Перейти к содержанию

Муравьиная кислота


Рекомендуемые сообщения

хочу попробовать обработать несколько ульев весной. пропорция 2мл на улочку дадановской рамки 85% муравьинкой при t 15-25. все верно я понял из прочитанного???

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Archi сказав:

хочу попробовать обработать несколько ульев весной. пропорция 2мл на улочку дадановской рамки 85% муравьинкой при t 15-25. все верно я понял из прочитанного???

 

85% кислоту краще незастосовувати, великий ризик втрати маток. Оптимальний варіант - 60% кислота налита у пляшечку з пеніциліну з марлевим фітілем. Повісили на рамки, і нехай собі випаровується 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, davolodya сказал:

85% кислоту краще незастосовувати, великий ризик втрати маток. Оптимальний варіант - 60% кислота налита у пляшечку з пеніциліну з марлевим фітілем. Повісили на рамки, і нехай собі випаровується 

есть 85%,как развести и чем????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Archi сказав:

есть 85%,как развести и чем????

30мл води+ 70мл кислоти85%— отримаєте 100мл  60% кислоти . Наливаю повний флакончик, приблизно 10-15 мл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30мл води+ 70мл кислоти85%— отримаєте 100мл  60% кислоти . Наливаю повний флакончик, приблизно 10-15 мл

За інструкцією, на скільки я пам'ятаю , 30мл з нормою випаровування не більше 10 мл за добу тобто три доби
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В Німеччині дозволені для боротьби з кліщем тільки кислоти.Обробка бджіл мурашиною кислотою на пасіці Євгена Рудь.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 12.01.2018 в 15:44, Archi сказав:

хочу попробовать обработать несколько ульев весной. пропорция 2мл на улочку дадановской рамки 85% муравьинкой при t 15-25. все верно я понял из прочитанного???

 

Купіть "Фурмітом" (Сербія). Це, вже просочені мурашнкою, холстіки (картон). Кладеться на 2 доби, при температурах - 14-25 тепла. в 2017 році користувалися. Результат сподобався. В цьому році будемо обробляти всю пасіку мурашинкою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Сенчук Таня сказал:

Купіть "Фурмітом" (Сербія). Це, вже просочені мурашнкою, холстіки (картон). Кладеться на 2 доби, при температурах - 14-25 тепла. в 2017 році користувалися. Результат сподобався. В цьому році будемо обробляти всю пасіку мурашинкою.

Дорого. На опті 1 літра 40 гр. Розводиш до 1,5 літра водою. На одну сімю 150 мл. Маєш на 10 сімей. 4 гр на сімю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Маркіян сказав:

Дорого. На опті 1 літра 40 гр. Розводиш до 1,5 літра водою. На одну сімю 150 мл. Маєш на 10 сімей. 4 гр на сімю.

ну, у кожного свій варіант. Нам краще коли це вже готовий до використання препарат, ніж колотити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На весні зараз можна обробити мурашиною чи ні???

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Сенчук Таня сказав:

ну, у кожного свій варіант. Нам краще коли це вже готовий до використання препарат, ніж колотити

У нас недуже розженешся з Фурмітомом, упаковка в магазині вартує 200гр, на велику пасіку витрати відчутні, тим більше що ця обробна не єдина

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Воротніков сказал:

На весні зараз можна обробити мурашиною чи ні???

 

Подивсь в темі. Там все розжовано. Не хрчеться повторювати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Воротніков сказав:

На весні зараз можна обробити мурашиною чи ні???

 

Зараз ще трохи зарано , нехай бджоли від зимівки відпочинуть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А взагалі як краще обробляти і яким методом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Воротніков сказал:

А взагалі як краще обробляти і яким методом

Нуууууу. Береш жіночі прокладки або складаєш з матеріі подушечку 15:15см.кладеш на рамки полєш шприцом 30 мл. Добре накриєш поліетиленом. За 3-4 доби ще раз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.03.2018 в 09:15, Маркіян сказав:

Нуууууу. Береш жіночі прокладки або складаєш з матеріі подушечку 15:15см.кладеш на рамки полєш шприцом 30 мл. Добре накриєш поліетиленом. За 3-4 доби ще раз.

Передозу не було, маток не втрачали? Давно, ще мій дід під зиму пробував, то були втрати маток, от і боюсь пробувать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Лавр сказал:

Передозу не було, маток не втрачали? Давно, ще мій дід під зиму пробував, то були втрати маток, от і боюсь пробувать.

Не боісь. То я в німців передрав. Вже третій рік так обробляю одразу після качки. Жодної втрати не було. Але 60%!!!!!!

А дід скоріш за все ще не знав технології. Бо практики тоді було мало. Ще одне. Рекомендують тричі. А у мене на то часу не вистачає. Обробляю 2 рази.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Лавр сказав:

Передозу не було, маток не втрачали? Давно, ще мій дід під зиму пробував, то були втрати маток, от і боюсь пробувать.

Думки про втрату маток мене також стримували від використання мурашинки,  але ж німці обробляють, і у них все в порядку з матками. Коли почав дану тему вивчати, вияснив, 85% кислота НЕВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ, її розбавляють до 60%, а якщо занадто жарко, то і до 40%.  Лікування працює через випаровування кислоти,. Інколи трохи обробляю кислотою, 60%,  втрат маток небуло. Метод хороший, але довго і небезпечно, кислота навіть розведена дуже їдка, тому поводитися з нею треба дуже обережно, саме по тій причині я частіше використовую пушку, ніж мурашинку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 18.2.2018 в 10:41, Захар58 сказал:

В Німеччині дозволені для боротьби з кліщем тільки кислоти.Обробка бджіл мурашиною кислотою на пасіці Євгена Рудь.

 

Он говорит об обработке щавелевой кислотой, но делает это как обр. муравьинной кислотой, не знаю может оговорился -1,47минута.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Johannes сказав:

Он говорит об обработке щавелевой кислотой, но делает это как обр. муравьинной кислотой, не знаю может оговорился -1,47минута.

Просто в начале идут фрагменты из разных роликов,основной сюжет как раз о муравьинке.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при испарении щавельной кислоты пари теже сами что и в муравьъной 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Подскажите, по прогнозу до конца месяца днем больше 25С, а я хочу обработать, стоит или нет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Vovik7640 сказал:

Подскажите, по прогнозу до конца месяца днем больше 25С, а я хочу обработать, стоит или нет?

Я обрабатываю муравьиной кислотой 60% 2 гр. на  улочку когда среднесуточная 20 градусов по цельсию.

После обработки меняю матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Урош сказал:

Я обрабатываю муравьиной кислотой 60% 2 гр. на  улочку когда среднесуточная 20 градусов по цельсию.

После обработки меняю матку.

Среднесуточная 20* С может быть только в августе .

В августе , при наличии закрытого расплода ,что бы накрыть время печати 12дней , учитывая цикл развития клеща, нужно обработать 3-4 раза

И каждый раз менять матку 

Или действительно муравьиная кислота убивает клеща в печатном расплоде:hmm:

2 гр на улочку как вносите и распределяете

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

Среднесуточная 20* С может быть только в августе .

В августе , при наличии закрытого расплода ,что бы накрыть время печати 12дней , учитывая цикл развития клеща, нужно обработать 3-4 раза

И каждый раз менять матку 

Или действительно муравьиная кислота убивает клеща в печатном расплоде:hmm:

2 гр на улочку как вносите и распределяете

так оно где-то и есть в конце августа. Матку меняю в октябре месяце ставлю изолятор с маткой из нуклеуса. Матка только засеяла и когда увидел запечатаный расплод я матку сразу в изолятор и так матка в изоляторе до октября. Семьи с матками И.О. обрабатываю только аромомаслами и тимол.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...