Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

33 минуты назад, davolodya сказал:

Навіщо її шукати? Ставте весною  порожню будівельну рамку в гніздо, бджоли відбудують трутневою коміркою, ще й матка засіє, буде Вам трутневий сот без заморочок. Незнаю, як це буде в Ваших умовах, ще й з бакфастом, у мене карніка/карпатка засіває трутня без проблем вже ранньою весною.

Справа в тому що  бакфаст   мало  тягне трутових  комірок на стільниках , і будівельну також відтягують бджолиною в більшості випадків , з моїх  спостережень.

Я в намічені батьківські , на слідуючий сезон,  для виводу трута ставлю в зимнє гніздо рамку з ділянкою 1/4 відбудованою на трутовій вощині , заздалегідь  приготовлену.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, wwlo сказал:

також так думаю- буду шукати трутневу вощину

Вроді Домбровський робить.

Якщо ні то є в Гайдара В. А. В магазині. Перезвоніть і Вам відправлять поштою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, wwlo сказав:

також так думаю- буду шукати трутневу вощину

 

5 годин тому, дочинец сказав:

Вроді Домбровський робить.

Підтверджую. В нього в минулому році міняв віск на вощину, взяв пачку трутневої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду для вирощування трутня в батьківській сімї використовувати такий спосіб,бо купляти трутневу вощину 10 штук не є економічно вигідним.Дякую за поради.

user1344_pic4936_1374840203 (1).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пояснення до попереднього посту-рамка вверху магазинна на півукраїнської,до неї добудована трутнева вощина.Планую і на магазинну рамку заказати нуклеуси,благо магазинних рамок хватає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, wwlo сказав:

Буду для вирощування трутня в батьківській сімї використовувати такий спосіб,бо купляти трутневу вощину 10 штук не є економічно вигідним.Дякую за поради.

user1344_pic4936_1374840203 (1).jpg

занадто світла рамка, підберіть світлокоричневу і в середині верхньої розплідної частини з однієї сторони стамескою зніміть полоску ячейок до середостіння. Бажано це робити в другій половині нарощування розплоду (краще будують трутневу комірку).В нижню частину рамки бак весною трута майже не відкладає ( у мене так).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я готовив так рамки для батьківських сімей які возив на облітник.

І в  свіжовідбудовану рамку матка сіє без проблем.

DSCN4967(1).JPG

IMG-9ba86c71961afcf23d0c26d51a209846-V.jpg

 

DSCN4984.JPG

IMG-e4452d9ffe77b43320c68a41b8e07431-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Цитата

Не розумію навіщо вам трутень. Його завжди вдосталь. Я цим не заморочуюсь даже.

Для рядового життя бджолородини вдосталь, а для отримання маток з більш - меньш стабільними показниками насищую пасіку в потрібних сім'ях трутнями.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Фанат сказал:

У мене все стабільно і так.Без насичення.:hi:

 А в бджол ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
5 часов назад, whale сказал:

то нехай в нього лохи купують по 250-300, ціна їх не більше 100грн .

А ви віведіть матку і продайте за 100гр

  • Подобається 4
  • Дякую 3
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, targal сказал:

А ви віведіть матку і продайте за 100гр

У мене себестоимость матки 50 гривен 

но это не означает что продам ниже 300 гривен 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

У мене себестоимость матки 50 гривен 

но это не означает что продам ниже 300 гривен 

Прошу прощение, можно подробнее о матках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, brodyaga сказал:

Прошу прощение, можно подробнее о матках

Зайдіть у відповідну тему 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, brodyaga сказал:

Прошу прощение, можно подробнее о матках

Вывожу  , на сторону не продаю 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

Вывожу  , на сторону не продаю 

Это как,  а цена зачем?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, brodyaga сказал:

Это как,  а цена зачем?

Есть определённый контенгент который работает с моими матками на протяжении нескольких лет 

Им отказать не могу ,новых не набираю , для постоянных цена ниже заявленной не бывает 

но иногда делал акции 50 -100  гривен за плодную матку 

Больше акций не будет 

Но вы об этом не знали  ,так как зарегистрированы всего 12 часов назад 

Больше о матках в теме цена мёда не пишем 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Мико сказал:

Есть определённый контенгент который работает с моими матками на протяжении нескольких лет 

Им отказать не могу ,новых не набираю , для постоянных цена ниже заявленной не бывает 

но иногда делал акции 50 -100  гривен за плодную матку 

Больше акций не будет 

Но вы об этом не знали  ,так как зарегистрированы всего 12 часов назад 

Больше о матках в теме цена мёда не пишем 

Не буду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
В 03.12.2019 в 23:05, Мико сказав:

У мене себестоимость матки 50 гривен 

но это не означает что продам ниже 300 гривен 

Романовичу, а вартість і обслуговування нуків та виховательок врахували ? Ну, а свій  у них вкладений труд?..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.10.2019 в 19:46, wwlo сказав:

Буду для вирощування трутня в батьківській сімї використовувати такий спосіб,бо купляти трутневу вощину 10 штук не є економічно вигідним.Дякую за поради.

user1344_pic4936_1374840203 (1).jpg

    Саме таким чином і я відбудовую десь з середини червня трутневі стільники. В дадан ставлю руттівські рамки. Ну, а після їх відбудови і засівання вставляю в рамки і далі переставляю у гнізда батьківських сімей. Якщо не дбати про трутнів  відповідних ліній, то ніколи ви не одержите те, до чого прагнете. А насичена до "безтями" :umora::vinny: територія відповідним трутнем - це вже непоганий шанс  до успіху навіть й без ШО.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

    Саме таким чином і я відбудовую десь з середини червня трутневі стільники. В дадан ставлю руттівські рамки. Ну, а після їх відбудови і засівання вставляю в рамки і далі переставляю у гнізда батьківських сімей. Якщо не дбати про трутнів  відповідних ліній, то ніколи ви не одержите те, до чого прагнете. А насичена до "безтями" :umora::vinny: територія відповідним трутнем - це вже непоганий шанс  до успіху навіть й без ШО.:IMHO:

Класична будівельна рамка значно ефективніше. Навіщо такі складнощі? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Sanich сказав:

Класична будівельна рамка значно ефективніше. Навіщо такі складнощі? 

Обидва варіянта не зовсім підходять, тобто вони для виводу пізніх маток, а також для контролю за кліщем. Для  маток травня-червня краще рамку відстроєну весною по центру з однієї сторони зняти полосу ячейок до серодостіння шириною 5-6 см. При ГВ бджоли витягнуть трутову ячею і наступної весни це саме те що треба.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Лавр сказав:

Обидва варіянта не зовсім підходять, тобто вони для виводу пізніх маток, а також для контролю за кліщем. Для  маток травня-червня краще рамку відстроєну весною по центру з однієї сторони зняти полосу ячейок до серодостіння шириною 5-6 см. При ГВ бджоли витягнуть трутову ячею і наступної весни це саме те що треба.

Ну, ви говорите про класику раннього виводу трутня, коли матку ранньою весною важко заставити сіяти в трутневі соти. Для літнього сезону підійде і повністю трутневий сот. Мене просто збентежили танці з бубнами пана @ДобровоЛа, коли все те ж можна зробити більш простіше і технологічніше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Лавр сказав:

Обидва варіянта не зовсім підходять, тобто вони для виводу пізніх маток, а також для контролю за кліщем. Для  маток травня-червня краще рамку відстроєну весною по центру з однієї сторони зняти полосу ячейок до серодостіння шириною 5-6 см. При ГВ бджоли витягнуть трутову ячею і наступної весни це саме те що треба.

В різній місцевості і у різних порід будуть різні результати. В моїх умовах карніка/карпатка  вже на садах нормально будує будівельну рамку, а матка без проблем її засіває, тому проблеми з раннім трутнем нема. Про інші породи нескажу, так як з ними незнайомий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, davolodya сказав:

В різній місцевості і у різних порід будуть різні результати. В моїх умовах карніка/карпатка  вже на садах нормально будує будівельну рамку, а матка без проблем її засіває, тому проблеми з раннім трутнем нема. Про інші породи нескажу, так як з ними незнайомий.

 Тут сенс не в відбудові, а в місці розташування ранього розплоду трута. Він знаходиться в кращих умовах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов таблицю в якій залежність виховательки та прийому личинок. Зверніть увагу - вага маток залишається стабільною.

5e0e32e80ddc2_2020-1-2_20-2-7_384.thumb.jpg.17f286ba35c01de6d9ed45cc06ffbda3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...