я  розпочинаю  весняний догляд. Це різні методи та прийоми, які залежать від того як проходить розвиток сімей, сталість суми денних та нічних температур, наявність  білкового та вуглеводного кормів  та льотної активності.  У нас , в цьому році, не було пилку ( підмерзли пилконоси!) прийшлося виставити білкові годівниці на пасіку ( мікс сухого молока, муки соєвої та кукурудзяної) та добавити у пасту 5% пилку. З початком активного льоту, почав стимулювати рідкими підгодівлями по 0.5 літра з додаванням вітамінів та амінокислот. 

Сьогодні сім"ї займають по 12 (300)+12 (145), розплід " критий" 3-4 повних + 1рамка  відкритий + 1рамка  засів. У батьківських сім"ях по одній рамці трутовій частково запечатано та активно відбудовують трутові язики під годівничками. Матковивідний сезон планую розпочати з перших днів травня.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Іван Михайлович сказал:

В цьому році  була не типова зимля. Всі  сім"ї  вимагали додаткового догляду.

Можна було залишити як є і  не втручатися у життєдіяльність сімей . Так і зробили багато пасічників, на сході України . Багато  сімей загинуло , або дуже ослабли, і до червня будуть відновлюватися.

Достовірність зимівлі не залежить від весняного догляду. 

Період весняного догляду розпочинається з моменту  очисного обльоту. Після очищення кишечників зимувалих бджіл , у мене це відбувалося( 2-3 березня) я  розпочинаю  весняний догляд. Це різні методи та прийоми, які залежать від того як проходить розвиток сімей, сталість суми денних та нічних температур, наявність  білкового та вуглеводного кормів  та льотної активності.  У нас , в цьому році, не було пилку ( підмерзли пилконоси!) прийшлося виставити білкові годівниці на пасіку ( мікс сухого молока, муки соєвої та кукурудзяної) та добавити у пасту 5% пилку. З початком активного льоту, почав стимулювати рідкими підгодівлями по 0.5 літра з додаванням вітамінів та амінокислот. 

Сьогодні сім"ї займають по 12 (300)+12 (145), розплід " критий" 3-4 повних + 1рамка  відкритий + 1рамка  засів. У батьківських сім"ях по одній рамці трутовій частково запечатано та активно відбудовують трутові язики під годівничками. Матковивідний сезон планую розпочати з перших днів травня.  

Іван Михайлович, між нашими пасіками не дуже велика відстань. В мене перша хвиля розвитку була з 8 до14березня-несли пилок(десь показував фото). Потім похолодання до 29березня.З 30 березня активно Працюють, і мабуть сила сімей не менша. То для чого ті всі Стимуляції?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, igorstep сказав:

Іван Михайлович, між нашими пасіками не дуже велика відстань. В мене перша хвиля розвитку була з 8 до14березня-несли пилок(десь показував фото). Потім похолодання до 29березня.З 30 березня активно Працюють, і мабуть сила сімей не менша. То для чого ті всі Стимуляції?

я б хотів особисто побачити це на твоїй пасіці , коли заїхати глянути? :umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

я б хотів особисто побачити це на твоїй пасіці , коли заїхати глянути? :umora: 

Як колега то так,  а як ревізор то ні. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, igorstep сказав:

Як колега то так,  а як ревізор то ні. 

який я тобі ревізор????:az:  

може у тебе матеріал  суперовий,  то мені цікаво , адже біля тебе одна з племпасік Львівської області.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Іван Михайлович сказал:

який я тобі ревізор????:az:  

може у тебе матеріал  суперовий,  то мені цікаво , адже біля тебе одна з племпасік Львівської області.

Ну може й  так. В Павла Миколайовича  планую прививатись і до нього підвезу нуки. В пршлому році я йому робив привики для батьківських сімей на цей рік. Так що ми працюємо помальоньку. Решта до ПМ він в мене гендиректор. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

передавай привіт від мене, , буде нагода я навідаюся , як не буде заперечувати. давно його не бачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

передавай привіт від мене, , буде нагода я навідаюся , як не буде заперечувати. давно його не бачив.

Я з ним кожен день спілкуюся. Привіт передам обов'язково, він думаю дуже зрадіє. Доречні що в цьому році сіють по району інтересного? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

В цьому році  була не типова зимля. Всі  сім"ї  вимагали додаткового догляду.

Можна було залишити як є і  не втручатися у життєдіяльність сімей . Так і зробили багато пасічників, на сході України . Багато  сімей загинуло , або дуже ослабли, і до червня будуть відновлюватися.

Достовірність зимівлі не залежить від весняного догляду. 

Період весняного догляду розпочинається з моменту  очисного обльоту. Після очищення кишечників зимувалих бджіл , у мене це відбувалося( 2-3 березня) я  розпочинаю  весняний догляд. Це різні методи та прийоми, які залежать від того як проходить розвиток сімей, сталість суми денних та нічних температур, наявність  білкового та вуглеводного кормів  та льотної активності.  У нас , в цьому році, не було пилку ( підмерзли пилконоси!) прийшлося виставити білкові годівниці на пасіку ( мікс сухого молока, муки соєвої та кукурудзяної) та добавити у пасту 5% пилку. З початком активного льоту, почав стимулювати рідкими підгодівлями по 0.5 літра з додаванням вітамінів та амінокислот. 

Сьогодні сім"ї займають по 12 (300)+12 (145), розплід " критий" 3-4 повних + 1рамка  відкритий + 1рамка  засів. У батьківських сім"ях по одній рамці трутовій частково запечатано та активно відбудовують трутові язики під годівничками. Матковивідний сезон планую розпочати з перших днів травня.  

Хотів би я отримати фото таких сімей, які займають 12 рамок на 300 і+ 12 на 145 та й меду з корпус повинен бути при такій силі сімей.

Якщо можна?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Можна було залишити як є і  не втручатися у життєдіяльність сімей . Так і зробили багато пасічників, на сході України . Багато  сімей загинуло , або дуже ослабли, і до червня будуть відновлюватися.

вы  там  знаете как сделали много пасечников востока.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще раз повторюся про препарати, не мучте бджолу, єдина активна хвороба ще кліщ Вароа, гнилець критична хвороба, але антибіотик тут не вихід, все інше це промахи пасічника, препарати навчилися виробляти проти нього напевне в кожному обласному центрі, будь-яка більш менш відома фірма для бджільництва виробляє і рекламує свій препарат, плюс російські продають кругом на кожному кроці і по відповідній ціні, а якість в основному нижче плінтуса так як ніякого контролю якості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І коли вже починаємо читати в кожній книжці чи журналі як кожний "пчих бджіл " лікувати антибіотиком тут без слів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я вот поставил байварол от клеща и на 6 контрольках осыпи ноль... Правда осенью ставил байварол осыпь была но не много, потом тактик с дымпушки и тоже осыпи не было, вот и стремаю может поменять препарат поставить что-то другое?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

1 час назад, BVL_Studio сказал:

тоже осыпи не было

Самый простой способ диагностики - пчеловодной вилкой извлечь запечатанных трут. куколок (когда они будут) и осмотреть на наличие клещей - это даст представление об их количестве.А лечить "на всякий случай", да ещё несколькими препаратами - просто мучить пчёл и выводить перекрёстно резистентных клещей.:IMHO:Если пчёлы отзимовались без сильного ослабления, развиваются, то кроме изъятия трут. расплода до августа можно ничем не заморачиваться - тем более всё равно все эти весенние обработки малоэффективны.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще раз повторюся про препарати, не мучте бджолу, єдина активна хвороба ще кліщ Вароа, гнилець критична хвороба, але антибіотик тут не вихід, все інше це промахи пасічника.

П.Володимире , ви забули чи свідомо не згадали обидва вида нозематоза?Перелічені і інші хвороби , нажаль, існують в природі(в колоніях медоносних бджіл) незалежно від нашого знання про них, недобір меду з цих причин суттевий.Якщо у вас (на вашій пасіці) їх немае то:1.Ви їх не помічаете.2.Вам потоланило і їх дійсно нема.3.У вас невеликий (менше 30 років) стаж в пасічництві і такої халепи не траплялось.

Колись , в 1997році в Київі на семінарі ,що проводив О.Д. Комісар , слухав розповідь В.П. Домбровського(тоді він був пасічником) про : -чарунки у українських бджіл "блищать як чобіт у офіцера", хвороби , пасічникування в Ізраїлі, "дідівське" українське пасічництво і багато іншого цікавого (В.П. для мене завжди цікавий розповідач) і в голові бриніла думка-"Які там , дядю, хвороби? В мене такого не було." Тепер думаю яким наївним і молодим я був.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожалуйста: В конце зимовки в зимовник залез охотник на чужое добро. Коробку высадил вместе с дверью, заодно разбил окна. Считаю, от этого грохота, многие семьи опоносились. После выставки поменял донья, а на рамках был расплод. Рамки и корпуса опоношены. Какие мероприятия нужно провести, кроме как поменять корпуса и по мере выхода расплода - рамки. Как кто считает - это нозематоз или понос от испуга?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Raket сказал:

- это нозематоз 

На это ответит лаборатория 

про понос от испуга слышу впервые 

А про то что обделалась невестка ,

почти в каждом сообщении 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Raket сказал:

Подскажите пожалуйста: В конце зимовки в зимовник залез охотник на чужое добро. Коробку высадил вместе с дверью, заодно разбил окна. Считаю, от этого грохота, многие семьи опоносились. После выставки поменял донья, а на рамках был расплод. Рамки и корпуса опоношены. Какие мероприятия нужно провести, кроме как поменять корпуса и по мере выхода расплода - рамки. Как кто считает - это нозематоз или понос от испуга?

Если имеются поодиночные капли то кому-то припекло.Зима-то долгая была(по крайней мере у нас).

Остальное,т.е. поштукатурили-покрасили,не всегда нозематоз в чистом виде.Качество кормов,вентиляция(недостаток и как следствие сырость) тоже как фактор.Анализируй все и поймешь где не то и не так.

Об испуге Мико сказал.Здесь не испуг,а нарушили покой.Но этот фактор :IMHO:не столь существенный.Мои стоят во дворе в 20 метрах от дороги по улице.В этом году повадились лесорубы и всю зиму лесовозы гупали аж все дрожало.Перезимовали нормально.

Что делать?Ульи,рамки в гнездах заменить.Чистить,мыть,дезинфицировать.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Егор Юрьев сказал:

Что делать?Ульи,рамки в гнездах заменить.Чистить,мыть,дезинфицировать.

Чем лучше дезинфицировать? Можно ли паяльной лампой, после мытья моющим средством?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Raket сказал:

Чем лучше дезинфицировать? Можно ли паяльной лампой, после мытья моющим средством? 

1)Перекись водорода 5-10%.Замачиванием.На сутки.

Или

2)Р-ры формалина(формальдегид) 4%.Помытые и просушеные рамки в пустой улей или ящик.На дно в любой емкости 50 мл р-ра,плотно закрываем и сутки выдержки.Потом надо из Росинки слабым р-ром уксуса пройтись чтоб запаха формалина не было.

Формалин убивает даже моль и ее личинки.

Или 

3)Р-ры йода 4%.Обычный спиртовой.Орошением.Заодно профилактика аскосфероза.

Меня тесть напрягал всегда полосканием в ванной в растворе формалина когда был разгул аска в 90-х у него.

Это соты так обрабатывать.

Если соты сильно опоношены то режь в перетопку.Рамки чистим механически,скоблим,затем моем раствором стирального порошка с добавлением кальцинированной соды(!!!!! не каустической и не пищевой!!!!) .Отмывает до бела.Потом простой водой сполоснул и на солнце сушиться.

Можно конечно и продезинфицировать.

Для дезинфекции ульев с пчелой(или без) есть еще санопин(по-моему так его дразнят) в ампулах.Но я им не пробовал и не могу ничего сказать.

А еще лучше если есть перегретый пар(сухой пар) на производстве,с температурой градусов 600.

Паяльной лампой рамки спалишь.Уж лучше стройфеном.Только это долго и муторно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Raket сказал:

Чем лучше дезинфицировать? Можно ли паяльной лампой, после мытья моющим средством?

Є тема - Профилактика и дезинфекция инвентаря. Там почитайте, може щось знайдете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...