Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

18 часов назад, Брониславович сказал:

В этом году были матки которые начали сеять на второй день

Геннадій Броніславович, що ви скажете про такий метод використання бджіл для стартера 

Мені сподобалось і думаю цей вид стартеру краще працює як безматочна сімейка іначе його б не використовували німецькі матководи.

Але це дуже трудоємкий метод трусить бджіл кожний раз для прививки. Можливо такі вкладки ставить на сімї над рамками і просто по черзі використовувать їх?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже важлива Ваша думка і думка інших колег, можливо хто практикує даний метод.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Кагарлик сказал:

Дуже важлива Ваша думка і думка інших колег, можливо хто практикує даний метод.:az:

Не существует простого и надежного 100% способа выращивания маток. С безматочным стартером принимают хорошо и довольно много - можно ставить 4 планки по 15 шт.

  " Роевой ящик " - тот что показан в ролике используют одноразово, семью - стартер без матки можно использовать  пока есть расплод. Кому как удобно и главное способ определяется количеством необходимых маточников.

    Мне больше нравится воспиталка с частичным осиротением без стартера - прием похуже , но уходит меньше времени.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Кагарлик сказал:

Якщо в нуки давать маток то треба мітить неплідок номерними мітками :IMHO:(що я й робив в цьому сезоні) іначе не поймеш(якщо порода однакова) і продаси  замовнику сам того незнаючи матку другої породи або лінії.  Якщо  давать маточники то буде видно, що не та матка запліднилась а попередня (маточник буде розгризено)

Я  мітив неплідних на третій день після роздачі маточників , наносив маленькі мітки різних кольорів які відповідали породам або лініям , після вдалого обльоту матки мітив відповідним кольором. Спостерігав приблизно 5% попадання маток не в своє місце. з них половина були покалічені

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не существует простого и надежного 100% способа выращивания маток. С безматочным стартером принимают хорошо и довольно много - можно ставить 4 планки по 15 шт.
  " Роевой ящик " - тот что показан в ролике используют одноразово, семью - стартер без матки можно использовать  пока есть расплод. Кому как удобно и главное способ определяется количеством необходимых маточников.
    Мне больше нравится воспиталка с частичным осиротением без стартера - прием похуже , но уходит меньше времени.
Я тоже так робив раніше, зараз перейшов на стартери. Скільки личинок даєте за одну прививку в одну виховательку?

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Кагарлик сказал:

Я тоже так робив раніше, зараз перейшов на стартери. Скільки личинок даєте за одну прививку в одну виховательку?

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk
 

Восковые мисочки 30-32, никот 28. Стартеры иногда приходится задействовать - если прием снижается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Кагарлик сказал:

Дуже важлива Ваша думка і думка інших колег, можливо хто практикує даний метод.:az:

Я таке практикую, дуже класно виходить. Тільки в ящику в мене зроблений льоток даю потім бджолам зформувати сімейку з плідною маткою. Натрусити для такого ящика бджоли зовсім не проблемно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо працює з десяток - два виховательок то з такими маленькими коробочками як показано вище не награєшся...

для однієї закладки підійде, так як саме перша закладка зазвичай і буксує, а в такому стартері має вийти.

однак принципіальної різниці від стартера натрушеного в рамконос чи пустий корпус немає, і краще і зручніше мисочки розподілити на прививочній рамці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Укроп сказал:

Я таке практикую, дуже класно виходить. Тільки в ящику в мене зроблений льоток даю потім бджолам зформувати сімейку з плідною маткою. Натрусити для такого ящика бджоли зовсім не проблемно

Василь, даже не можу собі уявить скільки раз треба трусить з твоїм обємом! А скільки треба бджоли :hmm:

Я в цьому році використовував стартери там прийом супер. Пробував давать у виховательки то прийом набагато гірший, можливо треба давать по штук 45 приймуть половину і буде ок? Я давав у виховательки з частковим осиротінням по 30 шт приймали погано у різну пору сезону від 5 до 15штук маточників катастрофічно не хватало тому дуже часто прививався. Багато заказували неплідок а в мене їх нехватало для себе:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Укроп сказал:

Я таке практикую, дуже класно виходить.

Якщо граться поштучно так як на відео то також дуже морочливо :IMHO:Краще вже патрони із тримачами і мисочками закріпить на рейки по 10-15 штук і вставлять цілі ряди(прививочні планки) і працювать планками а не поштучно. Можливо я не правий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.09.2017 в 10:31, ЮМос сказав:

А чому тільки фази місяця мають вплив? А як же спалахи на Сонці та повязані з ними магнітні збурення на Землі, що, не впливають на матки?

Не знаю щодо іншого, згаданого вами, але саме місяць має свій специфічний навіть магічний  вплив на все живе.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Кагарлик сказал:

Якщо граться поштучно так як на відео то також дуже морочливо :IMHO:Краще вже патрони із тримачами і мисочками закріпить на рейки по 10-15 штук і вставлять цілі ряди(прививочні планки) і працювать планками а не поштучно. Можливо я не правий.

Мені зручніше так, практикував по різному, зупинився на цьому методі. На другий день після прививки роздаю по виховательках. Обов'язково прививаю на маточне молочко, личинка зразу кладеться у маточне молочко. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Кагарлик сказал:

Василь, даже не можу собі уявить скільки раз треба трусить з твоїм обємом! А скільки треба бджоли :hmm:

Я в цьому році використовував стартери там прийом супер. Пробував давать у виховательки то прийом набагато гірший, можливо треба давать по штук 45 приймуть половину і буде ок? Я давав у виховательки з частковим осиротінням по 30 шт приймали погано у різну пору сезону від 5 до 15штук маточників катастрофічно не хватало тому дуже часто прививався. Багато заказували неплідок а в мене їх нехватало для себе:(

А ти спробуй сформувати стартер і нехай він працює, лише добавляй бджоли періодично. Після стартера роздав вихователькам і побачиш як це зручно. Виховательки бувають різні, є такі що зразу після прививки беруть на виховання  майже всі личинки( з 24 18-19) а буває що дуже мало. Після стартера якість прийому у виховательках набагато вища. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Укроп сказал:

Мені зручніше так, практикував по різному, зупинився на цьому методі. На другий день після прививки роздаю по виховательках. Обов'язково прививаю на маточне молочко, личинка зразу кладеться у маточне молочко. 

Двойным переносом делаете или частично прививаете,получаете маточкино молочко ,молочко по мисочкам и далее ложите личинку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Кагарлик сказал:

Якщо граться поштучно так як на відео то також дуже морочливо :IMHO:Краще вже патрони із тримачами і мисочками закріпить на рейки по 10-15 штук і вставлять цілі ряди(прививочні планки) і працювать планками а не поштучно. Можливо я не правий.

Я тоже работаю планками ,но поштучно как вроде бы личинка меньше находится при неблагоприятных условиях,хотя может быть это и не критично

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, КАЕ сказал:

Двойным переносом делаете или частично прививаете,получаете маточкино молочко ,молочко по мисочкам и далее ложите личинку?

У мене молочко завжди є заморожене, перед прививкою розморожую скільки мені треба, розкладаю по мисочках і прививаю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.09.2017 в 16:24, Кагарлик сказав:

Якщо в нуки давать маток то треба мітить неплідок номерними мітками :IMHO:(що я й робив в цьому сезоні) іначе не поймеш(якщо порода однакова) і продаси  замовнику сам того незнаючи матку другої породи або лінії.  Якщо  давать маточники то буде видно, що не та матка запліднилась а попередня (маточник буде розгризено)

Нормальний матковод , якщо він дійсно матковод, повинен займатися виводом маток однієї породи:IMHO:А оператор ШО - то вже інше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.09.2017 в 16:42, Серж 82 сказав:

І фантазіям не буде меж :).

Та не про фантазії йдеться, а про конкретні випадки. Не дарма я ж про це написав. Сам стикнувся з подібним...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ти спробуй сформувати стартер і нехай він працює, лише добавляй бджоли періодично. Після стартера роздав вихователькам і побачиш як це зручно. Виховательки бувають різні, є такі що зразу після прививки беруть на виховання  майже всі личинки( з 24 18-19) а буває що дуже мало. Після стартера якість прийому у виховательках набагато вища. 
Я працюю стартерами-сім'ями. У відео стартери формуються без розплоду на самій бджолі яка використовується один раз .

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нормальний матковод , якщо він дійсно матковод, повинен займатися виводом маток однієї породи:IMHO:А оператор ШО - то вже інше.
А якщо різні лінії однієї породи?

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Кагарлик сказал:

Я працюю стартерами-сім'ями. У відео стартери формуються без розплоду на самій бджолі яка використовується один раз .

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk
 

Вова такий стартер якщо він правильно зроблений бере на виховання до ста личинок, не дачу проблем зробити таких стартерів скільки потребується. Метод дієвий, і він того вартує

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та не про фантазії йдеться, а про конкретні випадки. Не дарма я ж про це написав. Сам стикнувся з подібним...
Підтримую земляка! Давайте робить місячний календар виводу маток (цілком серйозно) Існує ж лунний календар посадки рослин!

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Кагарлик сказав:

Підтримую земляка! Давайте робить місячний календар виводу маток (цілком серйозно) Існує ж лунний календар посадки рослин!

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk
 

Таки відкрию тему! А спостереження є, викладу як похолодає. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Кагарлик сказав:

А якщо різні лінії однієї породи?

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk
 

То навпаки - вітається, якщо одна материнська, а інша - батьківська. Навіть, якщо обліт не контрольований :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І в бакфаста так?

Отправлено с моего SM-G570F через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...