Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

Мій запит немав відношення до виводу маток, якщо його розглянути по суті, а якщо як придмет теми, безумовно так, думаю мудреці розміркують, а шарлатани приймуть , як урок, ідолопоклоники ж нехай оголосять анафему, а пасічники ж нехай почату ними справу звершують успішно:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.05.2018 в 19:34, Sanich сказал:

Ні. :IMHO:

Чому ні? Можна. 

 

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.05.2018 в 20:53, Ысч сказал:

Или пчелы могли "браконуть" этот маточник

Не переживайте - саме так і є . Бджоли бракують маток на всіх етапах - під час старту , виховання і коли запечатані - теж . Це в першу чергу через хвороби , які вражають маток на різних етапах розвитку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.05.2018 в 21:30, valik1986 сказал:

подскажите
прививку делал 7.05, 20.05 при формировании нуклеусов розорвал несколько закрытых маточников - внутри я обнаружил живых маток
можно ли считать таких маток полноценными или не стоит выделять им дефицитное место в нуклеусах?

В різні роки , коли так і свербіли руки , теж в задані строки випускав маток сам - пару раз навіть відразу мітив їх , щоб потім поздороватись :umora: - ну типу хрещена , супроводжував роди і все таке :) . Ніколи потім не знаходив їх , а сім`ї такі іноді трутнівіли ... ХЗ в чому тут справа , правда кожен раз після такого штучного випуску - помічав , що матка відразу припадає до першої-попавшоі комірки і жадно починає пити нектар ... А от коли вихід супроводжують бджоли , то це чомусь довго - вони щось там ялозять її , не дають відразу вискочити , кормлять і якийсь час тримають в плотній свиті ...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Сергiйко сказал:

А как же когда маточник в клеточке?

Пчёлы имеют доступ к матке в клеточке они её кормят через решетку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.05.2018 в 11:19, Граніт сказал:

Мне известна цена на рамку прививочного материала в Украине  от 300 до 1000 гривен.

Я платив за рамку з засівом 400 грн., перевозив з бджолами у ящику. Зараз маточки повиходили. Хоча вважаю, що можна і без бджіл: накривши вологим рушниом, щоб вологість була(перевозив так прививочну рамку, переносилась личинка не китайцем, а шпателем на сухо. Результат :ay:. Перевозив на відстані 7-8 км.:))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Сергей Днепр сказал:

Пчёлы имеют доступ к матке в клеточке они её кормят через решетку.

Матці нічого не буде від того, чи кормлять відразу її бджоли, чи ні. Від того що сама кормиться як вийде з маточника гіршою не стане. Провірено тільки мною тисячі разів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, teplov сказал:

Матці нічого не буде від того, чи кормлять відразу її бджоли, чи ні. Від того що сама кормиться як вийде з маточника гіршою не стане. Провірено тільки мною тисячі разів.

 

Тобто ви самі відкриваєте маточникі ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Георгий14 сказал:

Тобто ви самі відкриваєте маточникі ?

Ні. Виходять в інкубаторі самі, без бджіл, сидять одні, буває по 12 годин. Бджоли ім не допомагають вилупитись, та зрозуміло що не годують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, teplov сказал:

Ні. Виходять в інкубаторі самі, без бджіл, сидять одні, буває по 12 годин. Бджоли ім не допомагають вилупитись, та зрозуміло що не годують.

Ясно , а не перевіряли таких маток в роботі в сім’ях у себе на пасіці - нарівні з вирощеними в виховалці ? Сам подумую про інкубатор... Бо це багато-чого би спростило . Блін - той перфектціонізм мене колись доконає :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Георгий14 сказал:

Ясно , а не перевіряли таких маток в роботі в сім’ях у себе на пасіці - нарівні з вирощеними в виховалці ? Сам подумую про інкубатор...

Я особисто різниці не бачу. Пробував і в сім'ї,  і в інкубаторі ,і з бджолами і без -працюють добре. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Георгий14 сказал:

Ясно , а не перевіряли таких маток в роботі в сім’ях у себе на пасіці - нарівні з вирощеними в виховалці ? Сам подумую про інкубатор... Бо це багато-чого би спростило . Блін - той перфектціонізм мене колись доконає :umora:

Ні. Та кращих мені не потрібно. Ця теж в інкубаторі лупилась

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вылупилась матка в отводке. Сутки сидела в клеточке. Понаблюдал, пчелы ее кормят, видно что настроены на прием. Выпустил на рамку. Пчелы к ней тянут язычки чтобы покормить а она давай их грызть! Одной башку откусила. Вторую давай душить. Подушила, бросила. Лезет в кучу пчел и давай их рвать. Те перед ней стелятся а она их в клочья! Пипец какой-то, никогда такого не видел - матка агрессивно настроена к пчелам. :hmm:Запихал я ее назад в клеточку, думаю может успокоится. Сегодня утром глянул - готова. Корм в клеточке был, пчелы ее не жалили, не душили. Почему ласты склеила, не понимаю. Прикол.:hmm:

  • Подобається 2
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 3
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Ысч сказал:

Вылупилась матка в отводке. Сутки сидела в клеточке. Понаблюдал, пчелы ее кормят, видно что настроены на прием. Выпустил на рамку. Пчелы к ней тянут язычки чтобы покормить а она давай их грызть! Одной башку откусила. Вторую давай душить. Подушила, бросила. Лезет в кучу пчел и давай их рвать. Те перед ней стелятся а она их в клочья! Пипец какой-то, никогда такого не видел - матка агрессивно настроена к пчелам. :hmm:Запихал я ее назад в клеточку, думаю может успокоится. Сегодня утром глянул - готова. Корм в клеточке был, пчелы ее не жалили, не душили. Почему ласты склеила, не понимаю. Прикол.:hmm:

Ответка пришла от пчел;) А якщо чесно можливо є інша матка у відводку!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Yaroslav сказал:

 А якщо чесно можливо є інша матка у відводку!

Из маточника который был дан в этот отводок матка не вышла. Это был "повтор" - матка в клеточке из той же закладки, только вылупилась в другом отводке.Свою вывести они не могли, с момента создания отводка прошло всего 5 дней когда я подсунул им матку в клеточке. Если есть матка то обычно пчелы агрессивны к "чужачке".  А тут пчелы радостно встречают свою мамочку а та их рвет в клочья. Реально в клочья, как бешенная собака, аж слюни с клыков летели:umora:. После того как я ее изловил и сунул назад в клеточку (чтоб она не перебила всех пчел в отводке:)) она была живее всех живых. А утром смотрю - окочурилась. Загадка какая-то. :hmm:

Сегодня заглянул - плачут, крыльями шелестят - матки нет. Пообрывал свищи и дал им еще одну мамку из новой закладки. Может эта приживется.Никогда не видел чтоб матка проявляла агрессию к пчелам, а тут на тебе - теперь я видел все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую Артему Майстерчуку за відео!!! подивившись на одному з яких, я дуже багато заекономив свого часу :ay:

IMG_7952.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, M_Oleksandr_V сказал:

Дякую Артему Майстерчуку за відео!!! подивившись на одному з яких, я дуже багато заекономив свого часу :ay:

IMG_7952.JPG

І де це відео подивитись?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, mascot сказал:

І де це відео подивитись?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колись дивився відео в неті - там пасічник спеціально обмежує в червлінні матку перед виводом маток, щоб яйця з яких будуть лупитись майбутні матки - були крупніші. Є в цьому сенс чи ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Колись дивився відео в неті - там пасічник спеціально обмежує в червлінні матку перед виводом маток, щоб яйця з яких будуть лупитись майбутні матки - були крупніші. Є в цьому сенс чи ні?

Ні немає, принаймні я ніде такого в літературі не зустрічав. На якість матки впливаю в першу чергу генетика, і правильно сформовані умови для її виховання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Колись дивився відео в неті - там пасічник спеціально обмежує в червлінні матку перед виводом маток, щоб яйця з яких будуть лупитись майбутні матки - були крупніші. Є в цьому сенс чи ні?

Є. Але цим навмисно непереймаюся, всі материнки гарно піджаті, сидять на 7-8 рамках, щоб матки даремно невисіювалися, то ж  матки в яйцекладці досить таки обмежені, яйця досить  крупні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос опытным матководам. Через какое оптимальное время  после отбора плодной матки можно давать в нуклеус повторно зрелый маточник ?  Сила нуклеуса 1-2 р. на 145. Спасибо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Igrok сказав:

Вопрос опытным матководам. Через какое оптимальное время  после отбора плодной матки можно давать в нуклеус повторно зрелый маточник ?  Сила нуклеуса 1-2 р. на 145. Спасибо!

Великого досвіду немаю, але даю маточник на виході, як тільки бджоли починають шукати свою матку, по часу це від 1 до 3 годин. Останній раз міняв матку на маточник в нуках через 1 годину, матки вийшли і одразу прийняті, свищів навіть непотягнули, нуки на гніздову рамку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Igrok сказал:

Вопрос опытным матководам. Через какое оптимальное время  после отбора плодной матки можно давать в нуклеус повторно зрелый маточник ?  Сила нуклеуса 1-2 р. на 145. Спасибо!

Через три часа.Но маточник должен быть на выходе и матка шевелиться в маточнике. Условие обязательное.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...