Перейти к содержанию

Пять столпов качества мёда


Ю.П.

Рекомендуемые сообщения

А когда она цветёт?

Шишки є, насіння є - отже і цвісти повинна ! :ole_ole: ! :ole_ole: ! :ole_ole: ! Майже як сонях. :ae::ae::ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цвіт смереки це молоді відростки, на гілках, світло зелені. З них і варять варення. Можна любий мед таким чином зробити, а от правда чи це буде мед , чи варення. Та є такі діячі, що їм головне гроші, а не репутація. Та вони самі не винні що не мають совісті.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цвіт смереки це молоді відростки, на гілках, світло зелені.

Це молодий приріст і дійсно з нього роблять сироп - дуже допоміжний засіб від кашлю. А цвіт, якщо так можна назвати, це шишки-материнські в яких утворюється насіння і пильники-чоловічі які виділяють пилок. В період цвітіння над смереками можна побачити білі хмарки пилку, які здіймає вітер, видно навіть за кількасот метрів. Бджоли збирають пилок зі смереки.post-6-1289888941_thumb.jpgНа фото видно і приріст і жіночі шишки і чоловічі пильники
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я це знаю, просто я писав з чого варять сироп(варення), і з чого на базарах є смерековий мед. І головне, обідно коли люди при мені нюхають, пробують, тай вірять що їм продають іменно смерековий мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Таким методом можна зробити "мед" яблуневий, сливовий, грушевий, та будь-який, питання в тому чи можна назвати це медом
так в принципі якщо настоювати чи варити варення з смереки на основі меду (ріпакового,соняшникового) то думаю такий мед можна сміло назвати медом... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

варити варення з смереки на основі меду

То й вийде варення, а ніяк не мед.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На фото видно і приріст і жіночі шишки і чоловічі пильники

Але гарне фото, наче спеціально до лісу ходили.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

варити варення з смереки на основі меду

То й вийде варення, а ніяк не мед.
Купуєте книжку "Пчёлы крылатые фармацевты" Н. П. Иойриш видавнитство "НАУКА" Москва 1966р. та починаючи з 86 стр. і поки не :at: . Там такі меди що у вас і фатазії не вистачить. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там такі меди що у вас і фатазії не вистачить.

Можливо. Цікаво б почитати. Але хтось і дідька лисого богом називає.... Тому те що може утворитися при термічній обробці меду, хтось може назвати і медом, але той продукт від цього медом не стане. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там такі меди що у вас і фатазії не вистачить.

Можливо. Цікаво б почитати. Але хтось і дідька лисого богом називає.... Тому те що може утворитися при термічній обробці меду, хтось може назвати і медом, але той продукт від цього медом не стане. :IMHO1:
Та ні мед там не кип"ятять даже не гріють. Бджолам згодовують цукрові сиропи розведенні на молоці(молочний мед), на соках овочів та фруктів, є й сосновий сироп, сироп з кровю тварин. Бджоли все переробляють і отримуемо вітамінно-лікарскі меди. А травневий мед скількі містить "осіннього меду" на котриму зимують багато теперешніх пасічників? Його ж не повністю з"їдають бджоли чи не так?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

згодовують цукрові сиропи розведенні на молоці(молочний мед), на соках овочів та фруктів, є й сосновий сироп, сироп з кровю тварин. Бджоли все переробляють і отримуемо вітамінно-лікарскі меди.

Можно не животных кровь использовать, а свою собственную! Вложить, так сказать, в сладкий продукт не только частичку своей души, но и самоё себя! Вампирско-донорские меда! :) А в целом, наверное, мед действительно можно делать какой угодно и как угодно, а обман начинается, когда продавец скрывает от покупателя правду о способе получения этого продукта. Вера в целебные свойства свекольного меда это конечно хорошо, но важнее озвучить, что продукт сей не натуральный. Как только назовем вещи своими именами: мед «нахимичен», «набодяжен» - сразу выйдем на реальный спрос и цену.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Його ж не повністю з"їдають бджоли чи не так?

Як правило - повністю!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Його ж не повністю з"їдають бджоли чи не так?

Як правило - повністю!
ДОКАЖІТЬ!!! Як казав Станіславскій "--Неверю!"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОКАЖІТЬ!!! Як казав Станіславскій "--Неверю!"

Доказую. Тобто розказую, як працюю. У лютому при першому доброму потеплінні з"являється розплід. Повномедні нерозпечатуючи підставляю до розплоду. Далі такаж операція в березні вже із розпечатуванням медових, останній раз це роблю в перших числах квітня (а може і пізніше, в залежності від погоди). На кінець квітня маю 7-10 рамок розплоду. Весь зимовий запас з"їджено. На двох крайніх в цей час, як правило свіжий вербовий (спеціально підставляю суш). Зрозуміло, що полоска свіжого запечатаного є і розплідних рамках. Запечатаний. Інколи буває до 4-х рамок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На кінець квітня маю 7-10 рамок розплоду. Весь зимовий запас з"їджено.
Яких рамок, українських?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОКАЖІТЬ!!! Як казав Станіславскій "--Неверю!"

Доказую. Тобто розказую, як працюю. У лютому при першому доброму потеплінні з"являється розплід. Повномедні нерозпечатуючи підставляю до розплоду. Далі такаж операція в березні вже із розпечатуванням медових, останній раз це роблю в перших числах квітня (а може і пізніше, в залежності від погоди). На кінець квітня маю 7-10 рамок розплоду. Весь зимовий запас з"їджено. На двох крайніх в цей час, як правило свіжий вербовий (спеціально підставляю суш). Зрозуміло, що полоска свіжого запечатаного є і розплідних рамках. Запечатаний. Інколи буває до 4-х рамок.
Разказую ще в лютому коли з"являеться розплід в вулику на рамках повинен бути мед,( доречі якщо зосини з рамок був відкаченний мед і згодованний цукровий сироп чи можна то називати медом) якщо його буде мала кількість, а в лютому пгода мінлива бджоли можуть осипатись ще до ваших повно"медних". Всяке втручання в зимівлю бджіл не є добре тому необхідно ще зосини подбати про корми, щоб не торбувати бджіл до обльоту, і турбувати тількі в крайньому разі для порятунку сім"ї чогодажанно не допускати. Отже маємо в вулики достатньо кормів котрі споживаються на виховання росплоду топ то котрі повинні бути завжди поруч біля розплоду виникає питання чи будуть бджоли переносити "мед" з повно"медних" рамок в гору подлижче до розплоду, якщо звичайно його там немае? Як що меду в вулику меньше ніж 8кг (дві повно"медні"рамки), а весна затяжна, бджоли починають економити ментше годують матку та в свою чергу припиняє червити, а так як у гнізді є розплід хоч не хоч потрібно їого обігрівати і кормові запаси тануть, а ще недовиди господь визахворіли, чи щось заважає поповнити запаси. Я б не ризикнув так зимувати. Ну ось бджола облетілась приносять з верби. Куди? Да втіж само зимові рамки, припустимо ви розширили мало"медними" іде взяток якій в першу чергу буде споживатись корм? Сіжопренесенний нектар чи ваш "мед"? Та дійсно нектар, а не бідніший цукор. Вони його перенесуть підмішавши свіжим і запечатають, а ви радійте весняному меду. Знаю я одного пасічника так він що тижня качає "мед" і головне дешевий. Тількі когоми дуремо? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яких рамок, українських?

І даданівських також. Та слід зауважити, що на українських матка весною червить переважно на верхній половині. Тоді, як площу даданівських засіює в більшій мірі. Принаймі це мої спостереження.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а в лютому пгода мінлива бджоли можуть осипатись ще до ваших повно"медних".

І таке буває, але це стосується слабих сімей. Тому намагаюсь пускати в зиму тількі сильні.
Всяке втручання в зимівлю бджіл не є добре тому необхідно ще зосини подбати про корми, щоб не торбувати бджіл до обльоту, і турбувати тількі в крайньому разі для порятунку сім"ї чогодажанно не допускати.

У мене таке втручання є практикою, лише б погода була сприятлива. А в наших умовах Львівщини тижневі а часом і двотижневі потепління у лютому є закономірними.
Разказую ще в лютому коли з"являеться розплід в вулику на рамках повинен бути мед

В цей час на рамках де знаходиться клуб (а він уже практично дійшов до задньої стінки) меду як "кіт наплакав". А на сусідніх - від сторони клуба його також вже практично немає. Тому і виникає необхідність підстановки повномедних. Бо гряде обов"язкове похолодання і без цього прийому бджола дійсно може посипатись.
Да втіж само зимові рамки, припустимо ви розширили мало"медними"

Ніколи не підставляю маломедних. Їх у мене просто немає. Даю тільки суш (ранньою весною). І тільки на край.
Вони його перенесуть підмішавши свіжим і запечатають, а ви радійте весняному меду.

Якщо почався медозбір з верби а у вулику ще є медові, то я їх обов"язково розпечатаю і ставлю впритул до розплоду. Зауважте, що це останні рамки з наймолодшим розплодом (яйця). Сумніваюсь, що бджоли почнуть переносити відкритий мед на край. Скоріш вони його повністю використають для годівлі розплоду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Разказую ще в лютому коли з"являеться розплід в вулику на рамках повинен бути мед,( доречі якщо зосини з рамок був відкаченний мед і згодованний цукровий сироп чи можна то називати медом) якщо його буде мала кількість, а в лютому пгода мінлива бджоли можуть осипатись ще до ваших повно"медних". Всяке втручання в зимівлю бджіл не є добре тому необхідно ще зосини подбати про корми, щоб не торбувати бджіл до обльоту, і турбувати тількі в крайньому разі для порятунку сім"ї чогодажанно не допускати. Отже маємо в вулики достатньо кормів котрі споживаються на виховання росплоду топ то котрі повинні бути завжди поруч біля розплоду виникає питання чи будуть бджоли переносити "мед" з повно"медних" рамок в гору подлижче до розплоду, якщо звичайно його там немае? Як що меду в вулику меньше ніж 8кг (дві повно"медні"рамки), а весна затяжна, бджоли починають економити ментше годують матку та в свою чергу припиняє червити, а так як у гнізді є розплід хоч не хоч потрібно їого обігрівати і кормові запаси тануть, а ще недовиди господь визахворіли, чи щось заважає поповнити запаси. Я б не ризикнув так зимувати. Ну ось бджола облетілась приносять з верби. Куди? Да втіж само зимові рамки, припустимо ви розширили мало"медними" іде взяток якій в першу чергу буде споживатись корм? Сіжопренесенний нектар чи ваш "мед"? Та дійсно нектар, а не бідніший цукор. Вони його перенесуть підмішавши свіжим і запечатають, а ви радійте весняному меду. Знаю я одного пасічника так він що тижня качає "мед" і головне дешевий. Тількі когоми дуремо? opr06K93.gif

ura---я закармливаю с осени сахарным сиропом и зимуют они на сахаре не скажу что 100% на сахаре присутствует и мёд , но всё таки , а в конце февраля даю подкормку из мёда подсолнуха так как в это время начинает матка сеять и появляются тёплые окна для облёта да и послушать не мешает если голодно они не так звук подают, двигаться клуб не может в стороны , тогда надо ложить корм сверху 2 что то я у себя не наблюдал мёда в мае месяце для откачки , пчёлки его используют для развититя , а прокачка мёда начинается после акации и эспарцета , а это конец июня и там сахарного мёда не будет 3 конечно всё зависит от человека и его совести , но даже если пощитать стоимость мёда и сахара , то это экономически не выгодно разве что сахар на шару , у нас на данный момент мешок сахара стоит 415 гр , а может и дороже , цены растут :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот и пришли к еще одному плюсу корпусных ульев. Весной нектар приносят в расплодное гнездо из которого мед если и откачивают, то в конце августа. А товарный мед получают в "чистых" корпусах. Без остатков лекарств и сахара.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот и пришли к еще одному плюсу корпусных ульев. Весной нектар приносят в расплодное гнездо из которого мед если и откачивают, то в конце августа. А товарный мед получают в "чистых" корпусах. Без остатков лекарств и сахара.
А где деваются сахар и лекарства? :blink: Что лутше прожлогодние щи или свежый наваристий борщь? :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я все понял. Вам URA, что то объяснять - проще головой о стену удариться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что лутше прожлогодние щи или свежый наваристий борщь? :blink:
А борщь хорош на следуючий день... настоявшись... :umora: не верите спросите гурманов... :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А борщь хорош на следуючий день... настоявшись...

Подтверждаю всеми фибрами своей... души! :umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ura вирішив ознайомитись з методом Цебро. Наш земляк (з Черкащини), якого доля занесла на Псковщину. Знайшов багато цікавого для себе. А так, як між нами виникла ділова суперечка (вважаю її корисною) то хочу навести також цитату з методики Цебро : "Кто например после 20 декабря осматривает верхнюю часть гнезда и определяет расположение клуба, наличия корма на рамках сверху и занимается перестановкой в центр клуба крайних полномедных рамок в тех семьях , где пчелы дошли до задних стенок ульев. А вот у Цебро эта работа запланирована."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...