Перейти к содержанию

Роение


Петрович

Рекомендуемые сообщения

Ви це матці своїй розкажіть. яка начебто веде переговори з бджолами..)))

Насправді матка керується інстинктами. і їм (інстинктам) байдуже хто є в маточниках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Цікавить питання: хто відіграє основну роль в роїнні: матка чи бджоли? Хто бажає відроїтись і змушує чи просить іншу сторону задовольнити його бажання. 

Чи все відбувається по взаємному "согласію"?

 :hmm:

 

Бджоли...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Cfif сказал:

Ви це матці своїй розкажіть. яка начебто веде переговори з бджолами..)))

Насправді матка керується інстинктами. і їм (інстинктам) байдуже хто є в маточниках.

Но ведь момент роения или его подготовка происходит гораздо раньше.Выход роя как итог который мы можем только константировать.

Я думаю что семью следует рассматривать как единый механизм .

:IMHO:Начало подготовки происходит типа так

-Во насеяла,чем кормить будем такую ораву если сами видите что запасы и приносы не очень.Нам уже сейчас этого едва на ежедневный прокорм.

Жарко и тесно,сидим в три ряда и мне уже надоело что по мне топчутся целый день.

Это со стороны пчел.

Вы мне в упрек что не сею.А куда сеять и чем кормиться-то?Мне кроме мисочек уже некуда и сеять.

Позже,даже при появлении взятка,процесс обратимости сложный.

Надо быстро убрать все маточники,доступ к ним из-за большого наличия пчелы затруднен.

Один разгрызла,а на другой рамке три вышло.

Тупик.Или надо хватать чемоданы или тебе открутят голову.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я думаю процесс на самом деле гораздо прозаичней. одна химия и никакого мошенничества.  матка играет в этом всем далеко не главную роль. Она скорее инструмент.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Cfif сказал:

одна химия и никакого мошенничества.

Добре, хімія... (і тут хімія, мать її)

А який взагалі смисл цього співу? Простий інстинктивний механізм чого?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смысл прост. не допустить схваток между матками. Тем самым сохранить им жизни и отпустить как можно больше роёв. Смысл в размножении....Если матки повыходят и перебьют друг друга с вечера до утра, размножение будет неудачным.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, ДобровоЛ сказав:

І що, навіть проміри не допомогли? :ah::umora:

Чому не допомогли, допомогли. Навіть без мого втручання вийшли самі з ройового.

А ось бакфаст так може? Кажуть, що цього року багато пасічників бігають по деревах за жовтопузими:umora::umora: Але головне без промірів,;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Mihail-ves сказав:

Чому не допомогли, допомогли. Навіть без мого втручання вийшли самі з ройового.

А ось бакфаст так може? Кажуть, що цього року багато пасічників бігають по деревах за жовтопузими:umora::umora: Але головне без промірів,;)

Не знаю у кого які "баки". Бо від моїх ось вже п"ятий (!) сезон не бачу жодного роя!:dntknw::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Георгий14 сказав:

Бджоли...

  17 годин тому, ромео сказав:

Цікавить питання: хто відіграє основну роль в роїнні: матка чи бджоли? Хто бажає відроїтись і змушує чи просить іншу сторону задовольнити його бажання. 

Чи все відбувається по взаємному "согласію"?

 :hmm:

 

Бджоли.

           Х    Х    Х    Х

Саме так. Вони й матку перестають годувати, щоб похудала перед польотом.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При каких минимальных температурах у вас выходили рои?

Ну понятно что в тени...

Бывает несколько маток в рое втраке и не остаётся ни одной в итоге ...калечат друг друга и привет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто нынче зафиксировал рой при +16 в тени

Раньше тоже такое бывало кода то....

Так же

описано возвращение СР матки с облета при +16

К чему пишу?

Кто работает по роевой системе ,- имейте ввиду!  

Такое возможно ( мне представляется) у горной карники и некоторы бакфэстов... и конечно у СР и ДВ пород 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Летят рои, только теперь поменьше поройки. Сегодня снял ещё две ловушки, в одной пчела рыжея и маточка тоже, но не меченная.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Антон К сказал:

Летят рои, только теперь поменьше поройки. Сегодня снял ещё две ловушки, в одной пчела рыжея и маточка тоже, но не меченная.

Сумнівно в поройку зустріти мічену неплодну матку...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Cfif сказал:

Смысл прост. не допустить схваток между матками. Тем самым сохранить им жизни и отпустить как можно больше роёв

Ну і де тут простий інстинкт?

В 16.06.2019 в 23:11, Cfif сказал:

Насправді матка керується інстинктами.

Як інстинкт може бути таким передбачливим? Інстинкт - це простота. Кричить (співає) - значить хоче бути поміченою (обнаруженной). Хоче, щоб всі у вулику знали, що ось вона тут є... Питається навіщо себе виказувати. Хочеш залишитись у вулику - тихенько бігай і знищуй суперниць. Так ні - треба кричати на всю горлянку...

Тобто, співаючи, матка не викликає нікого на дуель, вона подає сигнал бджолам, що вже готова в дорогу:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ромео сказал:

Тобто, співаючи, матка не викликає нікого на дуель, вона подає сигнал бджолам, що вже готова в дорогу

Все вірно. тільки вона подає сигнал молодим маткам..)))

2 минуты назад, ромео сказал:

Хочеш залишитись у вулику - тихенько бігай

Вона нічого не хоче. Ваша біда в тому що ви порівнюете бджіл весь час з людиною..)) вона просто робить як треба.

4 минуты назад, ромео сказал:

Як інстинкт може бути таким передбачливим? Інстинкт - це простота.

Іщє як може і не таким.... є прості інстанктм. а є складні. До чтого тут простота??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Cfif сказал:
17 минут назад, ромео сказал:

Хочеш залишитись у вулику - тихенько бігай

Вона нічого не хоче. 

А оце тоді як?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А це інший стан сім,ї, інша хімія, по іншому працює перемикач завдань і поведінки...

Поведінка бджіл -складний алгоритм який вмикається. або вимикається в залежності від обставин. Це як сучасна комп,ютерна гра..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Cfif сказал:

А це інший стан сім,ї, інша хімія, по іншому працює перемикач завдань і поведінки

Чого ж інший. Сім'я була в ройовому... Матка тихенько робила свою справу. Зверніть увагу, що бджоли пробують їй завадити. Врешті зроїлись...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо матка розгризає маточники -сім,я не в ройовому!! перехід в ройовий міг статися якраз в процесі розгризання, і сім,я відпустила рій. Як ви взнали що бджоли їй спробували завадити?? вони це самі сказали?? якби хотіли завадити - завадилиб, захотіли б убити - убили б.

Ви що, на повному серйозі вважаеєте що матка та бджоли щись собі думают, хочуть. хитрують і  так далі??)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Cfif сказал:

Якщо матка розгризає маточники -сім,я не в ройовому!!

Тобто, наявність великої кількості маточників, зниження яйцекладки, простой в роботі - то не ройовий стан?

11 минут назад, Cfif сказал:

Ви що, на повному серйозі вважаеєте що матка та бджоли щись собі думают, хочуть. хитрують і  так далі??)))

Я просто пробую зрозуміти: чого за однакових ввідних, бджоли діють за різним сценарієм...

П.С. А може і ми помиляємось, що ми (люди) щось собі мислимо, хочемо, хитруємо?;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

Тобто, наявність великої кількості маточників, зниження яйцекладки, простой в роботі - то не ройовий стан?

Це можуть бути наслідки ройового стану,який минув з тих чи інших причин.

2 минуты назад, ромео сказал:

Я просто пробую зрозуміти: чого за однакових ввідних, бджоли діють за різним сценарієм...

Тому що завдяки закону мінливості немає двох однакових алгоритмів. Вони є подібні, тотожні, але не ідентичні.

3 минуты назад, ромео сказал:

П.С. А може і ми помиляємось, що ми (люди) щось собі мислимо, хочемо, хитруємо?;)

Може бути, може бути. Я схиляюсь що певною мірою, десь дуже складно. але так воно і є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Cfif сказал:

Це можуть бути наслідки ройового стану,який минув з тих чи інших причин.

Я ж казав, що сім'я зроїлась за пару днів. Я вирішив так само, що раз матка гризе маточники, то все позаду. А вони зроїлись...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, ромео сказал:

Я ж казав, що сім'я зроїлась за пару днів. Я вирішив так само, що раз матка гризе маточники, то все позаду. А вони зроїлись...

Може ройовий стан повернувся, може якийсь збій. Я не Вольф. не можу сказати що там точно відбулося. Але знаю одне - бджоли в поведінці керуються тільки інстинктами як комп вкл. або викл... якось так ящо дуже спрощувать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как вам рой  +15+16 и через час холодный дождь?

Я раньше такие дни не караулил рои .....сколько их улетело????трудно теперь сказать..

Кстати сегодня до 10,30 два роя и погода ккуюя описал ....

Им надо,- они выйдут.

Было дело в сильно ветреный день я бежал и смотрел рои... ветер был чуть не ураганный.....случайно ночью рой обнаружил над беседкой  всаду,- ночью было +6 всего...

Низкие температуры оказывается слабовато препятствуют роению по крайней мере у нас в Сибири..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року все навпаки, всі знання та досвід не дають результату, бджоли кардинально змінили поведінку. Можливо причиною стали нестандартні погодні умови в моєму регіоні, а можливо  дійсно 4G, 5G впливають на поведінку бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...