Перейти к содержанию

Лекция Руденко Е.В. в Харькове 10.02.2010


Рекомендуемые сообщения

Приветствую всех. В среду 10.02.2010 в Харькове состоялась лекция Руденко Евгения Владимировича. Затронуты следующие вопросы: - токсикоз пчел, профилактика, острый и хронический токсикоз; - нозематоз ( нозема апис и нозема церана); - гнильцы, аскосфероз; - борьба с клещем, правила проведения обработок и чередования препаратов; - дезинфекция пчеловодческого инвентаря и сот; - гипохлорит натрия (установка Стел), суть, применение; - вопросы из аудитории(Израильский паралич, качество вощины и обеззараживание воскового сырья, американский гнилец, правила применения полосок препарата Аписан). Звукозапись лекции Руденко Е.В. (100Мб) ЗЫ. для справки. Руденко Евгений Владимирович родился 3 февраля 1959 г. а г. Харькове. В 1981 г. закончил с отличием ветеринарный факультет Харьковского зооветеринарного института и по рекомендации выпускной комиссии был принят на работу в Украинский научно-исследовательский институт экспериментальной ветеринаре на должность ветврача. С 1984 г. по 1987 г. учился в аспирантуре. В 1987 г. защитил кандидатскую диссертацию. Работал младшим, со временем старшим научным сотрудником, заведующим лабораторией изучения болезней пчел. Он автор 80 научных работ, 15 научно-технических разработок по вопросам изучения инфекционных и паразитарных болезней пчел и разработки методов их профилактики и лечения и изучения основ резистентности и повышения иммунитета пчел. Проводит большую работу по подготовке научных кадров высшей квалификации. В 2004 г. защитил докторскую диссертацию.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переобжал в размер адекватный качеству оцифровки))) http://narod.ru/disk/18066496000/l111.mp3.html (24Мб)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікава доповідь. Тема гнильців, вважаю, знову стає актуальною. Звичайно, кожен приховує правду про реальний стан з цього питання на своїй пасіці, або ж і не підозрює про існування захворювання. У своїй промові Руденко Є.В. згадував про свій сайт де можна отримати консультацію. Нажаль, ніяк не можу його відшукати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У своїй промові Руденко Є.В. згадував про свій сайт де можна отримати консультацію. Нажаль, ніяк не можу його відшукати.

Пока идет работа над этим сайтом, я предложил ему для этих целей страничку на нашем форуме, он пока думает.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема гнильців, вважаю, знову стає актуальною. Звичайно, кожен приховує правду про реальний стан з цього питання на своїй пасіці, або ж і не підозрює про існування захворювання.

Не розумію чому ця тема знову актуальна. Щось не чути про епідемію гнильців у наших краях. А що тут підозрювати. Гнилець "неозброєним " оком видно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гнилець "неозброєним " оком видно.
Це коли вже гнилець на кожній рамці, а на початковій стадії одну-дві чарунки побачиш тільки коли невелика пасіка і є можливість ретельно все переглядати. Американський гнилець проявляє себе, як правило, в кінці літа під час спеки. В цей час йде взяток з соняшнику, і до розплідної частини черга доходить тільки по його закінченню. А актуальність, можливо, для мого південного спекотного регіону, та й від антибіотиків більшість відмовилась. Відверто не говорять, але цим питанням цікавиться багато пасічників.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто может дать координаты и занимаемую должность Руденко Е.В.? Можно в личку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто может дать координаты и занимаемую должность Руденко Е.В.? Можно в личку
Ось що знайшов: http://who-is-who.com.ua/bookmaket/indagrim2007/8/173.html а ще: Інститут тваринництва УААН. Керівник підприємства: директор — Руденко Євген Володимирович. Тел.: (0572) 95-31-81 (0572) 95-31-81 . Реквізити підприємства: адреса: смт Кулиничі, Харківський р-н, Харківська обл., 62404 тел.: (0572) 95-31-81 (0572) 95-31-81 факс: (0572) 62-51-72 e-mail: dar@as.concom.kharkov.ua
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коллеги, подскажите где можно приобрести фумагиллин или чтот похожее в Запорожье???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коллеги, подскажите где можно приобрести фумагиллин или чтот похожее в Запорожье??

Якщо Ви слухали лекцію, то п.Руденко сказав : препарат заборонено і не випукається. Можливо десь збереглись його залишки. Натомність є багато закрдонних препаратів (витяжки рослинного походження). У нас їх немає. Але Руденко згадує про відвари з трав. Зокрема про полин. На форумі це вже обговорювалось.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прослухав лекцію п.Руденко. Відчувається, що це практикуючий мікробіолог. Зрозумів, що він сам утримує бджіл. Що запам"яталось: 1. В наших краях на сьогодні присутні два види мікробів, що викликають "зимовий" та "літній" нозематоз відповідно.. Тоді, як раніше останнього не було. 2. По вароатозу. На пасіці необхідно здійснювати котроль осипання кліща 1-ї чи 2-х сімей з допомогою листа паперу. Постійно. Таке міроприємство виконує суто інформатину роль. Але це дає змогу "боротись" з кліщем не всліпу а цілеспрямовано і в потрібний момент. - Краще застосовувати для лікування органічні кислоти (щавелеву, мурашину). З його слів - відносяться до "м"яких" препаратів. Щавелеву застосовувати тільки за температур +10 -+15. - Осінню необхідно обробляти "Жорсткими" препаратами: Апізан, Тактик. Полоски ставити обов"язково у нижній корпус посеред розплоду (а не в кормовий). Час витримки - до місяця. Але бажано до кінця виводу розплоду. Полоски можна використовувати 2 роки. Утилізація - спалити. При застосуванні препаратів - не допускається ніякої "отсебятины". Інакше це може закінчитись виникненням резистентних (стійких до препаратів, я так розумію) форм кліща. - Вперше почув, що продуктами розкладу амітрази є ціанидні сполуки. 3. Цікаві думки (напевно критичні) з приводу метода Хмари. Який полягає у штучному подовжені безрозплідного періода в сім"ї. Такий період у житті бджолиної сім"ї природа втановила сама - тобто роїння та відновлення гнізда з "нуля". Але методом Хмари у вулику усунути вароатоз та гнилець неможливо. З досвіду п.Руденко спори гнильця живуть 70 років. А насправді: "Хто його зна скільки?". 4. Основний метод боротьби з гнильцями полягає у обов"язковій ротації "чорних" стільників (не менше 25% за сезон) та застосуванні дезинфікатів. Найкращий на думку Руденка надоцтова кислота. А от спосіб застосування щось не вловив. Окрім того - розчин гіпохлориту натрію (NaClO). Як я думаю З хімічної точки зору можна припустити, що розчин є дезинфікуючим тому: NaClO + H2O -------> NaOH + HClO остання є нестійкою кислотою, яка розкладається: HClO -------> HCl + O Тобто утворюється атомарний кисень, що згубно діє на мікрофлору. - Окрім того п.Руденко щось говорить про підданню цього розчину електролізу. На мою думку знов при цьому на аноді може утворюватись додаткова кількість кисню. Якщо ж анод буде виготовлено із срібла то у розчин будуть переходити йони срібла (Ag+1). Тобто будемо мати "срібну воду". Яка ,як відомо, має надзвичайні бактерицидні властивості. 5. Перед витопкою воску необхідно замочити "чорні" стільники на 2-є суток.Воду злити. Віск виходить на порядок кращої якості. 6. п.Руденко обіцяє відкрити консалтинговий (що воно таке?) почтовий ящик в інеті по якому надаватиме усім бажаючим консультації із загальних питань. Будемо чекати оголошення. На завершення мого повідомлення хочу висловити подяку п.Руденку (заочно) за його просвітницьку діяльність та п.Алексеев Владимир за можливість нам ознайомитись з доповіддю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

- Вперше почув, що продуктами розкладу амітрази є ціанидні сполуки.

Этот вопрос меня давно интересовал и вот, пользуясь случаем, я для себя получил исчерпывающий ответ на лекции и стал еще бОльшим противником применения амитраза на своей пасеке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

консалтинговий (що воно таке?) почтовий ящик
маеться на увазі поштова скринька для запитань, на які пан Руденко буде відповідати, простіше - звичайне мило
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коллеги, подскажите где можно приобрести фумагиллин или чтот похожее в Запорожье???

Попробуйте нозестатом;......http://www.honeyua.com/index.php?option=co...5&Itemid=43
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коллеги, подскажите где можно приобрести фумагиллин или чтот похожее в Запорожье???

Попробуйте нозестатом;......http://www.honeyua.com/index.php?option=co...5&Itemid=43
Спасибо, но что то этот препарат не внушает доверия.... Я с ветеринаром пообщался он говорит лучше всего профилактику провести метронидазолом или сульфамидезилом или на крайняк левомицетином :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я с ветеринаром пообщался он говорит лучше всего профилактику провести метронидазолом или сульфамидезилом или на крайняк левомицетином

Это какой же ветеринар посоветовал такое для профилактики? И профилактики чего?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я с ветеринаром пообщался он говорит лучше всего профилактику провести метронидазолом или сульфамидезилом или на крайняк левомицетином

Это какой же ветеринар посоветовал такое для профилактики? И профилактики чего?
Для профилактики нозематоза
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я с ветеринаром пообщался он говорит лучше всего профилактику провести метронидазолом или сульфамидезилом или на крайняк левомицетином

Это какой же ветеринар посоветовал такое для профилактики? И профилактики чего?
Ці препарати призначаються в медицині та ветиринарії для лікування діареї (поносу). Тільки метронідазол в основному для лікування грибкових захворювань.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для профилактики нозематоза

А какие для этого есть показания?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для профилактики нозематоза

А какие для этого есть показания?
Советует обильно опрыскивать соты с пчелами жидким сиропом (2:1), на 1л сиропа 1 табл перечисленных препаратов....... также опрыскивать распечатанные соты говорит оч хорошо помогает против многих инфекций и вирусов :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

также опрыскивать распечатанные соты говорит оч хорошо помогает против многих инфекций и вирусов

А эти вирусы и инфекции уже обнаружены? Послушайте еще раз мнение Руденко на этот счет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

также опрыскивать распечатанные соты говорит оч хорошо помогает против многих инфекций и вирусов

А эти вирусы и инфекции уже обнаружены? Послушайте еще раз мнение Руденко на этот счет.
Как раз Руденко и упоминает что профилактика залог здоровья.... а вообще напугал он меня этими болячками, чего стоит один "Нозема церана" :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Якщо Ви слухали лекцію, то п.Руденко сказав : препарат заборонено і не випукається.
Интересно, а где этот препарат запрещён и не выпускается?)) По крайней мере в Украине он очень даже разрешён:
6.1.4. При лікуванні нозематозу використовують спеціальні препарати відповідно до настанов щодо їх застосування (фумагілін ДЦГ і сульфадимезин, нозапіцид та ін.).
Источник. Это я не так понял, или уважаемый професор Руденко ошибся? :dntknw: Скачал лекцию, щас буду слушать. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Источник. Это я не так понял, или уважаемый професор Руденко ошибся? Скачал лекцию, щас буду слушать.

Зверніть увагу на дату. А на сьгодні можливо є інший документ? Спитаємо у Руденка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чё там с датой? Нормальная дата... Вы обратите внимание на авторов: Примітка Інструкція розроблена авторським колективом: Руденком Є.В. (заступник директора Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідуючий лабораторією вивчення хвороб бджіл); Нікітіним П.Д. (заступник начальника управління Державного департаменту ветеринарної медицини); Нікітіною І.В. (завідуюча хіміко-токсикологічним відділом Київської міської державної лабораторії ветеринарної медицини). :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...