Перейти к содержанию

Зимові втрати


Dan

Рекомендуемые сообщения

Чи дійсно така тяжка зимівля 2009-2010, чи звичайна провокація зацікавлених в цьому людей? Створимо статистику втрат зими 2009-2010 року. З.І. Звичайно зимівля для багатьох ще не закінчилась, та все ж голосуєм по можливості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З.І. Звичайно зимівля для багатьох ще не закінчилась, та все ж голосуєм по можливості.

Дійсно, ще рано робити підрахунки. Я переглянув ще не всі сі"ї (приблизно 40-к сімей). Втрати дійсно великі. Одна з осені та 5-ь зимою. Отже це 15%. А зима, ще не закінчена.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З.І. Звичайно зимівля для багатьох ще не закінчилась, та все ж голосуєм по можливості.

Справа в тому що вернулась зима і судячи з прогнозу буде дуже холодно , а в сімях уже розплід сжавшись на розплоді можуть голодати і частково або повністб осипатись в мене облетілись всі крім одного відводка :) а ось у пасічника в нас в селі 60 сімей не облетілась ні одна пасіка на краю села і на пасіці сильні вітри . Я про те що все ще може бути, своїм бджолам хочу покласти тіста на гніздо правда раніше того не робив ще вагаюсь. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи дійсно така тяжка зимівля 2009-2010, чи звичайна провокація зацікавлених в цьому людей? Створимо статистику втрат зими 2009-2010 року.

Курчат - по осені, а бджіл - після веснянох ревізії
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Облет был недружный так что рано голосовать-по прогнозам еще 2 недели пчелам точно сидеть придется.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З.І. Звичайно зимівля для багатьох ще не закінчилась, та все ж голосуєм по можливості.

Справа в тому що вернулась зима і судячи з прогнозу буде дуже холодно , а в сімях уже розплід сжавшись на розплоді можуть голодати і частково або повністб осипатись в мене облетілись всі крім одного відводка :) а ось у пасічника в нас в селі 60 сімей не облетілась ні одна пасіка на краю села і на пасіці сильні вітри . Я про те що все ще може бути, своїм бджолам хочу покласти тіста на гніздо правда раніше того не робив ще вагаюсь. :dntknw:
Не вагайся. Клади. Цим ти допоможеш сімї, а може навіть врятуєш. Я вчора де-яким положив трошки канді
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Всім доброго дня. В мене з 16 сімей залишилась одна!!!! І в сусіда теж майже всі осипались. Осипались не від голоду 100%. Дістав з вуликів 64 рамки з медом(((( Перша сімя осипалась перед новим роком. Може хтось підкаже причину? Осінню кропив Біпіном + пластинки поставив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хтось підкаже причину?
Для того что бы Вам дали ответ подробно опишите что увидели в пропавших семьях :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всім доброго дня. В мене з 16 сімей залишилась одна!!!! Осипались не від голоду 100%. Дістав з вуликів 64 рамки з медом(((( Може хтось підкаже причину? Осінню кропив Біпіном + пластинки поставив.
Такая же история - с 18 осталось 7 ..некоторые осыпались от голода ,НО большинство -не пойму.. почему? Вариации я думаю разные ..но осадок остался плохой..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а у тех что осыпались при полных рамках мед в ячейках в каком состоянии? больше деталей, пожалуйста

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а у тех что осыпались при полных рамках мед в ячейках в каком состоянии? больше деталей, пожалуйста
Деталі: Зимували переважна на 6 рамках. 2 центральні рамки майже порожні а інші навіть не чіпали! Кліща не було 100% Соти запечатані. Запахів посторонніх в вулику не відчув, сухо. Сам вулик утеплений добре, може аж забагато (...може причина саме в цьому?) Завтра буду на пасіці. Сфоткаю рамки і сам вулик всередині.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Більшість сімей, які загинули у мене середньої та невеликої сили (були з осені) з"їли корм на передній частині рамок, опоносились та й закінчили своє існування, а на задній частині рамок залишився корм, добре запечатаний. При відкитті якого бачу, що закристалізований менш як на половину, тобто цілком придатний для споживання. Отже роблю висновок, що основна причина загибелі хвороба. Скоріш за все нозематоз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а у тех что осыпались при полных рамках мед в ячейках в каком состоянии? больше деталей, пожалуйста
Деталі: Зимували переважна на 6 рамках. 2 центральні рамки майже порожні а інші навіть не чіпали! Кліща не було 100% Соти запечатані. Запахів посторонніх в вулику не відчув, сухо. Сам вулик утеплений добре, може аж забагато (...може причина саме в цьому?) Завтра буду на пасіці. Сфоткаю рамки і сам вулик всередині.
Можливо проблема в тому, що бджоли вирощували розплід. Осінь була дуже тепла і суха (принаймні на Вінничині). Молоді матки червили довго, молодняк не встиг облетітися. Коли я обробляв біпіном, бачив трохи розплоду і навіть засів у сильних сім"ях. Пізніше я їх повидаляв. А ще може полазив хтось... У мене тьху, тьху, всі живі, активні і бажають працювати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а у тех что осыпались при полных рамках мед в ячейках в каком состоянии? больше деталей, пожалуйста
Деталі: Зимували переважна на 6 рамках. 2 центральні рамки майже порожні а інші навіть не чіпали! Кліща не було 100% Соти запечатані. Запахів посторонніх в вулику не відчув, сухо. Сам вулик утеплений добре, може аж забагато (...може причина саме в цьому?) Завтра буду на пасіці. Сфоткаю рамки і сам вулик всередині.
не перейти на медові рамки не могли, можливо був розплід на тих рамках, який вони не могли покинути і вдарив тривалий мороз, у мене пропала сімья в якій був осінню піздній розплід- але вони іззіли геть увесь мед у вулику і пропали від голоду-не встиг я до них із кульками можливо розплід серед зими чи осіні і появився із-за теплого вулика
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене ті сімї що загинули мали пізній розплід,вирощування розплоду в листопаді сильно зносило бджоли а молоді що вийшли через сувору зиму так і не облетілось,тому дуже багато було підмору і загибель сімї в цілому.,Але в загальному перезимувало 110 із 121,тому дуже не переймаюсь,є з чим працювати :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя пасіка в садку біля дому тому ніхто там полазити не міг (...нашкодити). Дійсно можливий варіант з розплодом. Але не у всіх сімях він був. На зиму йшли 5 відводків то в них точно розплоду не було. В інших, де молоді матки, розплід хоч і не значний та все ж таки був.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя пасіка в садку біля дому тому ніхто там полазити не міг (...нашкодити). Дійсно можливий варіант з розплодом. Але не у всіх сімях він був. На зиму йшли 5 відводків то в них точно розплоду не було. В інших, де молоді матки, розплід хоч і не значний та все ж таки був.
Молода матка це тільки один із факторів пізнього розплоду.Найчастіше це кліщ,або тривале потепління і відновлення взятку
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деталі: 2 центральні рамки майже порожні а інші навіть не чіпали!
Вот скорее всего и причина, съели мед в центре и посыпались.... скорее всего я понимаю эти рамки с осени были маломедные. На боковые рамки семья не в состоянии перейти при сильном холоде :IMHO1: На счет расплода, у меня одна семья сильная начала рано выращивать расплод, так с возвратом холодов бросила его и пошла на мед :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Молода матка це тільки один із факторів пізнього розплоду.Найчастіше це кліщ,або тривале потепління і відновлення взятку

Кліща в жодній сімї небуло!
Вот скорее всего и причина, съели мед в центре и посыпались.... скорее всего я понимаю эти рамки с осени были маломедные. На боковые рамки семья не в состоянии перейти при сильном холоде opr06K9M.gif На счет расплода, у меня одна семья сильная начала рано выращивать расплод, так с возвратом холодов бросила его и пошла на мед opr06K91.gif

...майже порожні. Тобто десь 3/4 меду зїли. Тому думаю що причина не в цьому. Та й були сімї в яких і на центральних рамках ще було досить багато меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деталі: 2 центральні рамки майже порожні а інші навіть не чіпали!
Вот скорее всего и причина, съели мед в центре и посыпались.... скорее всего я понимаю эти рамки с осени были маломедные. На боковые рамки семья не в состоянии перейти при сильном холоде :IMHO1: На счет расплода, у меня одна семья сильная начала рано выращивать расплод, так с возвратом холодов бросила его и пошла на мед :wave:
Один дід мені радив, якщо є маломедові рамки, то непогано зробити на стільниках по дві дірки, хоча б через одну рамку. Тоді клуб завжди перейде до меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як проводилась осіння закормка бджіл. Питаю, бо сам з тернополя і в нас дуже часто можна попасти на тросниковий цукор. Наскільки я знаю він для зимівлі бджіл не підходить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з"їли корм на передній частині рамок, опоносились та й закінчили своє існування

Був минулого року ріпак?
Тоді клуб завжди перейде до меду.

Не завжди. Як є розплід, а надворі мороз, як цього березня був, то і за пару см від меду осипляться. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як проводилась осіння закормка бджіл. Питаю, бо сам з тернополя і в нас дуже часто можна попасти на тросниковий цукор. Наскільки я знаю він для зибівлі бджіл не підходить.
Наскільки мені відомо цукор це 100% сахарози (якщо звичайно рафінований), тому, на мою думку, не має значення з чого він зроблений із тростини чи буряка. Особисто я не бачив різниці в зимівлі коли годував бджіл різним цукром.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як проводилась осіння закормка бджіл. Питаю, бо сам з тернополя і в нас дуже часто можна попасти на тросниковий цукор. Наскільки я знаю він для зибівлі бджіл не підходить.
Наскільки мені відомо цукор це 100% сахарози (якщо звичайно рафінований), тому, на мою думку, не має значення з чого він зроблений із тростини чи буряка. Особисто я не бачив різниці в зимівлі коли годував бджіл різним цукром.
Ця інформація в мене від діда. Він посвятив бджолам багато років. Хоть на той час цукор з тростини в нас дуже рідко попадався, але він слідкував, щоб такий цукор не йшов на корм для бджіл. Думаю тут має значення домішки які є в тросниковому цукрі, там ж не 100,00%сахарози. А як ж речовини які застосовують під час добування цукру з буряка чи тростини, чи під час його вибілювання.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця інформація в мене від діда. Він посвятив бджолам багато років. Хоть на той час цукор з тростини в нас дуже рідко попадався, але він слідкував, щоб такий цукор не йшов на корм для бджіл. Думаю тут має значення домішки які є в тросниковому цукрі, там ж не 100,00%сахарози. А як ж речовини які застосовують під час добування цукру з буряка чи тростини, чи під час його вибілювання.
В мене дід теж займався бджолами більше сорока років (130 сімей) то він говорив, що головне щоб цукор був білий.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...