Перейти к содержанию

Весна-Лето 2010


sij

Рекомендуемые сообщения

Трутнів вже давно нема, а об'єднати не проблема, через перегодку сильна сімя.Лиш маточники мабуть краще знищити?

Подождите, не спешите, если матка выйдет уверен она спарится. Трутни еще есть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трутнів вже давно нема, а об'єднати не проблема, через перегодку сильна сімя.Лиш маточники мабуть краще знищити?

Подождите, не спешите, если матка выйдет уверен она спарится. Трутни еще есть.
можуть і необлетітись бо цей рік трутнів вже лавно нема.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трутнів вже давно нема, а об'єднати не проблема, через перегодку сильна сімя.Лиш маточники мабуть краще знищити?

Подождите, не спешите, если матка выйдет уверен она спарится. Трутни еще есть.
можуть і необлетітись бо цей рік трутнів вже лавно нема.
Трутні треба дивитись ,бо як зрозуміло по регіонах по різному, але є такий аспект, яка бджола піде у зиму, скільки буде молодої і яка сила сім"ї і чи варто ризикувати ,якщо все буде гаразд, то на весну це буде слабка сім"я.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так розумію краще вже об'єднати сім'ю,

Зараз сім'ї обєднуються і приймають маток дуже погано. Краще прислухатись до
Подождите, не спешите, если матка выйдет уверен она спарится. Трутни еще есть.

а об'єднати краще пізніше, при умові невдачі з молодою маткою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цыплят по осени считают. Свои цифры озвучу после окончания сезона. Т.к еще не все откачано. Но можно сказ ать сразу: сезон хороший :ay:
Брав мед один раз. Вийшло 3 літра на сім"ю. І хоча тепер пішов медозбір більше віяти не буду. Залишу бджолам. Сезон буду згадувати як "кошмар".
ситуація аналогічна.взяв 1.5 л. з однієї сімї і зробив три відводки.у період дощів підгодовував сиропом.чув що в сусідів попадало з голоду по декілька сімей.зараз відводки по 3-4 рамки не знаю чи ще наростять трохи силу.вже почав годувати на зиму з добавкою кас-81.підкажіть коли і як обробити біпіном чи може для слабких сімей краще полоски.Дякую. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

к обробити біпіном чи може для слабких сімей краще полоски.Дякую.

Слідкуючи за форумом мені здається, що більшість пасічників навіть коли застосовіють полоски в жовтні-листопаді, коли повністю вийде розплід, все ж застосовують біпін. Цього року я вперше після відвіяння меду поставив полоски Апісану і все ж буду ще застосовувати біпін.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасіка в Карпатах (що на Львівщині). Хочу розказати, про те, що побачив. Думаю, що з пасічників мало хто, навіть будучи в горах, бачив такі пасіки. На жаль в той час телефон у мене вже сів і фото не зробив. Пасіка розташована в селі, дорога до якого (від траси 6 км, для Ниви ще можна їхати. А осипи такі, що для сучасного авто непрохідно). Пасічник такий самий дідуган як і я. Та зі здоров"ям значно гіршим (робота в лісі підірвала). Пасічникує все життя. Вуликів - 20. Було раніше більше. З них п"ять даданів на 20 рамок (двосімейні - всі) інші 12-и рамкові (важко назвати вуликами) ящики накриті кавалками якоїсь такої рифленої гуми, типа шифера. Деякі мають надставки (причому рамки довільних розмірів, приблизно даданівські). Розташовані у невеликому садку, а навкруги, скільки бачать очі, луки - полонини. До найближчого лісу приблизно 700-1000 м. Полонини постійно викошуються, а тому постійно медують трави. З тих, що знаю, то конюшина біла. Кажуть , що з неї мають добрі взятки. Враховуючи площі можна повірити. Інші квіти бачив, і бджіл на них, та не запам"ятав назв. Справа була 10 -15 серпня. Цьогоріч на Львівщині дощило від весни до 1-го липня, і тому для нас пасічників цей рік, як відомо просто катастрофа. А от для Карпат це звична справа. Тут несприятливої погоди значно більше ніж доброї. Хоча і вони також весною сиділи по "нулях". Зате за липень взяли з вулика по 8-10 л меду (так мені сказали). Я не зовсім повірив. На смак дуже ніжний, майже нейтральний, на колір світло-жовтий. Якщо я свій без води їсти не можу, то цей скуштував 50 мл і нічого, ще б міг з"їсти стільки без проблем. Та коли відкрили вулики і подивились на рамки, прийшлось повірити. Всї 10 - 12 рамок були вщерть (рамки аж роздулись) заповнені запечатаним! медом (а вони ж віяли два тиждні тому) і тільки по низу рамок розплід. А бджоли то зовсім мало видно. Ну так 2/3 гнізда обсідали (а може й менше). Типові слабаки, як на мою пасіку. Питався чи більші сім"ї бувають?. Кажуть: рідко, і рояться сильно. В зиму пускають тільки на цьому меду, хоча в принципі можна ж було б ще взяти. Мабуть так практика підсказали. Казали, що верес також сильно медує. А коли рамки вже заповнені і запечатані, то той мед з вересу буде у невеликій кількості присутній на зиму і не вплине суттєво на зимівлю. Утеплюють обов"язково. Та сніги у них такі, що вуликів не видно буває по 3-4 місяці. Подивися я на то все і прийшов до думки, що Делон недарма таку систему і вулики запровадив. Він же саме в таких умовах працює. І сім"ї несильні і меду повно. А на рівнинних пасіках не підходять такі вулики через страшенну рійливість сильних сімей у них. Сам маю такий досвід. Ще про бджолу. Переважно сіра. Матки чорні. Та в кількох сім"ях виразно є частина бджіл із жовтими тергітами. Кажуть, що за радянських часів на колгоспну пасіку завозили сім"ї їз рівнинних районів. Більшість сімей загинула в перший же рік, та видно на генофонд вплинуло. Ну і на кінець, трохи оптимізму: Коли їхав по селу ( а воно, як і завжди в горах більшість хатів при дорозі, видно все що робиться на подвір"ї) то бачив кілька невеликих, проте вже доглянутих та сучасних пасік. Трикорпусні та чотирикорпусні рути. Гарно помальовані. Дадани різблені новенькі на 24 рамки. От тільки меду вони не взяли!!!. Який висновок можна зробити? Сім"ї в таких вуликах встигають наростити силу та не встигають взяти мед. Бо таке у них буває досить часто (то вже я у них розпитував).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Без фоток ваша розповідь програє. Але все одно цікаво. Дякую. А кліщ у них є?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Делон недарма таку систему і вулики запровадив

Не дарма. У мене лежаки з надставками, а цього року вирішив попробувати корпусні на рамку 145мм. Так от у вулику на три корпуси, верхній корпус повністю медом заповнили, а в лежаках, в надставках де-не-де по дві -три рамки меду, та й в низу не густо
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікава розповідь.В самого пасіка в горах,правда недавно, дуже цікавлять схожі умови медозбору. А взагалі в горах практикують кочівлю, ну там на малину і т.д.?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А кліщ у них є?

Звичайно. А от колорадського практично немає. Не обробляють бульбу інсекцидами.
Не дарма. У мене лежаки з надставками, а цього року вирішив попробувати корпусні на рамку 145мм.

Цьому бджоляру я також порадив такого розміру багатокорпусники, бо він висловив бажання розширяти пасіку. А от про альпійці нічого не говорив, бо думаю для нього буде складно перейти на нову систему.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

практикують кочівлю, ну там на малину і т.д.?

Там де є дороги то це можливо. Та Ви знаєте що у нас робиться з дорогами. Колись я знав одного лісника, що вивозив пасіку на літній точок. Та вивозив він її саньми, коли ще сніги лежали. А так, як потихеньку інфраструктура в горах розвивається то мабуть за кілька десятків років стане можливим повноцінна кочівля.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот и лето прошло... Вчера последний раз откачал два оставшихся улья, помыл и спрятал медогонку, начал формировать гнёзда, кормить пчёл сиропом (во всех ульях - с 24.08.2010, в двух - со вчерашнего дня). Краткие итоги сезона: С 13 зимовалых семей - 300 литров или 435 кг мёда. В среднем 33,5 кг на семью - вроде и немного, но это в среднем. Часть мёда продал, полностью компенсировал расходы на ремонт ульев, приобретение кое-какого инвентаря, сахара, ведение пасеки. Продавал только с подсолнечника по 120 за бутылёк. Акацию и разнотравье оставил себе. Это доходы. К доходам так же отнесу то, что в этом году две матки подсаживал своих, уже не купленных. Восполнил зимние потери - две семьи, при последней откачке взял от них по три рамки с мёдом. Теперь о потерях. В конце августа семья слетела. Жалко. В начале августа одну матку пришлось покупать - своих уже не было. Из пойманных роёв один не прижился. Жалко пчёлок. А так мне в этом году понравилось - коллосальных урожаев мёда нет, трудностей особых (погода, клещ, болезни, бешенное роение) тоже не было. Занимались с женой пасекой в своё удовольствие. О мечтах: 1. Нормальные ульи. 2. Медогонка с моторчиком. 3. Нож с электроподогревом. 4. Цветение акации месяца в полтора. И как сказал герой кинофильма - "Что бы все были здоровы!" Здоровья всем, удачи, успехов, фантазии и встреч на Точку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О мечтах: 1. Нормальные ульи. 2. Медогонка с моторчиком. 3. Нож с электроподогревом. 4. Цветение акации месяца в полтора.

:az: А меду в мене менше вийшло раза в 3 дощі не дали, але собі вистачить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здоровья всем, удачи, успехов, фантазии и встреч на Точку.

Спасибо! И Вам того же :ax::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Хмм. А где продается я и не знаю. У меня у тестя в сибири было предприятие которое перерабатывало хвою в эту пасту. Но я точно знаю что еще продается. Поищу может найду. А вообще если бы набралось людей на определенный обьем - мог бы тестя попросить, что б он привез например канистру. Но это уже осенью когда он будет ехать сюда- паста впринципе не портится и может стоять годами.
Всем доброго дня. Pasha_max Уже наступила осень как на счет заказа, с тестем договариваться будеш, очень надеюсь на тебя и чудо бальзам. С ув. Адам. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Активний сезон завершився, тема закрита...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...