Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

В 10.08.2019 в 23:03, davolodya сказал:

Досвіду у мене ще малувато, тому коли мені щось незрозуміло, звертаюся до Руттнера,

І правильно робите ! Але Рутнер описував варіант з трутовками , що насіяли  яйця в трутньові комірки плюс виховані нормальними сім’ями (прочитайте ще раз уважно). І цей варіант я особисто перевірив років 6 назад (описував тут на форумі) .  А от Трутні народжені з роздутих бджолиних комірок - майже в два раза менші за розміром і вагою...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Георгий14 сказав:

А от Трутні народжені з роздутих бджолиних комірок - майже в два раза менші за розміром і вагою...

Наразі перевірити немаю змоги, немаю трутівок, але :IMHO: начинка, те, що трут має всередині, має більше значення, ніж розмір чи вага...

На майутнє, якби часом мав трутівку, спробую відібрати від такого трута сперму і заплідню любу неплідку для експеременту, тоді буде точно видно, робочий трут від трутівки, чи ні. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наразі перевірити немаю змоги, немаю трутівок, але :IMHO: начинка, те, що трут має всередині, має більше значення, ніж розмір чи вага...
На майутнє, якби часом мав трутівку, спробую відібрати від такого трута сперму і заплідню любу неплідку для експеременту, тоді буде точно видно, робочий трут від трутівки, чи ні. 
Готовий навіть таку матку протестувати. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Вадим Попов сказав:

Готовий навіть таку матку протестувати. ;)

Буду мати на увазі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Последнюю прививку делал 19.07 вчера ездил смотрел %облета из 23 облетелось 21матка(в мае %облета был меньше)вот вам и август друзья.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Игоревич сказав:

Последнюю прививку делал 19.07 вчера ездил смотрел %облета из 23 облетелось 21матка(в мае %облета был меньше)вот вам и август друзья.

Процент обльоту хороший, а якість відповідає? Тиждень тому відбирав сперму для ШО, дуже багато трутня або зовсім порожнього, або дуже мало сперми, тому на пізні обльоти нерозраховую, всі, хто мав облетітися, вже облетілися, свіжих прививок в серпні вже неробив

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, davolodya сказал:

Процент обльоту хороший, а якість відповідає? Тиждень тому відбирав сперму для ШО, дуже багато трутня або зовсім порожнього, або дуже мало сперми, тому на пізні обльоти нерозраховую, всі, хто мав облетітися, вже облетілися, свіжих прививок в серпні вже неробив

По поводу качеста облета будет видно уже в следующем сезоне,так как они в нуках на 2-3р 145

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Игоревич сказал:

вчера ездил смотрел %облета из 23 облетелось 21матка

У меня из 13 - ти облеелось 9-ть и одна матка есть яйца нет :dntknw:

Из 9-ти маток заменил в ульях 6-ть и три сделал сборных отводка, на карпатку подсаживал карнику пернер ф1, в отводках матки выпустил из под колпачка через сутки, в семьях через трое суток все матки под колпачком положили яйцо и всех маток после того как выпустил начали кормить и чистить, но самое интересное что двух отводках матки уже строчат, в третьем матке не дают сеять, все ячейки которые были пустыми покрыли напрыском меда при том что напрыск как раз в средине рамки по углам рамки ячейки сухие, точно также в июле не давали сеять маткам карника Словенка из 15-и подсаженых словенок приняли все 15 но сеять сразу начали около 6-ти, в остальных 9-ти где были маточники где не было но ячейки начали готовить только дней через 5 - 7мь при том матки до подсадки  в улья, в нуках сеяли как авоматы, на сегодняшний день все 15-ть словенок кладут :ay:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 14.08.2019 в 23:46, Віталій.В сказав:

У меня из 13 - ти облеелось 9-ть и одна матка есть яйца нет :dntknw:

Из 9-ти маток заменил в ульях 6-ть и три сделал сборных отводка, на карпатку подсаживал карнику пернер ф1, в отводках матки выпустил из под колпачка через сутки, в семьях через трое суток все матки под колпачком положили яйцо и всех маток после того как выпустил начали кормить и чистить, но самое интересное что двух отводках матки уже строчат, в третьем матке не дают сеять, все ячейки которые были пустыми покрыли напрыском меда при том что напрыск как раз в средине рамки по углам рамки ячейки сухие, точно также в июле не давали сеять маткам карника Словенка из 15-и подсаженых словенок приняли все 15 но сеять сразу начали около 6-ти, в остальных 9-ти где были маточники где не было но ячейки начали готовить только дней через 5 - 7мь при том матки до подсадки  в улья, в нуках сеяли как авоматы, на сегодняшний день все 15-ть словенок кладут :ay:.

Хочете спробувати метод Рахматуліна ?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Хочете спробувати метод Рахматуліна ?:ah:

Вже пробую,  але  перед тим як приміняти метод Рахматуліна потрібно було трішки  включити мозги, чого я не зробив.

На :IMHO:потрібно було:

1. докормити бджіл до заміни маток на молодих... я докормлював під час заміни, матки працювали як навіжені, вродь би зупинив розплод прибиранням утепленя.

2, не повино бути запасних - додаткових рамок за заставною... в мене стояли запасні кормові, де які сімї почали закладати мед саме в ці рамки, а дві матки взагалі пішли сіяти за заставну. 

3. максимално зажате гніздо... тут вродь би зробив, але рамки за заставною надали можливість маткам погуляти.

Зараз стан сімей на :IMHO: не поганий, і з кормами все добре, а далі все покаже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Вже пробую,  але  перед тим як приміняти метод Рахматуліна потрібно було трішки  включити мозги, чого я не зробив.

На :IMHO:потрібно було:

1. докормити бджіл до заміни маток на молодих... я докормлював під час заміни, матки працювали як навіжені, вродь би зупинив розплод прибиранням утепленя.

2, не повино бути запасних - додаткових рамок за заставною... в мене стояли запасні кормові, де які сімї почали закладати мед саме в ці рамки, а дві матки взагалі пішли сіяти за заставну. 

3. максимално зажате гніздо... тут вродь би зробив, але рамки за заставною надали можливість маткам погуляти.

Зараз стан сімей на :IMHO: не поганий, і з кормами все добре, а далі все покаже.

Будемо чекати від вас результатів.:az:

А для контролю щось залишили?:ah:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А для контролю щось залишили?:ah:

 

Якщо Ви за ваги,  то в мене їх поки що не має. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Віталій.В сказав:

Якщо Ви за ваги,  то в мене їх поки що не має. 

Та ні. Я за те, чи лишили ви щось з маток старіших, виведених в інші строки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.08.2019 в 23:32, Укроп сказав:

Навіщо мені Рутнер?. Кажу ще раз, я притримуюсь тої думки що трутні виведені у бджолиних чарунках, є не продуктивними. Як каже Романович, імпотенти. Тут виховуєш в нормальних умовах трутнів, і є проблема з їх половозрілістю. Те що Рутнер написав, варте уваги, але я вважаю що трутні ті як козаки, геть ніякі.

Ну, батенько, ви й даєте!  На козаків таку напраслину гоните та ще й перед самою Покровою... А де ж ті діти тоді бралися в Україні?.. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Та ні. Я за те, чи лишили ви щось з маток старіших, виведених в інші строки?

Блін аж якось :ah:...

Саме на просторах нета дивився  різновидність вагів,  перше що прийшло на думку :baby:

Маю 20 - ть маток карпатки прививка 5-того та 17-того травня, 15 -ть маток карніка Словєнка  прививка початок цвітіння соняха ( здаєця 22 червня ) , 15 маток карніка Пернер робив дві прививки  кінець цвітіння соняха та в серпні ( дати не пам'ятаю ) якщо принципово гляну в журнал :hi:

По кількості маток +, - одна - дві.

Щоб вести постійний контроль без журналу, мітки маток зробив різного кольору: карпатка-темно зелена, совєнка- салатна, пернер - рожева.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Блін аж якось :ah:...

Саме на просторах нета дивився  різновидність вагів,  перше що прийшло на думку :baby:

Маю 20 - ть маток карпатки прививка 5-того та 17-того травня, 15 -ть маток карніка Словєнка  прививка початок цвітіння соняха ( здаєця 22 червня ) , 15 маток карніка Пернер робив дві прививки  кінець цвітіння соняха та в серпні ( дати не пам'ятаю ) якщо принципово гляну в журнал :hi:

По кількості маток +, - одна - дві.

Щоб вести постійний контроль без журналу, мітки маток зробив різного кольору: карпатка-темно зелена, совєнка- салатна, пернер - рожева.

       :IMHO:, що Рахматулін сильно перебільшив вплив на весняну  продуктивність маток часу їх виведення (літо-осінь). :ah:

 Отож цікаво буде дізнатися ваш  результат, особливо під час весняного розвитку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Отож цікаво буде дізнатися ваш  результат, особливо під час весняного розвитку.

На даний час на пасіці займають перше місце карніка Словєнка, а що буде весною :hmm:, як в нас "  курчат "по весні  рахують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

       :IMHO:, що Рахматулін сильно перебільшив вплив на весняну  продуктивність маток часу їх виведення (літо-осінь). :ah:

 Отож цікаво буде дізнатися ваш  результат, особливо під час весняного розвитку.

Маю кілька ефок, підсаджених в сім'ї в липні, і кілька серпневих ефок і ІОшок, всі від однієї і тої ж материнки, серпневі підсаджував тиждень тому, до того часу трошки сіяли в нуках,  то ж можна буде весною порівняти...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хвалився ,що йдуть в зиму 7-8 рамок, але така сила лише в поодиноких сімях, це в польок, та ще в пешетца. В основному йдуть, це 6рамок, деякі відводки липневі які я використав в ролі донора сягнули 2рамок:umora:, для експеременту чотири впускаю, а чотири порозкидую, з кормами всюди повний гут, ще один обробіток тактиком проведу, в цілому ситуація нормальна, зараз обіцять тепло значить обліт буде, всі плани вже в 2020.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

є питання до матководів.Весною для себе буду виводити маток.Є іо бакфаст і ф1 бакфаст від Вальчука.Різних ліній.Щоб одержати ф1 від матки іо чи буде доцільним в умовно ізольованому обльотнику встановити бджоло сімю ф1 як батьківську?Є ще Ф1 пешетц 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, wwlo сказал:

є питання до матководів.Весною для себе буду виводити маток.Є іо бакфаст і ф1 бакфаст від Вальчука.Різних ліній.Щоб одержати ф1 від матки іо чи буде доцільним в умовно ізольованому обльотнику встановити бджоло сімю ф1 як батьківську?Є ще Ф1 пешетц 

Якщо отримаєте достатню кількість трутнів від батьківської то спробуйте (трутні ф1 - породні). Але ще залижить від успішної комбінації.

(я початківець)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

також так думаю- буду шукати трутневу вощину

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, wwlo сказал:

також так думаю- буду шукати трутневу вощину

Я колись  виписував  з  Києва .  Наберіть   -  Медпром.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, wwlo сказав:

також так думаю- буду шукати трутневу вощину

Навіщо її шукати? Ставте весною  порожню будівельну рамку в гніздо, бджоли відбудують трутневою коміркою, ще й матка засіє, буде Вам трутневий сот без заморочок. Незнаю, як це буде в Ваших умовах, ще й з бакфастом, у мене карніка/карпатка засіває трутня без проблем вже ранньою весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, wwlo сказав:

Весною для себе буду виводити маток.Є іо бакфаст і ф1 бакфаст від Вальчука.Різних ліній.Щоб одержати ф1 від матки іо чи буде доцільним в умовно ізольованому обльотнику встановити бджоло сімю ф1 як батьківську?

Трутня від однієї сім'ї  буде мало:IMHO: Для нормальної життєвої сили майбутнього потомства від Ваших маток, яких будете виводити,  треба як мінімум групу батьківських сімей. При ШО рекомендують брати трутня від 6 маток-сестер, для вільного обльоту вимоги мають бути такі ж:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...