Перейти к содержанию
Trut.vova

Муравьиная кислота

В теме 121 сообщение

хочу попробовать обработать несколько ульев весной. пропорция 2мл на улочку дадановской рамки 85% муравьинкой при t 15-25. все верно я понял из прочитанного???

Поделиться сообщением

15 хвилин тому, Archi сказав:

хочу попробовать обработать несколько ульев весной. пропорция 2мл на улочку дадановской рамки 85% муравьинкой при t 15-25. все верно я понял из прочитанного???

85% кислоту краще незастосовувати, великий ризик втрати маток. Оптимальний варіант - 60% кислота налита у пляшечку з пеніциліну з марлевим фітілем. Повісили на рамки, і нехай собі випаровується 

Поделиться сообщением

1 минуту назад, davolodya сказал:

85% кислоту краще незастосовувати, великий ризик втрати маток. Оптимальний варіант - 60% кислота налита у пляшечку з пеніциліну з марлевим фітілем. Повісили на рамки, і нехай собі випаровується 

есть 85%,как развести и чем????

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Archi сказав:

есть 85%,как развести и чем????

30мл води+ 70мл кислоти85%— отримаєте 100мл  60% кислоти . Наливаю повний флакончик, приблизно 10-15 мл

Поделиться сообщением

30мл води+ 70мл кислоти85%— отримаєте 100мл  60% кислоти . Наливаю повний флакончик, приблизно 10-15 мл

За інструкцією, на скільки я пам'ятаю , 30мл з нормою випаровування не більше 10 мл за добу тобто три доби

Поделиться сообщением

В Німеччині дозволені для боротьби з кліщем тільки кислоти.Обробка бджіл мурашиною кислотою на пасіці Євгена Рудь.

Поделиться сообщением

В 12.01.2018 в 15:44, Archi сказав:

Купіть "Фурмітом" (Сербія). Це, вже просочені мурашнкою, холстіки (картон). Кладеться на 2 доби, при температурах - 14-25 тепла. в 2017 році користувалися. Результат сподобався. В цьому році будемо обробляти всю пасіку мурашинкою.

Поделиться сообщением

14 минут назад, Сенчук Таня сказал:

Купіть "Фурмітом" (Сербія). Це, вже просочені мурашнкою, холстіки (картон). Кладеться на 2 доби, при температурах - 14-25 тепла. в 2017 році користувалися. Результат сподобався. В цьому році будемо обробляти всю пасіку мурашинкою.

Дорого. На опті 1 літра 40 гр. Розводиш до 1,5 літра водою. На одну сімю 150 мл. Маєш на 10 сімей. 4 гр на сімю.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Маркіян сказав:

Дорого. На опті 1 літра 40 гр. Розводиш до 1,5 літра водою. На одну сімю 150 мл. Маєш на 10 сімей. 4 гр на сімю.

ну, у кожного свій варіант. Нам краще коли це вже готовий до використання препарат, ніж колотити

Поделиться сообщением

На весні зараз можна обробити мурашиною чи ні???

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Сенчук Таня сказав:

ну, у кожного свій варіант. Нам краще коли це вже готовий до використання препарат, ніж колотити

У нас недуже розженешся з Фурмітомом, упаковка в магазині вартує 200гр, на велику пасіку витрати відчутні, тим більше що ця обробна не єдина

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Воротніков сказал:

Подивсь в темі. Там все розжовано. Не хрчеться повторювати

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, Воротніков сказав:

Зараз ще трохи зарано , нехай бджоли від зимівки відпочинуть

Поделиться сообщением

А взагалі як краще обробляти і яким методом

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Воротніков сказал:

А взагалі як краще обробляти і яким методом

Нуууууу. Береш жіночі прокладки або складаєш з матеріі подушечку 15:15см.кладеш на рамки полєш шприцом 30 мл. Добре накриєш поліетиленом. За 3-4 доби ще раз.

Поделиться сообщением

В 24.03.2018 в 09:15, Маркіян сказав:

Нуууууу. Береш жіночі прокладки або складаєш з матеріі подушечку 15:15см.кладеш на рамки полєш шприцом 30 мл. Добре накриєш поліетиленом. За 3-4 доби ще раз.

Передозу не було, маток не втрачали? Давно, ще мій дід під зиму пробував, то були втрати маток, от і боюсь пробувать.

Поделиться сообщением

11 минут назад, Лавр сказал:

Передозу не було, маток не втрачали? Давно, ще мій дід під зиму пробував, то були втрати маток, от і боюсь пробувать.

Не боісь. То я в німців передрав. Вже третій рік так обробляю одразу після качки. Жодної втрати не було. Але 60%!!!!!!

А дід скоріш за все ще не знав технології. Бо практики тоді було мало. Ще одне. Рекомендують тричі. А у мене на то часу не вистачає. Обробляю 2 рази.

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, Лавр сказав:

Думки про втрату маток мене також стримували від використання мурашинки,  але ж німці обробляють, і у них все в порядку з матками. Коли почав дану тему вивчати, вияснив, 85% кислота НЕВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ, її розбавляють до 60%, а якщо занадто жарко, то і до 40%.  Лікування працює через випаровування кислоти,. Інколи трохи обробляю кислотою, 60%,  втрат маток небуло. Метод хороший, але довго і небезпечно, кислота навіть розведена дуже їдка, тому поводитися з нею треба дуже обережно, саме по тій причині я частіше використовую пушку, ніж мурашинку.

Поделиться сообщением

В 18.2.2018 в 10:41, Захар58 сказал:

В Німеччині дозволені для боротьби з кліщем тільки кислоти.Обробка бджіл мурашиною кислотою на пасіці Євгена Рудь.

Он говорит об обработке щавелевой кислотой, но делает это как обр. муравьинной кислотой, не знаю может оговорился -1,47минута.

Поделиться сообщением

6 годин тому, Johannes сказав:

Он говорит об обработке щавелевой кислотой, но делает это как обр. муравьинной кислотой, не знаю может оговорился -1,47минута.

Просто в начале идут фрагменты из разных роликов,основной сюжет как раз о муравьинке.

Поделиться сообщением

при испарении щавельной кислоты пари теже сами что и в муравьъной 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти