Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

4 минуты назад, Сергій-апі сказал:

Навіть думати про таке не хочу

А зря.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Cfif сказал:

Улей кожухами не утепляют, а защищают от ветра, дождя и птиц. Отсутствие ветра в любые морозы это самый главный +, ну и улей служит значительно дольше.

вы перестали заносить в зимовник?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

Як виходите з ситуації? Використовуєте кожухи?

 

Все не так просто, по шаблону, ...в першу чергу, весняний точок повинен бути як "той садок вишневий біля хати", без сквозняків, протягів, в затишку від весняних  холодних вітрів. Друге, кожухи для не відселекцінованої рійливої пчоли лише прискорять сезон верхолазних робіт, перевірено не одноразово.  Основне те, що все залежить від сили сімей і породи, нормальній карпатці, карніці для гарного старту без додаткового зовнішнього утеплення в моїх умовах хватає 5 повноцінних рамок, Мінесоті хватить і 4 рамки з теплими заставними з боків, якщо баки чи італійка потрібно 6 рамок на весняний обліт, якщо сім"ї слабіші то односімейний  вулик з стінкою в 30мм доцільно крім теплих заставних  утеплювати додатково  або тримати в лежаках по 2-3 сім"ї. Все описане лише для моїх умов, в кожного вони свої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Cfif сказал:

Улей кожухами не утепляют, а защищают от ветра, дождя и птиц. Отсутствие ветра в любые морозы это самый главный +, ну и улей служит значительно дольше.

На видео где канадцы зимуют на улице группами по 4шт явно виден слой утеплителя

все таки минус 30-40 град да зима полгода, наверное холодная зимовка не прокатит..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

С чего такие выводы что переписываю?

Може и переписал бы шо так книжки давно не читаю,зрение не очень.

Бывает и надо что-то почитать да не вижу толком,а к окулисту пойти подкорректировать очки пока нет времени.

Ну а о процессах как-то не переживаю,все-же физмат за плечами+еще один Вуз в котором один из предметов Аэрология...промолчу чего.

Довольно неплохо одно время именно ней и занимался в проектном институте.

Да,да,проектировал схемы вентиляции,могу и вам рассказать о кроссингах,перемычках,шероховатостях и сопротивлениях с учетом давления,влажности и температуры.Только люди не пчелы,но работали и живые.:umora:

Уверяю вас что Законы термодинамики мне известны и в изотермах,изохорах,изобарах,изогелиях ориентируюсь неплохо.

Будете экзамен мне устраивать?:hi: 

При чому тут інститути і вся ця перерахована лобуда,мова про бджіл і їх хорошу зимівлю.:helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Ворон сказал:

При чому тут інститути і вся ця перерахована лобуда,мова про бджіл і їх хорошу зимівлю.:helpme:

Был вопрос и предъявы,я  и ответил.А мова дійсно була про бджіл. Декотрі не читаючи щось пишуть,а що і чи є в тому потреба навіть собі відповісти не можуть.

Людина написала ,я як зрозумів так на те й зауважив і пішло-поїхало.

 

В двох словах всім

Я кожухи не використовую і вище написав чому.

Те що вони є то це факт.Від того що хтось з цим не згоден і вважає що вони тільки від вітру та дощу то це нічого не міняє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Был вопрос и предъявы,я  и ответил.А мова дійсно була про бджіл. Декотрі не читаючи щось пишуть,а що і чи є в тому потреба навіть собі відповісти не можуть.

Людина написала ,я як зрозумів так на те й зауважив і пішло-поїхало.

 

В двох словах всім

Я кожухи не використовую і вище написав чому.

Те що вони є то це факт.Від того що хтось з цим не згоден і вважає що вони тільки від вітру та дощу то це нічого не міняє.

Тепер все стало на свої місця,просто забув глянути в профіль,кому пишу,тепер питань нема.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Олександр Коваль сказал:

у Вас є ще кращий варіянт копслєя Маестро? :hmm:

Конєчьно...

Ось, напевно син Гордона :umora:

Тре підняти перегляди... Поможемо? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, Николай S сказав:

Все не так просто, по шаблону, ...в першу чергу, весняний точок повинен бути як "той садок вишневий біля хати", без сквозняків, протягів, в затишку від весняних  холодних вітрів. Друге, кожухи для не відселекцінованої рійливої пчоли лише прискорять сезон верхолазних робіт, перевірено не одноразово.  Основне те, що все залежить від сили сімей і породи, нормальній карпатці, карніці для гарного старту без додаткового зовнішнього утеплення в моїх умовах хватає 5 повноцінних рамок, Мінесоті хватить і 4 рамки з теплими заставними з боків, якщо баки чи італійка потрібно 6 рамок на весняний обліт, якщо сім"ї слабіші то односімейний  вулик з стінкою в 30мм доцільно крім теплих заставних  утеплювати додатково  або тримати в лежаках по 2-3 сім"ї. Все описане лише для моїх умов, в кожного вони свої.

Ось бачите, це те саме про що я писав, якщо все зробити правильно, якісно (організація точка, сім"ї нормальної сили в зиму, підібрана порода під свій регіон...) тоді ніяких лишніх маніпуляцій виконувати не потріб відповідно більше часу можна присвятити іншій корисній справі. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ромео сказав:

Тре підняти перегляди... Поможемо? 

немає коли, пішов годувати медом:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, valik1986 сказал:

вы перестали заносить в зимовник?

Нет конечно... заношу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, artemishe сказал:

На видео где канадцы зимуют на улице группами по 4шт явно виден слой утеплителя

все таки минус 30-40 град да зима полгода, наверное холодная зимовка не прокатит..

Согласен, -40 очень неприятная температура. и всё же утепление в кожухаг скорее всего должно сгладить пиковые минуса и резкие колебания. Когда Т. возле клуба от 0 до -20 доходит не за 3 часа, а за двое суток + полный штиль.... но в принципе. если Т. на улице 10 суток - 30. то и в ульях она будет примерно такая же... Пчёлы имеют время перегруппироваться.ю а не застыть где сидели. это важно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Конєчьно...

Ось, напевно син Гордона :umora:

Тре підняти перегляди... Поможемо? 

не треба йому допомагати!

yeto_ne_nashi.gif

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Роман Кременчук сказал:

Підмору за тиждень морозів більше,ніж за місяць до них

Ну й висновок який з цього можна зробить? Як холод впливає на зімовку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

питання в іншому, коли це потрібно .....

Питання в iншому ,  КОМУ це потрiбно 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Мико сказав:

Питання в iншому ,  КОМУ це потрiбно 

Відповіді на обидва питання, і КОЛИ і КОМУ вже дані:hi:

 

3 години тому, Николай S сказав:

Все не так просто, по шаблону, ...в першу чергу, весняний точок повинен бути як "той садок вишневий біля хати", без сквозняків, протягів, в затишку від весняних  холодних вітрів. Друге, кожухи для не відселекцінованої рійливої пчоли лише прискорять сезон верхолазних робіт, перевірено не одноразово.  Основне те, що все залежить від сили сімей і породи, нормальній карпатці, карніці для гарного старту без додаткового зовнішнього утеплення в моїх умовах хватає 5 повноцінних рамок, Мінесоті хватить і 4 рамки з теплими заставними з боків, якщо баки чи італійка потрібно 6 рамок на весняний обліт, якщо сім"ї слабіші то односімейний  вулик з стінкою в 30мм доцільно крім теплих заставних  утеплювати додатково  або тримати в лежаках по 2-3 сім"ї. Все описане лише для моїх умов, в кожного вони свої.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Ну й висновок який з цього можна зробить? Як холод впливає на зімовку?

Отлично.Лишь бы не было качель с температурами.Сели и зимуют.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Avgust Vadim Poltava сказав:

Ну й висновок який з цього можна зробить? Як холод впливає на зімовку?

Ну,в -24-25,могли сипатись вулички,в яких було мало бджоли,т.я. гніздо не скорочую в зиму в бк:IMHO:.В  лежаках скорочував по силі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Роман Кременчук сказал:

Ну,в -24-25,могли сипатись вулички,в яких було мало бджоли,т.я. гніздо не скорочую в зиму в бк:IMHO:.В  лежаках скорочував по силі.

В сильных семьях пчелы проедают соты и переходят.В семьях слабее такие проходы делаю осенью при сборке типа вот такой штукой

А раньше обычной гильзой с ружья калибр 16 мм..

5_3603.16-1.thumb.jpg.885ea3bd5aa2208ebac3561a88d39405.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Роман Кременчук сказал:

Ну,в -24-25,могли сипатись вулички,в яких було мало бджоли,т.я. гніздо не скорочую в зиму в бк:IMHO:.В  лежаках скорочував по силі.

Рома, я не конкретно про вас, а взагалі. Про те, як холода впливають на зімовку. При холодах вийшло, шо за тиждень осипалося стільки бджоли, стільки при відносно теплій погоді (близько нуля) за місяць!!! Отож і засомнівався в "нєзиблємих істінах".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Егор Юрьев сказал:

В сильных семьях пчелы проедают соты и переходят

Ни разу такого не видел. Сильные семьи не отрываются от передней стенки и могут свободно переходить с одной улочки в другую, также и матка. У меня пчелы прижаты между улочками, а весной после облета на двух тех рамках пятаки расплода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Егор Юрьев сказал:

Саныч,написано так потому что речь шла об....утеплил заставными.

Если имеется ввиду поджал и до этого их не было,то да,они имеют меньшую теплопроводность и пчела спокойно по ним садится в отличии от холодного дерева.

Если утеплял чтоб не промерзало то надо только с внешней стороны.Из опыта-Стена дома утепленная плитами ЭППС с внутренней стороны промерзает все-равно и поней выступает иней,с внешней стороны-сухо и тепло.

А иней от паров внутри будет потому что все-равно холодно и там конденсат прилипнет по-любому.

А этот момент с учётом Ваших знаний объясните если не затрудрит,? ,а то много непонимания с вентиляцией в такой системе ульев ,не зимовал по такой схеме.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Владимир@ сказал:

А этот момент с учётом Ваших знаний объясните если не затрудрит,? ,а то много непонимания с вентиляцией в такой системе ульев ,не зимовал по такой схеме.

Конкретизируй вопрос или вопросы чтоб понять что надо объяснить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Avgust Vadim Poltava сказав:

Рома, я не конкретно про вас, а взагалі. Про те, як холода впливають на зімовку.

Це не нормальні холода. Якби замерзло в грудні і стояло до березня, то воно нічого би не мішало. А так...за пару днів  двадцять з лишнім градусів перепади. Сьогодні слухав своїх вдома. Гудять, а подивитись можна хіба після обльоту. Як казала моя баба: на другий рік я вже така дурна не буду:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, gardener сказал:

Як казала моя баба: на другий рік я вже така дурна не буду:umora:

Ой, Гарденер, не зарікайся;)...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...