Перейти к содержанию

Муравьиная кислота


Рекомендуемые сообщения

В прошлому році весною був у львові і там познайомився з одним пасічником.Він обробляв кислотою і мені порадив.Дав мені пів літрову банку кислоти якої привіз каністру 3 л з Польщі.Обробляв так купляв жіночі прокладки різав на троє і клав у кислоту на 10 мінут щоб пропитались і ставив зверху на рамки.Стояли ці смужки до слідоющого огляду сімей.Але він казав що поляки муравїнов тільки обробляють на весні.Матки в мене не пропадали в цьому році буду те саме робити весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В прошлому році весною був у львові і там познайомився з одним пасічником.Він обробляв кислотою і мені порадив.Дав мені пів літрову банку кислоти якої привіз каністру 3 л з Польщі.Обробляв так купляв жіночі прокладки різав на троє і клав у кислоту на 10 мінут щоб пропитались і ставив зверху на рамки.Стояли ці смужки до слідоющого огляду сімей.Але він казав що поляки муравїнов тільки обробляють на весні.Матки в мене не пропадали в цьому році буду те саме робити весною.
Процентна концентрація кислоти яка? І наскільки ефективна - тобто Ви підкладали під рамки папір щоб визначити скільки кліщів за скільки днів? Чи проводили після обробку іншим препаратом щоб визначити чи лишились кліщі чи ні (чи іншим методом)?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка процентність точно нескажу бо налив мені в пів літрову банку.Я заказав йому має на днях передати 1каністрочку оригінальну і тоді точно відпишусь.Обробляв на початку квітня ставив бумажку під рамки в 10 вуликах осип була різна в одному було 12шт а в остальних1-5 шт.більш весною нічим не обробляв а осіню пушкою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка процентність точно нескажу бо налив мені в пів літрову банку.Я заказав йому має на днях передати 1каністрочку оригінальну і тоді точно відпишусь.Обробляв на початку квітня ставив бумажку під рамки в 10 вуликах осип була різна в одному було 12шт а в остальних1-5 шт.більш весною нічим не обробляв а осіню пушкою.
А як по розплоді нічого негативного не побачили? Колись мій вчитель говорив, що парами щавлевої кислоти треба обробляти коли нема розплоду бо при наявності його (непамятаю відкритого чи закритого) буде гнилець.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка процентність точно нескажу бо налив мені в пів літрову банку.Я заказав йому має на днях передати 1каністрочку оригінальну і тоді точно відпишусь.Обробляв на початку квітня ставив бумажку під рамки в 10 вуликах осип була різна в одному було 12шт а в остальних1-5 шт.більш весною нічим не обробляв а осіню пушкою.
А як по розплоді нічого негативного не побачили? Колись мій вчитель говорив, що парами щавлевої кислоти треба обробляти коли нема розплоду бо при наявності його (непамятаю відкритого чи закритого) буде гнилець.
Нічого такого небуло і дай бог щоб небуло Не пробували не правильне цитування після себе виправити? Адм. :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прийшла мені кислота 80 проценнтна

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Кто-то может объяснить, зачем продают в пчеловодческих магазинах/на выставках муравьинку в ампулах? Цена обработки такими ампулами зашкаливает. Из всех описаний можно сделать вывод, что муравьинка должна продаваться литрами, и стоить около 30-50 грн./литр. (Это примерно на двойную обработку 15 семей). Ампула же стоит 10 грн./шт. И их на обработку по логике нужно три. (На разовую, а обработать надо как минимум два раза через 7 - 10 дней). Может, кислоту из ампул надо разводить в 10 раз? Что и кто знает? Или это откровенная ерунда?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

муравьинка должна продаваться литрами, и стоить около 30-50 грн./литр

Так воно і є. У Львові принаймі. Брав 2 л. 90%. Щоб довести до 60% як рекомендують додав 1 л дощівки. Ну от після останньої качки буду обробляти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В прошлому році весною був у львові і там познайомився з одним пасічником.Він обробляв кислотою і мені порадив.Дав мені пів літрову банку кислоти якої привіз каністру 3 л з Польщі.Обробляв так купляв жіночі прокладки різав на троє і клав у кислоту на 10 мінут щоб пропитались і ставив зверху на рамки.Стояли ці смужки до слідоющого огляду сімей.Але він казав що поляки муравїнов тільки обробляють на весні.Матки в мене не пропадали в цьому році буду те саме робити весною.
Ну, пане targal, коліться. Які результати обробки мурашиною кислотою і як себе зарекомендували прокладки? Бачу, що цього року кліщ вже підпирає і необхідно змінювати тактику. Три роки поспіль Варостоп, до цього більше десяти років почергово полоски з флювалінат і флуметрин і біпін як контроль. Бачу кліщ вже до цього починає адаптуватися. В резерві мурашина і щавлева кислота. З мурашиною кислотою вся суть у випаровувачі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Кислотой никто не хочет затариться? http://kharkov.kha.olx.ua/obyavlenie/prodam-muravinuyu-kislotu-85-IDgjWQs.html#229b3b8357

35 кг. канистра, как в интернет магазинах пчел... ее могут до сих пор по 10-20 грамм продавать в так дорого? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кислотой никто не хочет затариться? http://kharkov.kha.olx.ua/obyavlenie/prodam-muravinuyu-kislotu-85-IDgjWQs.html#229b3b8357

35 кг. канистра, как в интернет магазинах пчел... ее могут до сих пор по 10-20 грамм продавать в так дорого? 

Даром отдают 20гр. за 35 кг. У нас в пчеловодном магазине 50 мл. -18 гр. Себе купил но не обрабатывал. Не могу найти вразумительных отзывов .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кислотой никто не хочет затариться? http://kharkov.kha.olx.ua/obyavlenie/prodam-muravinuyu-kislotu-85-IDgjWQs.html#229b3b8357

35 кг. канистра, как в интернет магазинах пчел... ее могут до сих пор по 10-20 грамм продавать в так дорого? 

ДУмаю, что цена все-таки за литр. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДУмаю, что цена все-таки за литр. 

Это цена за килограм, на сайтах объявлений можно найти от 10 до 35 грн/кг  и фасовка от 1  до 1000 кг. В любом случае розница отдыхает со своей ценой.  1 кг в районе 820 мл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хтось має досвід використання муравїної кислоти? Так розумію, що її треба використовувати з випаровувачем?

Сам на неї дивлюсь уже рік, немажу рішитись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хтось має досвід використання муравїної кислоти? Так розумію, що її треба використовувати з випаровувачем?

Сам на неї дивлюсь уже рік, немажу рішитись.

Хочу попробовать в следующем году, испарители дорогие, но надо самому сделать, что-то из пластиковых крышек, и еще с ней должны быть повышенные меры предосторожности. Но по эффективности она номер один среди кислот. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу попробовать в следующем году, испарители дорогие, но надо самому сделать, что-то из пластиковых крышек, и еще с ней должны быть повышенные меры предосторожности. Но по эффективности она номер один среди кислот. 

Олександр, здається мені що муравїнкою обробляють дуже багато закордоном. Дививсь відео, про бджільництво в Чехій так там про неї говорили

https://www.youtube.com/watch?v=TYgE80XD87g

Нехай випаровувачі дорогі, так їх купив не на однин рік. Кипив 20 л. муравїнки і обробляй собі. Заодно і мед буде чистійший. Тіки от як це все правильно зробить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Олександр, здається мені що муравїнкою обробляють дуже багато закордоном. Дививсь відео, про бджільництво в Чехій так там про неї говорили

https://www.youtube.com/watch?v=TYgE80XD87g

Нехай випаровувачі дорогі, так їх купив не на однин рік. Кипив 20 л. муравїнки і обробляй собі. Заодно і мед буде чистійший. Тіки от як це все правильно зробить?

Судячи з представленого відео метода така: 

Весь час стоїть планшет для контролю осипу кліща, періодично проводиться перевірка. Якщо на планшнті виявляють 10 або більше кліщів - починають обробку. 

Обробляють за допомогою випаровувача кислоти.  В нього зпаливають 30грамі 80% мурашиної кислоти. Обробку повторюють доки осип кліща буде присутня.

Незрозуміло яка періодичність контролю осипу кліща.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Судячи з представленого відео метода така: 

Весь час стоїть планшет для контролю осипу кліща, періодично проводиться перевірка. Якщо на планшнті виявляють 10 або більше кліщів - починають обробку. 

Обробляють за допомогою випаровувача кислоти.  В нього зпаливають 30грамі 80% мурашиної кислоти. Обробку повторюють доки осип кліща буде присутня.

Незрозуміло яка періодичність контролю осипу кліща.

Коли я дивився відео, то мені здалося, що ті хлопці розбираються так собі. Мені здається муравїнка нам бі добре пішла оброблять відразу після медозбору і на весняну обробку. А осінню треба щось серйозніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хтось має досвід використання муравїної кислоти? Так розумію, що її треба використовувати з випаровувачем?

Сам на неї дивлюсь уже рік, немажу рішитись.

Для проби взяв самий простий спосіб. Нагору поклав прокладку з шару матерії-ХБ. Розміром 10х10см. Поливав шприцом по 20мл. Як виявилось. розмір явно замалий. Треба 10х20см. Обробив два рази. Осип був. Та я його не контролював. Просто глянув до одного вулика корпусного. Бо в лежаках не доберешся. А вчора обробив ще біпіном. Осип знову був незначний. Зауваження. Всі руки попік кислотою. Вона падлюка виявилась міцною штукою. Одразу нечути а на другий день шкіра пооблазила капітально. Не дивно чому кажуть що матки гинуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Поливав шприцом по 20мл.

Яка концентрація кислоти7

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка концентрація кислоти7

Пишут вроде 80 %. Для пчел. 

 

Нехай випаровувачі дорогі, так їх купив не на однин рік. Кипив 20 л. муравїнки і обробляй собі. Заодно і мед буде чистійший. Тіки от як це все правильно зробить?

Да Вы правы это раз берется, смотрел что есть на рынке лучше наверно взять лисонь там пластик будет по лучше,чем у нашего наш 25 их 37. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немного ошибся польские за 34 грн. 1103-thickbox_default-500x500.thumb.jpg.

а наши по 25 грн. два вида (чарунка): isparitel-500x500.thumb.JPG.7f880c70f00aP2240564-500x500.thumb.JPG.9013b5a533fac

Других вроде не встречал. Кто пользовался?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу попробовать в следующем году, испарители дорогие, но надо самому сделать,

Ви плануєте короткочасну, чи тривалу обробку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви плануєте короткочасну, чи тривалу обробку?

Думаю в течение сезона, два раза по  две обработки через 12 дней. (март - апрель, и июнь).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю в течение сезона, два раза по  две обработки через 12 дней. (март - апрель, и июнь).

Ви знайомі з цією публікацією. Здається вона вже викладалась на форумі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...