Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

59 минут назад, FES сказал:

Прошу посоветовать.

Від одноденної лечинки, порахуйте десять днів і можете забирать, там вже імаго нічого з нею не станеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Вадим Василюк сказал:

Від одноденної лечинки, порахуйте десять днів і можете забирать, там вже імаго нічого з нею не станеться.

Я в принципі, так і рахував, просто збило з пантелику, що запечатали на 8 день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так від яйця на девятий? А сам 

кажеш що "нахилене".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

График вывода маток,распечатайте и будете точно знать когда производит од бор маточников и выход маток.

Безымянный_5.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей зручніший.

calendar.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Захар58 сказал:

Цей зручніший.

calendar.png

У мене такий вісить на стіні.Так ось 20 коли я переносив,яйце було наклонне, а 25 ввечері вже були запечатанні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Маркіян сказал:

Відкритий міняється на критий щоб молода сконцентрувала увагу на прививці. Те саме стосується відкритого на краю.

Непотрібна , зайва робота. Відкритий розплод з самого початку дається переважно старшого віку і потрібен, щоб в районі розташування мисочок (маточників) було достатньо молодих бджіл-годувальниць і потрібний мікроклімат для вирощування личинок, який є саме біля рамок з відкритим розплодом. Спитайте тих, хто працює з джентером, що роблять бджоли з яйцями після випуску матки, якщо касета стоїть не там де потрібно. Тому не зрозуміло, навіщо переносити і рамки з відкритим розплодом на край. Ще більше не зрозуміло, навіщо піднімати відкритий розплод після шостого дня, коли маточники вже печатаються. Нижче я дам фото комплекта прививочних рамок на маточне молочко , яким я працював цей рік на шести сім"ях з матками в багатокорпусних вуликах з генеманівською решіткою (писав нещодавно в темі ММ і зібрав ним впродовж місяця близько 900 грамIMG_2027_thumb.thumb.jpg.3ea36a1b69703d99d4f22a63c090851c.jpg). І прийом, і виховання личинок до третього дня в таких рамках проводився в верхньому корпусі через генеманку без всякої плівки. І як я писав вже раніше, якщо не робити переформування (підняття відкритого розплоду) кожні 7-10 днів, то прийом значно погіршується. І зазначу ще, що свищових маточників закладається дуже мало, а іноді навіть і взагалі не закладається. До речі, і перевіряти їх наявність на 3-4 рамках значно легше ніж в безматочній сім"ї (ото міненгіт). Фото навожу, щоб не бути голословним.

IMG_2030_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, FES сказал:

Так ось 20 коли я переносив,яйце було наклонне, а 25 ввечері вже були запечатанні.

В конце сезона при выращивании маточников в семье без осиротения, личинки могут запечатать и на второй день, только от этого хорошие матки не появятся.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Захар58 сказав:

Цей зручніший.

До поки в цій темі не виклали Екселівську таблицю з формулою, для обрахунку етапів і строків виведення матки, то без всяких календарів на пальцях рахував. А це облінився, увів дату прививки, роздрукував документ з результатами обрахунків і під кришку вулика виховательки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Zsv це не моя думка. Та логіка в ній є.  Вік відкритого на одній рамці різний. Друге. Не переносити відритий на край а міняти. А от підставляти далі постійно саме на край. Якось так. Так що з логікою такою я згоден. Інша  справа що так не роблю. Бо одразу формую колодязь з критого. І це мене влаштовує. Перша прививка 50%. Третє. Питаєш для чого доставляти відкритий після шостого дня? І сам далі даєш відповідь про зниження прийому якщо цього не робити постійно. Елементарно і зрозуміло чому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Маркіян сказал:

Zsv це не моя думка.

Краще висловлювати свої думки, бо дуже часто люди кажуть те, що їм тільки здається, що воно правильно

20 минут назад, Маркіян сказал:

Інша  справа що так не роблю.

і тим більше радити іншим те, що перевірили власною практикою. Ви самі так не робили, але вирішили чогось мене поправити. Сподіваюсь без образ. Я порадив людині так, як робив  і хтів арргументувати свою пораду.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посилаюсь на маткарів з досвідом. Вказую на логічність методу. Зауважую неточності у твоєму коментарі. Власний досвід то непогано. Та стаж мій смішний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Маркіян сказал:

Питаєш для чого доставляти відкритий після шостого дня? І сам далі даєш відповідь про зниження прийому якщо цього не робити постійно. Елементарно і зрозуміло чому.

Переформування робиться при роботі на ММ. коли прививочні рамки з личинкою ставляться кожні три дні, а при виводі маток робиться один прийом і навіщо це робити постійно, а йшла мова саме про вивід матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Маркіян сказал:

Посилаюсь на маткарів з досвідом.

Перепрошую, але жодного Вашого посилання на маткарiв я не бачив. Посилання мають виглядати так. Ф. Рутнер, Матководство, стр. 110, раздел 3.2.6 открытый расплод в семье воспитательнице*. Для тех у кого нет книги, процитирую, написанное там.

ШИНЯЕВА (1953) обнаружила в маточниках, находящихся возле открытого расплода к моменту их запечатывания больше корма, чем в маточниках из безрасплодной семьи, а именно 110-566 мг против 45-120 мг. БИЛАШ (1963) разделял сильные семьи пополам, в одной части находился только открытый, а в другой только закрытый расплод.  В обеих частях выращивали маток. Через три дня в маточниках первой группы было в среднем по 422,5 мг, второй - по 360 мг маточного молочка. Матки, выращенные в семьях первой группы, имели большую массу тела (214 мг) и большее число яйцевых трубочек (372,2) по сравнению с матками второй группы (масса тела 200,9 мг, число яйцевых трубочек 334,2). .....возникает вопрос, почему в семье-воспитательнице с открытым расплодом маточные личинки получают лучший уход. Разумеется можно полагать, что открытый расплод оказывает на пчёл кормилиц стимулирующее воздействие, которое идёт на пользу также и маточным личинкам.  ... По ЖДАНОВОЙ (1963), температура вблизи открытого расплода колеблется не так сильно как возле закрытого. .... При обычно повторяющихся сериях вывода маток необходимо постоянно снабжать матковыводное отделение открытым расплодом и одновременно нужным количество пчёл- кормилиц. Только таким образом можно обеспечить оптимальный приём мисочек и последующий уход за ними. (Пiдкреслено мною).

Рутнера в принципi було б достатньо, але можу ще  послатися на практичнi рекомендацii по формуванню сiмей стартерiв в багатокорпусних вуликах в книзi В.Н. Коржа *Интенсивное пчеловождение* роздiл *Мой способ выращивания маток*, де вiн каже, що ставить в середину корпусу, де маэ бути колодязь для мисочок, двi рамки свiжого вiдкритого розплоду з бджолами, що на них сидять.

Так що, як нема свого досвiду, то хоч читайте класикiв. та авторiв з досвiдодом. Бо факторiв, якi впливають на якiсть маток багато, i навчитися переносити личинок, це ще не значить навчитися виводить якiсних маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рутнер ... Зрозуміло. Приймається. А те що я сказав то була дискусія вже досить давня на жовтому форумі. Не про наявність відкритого а саме про його розміщення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, ZSV сказал:

але можу ще  послатися на практичнi рекомендацii по формуванню сiмей стартерiв в багатокорпусних вуликах в книзi В.Н. Коржа *Интенсивное пчеловождение* роздiл *Мой способ выращивания маток*, де вiн каже, що ставить в середину корпусу, де маэ бути колодязь для мисочок, двi рамки свiжого вiдкритого розплоду з бджолами, що на них сидять.

Я вот тут могу поспорить с В.Н. Коржем. Считаю, что достаточно одной рамки открытого, а вторая лучше с лупящейся пчелой до 10 дней, можно даже с яйцом. Так как именно пчела до 10 дневного возраста кормит расплод, а потом у неё появляются восковые зеркальца.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тоже не совсем так делаю как В. Корж, но просто речь шла вообще о необходимости открытого расплода в выводном корпусе. Но раммок соткрытым расплодом ставлю обычно две (рутовские).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, ZSV сказал:

Я тоже не совсем так делаю как В. Корж, но просто речь шла вообще о необходимости открытого расплода в выводном корпусе. Но раммок соткрытым расплодом ставлю обычно две (рутовские).

Чем больше открытого расплода в районе прививочной рамки, тем меньше достается маточникам, все должно быть в меру. Задача открытого расплода привлечь в эту зону пчел кормилец.Перед постановкой прививочной рамки подсилить пчелой на выходе и -О чудеса, какие матки классные, а ты  всего-то немного изменил структуру семьи в нужную тебе сторону.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

После приёма личинок верхний корпус отделяется генеманкой, и где будет выкармливаться оставшийся расплод в нижнем или верхнем корпусе не изменит сумарную нагрузку на пчёл кормилиц, но при двух рамках в верхнем  их будет больше там. Все мелочи по приёму и наполнению маточников здорово отслеживать, когда занимаешся ММ, когда делаешь каждые три дня прививку и смотришь чё вдруг поменялось, чё хуже принимают или хуже наливают? где и что лучше принимают и наливают. И когда ещё это всё до тебя умные люди изучили, то вообще всё понятно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зберігання маток (маточників) в польових умовах, відбувається в сім'ях інкубаторах, атакож інкубування маточників після запечатування.

IMG_20170713_195707.thumb.jpg.863fed3b9acc2a364e004c75a17ec0fd.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Вадим Василюк сказав:

Зберігання маток (маточників) в польових умовах, відбувається в сім'ях інкубаторах, атакож інкубування маточників після запечатування.

А скажіть но мені будь-ласка за рахунок чого у Вас тримаються між рамками кліточки Гайдара?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Вадим Василюк сказал:

Зберігання маток (маточників) в польових умовах, відбувається в сім'ях інкубаторах, атакож інкубування маточників після запечатування.

IMG_20170713_195707.thumb.jpg.863fed3b9acc2a364e004c75a17ec0fd.jpg

 

Не плохо бы зделать рамку кантейнер чтоб пчёлы не грызли рамку вокруг клеточек,намного удобнее.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Вадим Василюк сказав:

Зберігання маток (маточників) в польових умовах, відбувається в сім'ях інкубаторах, атакож інкубування маточників після запечатування.

IMG_20170713_195707.thumb.jpg.863fed3b9acc2a364e004c75a17ec0fd.jpg

 

Якщо в верхньму корпусі е розплід то можна класти поверх рамок, в лежаках так роблю

ramdisk-crop_158433151_fDCgL.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, пасічник сказав:

Якщо в верхньму корпусі е розплід то можна класти поверх рамок, в лежаках так роблю на 10 день після прививки.

ramdisk-crop_158433151_fDCgL.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, пасічник сказал:

Якщо в верхньму корпусі е розплід то можна класти поверх рамок, в лежаках так роблю

ramdisk-crop_158433151_fDCgL.jpg

Для того что бы не терялось качество маток клеточки с маточниками должны быть между рамками с открытым росплодом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...