Jump to content
Форум на ТочкУ
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

3 хвилини тому, davolodya сказав:

Незнаю, як у Вас, а у мене ще розплоду дуже багато - від 5до 7 рамок, від засіву до печатного на виході... І кліща теж цього року багатенько...

Теж розплоду ще багато. Минулорічні матки то вже пригальмовують, а молоді шпарять! Вчора ввечері бачив, як активно вентилювали  - щось ще знаходять, тягають, то й матки активні.  

• Like 5

42 хвилини тому, Бджолопотам сказав:

В якому розплоді? Більшість сімей мають тільки рамку -дві на виході, багато взагалі не мають розплоду ніякого:wave:

Отам якраз він і розкошує! :dntknw:

• Like 1

Сьогоді передивлявся свої сім"ї. В одній (багатокорпусний) бджоли вирішили зробити собі гіздо в верхньому корпусі. А я планував, що вони будуть зимувати  в нижньому. Що краще зробити? Погодититсь з ними, чи переставити корпуси?
Для кращого розуміння ситуаціі. Нижній корпус — дадан. Верхній — рут. Поставив в верхній рамки, в яких було грам по 500-700 меду  в кожній. Думаю — хай переносять собі в гніздо, донизу, і будуть там зимувати. А вони навпаки, знизу перетягнули мед наверх, забили ті рути, а внизу зараз тільки 4 рамки, де є ще розплід. Всі інші майже  пусті. Я так розумію, що вони вирішили досидіти внизу до того часу, поки вийде останній розолід, та й імігрувати наверх. :)

1 година тому, davolodya сказав:

Незнаю, як у Вас, а у мене ще розплоду дуже багато - від 5до 7 рамок, від засіву до печатного на виході... І кліща теж цього року багатенько...

І в мене є такі сім'ї, але  кліща цього року небагато:dntknw:

39 хвилин тому, Svan сказав:

Сьогоді передивлявся свої сім"ї. В одній (багатокорпусний) бджоли вирішили зробити собі гіздо в верхньому корпусі. А я планував, що вони будуть зимувати  в нижньому. Що краще зробити? Погодититсь з ними, чи переставити корпуси?
Для кращого розуміння ситуаціі. Нижній корпус — дадан. Верхній — рут. Поставив в верхній рамки, в яких було грам по 500-700 меду  в кожній. Думаю — хай переносять собі в гніздо, донизу, і будуть там зимувати. А вони навпаки, знизу перетягнули мед наверх, забили ті рути, а внизу зараз тільки 4 рамки, де є ще розплід. Всі інші майже  пусті. Я так розумію, що вони вирішили досидіти внизу до того часу, поки вийде останній розолід, та й імігрувати наверх. :)

Я не переставляв би, хай так і зимують :IMHO:

• Like 2
  • Thanks 1

49 минут назад, Svan сказал:

Надо было холстик кинуть и край отогнуть между рутом и даданом... А еще лучше и корпус пустой в разрез... :IMHO1: Они уже подготовились к зимовке я бы оставил так... :IMHO1: Может только рамки с нижнего забрал бы по возможности.... Чтоб не поплесневели зимой..

• Thanks 1

45 минут назад, Svan сказал:

Никто никуда мигрировать не будет - сядут внизу под мёдом.

• Like 4

11 годин тому, Гурович сказав:

Никто никуда мигрировать не будет - сядут внизу под мёдом.

Ну, власне, я це й мав на увазі. Сядуть зараз на пустих, звичайно,  а потім, ближче до зими, світить ї іміграція в верхній корпус. :)
Дякую всім, хто відгукнувся! Я теж схилявся до думки, що залишу все так, як захотіли вони.

13 часов назад, Svan сказал:

Я так розумію, що вони вирішили досидіти внизу до того часу, поки вийде останній розолід, та й імігрувати наверх. :)

После выхода расплода 300 мм корпус и рамки убрать 

1. на дно корпус рута пустой 

2 .  корпус рута полномёдный 

3 . корп дадан с  рамками и пчёлами 

через 1 день струсить пчел вниз ,

убрать на 300 всё в сараюшку 

1 час назад, Svan сказал:

що залишу все так, як захотіли вони.

Сделать всё придерживаясь пошаговой инструкции :az:

• Thanks 1

Колеги всім привіт , хочу отримати пораду як краще зберігати маломедні стільники що виставляються з гнізда , бо коли  обробляю оцетом і залишаю в закритих ящиках в омшанніках  міль їх  знаходить і однаково знищує , може є якийсь спосіб того уникнути

14 часов назад, Бджолопотам сказал:

В якому розплоді? Більшість сімей мають тільки рамку -дві на виході, багато взагалі не мають розплоду ніякого:wave:

Аналогічно.

• Like 1

55 хвилин тому, Мико сказав:

После выхода расплода 300 мм корпус и рамки убрать 

1. на дно корпус рута пустой 

2 .  корпус рута полномёдный 

3 . корп дадан с  рамками и пчёлами 

через 1 день струсить пчел вниз ,

убрать на 300 всё в сараюшку 

МАЕСТРО!!:IMHO1::ax:
Та все ж запитаю. А чому на дно рутівський пустий? А якщо магазинний пустий?

6 часов назад, Svan сказал:

МАЕСТРО!!:IMHO1::ax:
Та все ж запитаю. А чому на дно рутівський пустий? А якщо магазинний пустий?

Ну если есть в наличии и третий вид корпусов , то можно и 145 

7 часов назад, logos сказал:

Колеги всім привіт , хочу отримати пораду як краще зберігати маломедні стільники що виставляються з гнізда , бо коли  обробляю оцетом і залишаю в закритих ящиках в омшанніках  міль їх  знаходить і однаково знищує , може є якийсь спосіб того уникнути

Уксус для моли , как мёртвому припарка 

Уксусная кислота (ледяная ) отпугнёт бабочек ,

но яйца отложенные ранее проклюнутся и личинка сделает своё чёрное дело 

Минусовая температура ,как и плюсовая от +45 *  решит проблему 

или сернистый газ ,рукав плёнки внутрь корпуса и окурить два раза 

с интервалом 6-10 дней 

всем кто внутри рукава придёт кирдык 

Edited by Мико
  • Like 6
  • Thanks 1

1 година тому, Мико сказав:

Уксус для моли , как мёртвому припарка 

не совсем. Проблема в том, чтобы достигнуть эффекта лить эту кислоту нужно литрами. 

Очень хорошо рубит моль и ее личинок ацетон. только где ж его достать.

• Like 1

1 минуту назад, Sanich сказал:

не совсем. Проблема в том, чтобы достигнуть эффекта лить эту кислоту нужно литрами. 

Я в прощлом году опрыскал пару корпусов концентратом перекиси так тоже не завелась но это очень геморойный процесс да и техника безопасности нужна

• Like 1

4 хвилини тому, mixaskm сказав:

Я в прощлом году опрыскал пару корпусов концентратом перекиси так тоже не завелась но это очень геморойный процесс да и техника безопасности нужна

Да. После этого еще и нужно все хорошо высушить - иначе рамки поцветут. А это возможно только в теплую пору года. Ну и гемороя немеряно. 

Лучший вариант на данный момент для себя - сера. тоже геморойно, если нету сотохранилища, но быстрее и эффективнее всех других способов. 

• Like 2

4 минуты назад, Sanich сказал:

В прошлом году поставил в ящики с сушью полоски гофрокартона, смоченные в ацетоне. Всё прошло отлично, моль не завелась. Не знаю, правда, как это в плане экологии... Но меня так моль припустила в плане суши за два года.... 

• Like 1

1 годину тому, Мико сказав:

Ну если есть в наличии и третий вид корпусов , то можно и 145 

Романович, ти будеш сміятися, (а може й покрутиш пальцем біля скроні),  але в мене ще є й інші: українець, рогатий... Правда, в цю ситуацію їх не втулиш. :)

• Like 2

10 хвилин тому, VETER сказав:

В прошлом году поставил в ящики с сушью полоски гофрокартона, смоченные в ацетоне.

А від випарів ацетону яйця молі теж гинуть, як і від сірки?

2 хвилини тому, Svan сказав:

А від випарів ацетону яйця молі теж гинуть, як і від сірки?

Від парів ацетону дохне просто все живе. :IMHO:

• Like 1

Можна спробувати покласти на рамки і під рамки шматок карбіду кальцію. На міль не пробував, а личинок шашеля ацетилен вбиває аж бігом

21 минуту назад, Sanich сказал:

иначе рамки поцветут.

Не чего не сушил и плесень не развелась в сарае стояли наверное перекись все выела все грибки 

2 хвилини тому, mixaskm сказав:

Не чего не сушил и плесень не развелась в сарае стояли наверное перекись все выела все грибки 

Мабуть в сараї було достатньо сухо. Я так навесні обробив пару рамок та поставив у пустий вулик. До літа вони покрилися пліснявою - рамки та соти стали із синевою. Перетопив в сонячній воскотопці та й усе.