Перейти к содержанию

Рапс (ріпак)


Ivan7iv

Рекомендуемые сообщения

Ярий мало виділяє. Правда в нас цього року і на озимий бджола мало шла.

У мене та в інших пасічників вийшло на круг по 10 літрів на сім"ю. Врахуйте, до 15-го травня було холодно, сім"ї тупо розвивались, і одразу ж пішло тепло і ріпак зацвів. Так, що результатом задоволений. І сім"ї поправились. І ще одна дивина. Майже всі сім"ї ввійшли в рійку. А роїв не було. Матки виходили прямо в руках. Отже відбір меду сумістив з формуванням відводків. Тепер готуватиму до гречки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

....может это и и к лучшему, что мало выделяет....больше с разнотравья принесут..... smile.gif

В нас так і вийшло, в меді ріпаку майже не чути. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Рапс — (Brassica napus oleifera Metzg) — древняя масличная и кормовая культура сем. капустовых. Представлен яровой и озимой формами. Р. озимый зацветает на следующий год после посева через 30—35 дней после весеннего отрастания (май). Цветение кисти продолжается 28—38 дней, а всего р-ния — до 45 дней. Р. озимый способствует раннему развитию пчелиных семей, поэтому его рекомендуется высевать для весеннего наращивания пчел. Нектаропродуктивность Р. озимого составляет 80—100 кг/га, а пыльцевая — 90—180 кг/га. Рапсовый мед быстро кристаллизуется. Р. яровой менее требователен к условиям произрастания. Цветение Р. ярого начинается через 40—50 дней после появления всходов (июнь — июль) и продолжается в течение 20—35 дней. По медо-продуктивности мало уступает Р. озимому. post-1517-1358499426_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

В прошлом году на растоянии около 3км от точка нашол озимый рапс и теперь голову ломаю: вывозить пасеку или нет-боюсь пчелу травонуть. Кто што посоветует?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За 3км и так полетят

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За 3км и так полетят
Я опасаюсь орендатора,который его посеял-травонёт не предупредив. Ужэ такой случай был с позним подсолнечником-благо тракторист которому и предназначалось травить-соседа предупредил пчелу закрыть с вечера. А сосед хай поднял среди пчеловодов стоявших в округе-с горем пополам уламали 2 дня подождать,пока пчелу увезут . А так-бы легло семей 150 !
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

у нас рапс уже начинает цвести, сегодня разговаривал с агрономом, сказала что травить будут неопасным препаратом для пчел? какая у кого есть информация, быввают ли такие препараты?предприятие которогое посеяло рапс крупное, вроди должны все делать по уму, но все равно страшно чтоб не потравили пчел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

быввают ли такие препараты?

Такі препарати дійсно є. Та фермеру до лампочки чи діють вони на бджіл. Рийте інет. Зверніться до агроінституту.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у нас рапс уже начинает цвести, сегодня разговаривал с агрономом, сказала что травить будут неопасным препаратом для пчел? какая у кого есть информация, быввают ли такие препараты?предприятие которогое посеяло рапс крупное, вроди должны все делать по уму, но все равно страшно чтоб не потравили пчел.
Є,там навіть на упаковці малюнок бджоли.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у нас рапс уже начинает цвести, сегодня разговаривал с агрономом, сказала что травить будут неопасным препаратом для пчел? какая у кого есть информация, быввают ли такие препараты?предприятие которогое посеяло рапс крупное, вроди должны все делать по уму, но все равно страшно чтоб не потравили пчел.
Есть такие препараты, травить должны только ночью, после обработки днем уже пчела работала. Попытайся узнать название препарата, а уже потом ищи описание. Я уже 3 дня стою на рапсе, все нормально, работает пчела :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Вот такая красотень у нас :ay: ))) растояние между полями на фото равно просто перейти через дорогу 832182986955t.jpg c35b3325e141t.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот такая красотень у нас :ay: ))) растояние между полями на фото равно просто перейти через дорогу 832182986955t.jpg c35b3325e141t.jpg
Красота то красотою а от тільки дощу немає і ріпак потихеньку перецвітає. В суботу був у тестя так разом відвідували його пасіку яка стоїть під полем ріпаку, стоять від початку цвітіння а у сімей лиш на пару рамочок набриск нектару і пилок майже не носять(за два дні в коробочці слой обножки близько 1 см висотою). Рядишком яр акацієвий яка от от має зацвісти але без дощу думаю згорить бистро.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...
Красота то красотою а от тільки дощу немає і ріпак потихеньку перецвітає.

Дасть Бог, цього року з погодою повезе. :umora: Перечитав усі пости по ріпаку. Вирішив на ньому відбути цього року першу кочівлю. Знайомий агроном повідомив, а він і сам пасічник, що зараз травлять ріпак безпечним для бджіл засобом. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Красота то красотою а от тільки дощу немає і ріпак потихеньку перецвітає.

Дасть Бог, цього року з погодою повезе. :umora: Перечитав усі пости по ріпаку. Вирішив на ньому відбути цього року першу кочівлю. Знайомий агроном повідомив, а він і сам пасічник, що зараз травлять ріпак безпечним для бджіл засобом. :wave:
Ви ж маєте стаж більший ніж у мене. І що ніколи не стояли на ріпаку? Торік рік в основному, думаю був виключенням із правил, тут головне, щоб початок весни був нормальним. А на рахунок обробки, щоб там не казав агроном, тут головне, щоб на середині цвітіння пошли гарні дощі, тоді фактично до кінця цвітіння на 2 обробіток у поле не влізуть. А перший обробіток для бджіл не страшний, ріпак обробляють, коли він ще не цвіте. Ще на ріпаку можна дуже і дуже гарно наростити сім'ї, а мед у нас купують гірше ніж соняшника. З нього виходить гарна медовуха.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви ж маєте стаж більший ніж у мене. І що ніколи не стояли на ріпаку?

Wladimir K, Що правда, то правда,- ще Бог милував. Все через те, що працював раніше з дуже"щільним"графіком, тобто і без вихідних практично. Тож і не мав можливості захистити вчасно бджіл від обробок. А раніше вони були аж дуже збитковими для бджіл. По роду роботи бувало виїзджали з цього приводу в села. Тож і боявся кочувати на ріпак. Та й ріпак раніше сіяли маже виключно на зелену масу і силос , отож і косили в пору найкращого цвітіння разом з бджолами. От сім'ї й нищили на ріпаку. А у мене на точку в цей час сади, далі акація з малиною, а кочівля часу вільного вимагає. От хочу,Wladimir, сжати графік та вклинитися на ріпак перед акацією. Те, що ростуть сім'ї на ріпаку,- інформація знайома. Але ж і травили раніше бджіл на ньому!... Зараз ріпак майже весь йде на зерно, та й яди вже не ті. Тобто ситуація помінялась аж до = навпаки= :umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тепер рипак гибридний чи звичайний? яка медопродуктивнисть гибридного?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тепер рипак гибридний чи звичайний? яка медопродуктивнисть гибридного?

Pasi4nik, Та всякі мені траплялись. Звичайний дає десь від 80 до 120 ц. з га. Але сильно залежить від погоди, як і гречка. Проте про медоносність гібридів не скажеш такого. Чому? А ось подивіться на це фото. Що Ви скажите і про цей ріпак і про його медопродуктивність? Це не фотошоп, Боже збав. А урожай зерна з нього у цьому господарстві був на порядок вищим за звичайні сорти! Сорт не пам'ятаю, - дуже не хочу ритися у старих записниках. post-6465-1389979469_thumb.jpg post-6465-1389979499_thumb.jpg Думаю, що й медопродуктивність ТАКОГО ось ріпаку теж на порядок вища! На жаль часу на зустріч з пасічниками там не знайшлось. Та й він вже відцвівся. А це село Слобода Кагарлицького р-ну, на Київщині. Десь перед паскою , мабудь, буде мій перший виїзд-кочівка на ріпак в Таращанський р-н. Думаю встигну до акації трохи поправити сім'ї на ріпаку. :IMHO: І ще фото одне,- а тут я з бджолами на ріпаку з причіпом!

post-6465-1398935258_thumb.jpg

post-6465-1398935386_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Це за горОдом post-609-1398947086_thumb.jpg а це через дорогу post-609-1398947106_thumb.jpg Бджоли на ріпаку не так як на яблунях, але теж досить багато. Вчора переселяв деякі сім'ї з павільону в вулики - то в деяких почали по верху рамок печатати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджоли на ріпаку не так як на яблунях, але теж досить багато. Вчора переселяв деякі сім'ї з павільону в вулики - то в деяких почали по верху рамок печатати.

gardener, То у Вас все " на мазі" ! Ну дай, Боже і св. Зосима та Саватій, гарного взятку нам усім. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, а я на ріпаку з причіпом!

Патріотичні вулики... :) Причіп саморобний, чи куплений? Якщо саморобний- як реєстрували?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Патріотичні вулики... Причіп саморобний, чи куплений? Якщо саморобний- як реєстрували?

einar, :offtopic: Дам відповідь у розділі - Кочівки. Добра вийшла у мене перша кочівля торік на ріпак. Сім*ї усилилися, навіть трохи качнув для звільнення стільників під акацію. Перед кочівлею переговорив з місцевим агрономом про обробку посівів ріпаку. Тож ніякої травлі бджіл не було,- препарати використовувалися абсолютно нешкідливі для бджіл. І сам агроном теж мав пасіку і стояла вона теж на тому ж ріпаку. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...
Перед кочівлею переговорив з місцевим агрономом про обробку посівів ріпаку. Тож ніякої травлі бджіл не було,- препарати використовувалися абсолютно нешкідливі для бджіл. І сам агроном теж мав пасіку і стояла вона теж на тому ж ріпаку. :ay:
На ріпаку проводять обробку пестицидами проти цвітоїду. АБСОЛЮТНО НЕШКІДЛИВИХ препаратів в природі не існує. Найкращі пестициди короткої дії (2-3 доби) з репелентами (відлякувачими бжіл).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Перед кочівлею переговорив з місцевим агрономом про обробку посівів ріпаку. Тож ніякої травлі бджіл не було,- препарати використовувалися абсолютно нешкідливі для бджіл. І сам агроном теж мав пасіку і стояла вона теж на тому ж ріпаку. :ay:
На ріпаку проводять обробку пестицидами проти цвітоїду. АБСОЛЮТНО НЕШКІДЛИВИХ препаратів в природі не існує. Найкращі пестициди короткої дії (2-3 доби) з репелентами (відлякувачими бжіл).
Можливо, я у пестицидах не спец. Просто їх ніколи і ніде не використовую. Але факт є. Репеленти може й використовувалися, але на бджолах (їх агресивності, зміні обніжок) це не відчувалося. Але ні падіжа бджіл, а ні запахів у ріпаку не було.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

А какие сорта рапса существуют???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А какие сорта рапса существуют???
Сорта уже давно никто не сеет,только гибриди :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...