Перейти к содержанию

Семь заповедей пчеловода


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

ни словом больше
всё верно сказано!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

є ще такі заповіді, колись хтось казав, що ці заповіді придумав Прокопович ( я ж на даному не наполягатиму, але сьогодні вони актуальні як ніколи).

  1. Не заводь бджіл без любові до них, в непридатній місцевості та відсутності знань.
  2. Слідкуй за трьома головними моментами: збільшення сили сім'ї, головний медозбір, зимівля.
  3. Віруй тільки в породу місцевої бджоли. (Сьогодні ця заповідь є НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВА)
  4. Не забажай в один рік від сім'ї роїв та меду.
  5. Відгороджуй матку під час головного медозбору.
  6. Холоду боїться бджоляр, бджоли - ні.
  7. Не вбивай бджіл не сіркою не голодом, а надлишки приєднуй до слабких сімей.
  8. Не чіпай бджолиної сім'ї без потреби, не допускай бджолиних крадіжок.
  9. Не бреши про свої медозбори, досліди та помилки.
  10. Чужі руки легкі, але не корисні. На своїй пасіці працюй сам.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Андрій_Дейнека сказал:

є ще такі заповіді, колись хтось казав, що ці заповіді придумав Прокопович ( я ж на даному не наполягатиму, але сьогодні вони актуальні як ніколи).

  1. Не заводь бджіл без любові до них, в непридатній місцевості та відсутності знань.
  2. Слідкуй за трьома головними моментами: збільшення сили сім'ї, головний медозбір, зимівля.
  3. Віруй тільки в породу місцевої бджоли. (Сьогодні ця заповідь є НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВА)
  4. Не забажай в один рік від сім'ї роїв та меду.
  5. Відгороджуй матку під час головного медозбору.
  6. Холоду боїться бджоляр, бджоли - ні.
  7. Не вбивай бджіл не сіркою не голодом, а надлишки приєднуй до слабких сімей.
  8. Не чіпай бджолиної сім'ї без потреби, не допускай бджолиних крадіжок.
  9. Не бреши про свої медозбори, досліди та помилки.
  10. Чужі руки легкі, але не корисні. На своїй пасіці працюй сам.

З Вашого дозволу прокоментую :

1. Не заводь бджіл без любові до них, в непридатній місцевості та відсутності знань. - :ay: або дивись куди голову суеш. :)

2. Слідкуй за трьома головними моментами: збільшення сили сім'ї, головний медозбір, зимівля. - :ay:

3. Віруй тільки в породу місцевої бджоли. (Сьогодні ця заповідь є НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВА) - :dntknw: що важливого ? Вийдете на 50 вуликів - думка зміниться - це я Вам гарантую . Для старта кращої за місцеву бджолу не має , а ось потім ....:blink:

4. Не забажай в один рік від сім'ї роїв та меду. :ah: - а так хочеться ! І іноді можеться.:)

5. Відгороджуй матку під час головного медозбору. - :ay:

6. Холоду боїться бджоляр, бджоли - ні. - :ay:

7. Не вбивай бджіл не сіркою не голодом, а надлишки приєднуй до слабких сімей. - :ay: , можна ще через перегородку в зиму пустити. :)

8. Не чіпай бджолиної сім'ї без потреби, не допускай бджолиних крадіжок. -:ay: тому місцева бджола для старту супер . :)

9. Не бреши про свої медозбори, досліди та помилки. - :ay: В душі всі ми трохи рибаки . :umora:

10. Чужі руки легкі, але не корисні. На своїй пасіці працюй сам. - :) а як 200 сімей ?

Якось так ! І це :IMHO: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 minutes ago, vovchik13033 said:

З Вашого дозволу прокоментую :

1. Не заводь бджіл без любові до них, в непридатній місцевості та відсутності знань. - :ay: або дивись куди голову суеш. :)

2. Слідкуй за трьома головними моментами: збільшення сили сім'ї, головний медозбір, зимівля. - :ay:

3. Віруй тільки в породу місцевої бджоли. (Сьогодні ця заповідь є НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВА) - :dntknw: що важливого ? Вийдете на 50 вуликів - думка зміниться - це я Вам гарантую . Для старта кращої за місцеву бджолу не має , а ось потім ....:blink:

4. Не забажай в один рік від сім'ї роїв та меду. :ah: - а так хочеться ! І іноді можеться.:)

5. Відгороджуй матку під час головного медозбору. - :ay:

6. Холоду боїться бджоляр, бджоли - ні. - :ay:

7. Не вбивай бджіл не сіркою не голодом, а надлишки приєднуй до слабких сімей. - :ay: , можна ще через перегородку в зиму пустити. :)

8. Не чіпай бджолиної сім'ї без потреби, не допускай бджолиних крадіжок. -:ay: тому місцева бджола для старту супер . :)

9. Не бреши про свої медозбори, досліди та помилки. - :ay: В душі всі ми трохи рибаки . :umora:

10. Чужі руки легкі, але не корисні. На своїй пасіці працюй сам. - :) а як 200 сімей ?

Якось так ! І це :IMHO: .

щодо пункту 3 - чи то 1 сім'я чи їх 1000 не важливо, жодна інша порода не використає медозбори на 100% окрім місцевої, тримали з батьком до 300 вуликів, знаю про що говорю. Та й вуйко Делон як приклад.

8 - при поганих медозборах навіть до безглуздя розпіарений бакфаст робить наліт на інші вулики (Миколаївська область, 2011 рік, сім'ї роїлися по 2 рази, бджоли наплодили, а меду 0. ).

10 - все залежить від вас, Делон кажуть і з 1000 справлявся.

а взагалі скажу так, не думайте, що в сусіда трава зеленіша.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу прошения, а что означает (вiдгороджуйй матку при медозборi) в изолятор? Прошу прощения молодой исчо.... Но лучше спросить, нежели умереть дурнем!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Just now, владислав78 said:

Прошу прошения, а что означает (вiдгороджуйй матку при медозборi) в изолятор? Прошу прощения молодой исчо.... Но лучше спросить, нежели умереть дурнем!

Використовувати Ганеманівські гратки або просто використовувати різні прийоми, при яких матка не покидає певні рамки, відведені суто для неї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарно дякую, буду шукать информацию про изолювання матки в перioд медосбора. Просто знаю про iзоляцiю восени, а про медозбiр чую вперше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, владислав78 сказал:

Гарно дякую, буду шукать информацию про изолювання матки в перioд медосбора. Просто знаю про iзоляцiю восени, а про медозбiр чую вперше.

Изоляция (7-14 дней) будь то в мае перед акацией или другим ценным медоносом позволяет использовать на медосборе молодых пчел, освобожденных от воспитания личинок.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как же выпадения почти пол цикла в 15 дней новой пчёлы, которая к следующему медоносу не будет....:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минуту назад, Андрій_Дейнека сказал:

 

10 -  Делон кажуть і з 1000 справлявся.

 

Оце дійсно хотів би побачити цей " цирк " , тай самого пана Делона ( або те що від нього залишилось ) після відкачок і в кінці сезона ! :umora:

21 минуты назад, Андрій_Дейнека сказал:

 

8 - при поганих медозборах навіть до безглуздя розпіарений бакфаст робить наліт на інші вулики (Миколаївська область, 2011 рік, сім'ї роїлися по 2 рази, бджоли наплодили, а меду 0. ).

Я не наліт мав наувазі  , кількість оглядів . :) 

23 минуты назад, Андрій_Дейнека сказал:

 

(Миколаївська область, 2011 рік, сім'ї роїлися по 2 рази, бджоли наплодили, а меду 0. ).

А тепер скажіть на милість -чим там пасічники займались ? Що допустили таку ройку . Крім того під видом " сортової " бджоли наші умільці можуть впарити що завгодно .:)

 

27 минуты назад, Андрій_Дейнека сказал:

щодо пункту 3 - чи то 1 сім'я чи їх 1000 не важливо, жодна інша порода не використає медозбори на 100% окрім місцевої, тримали з батьком до 300 вуликів, знаю про що говорю. 

Можливо и так сперечатись тут не буду . Скажу одне - щоб у Вас було 300 Вуликів СР або їх гібридів як у мене - не хотіли б Ви того меду і всього іншого , а як би вони ( бджоли ) ще когось зацепили то не знаю чим би це закінчилось . 

Яка порода вважаеться у Вас місцевою ?

6 минут назад, владислав78 сказал:

А как же выпадения почти пол цикла в 15 дней новой пчёлы, которая к следующему медоносу не будет....:hmm:

Вернее сказать не изоляция , а ограничение яйцекладки . Самый простой пример изолятор на 1 - 3 рамки . И матка сеет и ограниченная ! Либо РР между корпусами . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, владислав78 сказал:

А как же выпадения почти пол цикла в 15 дней новой пчёлы, которая к следующему медоносу не будет....:hmm:

Лично для меня это актуально в контексте акации, она цветет с 15 мая. 8 мая закрываем матку 20 выпускаем до подсолнуха еще 40-50 дней. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 minutes ago, vovchik13033 said:

Оце дійсно хотів би побачити цей " цирк " , тай самого пана Делона ( або те що від нього залишилось ) після відкачок і в кінці сезона ! :umora:

Я не наліт мав наувазі  , кількість оглядів . :) 

А тепер скажіть на милість -чим там пасічники займались ? Що допустили таку ройку . Крім того під видом " сортової " бджоли наші умільці можуть впарити що завгодно .:)

 

Можливо и так сперечатись тут не буду . Скажу одне - щоб у Вас було 300 Вуликів СР або їх гібридів як у мене - не хотіли б Ви того меду і всього іншого , а як би вони ( бджоли ) ще когось зацепили то не знаю чим би це закінчилось . 

Яка порода вважаеться у Вас місцевою ?

  1. Делон качав мед взимку, а до того складував цілими корпусами в спеціальних складських приміщеннях.
  2. кількість оглядів не від бджоли залежить, а від пасічника, тримайте в багатокорпусних вуликах, використовуйте різні методики і все буде гуд(наприклад розділювання газетами корпусів, бджоли будуть поступово прогризати її і освоювати нові корпуси по мірі необхідності. Деякі умільці тримають таким способом бджіл і ще на заробітки їздити встигають по пару місяців.)
  3. займалися ловлею роїв:)) літо було жарким і дуже сухим, бджоли були в дуже скрутному становищі і тому "спасали" свій вид як природа навчила.
  4. Українська степова являється на Миколаївщині місцевою.

якщо проблеми з злобливістю, використовуйте багатокорпусні вулики. я б радив українців на піврамки 10-рамкові. але то вибір за вами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минуты назад, владислав78 сказал:

Гарно дякую, буду шукать информацию про изолювання матки в перioд медосбора. Просто знаю про iзоляцiю восени, а про медозбiр чую вперше.

Сотні пасічників ніколи не застосовують ізоляцію матки  і медозбори при  цьому не страждають. Це також врахуйте.

11 минуту назад, Андрій_Дейнека сказал:
  1. Делон качав мед взимку, а до того складував цілими корпусами в спеціальних складських приміщеннях.

Мабуть в нього не було соняшникового меду.

11 минуту назад, Андрій_Дейнека сказал:

якщо проблеми з злобливістю, використовуйте багатокорпусні вулики. я б радив українців на піврамки 10-рамкові. але то вибір за вами.

О так... це дуже незабутній момент - знімаєш верхній корпус а тут на тебе купа бджіл - ж-ж-ж-ж-ж-ж:umora: (Був в мене колись такий Бакфаст)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Андрій_Дейнека сказал:

Делон качав мед взимку, а до того складував цілими корпусами в спеціальних складських приміщеннях.

А Вам не кажеться що такий мед буде " золотим " ?

 

3 минуты назад, Андрій_Дейнека сказал:

кількість оглядів не від бджоли залежить, а від пасічника, тримайте в багатокорпусних вуликах, використовуйте різні методики і все буде гуд(наприклад розділювання газетами корпусів, бджоли будуть поступово прогризати її і освоювати нові корпуси по мірі необхідності. Деякі умільці тримають таким способом бджіл і ще на заробітки їздити встигають по пару місяців.)

Я дуже радий за умільців . Тільки Ви самі навели приклад безконтрольності 2011 року . А потім вони чухають потилицю чому сім,я пропала або меду не дала.

Початківець лізе до вулика коли потрібно і ні . Агресивна порода заставить його замислитись - чи потрібен той огляд.

9 минут назад, Андрій_Дейнека сказал:

займалися ловлею роїв:)) літо було жарким і дуже сухим, бджоли були в дуже скрутному становищі і тому "спасали" свій вид як природа навчила.

Ви ж тримали 300 вуликів повинні розуміти що це не виправдання ! У мене в 2015 за 3 місяця літа було 5 дощів і ті не більше 5 годин. В тіні в середньому +28 і було лише 2 роя на 30 вуликів.

 

12 минуты назад, Андрій_Дейнека сказал:

Українська степова являється на Миколаївщині місцевою.

Яка вже дано у Вас зхрещена з Бакфастом , карнікою та італійкою . При таких розкладах можна рвати сорочку . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Бджолопотам сказал:

Сотні пасічників ніколи не застосовують ізоляцію матки  і медозбори при  цьому не страждають. Це також врахуйте.

 

Изоляция актуальна только для раннего взятка. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 minutes ago, Бджолопотам said:

Мабуть в нього не було соняшникового меду.

Так в нього справді його не було, кажуть в альпах він погано родить:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Андрій_Дейнека сказал:

Так в нього справді його не було, кажуть в альпах він погано родить:umora:

Ну так і я про те ж... Не все що є в світовому бджільництві нам (українським пасічникам) підходить - треба виходити з наших реалій...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 minutes ago, Бджолопотам said:

Ну так і я про те ж... Не все що є в світовому бджільництві нам (українським пасічникам) підходить - треба виходити з наших реалій...

ваші слова та й у голову любителям завозити в Україну різне "лайно" вірячи рекламі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Андрій_Дейнека сказал:

ваші слова та й у голову любителям завозити в Україну різне "лайно" вірячи рекламі.

Над тим "лайном" працювали люди роками і на ту роботу щорічно гроші виділяються...., а в нас що?

Так що я б не був на Вашому місці таким категоричним в цьому питанні...

(давайте про це продовжимо в іншій - більш підходящій темі)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Мабуть в нього не було соняшникового меду.

И рапсового и вереского :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо вам  покажется дивним ,але в самий Фанції пана Роже де Лона матководи не знають(почуто з вуст О.Д. Комісара,така думка-результат відвідування Франції для читання лекції за маткарство).

Щодо обмеження матки з метою звільнення бджіл від виховування розплоду.1.Бажано зменшити добову несучкість матки(це витрати часу і вміння передбачити за 9днів початок цвітіння ак.2.В більшості місцевостей краини робочі бджоли потрібні все літо.тобто комахи яких ми недорахуемось застосувавши "протизаплідні засоби" в травні-працювали б на більш надійному медосборі з соняха.Щоправда не берусь довести свою думку конкретними цифрами,багато непевних  умов завдання,тому це не твердження а тільки думка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Позволю себе не согласиться с 6-ой. Ведь ошибки -двигатель прогресса и разве личностный рост как профессионала не важнее мнения других? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Гарні заповіді,трактувати можна по різному,можна змінювати під вимоги сучасності,але перша -як закон,не заводь бджіл без любові до них.І ще,ніколи не розглядати бджіл,як бізнес.Як сказав хтось розумний:"хто хоче мати від бджіл все- не матиме нічого".

В 2/14/2016 в 19:26, vovchik13033 сказал:

З Вашого дозволу прокоментую :

10. Чужі руки легкі, але не корисні. На своїй пасіці працюй сам. - :) а як 200 сімей ?

Якось так ! І це :IMHO: .

І 200 не проблема,щоб працювати самому)) Вірніше без "чужих рук".Працюємо вдвох з чоловіком і прекрасно))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Сонечко сказал:

Як сказав хтось розумний:"хто хоче мати від бджіл все- не матиме нічого".

Цитата

Пчелы?–?уникальны?уже?потому,?что?позволяют?человеку
?использовать?все,?без?исключения,?продукты?своей?жизнедеятельности.
?Даже?самих?себя?после?смерти.

Ну і чому б не брати від бджіл те, що можна брати без шкоди для них самих? А це практично все! Я намагаюся брати від бджіл все що вони виробляють. Для мене це робота, хоббі,бізнес. "Хто хоче мати від бджіл все- не матиме нічого" - це мається на увазі забрати все під "О":IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для мене бджоли,це не лише робота,а це моє життя)) я себе без них і уявити не можу,бо що таке бізнес?Іншими словами своя справа,комерційна діяльність,яка спрямована на отримання прибутку. Формально це так,але якби можна було,то я би бджіл просто доглядала)) і нічого від  них не брала,але ж приходиться)

11-50-53-h-W15VUkJ9c.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...