Перейти к содержанию

Муравьиная кислота


Рекомендуемые сообщения

Яка концентрація кислоти7

Так воно і є. У Львові принаймі. Брав 2 л. 90%. Щоб довести до 60% як рекомендують додав 1 л дощівки. Ну от після останньої качки буду обробляти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Немного ошибся польские за 34 грн. 1103-thickbox_default-500x500.thumb.jpg.

а наши по 25 грн. два вида (чарунка): isparitel-500x500.thumb.JPG.7f880c70f00aP2240564-500x500.thumb.JPG.9013b5a533fac

Других вроде не встречал. Кто пользовался?

На каких остановились ?? А то я тоже хочу купить с десяток поиграться и мучаюсь сомнениями ))) кислота стоит уже 2 года в шкафу на пасеке все никак руки до нее не дойдут

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Запропонували 0,5 л вище згаданої кислоти. У кого які результати обробки нею?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Результат добрий. Бджоли цілі. Матки також. Про кліща нічого не скажу. Не дивився. Бо на то все час потрібний. А я німцям довіряю. Та ще мій дід з прадідом у 1980р. нею тільки і обробляли.

Але для твоєї кількості сімей 0,5л малувато. Рахуємо 20мл на сім"ю три рази =60млх40сімей=2400мл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Маркіян Дякую за інформацію. Мій батько теж у 80-х нею користувався, та його вже не розпитаю. Взяв для проби 0,5 літра, перевірю на відводках, основна маса кліща перемістилась туди, бо як підсилював їх розплодом на виході. Та й сімей вже більше вказаного, а на осінь побачу, що об'єднаю, що залишу, може так на межі сорока. Пропонували польський тактик, та об'єм надто вже за великий, ну хіба на весь район купить - 1л.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надо и себе попробовать . все новое это забытое старое .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.02.2010 в 13:19, dust сказал:

Я применяю муравьиную к-ту для борьбы с клещом когда в отводках летом уже нет печатного расплода. Наливаю муравьиную к-ту в флаконы от антибиотиков - там приблизительно 25 мл. сделав на горлышко усики из алюминиевой проволоки, и , установив марлевый фитиль. Помещаю флакон на средних рамках гнезда, возле стенки, противоположной от летка. Если на улице температура больше + 25С, то муравьиную к-ту лучше не ставить.

Ось такий набір "інструментів" для обробітку мурашиною кислотою:

 

57.jpg

Так встановлюю флакончик у вулик:Фото-0059.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, dust сказал:

Наливаю муравьиную к-ту в флаконы от антибиотиков - там приблизительно 25 мл

Спасибо за инфу - полезно знать... а не лучше набирать шприцем - флакон между рамок фитиль в позиции, набрали в шприц видавили во флакон и безопасно (не брызгнет) и  тогда уж точно будете знать, что во флаконе с антибиотиков не 25 мл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Любомир сказал:

а не лучше набирать шприцем - флакон между рамок фитиль в позиции, набрали в шприц видавили во флакон и безопасно и  тогда уж точно будете знать, что во флаконе с антибиотиков не 25 мл.

Чесно кажучи, я ніколи  не відміряв  кількості мурашиної кослоти, а просто поза вуликом наливав повний флакончик кислоти, вставляв гнотик, і вже тоді ставив у вулик серед рамок. Так мені зручно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, dust сказал:

Чесно кажучи, я ніколи  не відміряв  кількості мурашиної кослоти, а просто поза вуликом наливав повний флакончик кислоти, вставляв гнотик, і вже тоді ставив у вулик серед рамок. Так мені зручно...

спробуйте так як я кажу - порада фахівця. На першому місці власна безпека - вдихати Мк-ту не можна. Флакон між рамки. Фітіль у флаконі. Наберіть в шприц голкою і "вколіть" у флакон - от і все. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Можливо когось зацікавить156r.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я обрабатывал муравьинкой как бипином разбавлял с водой  и поливал улочки весной ! Эфект нормальный осенью в этой семье клеща было наименьше. Ещё говорят что муравьиная кислота способна проникать сквозь крышечки печатного расплода и там убивать клеща .Щавелевая кислота не проникает в печатный расплод . НО муравьиная кислота слабее даже щавельной! Обрабатывал как Малыхин щавелькой но с учётом что она послабее делал 6% раствор. думаю ещё попробывать 8 - 10 и 12 % раствор как отреагирует клещ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Мабуть Ви помиляєтесь - мурашина кислота агресивна речовина, і діюча речовина - це випари концентрованої кислоти, які і проникають через кришечки всередину чарунки. При зниженні температури навколишнього середовища нижче 12-15 С кислота не випаровується і ефекту від неї немає.

Я вже писав на форумі, що мурашина к-та добре діє від 15 до 25 С. При дуже інтенсивному випаровуванні бджоли вукучуються назовні вулика і матка  припиняє червління. Тому треба підбирати оптимальну  площу випаровування. Я використовую її тільки для безрозплідних відводків з молодими неплідними матками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, dust сказал:

Мабуть Ви помиляєтесь - мурашина кислота агресивна речовина, і діюча речовина - це випари концентрованої кислоти, які і проникають через кришечки всередину чарунки. При зниженні температури навколишнього середовища нижче 12-15 С кислота не випаровується і ефекту від неї немає.

Я вже писав на форумі, що мурашина к-та добре діє від 15 до 25 С. При дуже інтенсивному випаровуванні бджоли вукучуються назовні вулика і матка  припиняє червління. Тому треба підбирати оптимальну  площу випаровування. Я використовую її тільки для безрозплідних відводків з молодими неплідними матками.

Осінью не використовуєте? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ранее использовал полоски и бипин,в этом году решил попробовать муравьиную кислоту. Хотел бы уточнить правильность постановки в ульях лежаках с магазинными надставками. Кислота должна находиться на гнездовых рамках, или на рамках надставки?  На данный момент в ульях еще есть расплод, а в некоторых матки еще сеют.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ALEKS1952 сказав:

Ранее использовал полоски и бипин,в этом году решил попробовать муравьиную кислоту. Хотел бы уточнить правильность постановки в ульях лежаках с магазинными надставками. Кислота должна находиться на гнездовых рамках, или на рамках надставки?  На данный момент в ульях еще есть расплод, а в некоторых матки еще сеют.

Мурашинка має дуже сильну прив'язку до температури на вулиці, при   нижчій ніж 20 градусів небуде випаровуватися, тому небуде ефекту.  Я ставив мурашинку на гніздові рамки, але на істину непретендую. 

Ще обережно з концентрацією кислоти, є ризик втрати матки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я брав жіночі прокладки одноденки розрізав на двоє і замочував у 60 процентну кислоту і ставив на гніздові рамки .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
В 03.04.2010 в 19:31, Вовас сказав:

А где можно купить муравьиную кислоту.спросил сегодня в аптеке сказали что таким не торгуют.

Возможно вам еще нужно. Наткнулась случайно. Муравьиная кислота. Это наверное то, что вы искали.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.02.2010 в 16:54, владек сказал:
Trut.vova сказал:
Скажите пожалуйста муравьиную кислоту кто применяет?

 

?

 

Я не застосовую. Не через те, що не знайомий з нею, а тому, що в продажу не бачив. Але пам"ятаю, що в 1979 - 1980 рр мій дід, коли кліщ "докотився" до України, викоритстовував саме її. А робив так: наливав у маленьку пляшку від ліків до 50 мл кислоти і занурював туди гніт з марлі, щоб той звисав на бік пляшки. Пляшку ставив на дно вулика.

я застосовую так і ще другим способом наливаю в чашк у Петре і закриваю такоюж чашкою меньщого розміру обробляю в травні при відповідні температурі ,муравьїна кислота це е один припарат який діе на кліща в запечатаному росплоді ,кислота продаеться в інтернет магазині 170гривен за 5 літрів 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Наблюдал за применением мур. кислоты на знакомой пасеке,которая буквально погибала от клеща и вся была засыпана ползающими бескрылыми пчелами.При этом все лето в ульях стояли емкости с кислотой,многократно добавляемой.Клещ сыпался,но и оставалось его полно.Кислота применялась на этой пасеке впервые.Спасти пасеку удалось только полосками с флувалинатом - сразу состояние нормализировалось.Для себя я сделал вывод, что кислота может использоваться как вспомогательное средство, но надеяться на нее одну нельзя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мабуть то була у знакомого неякісна муравьїна кислота тому що я користуюсь більш 30 років як контрольно чим би необробляв чи то полоски чи ішим припаратом а для контролю як подіяло ставлю муравьїну кислоту і результат завжди неочікуваний даже у печатаному росплоді трута вмирае кліщ. результат дае відповідь на всі запитання  назовіть ще е який припарат який діе у запечатаному розплоді на кліща варао якобсоні 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Дід Василь сказал:

мабуть то була у знакомого неякісна муравьїна кислота тому що я користуюсь більш 30 років як контрольно чим би необробляв чи то полоски чи ішим припаратом а для контролю як подіяло ставлю муравьїну кислоту і результат завжди неочікуваний даже у печатаному росплоді трута вмирае кліщ. результат дае відповідь на всі запитання  назовіть ще е який припарат який діе у запечатаному розплоді на кліща варао якобсоні 

А провод на рамке не окисляется ,от муравьиную кислоту?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Хмара сказал:

А провод на рамке не окисляется ,от муравьиную кислоту?

в мене з нержавейки натянуті  дроти 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Дід Василь сказал:

в мене з нержавейки натянуті  дроти 

А матки не пропадают от мур.кислоты?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо обробляти кислотою при відповідній температурі то пчели небудуть викучуватись і небудуть пропадати матки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...