Jump to content
Форум на ТочкУ
Ю.П.

Пять столпов качества мёда

Recommended Posts

Я наприклад уже писав. що кожного року, десь так між різдв`яними святами, коли трохи є потепління, стараюсь подивитись. Мені так порадив робити мій кум , а у нього і стаж бджоляра порядний, тай сімей не мало, а головне ,на точку завжди порядок, у всіх відношеннях. Тоді бджілки трохи вилітають, буває що і пропадають, бо сідають на сніг. Та при огляді видно де додати канді, чи рамку з медом, але коли з сім`ї загине до сто бджіл, зате спасеться сім`я. :IMHO1:

Тоді бджілки трохи вилітають, буває що і пропадають, бо сідають на сніг. Та при огляді видно де додати канді, чи рамку з медом, але коли з сім`ї загине до сто бджіл, зате спасеться сім`я.

Треба добре підготувати бджоли до зимівлі і не треба тоді докладати героїчних зусиль до спасіння. :IMHO1: Але, здається, це вже з іншої теми.
Треба добре підготувати бджоли до зимівлі і не треба тоді докладати героїчних зусиль до спасіння.

Так. Та не зовсім так. Я б сказав так: "Треба намагатись ...." Та на жаль Бджола не знає уставу та не слухає команд. Тому я приєднуюсь до Цебро : "Необхідний контроль". Хоча це додатковий менінгіт. Свіжий приклад: Вже писав десь на Форумі, що в ті перші заморозки передивлявся і, як Ви кажете, підготовляв бджіл до зимівлі. Бачу одна сильнюща сім"я сидить ззаду. А рамки всі повномедні. Ну,думаю, поверну я вас як треба до льотка, щоб зимою вже до вас не дивитись. Зробив. Було прохолодно - пожалили. А вчора сонце, тепло, чому не глянути. Дивлюсь. І що? Знов сіли до задньої стінки. Вже не рухав. А запланував, що прийдеться в січні до них спеціально їхати.. До речі, якби вулик-лежак мав великий дашок, то положив би їм рамки зверху. А то в цьому якраз кришка пінопластова просто лягає на рамки. Місця зовсім немає.
кришка пінопластова просто лягає на рамки. Місця зовсім немає.

Можливо зробити для таких випадків перехідну рамочку 3-4см?
Бачу одна сильнюща сім"я сидить ззаду. А рамки всі повномедні. Ну,думаю, поверну я вас як треба до льотка

Було раз таке, видно вони краще знають як їм треба. Перезимувала тоді та сім"я без питань, просто рухалися до передньої стінки...

Всім добрий вечір. Не знаю чи в тему, та всеж таки є питання. Осінню минулого року мій знайомий купив собі 3 л. меду, та він йому підкис. Що робити з тим медом? Може хтось порадить.

Всім добрий вечір. Не знаю чи в тему, та всеж таки є питання. Осінню минулого року мій знайомий купив собі 3 л. меду, та він йому підкис. Що робити з тим медом? Може хтось порадить.
Скоріш за все він підкислий тільки зверху ( кілька сантиметрів). Але і підкислий мед можна розглядати як пілкисле молоко - кефір не менш корисний...
Скоріш за все він підкислий тільки зверху ( кілька сантиметрів). Але і підкислий мед можна розглядати як пілкисле молоко - кефір не менш корисний...
Дякую за відгук. Та чи може бути, щоб мед був до сьогоднішнього дня рідким, ніби щойно викачаний? Як Ви важаєте?
Дякую за відгук. Та чи може бути, щоб мед був до сьогоднішнього дня рідким, ніби щойно викачаний? Як Ви важаєте?

В мене такого ніколи не було, весь мед кристалізується в мене ще до початку зими. Кажуть що чистий акацієвий мед рік не кристалізується...
Кажуть що чистий акацієвий мед рік не кристалізується...

С кажу у меня мёд с акации стоял 3,5 года в доме и не кристализовался
Осінню минулого року мій знайомий купив собі 3 л. меду, та він йому підкис. Що робити з тим медом? Може хтось порадить.

Не помню :dntknw: где читал --так вот мёд бывает делится на фруктозу и глюкозу и вот фруктоза и даёт эту кислинку --такое бывает с подсолнечным --читал про подсолнечный --( найду статью выложу ) вот подсолнечный мёд что с верху видно белые кристаллы это и есть кристаллики глюкозы
Та чи може бути, щоб мед був до сьогоднішнього дня рідким, ніби щойно викачаний?
Позавчора зїли рештки такого меду.

В мене теж такий випадок був. Мед з акації стояв 3 роки . не псувався і не кристалізувався. Чесно кажучи я думав, що з медом щось не те.

Этот мед был откачан не зрелым, т.е. с завышенным содержанием влаги... Такой мед, находясь в тепле(комнатная температура), зимой начинает "закисать"... В принципе, все-равно он полезный, чаще его используют на самогонку... Гарна штука :ay:;):hi:

Всім дякую за відгуки

Вот и пришли к еще одному плюсу корпусных ульев. Весной нектар приносят в расплодное гнездо из которого мед если и откачивают, то в конце августа. А товарный мед получают в "чистых" корпусах. Без остатков лекарств и сахара.
Ось ! В лежакові такої "красоти" не доб'єшся ! :IMHO1:

Этот мед был откачан не зрелым, т.е. с завышенным содержанием влаги... Такой мед, находясь в тепле(комнатная температура), зимой начинает "закисать"... В принципе, все-равно он полезный, чаще его используют на самогонку... Гарна штука :ay:;):hi:
Уважаемые пчеловоды.Прежде чем делать такие заявления убедитесь, что вы правы. Из каких соображений вы делаете такие заявления? Вы сами когда нибудь качали мед с белой акации?Если не качали купите, такой мед и сделайте анализ-заплатив за него, что бы убедиться. Если вы пчеловоды то заявлять, что мед не зрелый глупо. Взвести 100 миллилитров меда и получите вес который вам укажет на его влажность. (есть таблицы соотношение веса к влажности) На эту тему вы можете поспорить с пчеловодами, но делать это на запрос потребителя по крайне мере глупо а вернее бросить ложку дегтя в бочку меда. А еще обиднее когда такие заявления делаю пчеловоды "корифеи в этом деле".Если весенний мед содержит мед акации хотя бы 50% он не кристаллизуется больше года, как правило такой мед свело янтарного цвета. Если мед цвета морской волны, после откачки почти прозрачный, в течении 2-3 дней может находиться мутновато белом цвете (как будто там масса воздушных пузырьков) не кристаллизуется более 5 лет.Закристаллизованного акациевого меда не видел. Но слыхал в странах где производят такой мед ,после кристаллизации возвращают пчеловодам на переработку.

Уважаемые пчеловоды.Прежде чем делать такие заявления убедитесь, что вы правы. Из каких соображений вы делаете такие заявления? Вы сами когда нибудь качали мед с белой акации?Если не качали купите, такой мед и сделайте анализ-заплатив за него, что бы убедиться. Если вы пчеловоды то заявлять, что мед не зрелый глупо. Взвести 100 миллилитров меда и получите вес который вам укажет на его влажность. (есть таблицы соотношение веса к влажности) На эту тему вы можете поспорить с пчеловодами, но делать это на запрос потребителя по крайне мере глупо а вернее бросить ложку дегтя в бочку меда. А еще обиднее когда такие заявления делаю пчеловоды "корифеи в этом деле".Если весенний мед содержит мед акации хотя бы 50% он не кристаллизуется больше года, как правило такой мед свело янтарного цвета. Если мед цвета морской волны, после откачки почти прозрачный, в течении 2-3 дней может находиться мутновато белом цвете (как будто там масса воздушных пузырьков) не кристаллизуется более 5 лет.Закристаллизованного акациевого меда не видел. Но слыхал в странах где производят такой мед ,после кристаллизации возвращают пчеловодам на переработку.
Уважаемый, откуда Вы взяли, что речь идет о майском меде? :blink: ... Далее, случай из жизни. 1997г. Одно поле 100га гречки, два поля по 100га подсолнуха. Подсолнух уже цветет, а у меня гречку только начали печатать :ak: Начал качать гречку, что бы освободить место под подсолнух :dntknw: ... Результат - пять бидонов гречневого меда зимой закисли и ушли на самогон. Но надо сказать, что тот самогон был :ay: . И пили его долго и с большим удовольствием :):wave:

Уважаемый, откуда Вы взяли, что речь идет о майском меде? :blink: ... Далее, случай из жизни. 1997г. Одно поле 100га гречки, два поля по 100га подсолнуха. Подсолнух уже цветет, а у меня гречку только начали печатать :ak: Начал качать гречку, что бы освободить место под подсолнух :dntknw: ... Результат - пять бидонов гречневого меда зимой закисли и ушли на самогон. Но надо сказать, что тот самогон был :ay: . И пили его долго и с большим удовольствием :):wave:
Просмотрите обсуждение вопроса. Я понял так, вопрос идет о жидком меде. Поэтому я обратился "Уважаемые пчеловоДЫ...." А по Вашему случаю с "гречневым медом" я полностью согласен. Мед зреет 5-6 дней. Гречневый мед, по своим качества, лучший мед для кулинарии ну естественно и для брожения и как ароматизатор, думаю что с него получится шикарное вино, но вином не занимаюсь. Прошу Вашего извинения ( разместил свое высказывание не под теми цитатами) и думаю что Вы как опытный пчеловод поддержите мои высказывания по поводу жидкого меда ) с уважением - метролог.
думаю что Вы как опытный пчеловод поддержите мои высказывания по поводу жидкого меда

Поддерживаю по-поводу майского меда... За все годы ни разу не встречал закисания майского меда. Случай был(долгл рассказывать), что мой майский простоял в жидком виде лет, примерно, 10-ть :blink: . Только цвет поменял на светло-коричневый :hi:

Такой мед никогда не закиснет. Проблем не будет с лабораториями и потребителем. А главное совесть всегда будет чиста перед людьми и пчелами. Откачка акациевого меда июнь 2010 г.

Вопрос. Если при откачке мёда я удалю новую печатку и на соте останется 0,5-1 % старой с закристаллизовавшимся мёдом, это сильно повлияет на скорость кристаллизации свежего мёда? Или засахарившийся мёд отфильтруется?

'metrolog' '17.4.2011, 3:06' Такой мед никогда не закиснет. Проблем не будет с лабораториями и потребителем. А главное совесть всегда будет чиста перед людьми и пчелами. Откачка акациевого меда июнь 2010 г.
Не все так просто. У мене бували випадки, коли покупці відмовлялися купляти на другий рік або з підозрою ставилися до мене як до виробника якісного меду. Існує тверде переконання, що мед повинен кристалізуватися. І всі мої намагання довести, що є виключення (акація), безрезультатні
Існує тверде переконання, що мед повинен кристалізуватися.

А я стикався з думкою покупців- якщо мед не рідкий, то там багато цукру... :)

Натрапив якось на статтю - інтервю з пасічником, де він авторитетно заявив - "А от з ріпаку мед технічний :blink: , навіть ріпакову олію не рекомендують вживати в їжу... :af: ". Я не фахівець в цій галузі, а от як нектар зв'язаний з олією, так і не второпаю. Напевно так і народжуються легенди. Так ми і робимо антирекламу один одному. Щодо якості саме ріпакового меду, то чомусь думаю, що переважно його відкачують незрілим(все-одно швидко кристалізується), бо ним швидко заливають всі рамки. А брак ферментів і робить його непривабливим на смак. :IMHO: В нас ріпаковий з весняним різнотравям і садами(певно як і у всіх) і беруть його з задоволенням, а дехто не вірить що то ріпак... :) Такщо чи пять, чи не пять, а один стовп нам точно заважає - невігластво(невежество)... :hi:

Протягом свого пасічникування постійно стикався з думкою про те, що коли налити мед у скляну банку, яка мокра, або є краплини води, то мед заграє. Ніколи не доводилось перевірити практично. Так чи не так, а банки завжди висушую. Хотілося б дізнатись чи зустрічався хтось з таким міфом.