Перейти к содержанию

Роль трута и нужность его в период активной жизнедеятельности пчелосемьи


Сергей Дмитриевич

Рекомендуемые сообщения

А что будет, если дать волю? Кто-то может проводил такие исследования? Я лишь могу утверждать- чем больше трута, тем меньше меда

Аналогичные наблюдения :ak: ... Но работы - мама моя родная :blink::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
А что будет, если дать волю? Кто-то может проводил такие исследования?

А нічого не буде, сім'я сама регулює їх кількість і з роїнням ніяк не зв'язано. Ніколи не вирізаю і ніколи не рояться
НЕ верю! Присмотритесь повнимательней и Вы поймете что в основе природы пчелы есть семья и ни на кого она не расчитывает. Маточники заложат столько надо ,а трута им надо как можно больше в виду вылета из улья , и конроль семьи отсутствует....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

НЕ верю! Присмотритесь повнимательней и Вы поймете что в основе природы пчелы есть семья и ни на кого она не расчитывает. Маточники заложат столько надо ,а трута им надо как можно больше в виду вылета из улья , и конроль семьи отсутствует....
Вы все правильно сказали. Ни когда трута не резал и наверное не буду. 1. В улике не должно быть бракованных сотов и зазоров между изделиями больше 6-12 мм. 2. Не создавайте в семье роевого настроения. И проблем убавится. У меня практически порченых сот нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

НЕ верю! Присмотритесь повнимательней и Вы поймете что в основе природы пчелы есть семья и ни на кого она не расчитывает. Маточники заложат столько надо ,а трута им надо как можно больше в виду вылета из улья , и конроль семьи отсутствует....
Вы все правильно сказали. Ни когда трута не резал и наверное не буду. 1. В улике не должно быть бракованных сотов и зазоров между изделиями больше 6-12 мм. 2. Не создавайте в семье роевого настроения. И проблем убавится. У меня практически порченых сот нет.
А будівельні рамки для трутового розплоду не використовуєте?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Гадаю що менша кількість меду при великій кількості трутнів, то така ж легенда, як і вища продуктивність агресивних сімей. Вирізаю трутнів тільки з гірших сімей(винятково в цілях селекції, боротьба з кліщем як наслідок). Більше трутнів в сім"ї, більше бджіл звільняється для польової роботи(трутні гріють гніздо набагато ефективніше бджіл). Та і зміст вирізати трутнів який? Вони ж запросто залітають в любий вулик... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

легенда, як і вища продуктивність агресивних сімей.
Согласен только с этой легендой. Это действительно так. К агрессивным пчелам нерадивый пчеловод меньше вмешивается и пчелы делают свое дело сами. Использую строительные рамки. Есть еще одно понятие, у сильно экономных пчеловодов.Одна отстроенная рамка - 5 кг.меда- потеря. Суш чернее земли и каждый год расходы на отводки и лекарства.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня практически порченых сот нет.

Можна старатись щоб порчених сотів не було. а бджоли тоді при відбудові вощини переробляють бджолині комірки на прутневі, де-коли навіть 1/4 рамки нової вощини перероблять... :( Я трут не вирізаю , а зминаю. молоді личинки і їх корм бджоли висосують, а кришки запечатаних трутнів використовують, напевно , для запечатування бджіл :IMHO1: Цікаво, що відбувається з незрілими кліщами на трутнях?...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна старатись щоб порчених сотів не було. а бджоли тоді при відбудові вощини переробляють бджолині комірки на прутневі, де-коли навіть 1/4 рамки нової вощини перероблять...

Це можна виправити ставлячи у вулик будівельну рамку
Я трут не вирізаю , а зминаю. молоді личинки і їх корм бджоли висосують, а кришки запечатаних трутнів використовують, напевно , для запечатування бджіл

На мій погляд такими діями можна викликати якусь із болячок розплоду.Добре якщо сімя сильна і встигне винести мертві лялечки з гнізда.А що ж буде у протилежному випадку?Адже саме на загиблому розплоді починаються інфекційні хвороби...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я трут не вирізаю , а зминаю. молоді личинки і їх корм бджоли висосують

Сам так робив раніше, хоча десь в старих радянських джерелах читав про те, що канібалізм при зрізанні трутневого розплоду, викликає підвищену збудливість у бджіл і може провокувати напади на інші сім'ї. Ніякими фактами чи цифрами це твердження не було обгрунтоване, але варто задуматись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна старатись щоб порчених сотів не було. а бджоли тоді при відбудові вощини переробляють бджолині комірки на прутневі, де-коли навіть 1/4 рамки нової вощини перероблять...

Це можна виправити ставлячи у вулик будівельну рамку
Я трут не вирізаю , а зминаю. молоді личинки і їх корм бджоли висосують, а кришки запечатаних трутнів використовують, напевно , для запечатування бджіл

На мій погляд такими діями можна викликати якусь із болячок розплоду.Добре якщо сімя сильна і встигне винести мертві лялечки з гнізда.А що ж буде у протилежному випадку?Адже саме на загиблому розплоді починаються інфекційні хвороби...
Підтримую Сяву! І на мій погляд такими грубими втручаннями в біологію бджолиної сім'ї можна тільки нашкодити їй.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, що відбувається з незрілими кліщами на трутнях?...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На сьогодні в половині сімей, що ревізував, бігають трутні. Отже можна сміло приступати до виводу маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На сьогодні в половині сімей, що ревізував, бігають трутні. Отже можна сміло приступати до виводу маток.
У тому то й справа що бігають а не літають :) Погода не льотна і прогноз теж :rolleyes::ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погода не льотна і прогноз теж rolleyes.gif ak.gif

Погода нынче настолько непредсказуема...всё может измениться в одночасье.и прогнозы синоптики тоже меняют по ходу! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У тому то й справа що бігають а не літають Погода не льотна і прогноз теж

То не головне. Бо дозріють вони на 25 день. А до того треба мати вже неплідних маток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гадаю що менша кількість меду при великій кількості трутнів, то така ж легенда

И Руттнер о том же говорит _______.doc
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Спасибо, Raketin, за первоисточник. Глава от Руттера это убедительно! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...
Гадаю що менша кількість меду при великій кількості трутнів, то така ж легенда

И Руттнер о том же говорит _______.doc
Да тут такі "специ". Що їм той Руттнер. :smile: Ну й що, що експерименти проводяться на тисячах сім'ях десятками років.... В мене он в минулому році в одній сім'ї таке то було - ОЦЕ І Є ЗАКОН!!!!! :umora: До речі це цитата з монографії "Матководство", а в іншому труді "Техніка розведення і селекційний відбір бджіл" написано й про інший "міф". Злі сім'ї більше принесуть меду, оскільки з великою вірогідністю це гібриди (гетерозисні), в яких підвищена життєва активність. Пасивні гени батьків, які впливають на злобливість, стають домінантними. В мене на пасіці завжди злі сім'ї приносять більше меду (в середньому). Особливо злюк збільшилось після завезення карпаток і виведення від них маток. Мабуть дочки з місцевими помісями спаровуються і виникає такий результат. Давлю таких маток нещадно, бо працювати з сім'єю неможливо, хоча меду валом. Раджу Руттнера почитати всім. Розвіюється дуже багато міфів "радянських класиків". (Ніколи не виводити маток від найсильнішої сім'ї; маючи сім'ю рекордсменку увагу звертати на батьків, а не на цю матку; явище інгибридінгу і т.д. ) В мене склалось враження, що добра половина радянських вчених отримувала звання професорів та докторів наук за доноси в КГБ та гарну службу партії, а не за наукову роботу :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
Злі сім'ї більше принесуть меду, оскільки з великою вірогідністю це гібриди (гетерозисні), в яких підвищена життєва активність.

Медведєв Є.Н., Цікавий весь пост. Але тут , в цитаті, я з Вами не згоден. Згадайте хоча б поліських лісових бджіл та середньоросійських. Злі ж , як добрячий Сірко на кованому ланцюгу. Але ж вони то чистокровки , а не "гібриди (гетерозисні)"?! Це ж один з їх характерних признаків. :ah: А от з їх трутом я б не хотів, :hmm: щоб моя матка зустрічалась... Сусіди живуть поряд пасіки..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

 Перше запитання в 2016 році.

Так куди ж  діваються трути?:please:  Ну ті, кому не повезло...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друге питання  в 2016 році.

Куди діваються трути??? В осінній час  я рідко буваю на пасіці  і дійсно не знаю.:please:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Загоруйко В.П. сказал:

Куди діваються трути??? В осінній час  я рідко буваю на пасіці  і дійсно не знаю.

Гинуть потихеньку, якщо їх вигнали із сім"ї. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Sanich сказал:

Гинуть потихеньку, якщо їх вигнали із сім"ї. 

Так в небі, в пошуках останньої любові?

Чи біля вулика, де їх їжачок підбирає?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минуту назад, Загоруйко В.П. сказал:

Так в небі, в пошуках останньої любові?

яка там любов у серпні-вересні. Так, випадкові зв"язки. :umora:

19 минуту назад, Загоруйко В.П. сказал:

Чи біля вулика, де їх їжачок підбирає?

скоріш усого. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Роль трута и нужность его в период активной жизнедеятельности пчелосемьи

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...