Перейти к содержанию

Останні акорди у підготовці до зимівлі.


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

14 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А я використовував 'Варостоп' болгарський.

я теж його використовував, але не на всі вулики. Надто дороге задоволення

але нічого, наступного року постараюся зібрати більше прополісу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так , огуглився. Наші голопуцьки й тут все попереіменовували, а це ж крадіжка і не лише плагіат. 12,5 відсотків біпіну - то це ж і є той же чистий препарат! А ще його з амітразою 'плутають'. Та за такі перейменування років на двадцять потрібно відсилати у Жовті Води на уранові рудники.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Так , огуглився. Наші голопуцьки й тут все попереіменовували, а це ж крадіжка і не лише плагіат. 12,5 відсотків біпіну - то це ж і є той же чистий препарат! А ще його з амітразою 'плутають'. Та за такі перейменування років на двадцять потрібно відсилати у Жовті Води на уранові рудники.:IMHO:

В аптеці одні і ті ж препарати мають по три- чотири імені. І це хіба ж нормально?! :frusty::crazy: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А мій колега вихвпляє саме цей метод підсадки маток - через кормушку. Сам я ним не користуюся. Найчастіше - це три доби під ковпачком. Потім крапну на матку медком, якщо то молода, щоб менше бігала - і все.:ay:

Чесно кажучи я підсажував не через кормушку, тиждень тримав щоб максимально заповнити рамки сиропом де виходив розплід , довше не тримав щоб не зривати маточники. 

Через тиждень просто випускав маток де були маточники їх матки розгризали самі , такий метод давав 95% прийому.

 Як на мене сам метод Рахматуліна (осінньої заміни матки) має як і плюси так і мінуси.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А що то за звір такий - скабатокс і як він діє ? :ah::dntknw:

це румунський амітраз.брав в DUST.Останній акорд не вдалось поставити-багато ще розплоду і тепло для амітразу.Другу половину пасіки перетасував розплід на край і зняв утеплення.Обробляти буду один раз порамочно кожну рамку по 5 качків на кожну сторону.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Так , огуглився. Наші голопуцьки й тут все попереіменовували, а це ж крадіжка і не лише плагіат. 12,5 відсотків біпіну - то це ж і є той же чистий препарат! А ще його з амітразою 'плутають'. Та за такі перейменування років на двадцять потрібно відсилати у Жовті Води на уранові рудники.:IMHO:

Амітраз , це  синтетична органічна сполука у вигляді кристалів . Всі інші назви є лікарські форми на основі амітрази.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, wwlo сказав:

це румунський амітраз.брав в DUST.Останній акорд не вдалось поставити-багато ще розплоду і тепло для амітразу.Другу половину пасіки перетасував розплід на край і зняв утеплення.Обробляти буду один раз порамочно кожну рамку по 5 качків на кожну сторону.

Дякую!

А я з 'Росинки' дрібненьким дощиком не більше двох качків обприскував. 5 разів - то вже аж занадто. Думаю, достатньо й двох качків. Вони добре зволожують бджіл при відмінній наладці струменя. :IMHO:

А  з утепленням , думаю, ви вже трохи запізнилися. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Конструктор сказав:

...

 Як на мене сам метод Рахматуліна (осінньої заміни матки) має як і плюси так і мінуси.

 

Його можна розглядати,  не як основний, а як вимушений, аварійний метод. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17.10.2020 в 08:17, wwlo сказав:

сьогодні поїду і поставлю останній акорд -заберу маломедки з гнізда і оброблю скабатоксом,при умові що вийшов розплід,який в половині пасіки перекинув на край гнізда.

І як результати останнього акорду? Кліща багато?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, дьома сказав:

І як результати останнього акорду? Кліща багато?

останній акорд не вдався,бо ще багато розплоду.Переставив його на край гнізда-там холодніше і через 2 тижні буду обробляти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Опыт, он сын ошибок. Знал бы при.. , вернее, не при, а про.., прогноз погоды, полОжил бы вместо холстиков утеплитель, пчелы бы в зиму больше пошло. А так на улице лето, вся пчела где-то в поисках добычи, расплода нет. Кто зимовать будет??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, wwlo сказал:

останній акорд не вдався,бо ще багато розплоду.Переставив його на край гнізда-там холодніше і через 2 тижні буду обробляти.

 

 

В 17.10.2020 в 17:07, wwlo сказал:

це румунський амітраз.брав в DUST.Останній акорд не вдалось поставити-багато ще розплоду і тепло для амітразу.Другу половину пасіки перетасував розплід на край і зняв утеплення.Обробляти буду один раз порамочно кожну рамку по 5 качків на кожну сторону.

Я б так не зміг, навіть якщо після цього мед став коштувати 3$

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Stol сказав:

 

 

Я б так не зміг, навіть якщо після цього мед став коштувати 3$

буду робити так.як робив останні 25 років

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересное название темы. Но однако последний аккорд он и должен быть последним, а тут незаконченное музыкальное произведение получается Если говорить какой последний аккорд, то это скорее всего 19декабря опрыскать ульи освяченной водичкой 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, К. А. Е. сказав:

....19декабря опрыскать ульи освяченной водичкой 

Та одразу ж як годиться покласти канді ато "вдруг вони вже все з'їли":umora:. Для останнього акорду - саме то!:ay:

 

19.10.2020 в 18:26, wwlo сказав:

останній акорд не вдався, бо ще багато розплоду. Переставив його на край гнізда-там холодніше і через 2 тижні буду обробляти.

Розплоду??? Тепло ж у Вас. В мене останній розплід вийшов десь в середині вересня

 

19.10.2020 в 18:40, Макарыч57 сказав:

А так на улице лето, вся пчела где-то в поисках добычи, расплода нет. 

 В нас вже "тверда" осінь сім'ї почали збиратись в клуби.  

 

19.10.2020 в 18:40, Макарыч57 сказав:

 Кто зимовать будет??

Також помітив що частина сімей ослабла на осінь. На минулих вихідних в рамках підготовки до "останнього акорду" позєднував слабкі сім'ї, принципово слабачків в зиму не пускаю, тим більше що зимувати буду на соняху.

Я ж планую останній акорд на ці вихідні - проллю скабатоксом, та хай зимують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для останнього акорду  для мене треба температура не більше 10 гр і відсутність розплоду.Пятачки розплоду якщо будуть то перенесуться в інкубатори і там будуть ставитися ще один курс полосок..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба щоб кинули сіяти, а потім ще три тижні чекати. Обробляю десь в останніх числах листопада. Зараз спробую почати збирати, але мабуть ще зарано, тиждень доведеться зачекати. В будь якому разі навіть якщо буде знову тепла зима, буду готуватись до холодної, пусті рамки з центру гнізда повикидати, сім'ї стиснути і утеплити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, artemishe сказал:

Треба щоб кинули сіяти, а потім ще три тижні чекати. Обробляю десь в останніх числах листопада. Зараз спробую почати збирати, але мабуть ще зарано, тиждень доведеться зачекати. В будь якому разі навіть якщо буде знову тепла зима, буду готуватись до холодної, пусті рамки з центру гнізда повикидати, сім'ї стиснути і утеплити

Наверное лет 55 назад я прочитал детский рассказ "Говорящее письмо". Помните, были студии звукозаписи, там можно было наговорить текст поздравительный, потом песенку записать на пластинку и кому-то подарить или даже отправить письмом "на деревню дедушке Макарычу". В том рассказе так и было, а заканчивался рассказ примерно так: "дедушка встал с дивана, протел лысину, сменил иголку на патефоне и пустил пластинку седьмой раз". К чему я впал в детство (это ж лучше чем в маразм)? Да к тому, что если у вас 50 ульев, нет времени на смотрины, надо все быстро, четко и по графику, а если ульев 5, то можно и лысину семь раз  протереть, и каждую рамку со всех сторон обсмотреть, и даже пчел пересчитать. Главное, понимать, что делать. Только погода постоянно вносит свои коррективы. У нас еще неделя днем почти летняя погода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Макарыч57 сказал:

Наверное лет 55 назад я прочитал детский рассказ "Говорящее письмо". Помните, были студии звукозаписи, там можно было наговорить текст поздравительный, потом песенку записать на пластинку и кому-то подарить или даже отправить письмом "на деревню дедушке Макарычу". В том рассказе так и было, а заканчивался рассказ примерно так: "дедушка встал с дивана, протел лысину, сменил иголку на патефоне и пустил пластинку седьмой раз". К чему я впал в детство (это ж лучше чем в маразм)? Да к тому, что если у вас 50 ульев, нет времени на смотрины, надо все быстро, четко и по графику, а если ульев 5, то можно и лысину семь раз  протереть, и каждую рамку со всех сторон обсмотреть, и даже пчел пересчитать. Главное, понимать, что делать. Только погода постоянно вносит свои коррективы. У нас еще неделя днем почти летняя погода.

Та начебто тепло, тепло, а потім бац, і всьо, до вулика не полізеш

Зазвичай ще в перших числах листопада можна залізти, мені потрібно 4-5 днів нормальної погоди,  бо сімей трохи більше ніж 50, і шоб все просто і швидко зробити,  треба щоб було якомога менше розплоду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.10.2020 в 22:30, artemishe сказал:

Та начебто тепло, тепло, а потім бац, і всьо, до вулика не полізеш

Зазвичай ще в перших числах листопада можна залізти, мені потрібно 4-5 днів нормальної погоди,  бо сімей трохи більше ніж 50, і шоб все просто і швидко зробити,  треба щоб було якомога менше розплоду

Нужно чтобы пчелы ещё дали возможность по этой погоде быстро работать. Разве что ночью. Воровки по теплу активны. Нужно чтобы была нелетная погода до "бац" Здесь имеют преимущество ульи, где сверху можно поставить или оставить либо полу рамок корпус, либо рутовский. Вот это бац и все, не нужно замарачиваться и гнездо трясти, перебирая

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, К. А. Е. сказал:

Нужно чтобы пчелы ещё дали возможность по этой погоде быстро работать. Разве что ночью. Воровки по теплу активны. Нужно чтобы была нелетная погода до "бац" Здесь имеют преимущество ульи, где сверху можно поставить или оставить либо полу рамок корпус, либо рутовский. Вот это бац и все, не нужно замарачиваться и гнездо трясти, перебирая

У меня руты, 10р. И что,  все равно сокращаю верхний корпус,  нижний не трогаю.  Можно этого не делать,  если семьи мощные,  но весной все равно придется, чтобы утеплить. В этом плане оптимально 7-8р корпус,  и пенопласт.  А я много за последние годы наделал деревянных,  о чем жалею

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наслухався  я страшилок про кліща і вирішив вчора ще пролити щавелькою. Результат такий: в сім'ї, де був пізній розплід впало кліщів з 15, в інших контрольних 2-3. Думаю можна зимувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

запитав у спеціаліста і ще чекаю відповіді.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.10.2020 в 18:26, wwlo сказал:

Переставив його на край гнізда-там холодніше і через 2 тижні буду обробляти.

Холодніше? Це навряд. Навіть якщо рамку крайньою поставити, туди переміщається велика кількість бджіл і, відповідно, температура буде така ж, як і в центрі. Тому така рокіровка до цього часу була не потрібна, і навіть шкідлива.

Але зараз, коли основна маса розплоду вже вийшла і залишилась тільки в окремих вуликах, така маніпуляція є корисною.

Але не через потребу в охолодженні. Це треба робити через зручність у подальшому забиранні цих рамок. Коли вже похолодає, то добиратись в центр гнізда - це собі шкодити. А забрати крайні рамки - можна обійтись "малою кров'ю"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ромео сказав:

Холодніше? Це навряд. Навіть якщо рамку крайньою поставити, туди переміщається велика кількість бджіл і, відповідно, температура буде така ж, як і в центрі. Тому така рокіровка до цього часу була не потрібна, і навіть шкідлива.

Але зараз, коли основна маса розплоду вже вийшла і залишилась тільки в окремих вуликах, така маніпуляція є корисною.

Але не через потребу в охолодженні. Це треба робити через зручність у подальшому забиранні цих рамок. Коли вже похолодає, то добиратись в центр гнізда - це собі шкодити. А забрати крайні рамки - можна обійтись "малою кров'ю"

ви праві

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...