Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Sign in to follow this  
sij

Весна-Лето 2010

1,517 posts in this topic

А не нарушатся ли воздушные потоки в улье, и как следствие микроклимат(влажность, нужная температура), если отверстие будет только внизу да еще и в горизонтальной плоскости?

Просто слышал хорошие отзывы. Буду пробовать, когда начну чистить донья и уберу когда устанвится более менее теплая погда (зацветет клен)

Хтось використовує внутрішньо вуликовий обігрів для весняного нарощування сімей?

Хтось використовує внутрішньо вуликовий обігрів для весняного нарощування сімей?
Надворі такий холод,що хати не годен обігріти,не те що вулики :umora:

У меня друг в Кривом роге пользуется обогревом, очень доволен. Мёда с акации берёт в два раза больше.

Вчера был первый день весны, погода тоже весенняя +12. По сравнению с предыдущими днями, когда пчелы летали, вчерашний день можна назвать облетом. Пасека аж гудела. И на душе так радостно и спокойно

Везет же людям... Поздравляю :ax: А у нас еще лежит снег. В среду 03.03.глубина снежного покрова до 50 см. Правда, местами уже появляются проталины. Из трех семей ни одна не облеталась. Подложила по рамке меда. Надеюсь, что доживут до тепла. Сидят тихо. Можно услышать, если только начинаешь поднимать утепление. Подмора в двух уликах мало, подмор сухой, а в одном влажноватый (без плесени), и его значительно больше (пока где-то стакан, полностью еще не открывала).

А у нас еще лежит снег.

Сегодня и у нас уже лежит, куда и подевалось тепло. За сегодняшний день уже 15см выпало и не перестает, а так хорошо весной запахло. :(

мінус одна сімя, я в траурі, померли з голоду хоч корму було як у всіх не менше 2 кг на вулочку.

В гнізді було 5 рамок, підмору приблизно 5 літрів Я думаю загинули бо годували розплід, дивився по записах був пізній осіній, та зараз р рамках є розплід печетний на виході але не багато.

Т.е на 5 улочек у Вас был запас меда 10 кг. Когда в последний раз Вы оценивали силу семьи и запас меда?

Сегодня и у нас уже лежит, куда и подевалось тепло.

А Лис таки правдивий прогноз дав. :IMHO1: В Луцьку на завтра сніг передали. Мені прогнози Лиса допомагають "ловити" кожну рідку нагоду для допомоги сім"ям ранньї весни на пртязі вже більше десяти років. ЦИТАТА: Цьогорічний перший весняний місяць, за довгостроковим прогнозом, має бути примхливим. Зважаючи на поправки з розвитком нинішньої погодної ситуації, з середини наступного тижня таки має вернутися зима і пройти ціла серія хурделиць, згодом з мокрим снігом. Швидше зимовим, ніж весняним, прогнозується і 8 Березня. Лише після нього погода поступово полагіднішає і перше березневе тепло має навідатися в середині місяця. Та його мають швидко змінити дощі, сльота і, швидше за все, ще одна порція снігу після 22 числа. А потім настане короткочасне тепло. Edited by Struk 07

мінус одна сімя, я в траурі, померли з голоду хоч корму було як у всіх не менше 2 кг на вулочку.

В гнізді було 5 рамок, підмору приблизно 5 літрів Я думаю загинули бо годували розплід, дивився по записах був пізній осіній, та зараз р рамках є розплід печетний на виході але не багато.

Т.е на 5 улочек у Вас был запас меда 10 кг. Когда в последний раз Вы оценивали силу семьи и запас меда
в третій декаді жовтня 2009 року.

Використовую періодично. Залив цементним розчином ніхромові спіралі ( товщина 2 см). Живлення від транса на 24 в. Транс досить потужний бо ставлю на ньому 10 таких пластин. Спіралі робив такі, щоб плитка була трохи теплою (40 - 45 градусів). Реле немаю, тому включаю на ніч, а зранку виключаю. Думаю, що тема досить актуальна. Можна відкрити окремою.

Не думаю, що обігрів взагалі потрібний. Бджоли і навколишнє середовище - це високоорганізована та відрегульована система. Будь-яка штучна зміна одного з факторів призводить до зміни самої системи. Ну отримаємо більше розплоду, але скільки прикладів існує, коли втручання людини врешті шкодило, тому що система була досконала. Як це відобразиться на іммунітеті бджіл? Чи не краще, аби вони загартовувалися, а не посилено множилися у неприродній час? Я дотримуюся думки, що бджоли краще нас знають, що їм потрібно, а зайве втручання чи "покращення" не завжди потрібне і корисне. Звичайно, при нинішніх кліматичних фокусах все йде шкереберть...

Не думаю, що обігрів взагалі потрібний. Бджоли і навколишнє середовище - це високоорганізована та відрегульована система. Будь-яка штучна зміна одного з факторів призводить до зміни самої системи. Ну отримаємо більше розплоду, але скільки прикладів існує, коли втручання людини врешті шкодило, тому що система була досконала. Як це відобразиться на іммунітеті бджіл? Чи не краще, аби вони загартовувалися, а не посилено множилися у неприродній час? Я дотримуюся думки, що бджоли краще нас знають, що їм потрібно, а зайве втручання чи "покращення" не завжди потрібне і корисне. Звичайно, при нинішніх кліматичних фокусах все йде шкереберть...
Один із корифеїв,щодо цього сказав:- Думай як бджола. А ми досить часто приписуєм бджолам людські речі...В чому і наша помилка

Два дня как летатали, а сегодня утром

post-6-1267912618_thumb.jpg

post-6-1267912633_thumb.jpg

дивився погоду на 2 неділі вперед мороз до 15 градусів що воно буде ? завал. :angry:

дивився погоду на 2 неділі вперед мороз до 15 градусів що воно буде ? завал. :angry:
Не хвилюйтесь, наші синоптики навіть на вчорашній день хибні прогнози дають :umora: . Зрештою на gismeteo, принаймі по Львову, на вівторок -1 , а далі плюсова :dntknw:

Не хвилюйтесь, наші синоптики навіть на вчорашній день хибні прогнози дають

Прогноз погоды на завтра слушайте послезавтра :)

дивився погоду на 2 неділі вперед мороз до 15 градусів що воно буде ? завал.

У мене канді немає. З п"ятниці буде кілька теплих днів, то обов"язково покладу зверху на гнізда кілька медових рамок.

Напевно пора змінювати тему на весна - літо.

Пора возвращаться назад. ;)
Яке життя непередбачуване! Повне розстройство. Опалення в хаті вимкнув, думав на днях виносити з приміщення сім"ї, що там зимували- а тут на тобі: кажуть про п"ятнадцятиградусні морози. Хоч все кидай та їдь готуватися знов до зими. Як контрольний постріл в голову для гарантії по морозному наступу без розбору в кожен вулик по паляниці з канді!

Читав колись, що була так звана велика зима на Україні аж до травня місяця чи то у XVI, чи у XVII ст. (вже не пам"ятаю) за свідченням літопису. Всяке було...

Ездил проверял семьи в зимовнике на днях и сравнил с проверкой недельной давности, и с проверками, которые делал в начале и в конце февраля. В целом семьи сидят ещё относительно тихо, в феврале сидели ещё плотными клубами, неделю назад тоже, но прошедшее тепло немного подбудоражило семьи и сейчас я заметил, что почти все семьи расширили клубы вдоль по рамкам на 1/5-1/4 их длины. То есть как ни крути, а приближение тепла они чувствуют. Одну семью нашёл, которая выращивает расплод (потолок гарячий, пчёлы активны и двигаются по рамкам, увидел через плёнку), этой семье дал лепёшку канди большую. Также ещё две семьи под подозрением, что выращивают расплод, им тоже поверх рамок положил лепёшки. Остальные семьи все прослушал и просматривал выборочно сверху, сидят спокойно, кормов на рамках достаточно просматривается, подмора мало, гнёзда сухие. То есть две-три семьи из нескольких десятков, которые пришли в активное состояние раньше времени, беспокойства не вызывают у меня, но уже хочется тепла и выставки пчёл. Снега на точку поменьше стало, было около полметра, в последние дни подтаял и сейчас где-то 30 см. Жду тепла хоть какого более-менее стабильного и сразу буду выставлять семьи из зимовника.

Edited by Андрей Сумчанин

Переглянув,вибірково сімї,корм закристалізований,шо робити??????????? облетілись 1 бер. є розплід

облетілись 1 бер. є розплід

Якщо облетілись, то нічого страшного не буде, все буде добре

облетілись 1 бер. є розплід

Якщо облетілись, то нічого страшного не буде, все буде добре
може їм дати пасти???

може їм дати пасти???

можна дати, якщо їм не треба то і брати не будуть.

Здраствуйте :hi: Да смотрел к своим пчёлкам - одна семья осыпалась :ak: две полномёдные рамки остались, даже не знаю что им не понравилось! и ещё чем посоветуете дезинфицировать б/у улья, пчёлок лет 5 там не было! ульям 1-2 года в использовании были!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this