Перейти к содержанию

О вечном


Бортник

Рекомендуемые сообщения

С глубочайшим прискорбием сообщаю, что Сергей Николаевич, один из самых активных участников нашего форума, 15 сентября умер после тяжелой болезни. Мне об этом стало известно позавчера, я настолько расстроился, что не мог собраться с мыслями... На соседних форумах http://www.pchelovod.info/index.php?showto...st&p=458728, http://www.dombee.info/index.php?showtopic...amp;#entry72142 эту новость узнали раньше, но мы тоже отдадим Сергею Николаевичу дань уважения, пусть и с опозданием. Тяжело, когда уходят близкие люди. Мы всего несколько раз общались с Сергеем Николаевичем по телефону, но ощущение создавалось, что знаем друг друга очень давно, как хорошие родственники. Последний раз общение было за неделю до смерти, но он был полон и оптимизма и планов на будущее, говорил что болезнь отступила и можно говорить о победе. Но всё вышло совсем по-другому... На поздравления с днем рождения по "аське" он не ответил, по телефону тоже не отвечал. Но, по словам его друга, вёл активный образ жизни до последнего, вопреки прогнозам врачей. Мужественный человек. Земля ему пухом!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хай спочиває з Богом! Теж з особистого спілкування можу сказати про нього тільки хороше - інтелегентний, порядний і грамотний. Якщо хто з рідних, друзів читає - прийміть співчуття!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хай спочиває з Богом! Земля ему пухом! рідним, друзям, близким - прийміть співчуття!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відразу пригадалися усі його поради з бджільництва (і на форумі, і особисто мені)... Пригадалися його роздуми у "Різному" з приводу подій у житті нашої країни. Царство йому небесне, спочивайте з миром Сергію Миколайовичу - небайдужа ЛЮДИНА, земляче, громадянине.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С глубочайшим прискорбием сообщаю, что Сергей Николаевич, один из самых активных участников нашего форума, 15 сентября умер после тяжелой болезни.

Жаль... Мне его посты всегда было интересно читать....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Наткнулся случайно сегодня... :dntknw: Именно в день св. Николая.

Цитата(@ 10.10.2008, 20:45) Як казав один Только хорошие люди рано умирают , мы с Вами еще увидимся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

предлагаю один день в году пусть это будет 14 августа поименно помяним всех пчеловодов близких и не близких которые ушли в мир иной . или другой день. отдадим им дань уважения

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

предлагаю один день в году пусть это будет 14 августа поименно помяним всех пчеловодов близких и не близких которые ушли в мир иной . или другой день. отдадим им дань уважения

Ну так вже сталося, що найбільше підходить 15 вересня... :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Таки пропустив... Хай 15 вересня вже пройшлоі в суєті ця дата промайнула не поміченою, проте ніколи не пізно згадати тих, кого вже нема з нами. Хочу пом'янути Сергея Николаевича - хай спочиває з Богом. Його вагомий внесок в розвиток ТочкА і його поради назавжди залишаться служити людям! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу пом'янути Сергея Николаевича - хай спочиває з Богом. Його вагомий внесок в розвиток ТочкА і його поради назавжди залишаться служити людям! :hi:
Присоединяюсь. Вспоминаю Сергея Николаевича часто и тепло. Иногда общаюсь в аське с его внучкой, которая живет в Питере. Дивная штука интернет - не видел человека в глаза ни разу, а как будто знакомы были всю жизнь...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу пом'янути Сергея Николаевича - хай спочиває з Богом. Його вагомий внесок в розвиток ТочкА і його поради назавжди залишаться служити людям! :hi:
Присоединяюсь. Вспоминаю Сергея Николаевича часто и тепло. Иногда общаюсь в аське с его внучкой, которая живет в Питере. Дивная штука интернет - не видел человека в глаза ни разу, а как будто знакомы были всю жизнь...
Может я такой... "странный"... Но, жил он чужим на этой земле под названием Украина. Не воспринимал он право украинцев на собственную историю, героев и т.д... Для людей, подобных ему, изначально дико было об этом даже слышать :blink: ... Ему мил был СССР и украинство, как разновидность россиян. Не могу принять и понять такую позицию даже по той простой причине, что за право жить независимо от разных, в том числе и Российской, империй, было уничтожено колоссальное количество украинцев. Чисто по-человечески, конечно, любая безвременная смерть - трагедия. Земля ему пухом. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наші погляди на багато речей не співпадали, але це не заважало нам поважати одне одного, спілкуватися і співпрацювати в бджільництві... На мою думку це правильно. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Вот только что случайно в теме "Изолятор Хмары" прочитал в посте Mapetа "...покойный Сергей Николаевич...", и аж передёрнуло. А здесь читаю, что Сергей Николаевич умер, и оказывается его уже больше года нет. И на душе как то досадно стало. А я то думаю, чё это Сергей Николаевич на форуме не появляется? С прошлой осени как-то заметил, что его на форуме нет. Оказывается нет его. Царство Небесное ему. Хороший был человек, и пчеловод грамотный. Земля ему пухом... Жаль, очень жаль...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Два часа назад ушел из жизни профессор Хмара Петр Яковлевич. До последней минуты своей жизни он работал над своей темой, по заказу американской стороны осуществлял перевод своей книги на английский язык. Давайте помянем этого высококвалифицированного специалиста и просто прекрасного человека. Пусть будет ему земля пухом. Я прошу всех участников форума, хотя бы из-за уважения к его светлой памяти, никогда, повторяю никогда не употреблять тех ярлыков, которые здесь навешивали. А администрацию форума прошу удалять посты в которых они будут содержатся. Лично я на месте администрации очистил бы эту тему от таких ярлыков.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Память Вечная и Царство Небесное Биологу-Исследователю и Великому Учителю Хмаре Петру Яковлевичу! Есть нечто такое, что не под силу даже Самому Богу! - сказал Мастер ученику, боявшемуся кого-нибудь обидеть. - Что это? - Он не может всем нравиться!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По какой причине ушел из жизни: естественно или болезнь мож какая была?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хай спочиває з Богом!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З болем у серці сповіщаємо, що 8 лютого 2012 року на 85 році життя відійшов у вічність великий вчений сучасності, засновник нового напрямку оздоровлення бджіл без медикаментів, вчитель і наставник, людина з великої літери, громадський діяч, член колегії ВГО «Братство бджолярів України», Президент БФ «Міжнародна місія захисту бджіл», лікар ветеринарної медицини, кандидат біологічних наук ХМАРА ПЕТРО ЯКОВИЧ Життєве кредо Петра Яковича Хмари: «Якщо ми з чимось не згідні від незнання, це не означає, що такого не може бути». Послідовник ідеї П.І.Прокоповича про гуманістичне бджільництво. «Головним завданням сучасного світу є збереження бджіл планети, як запорука життя людини. Сьогодні вирішується доля всього живого на землі», - говорив Петро Якович Хмара. Темі оздоровлення бджіл планети присвячені його останні роки творчої наукової роботи. Автором відкритий БІОЛОГІЧНИЙ ЗАКОН ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ БДЖІЛ: «Бджолам притаманно регулювання розмноження, яке забезпечує пристосування до умов життєдіяльності, максимуму тривалості життя, достатню силу сім'ї. Розмноження обумовлене генерацією маточного молочка молодими бджолами, що збільшує кількість особин, але скорочує їх життя. Тривалість життя без розмноження помножується до 10 раз та забезпечує відновлення імунітету. Профілактика та оздоровлення забезпечується імунною системою та особливою поведінкою бджіл (етологічний імунітет)». Закон використаний для розробки методу технологічного регулювання розмноження бджіл. На його основі створена технологія оздоровлення бджіл без медикаментів. Прогресивні бджолярі України, Росії, Білорусії, Польщі, Угорщини, Німеччини та інших країн світу успішно застосовують технологію оздоровлення бджіл без медикаментів. Вони визнають інноваційну технологію, як революційний винахід - майбутнє бджільництва. Справа Петра Яковича Хмари живе, чисельність прихильників щоденно помножується. Хмара П.Я. видав 2 книги українською і російською мовами, підготував переклад книги на англійську, є автором чисельних методичних матеріалів, понад 200 наукових робіт, монографій, статей і доповідей. Тези доповіді українського вченого були представлені на конгресі Апімондія-2011 в Аргентині. Автор готував доповідь на 43 Всесвітній конгрес Апімондія-2013 в Києві. Життя Петра Яковича Хмари є прикладом служіння науці і бджільництву. До останньої хвилини життя він працював над вирішенням проблеми спасіння бджіл планети. Його працездатність, невтомима наполегливість творчого пошуку завжди вражала і надихала молодих колег. Сьогодні людство навіть не в змозі осягнути ідеї Петра Яковича Хмари. Він випередив час, як всі генії, яких не розуміли сучасники. Світла пам'ять про великого вченого, засновника нового напрямку оздоровлення і утримання бджіл без медикаментів, науковця, патріота і громадського діяча, надзвичайно добру людину назавжди збережеться в наших серцях. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, друзям і послідовникам Петра Яковича Хмари. Колектив ВГО «Братство бджолярів України», БФ «Міжнародна місія захисту бджіл» і ГО «Спілка пасічників Криму» Біографічна довідка Хмара Петро Якович, народився 16 серпня 1927 року в сім’ї потомственого пасічника Якова Петровича Хмари в 11 кілометрах від міста Києва. Бджіл полюбив з раннього дитинства і присвятив їм все життя. «Бджола, це така істота, краще якої немає в природі», завжди говорив Петро Якович. У 1943 році поступив в технікум бджільництва, який знаходився у 6 км від рідного села Янковичи. Закінчив технікум, задумався над питанням – чому бджола, як вид, прожила 100 млн. років без застосування медикаментів. Це стало однією з причин отримати фах ветеринарного лікаря. У 1945 році поступив, а у 1950 році закінчив, Київський Ветеринарний Інститут. Отримана освіта, вважав Петро Якович, це не тільки фах лікаря ветеринарної медицини, але і база для освоєння біологічних наук. Після закінчення інституту мав мрію поступити в аспірантуру. Але Радянська влада не дозволила. Причина його вини полягала в тому, що його батько був репресований. Крім того, винен і в тому, що перебував в окупації. В св’язку з цим, був направлений на роботу в народне господарство. Працював ветеринарним лікарем на посадах від ветеринарного лікаря колгоспу, до директора обласної ветеринарної поліклініки в місті Чернігові. Успішно виконуючи роботу на ветеринарному напрямку, ніколи не розлучався з бджолами. У бджільництві Петра Яковича дуже цікавили питання розмноження і хвороби бджіл, біології цих невтомимих трудівниць, що забезпечують можливість життя на землі ентомофільних рослин, людини і інших ссавців, що залежать від харчування продуктами ентомофільних рослин. Крім посад, пов’язаних з ветеринарною медициною, працював на посаді голови колгоспу, також доцента у Київському аграрному університеті. Це було після захисту дисертації на тему «Штучне осеменіння гаплоїдних яєць бджолиної матки» у 1977 році, під керівництвом доктора біологічних наук, професора П.М. Мажуги. Петру Яковичу дуже імпонувала педагогічна, наукова, раз’яснювальна робота. Працюючи доцентом аграрного університету, прочитав багато лекцій, приймав участь у чисельних семінарах, конференціях, з’їздах по бджільництву. Був делегатом конгресу Апімондія в 1971 році в Москві. Має 18 винаходів по тематиці бджільництва. 19 років працював в Інституті Бджільництва (Науковий Центр бджільництва ім. П.І. Прокоповича) на посаді завідуючого відділом патології бджіл. Автор понад 200 наукових робіт, монографій і статей. Останні роки Хмара Петро Якович присвятив науковій і громадській діяльності. Автор розробки методу технологічного регулювання розмноження бджіл. На його основі створена технологія оздоровлення бджіл без медикаментів, яка успішно запроваджена у практичне бджільництво. Як член колегії ВГО «Братство бджолярів України» приймав участь у програмах підвищення кваліфікації пасічників, чисельних семінарах і конференціях національного та міжнародного рівня. У 2011 році став засновником і Президентом благодійного фонду «Міжнародна місія захисту бджіл». post-4441-1329160922_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ХМАРА ПЕТРО ЯКОВИЧ Життєве кредо Петра Яковича Хмари: «Якщо ми з чимось не згідні від незнання, це не означає, що такого не може бути».

post-4441-1329163260_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Життєве кредо Петра Яковича Хмари: «Якщо ми з чимось не згідні від незнання, це не означає, що такого не може бути».

Вечная память этому Учёному Человеку. Пусть земля ему будет пухом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вот в большой печали. Слёз пролили за эти дни наврное на 10 лет вперёд. У моей жены погиб родной брат Сергей, с которым я имел очень хорошие и тёплые родственные, дружеские и просто человеческие отношения. Сергей погиб в страшной аварии 13 февраля в 1.50 ночи на мосту через реку Москва на 19-м км МКАДа в Москве, его машина Chevrolet Tahoe врезалась в стоявшую на мосту большую фуру, которая за несколько минут до этого немного цепонулась с "семёркой" и оформлялось небольшое ДТП; Сергей погиб моментально, так как ехал на скорости свыше 100 км/ч, тормозного пути не было, он даже и не смог понять всё происходившее... Вот сообщение об этой аварии в Интернете http://ria.ru/incidents/20120213/564276007.html В эти дни мы ездили забирать его тело из Москвы, оформляли документы, осматривали место ДТП, машину (её вид ужасный). 15 числа на Сретенье его похоронили в том посёлке где он вырос, чтобы его мать могла приходить и оплакивать могилу. Людей было очень много... До сих пор не могу отойти... Очень, очень тяжело... Сергею было 38 лет, женат не был, детей не было, хотя в этом году он собирался жениться, но все мы - его родственники, друзья, знакомые - были частью его большой семьи. Он очень любил жизнь, всегда был с улыбкой на лице и радостью в душе, очень любил детей, особенно своих двух крёсников и моего маленького сынульку (своего единственного племянничка), который всегда бегал за ним когда он приезжал и говорил "дядя, дядя..." Сергей не был пчеловодом, но очень хорошо разбирался в продуктах пчеловодства, употреблял много мёда, так как сахар вообще не признавал, всегда восхищался пчеловодами, и очень уважал меня за это, пчёлы в его разговорах всегда были объектом восхищения и большого уважения. Царство Небесное, тебе, Сергей. Память о тебе и твоих добрых делах будет жить всегда в наших сердцах... post-404-1329457201_thumb.jpg фото Сергея У каждого человека есть своя книга жизни, у одних она заканчивается точкой, у других знаком восклицания или вопроса, а у некоторых троеточием...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрюша, прими мои соболезнования. Ужасно когда уходят из жизни молодые и полные сил люди, тем более когда так нелепо, из-за стечения обстоятельств, ставших роковыми... Держись, друг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрей Сумчанин, Прийми мої співчуття, померлому царства небесного, а вам усім дай боже здоров`я!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Співчуваю сім"ї і друзям загиблого.Нагла смерть частіше за все вириває кращих.Втішає та обнадіює одне--Сергій пішов без мук від болю,провин,невиконаних зобвов"язаннь.Земля йому пухом!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І я тобі, Андрій, співчуваю... Мій брат також два роки тому помер у віці 38 років... Знаю що це таке...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...