Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

5 минут назад, Серж 82 сказал:

виявленим частинами у 18781897 

Тю.... 

такий облом...:(

я вже металошукач в інтернеті почав підбирати...:ah:

Edited by ромео
  • Haha 6
2 минуты назад, ромео сказал:

Тю.... 

такий облом...:(

я вже металошукач в інтернеті почав підбирати...:ah:

Краще якісну вощину шукайте

• Like 2
26 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Краще якісну вощину шукайте

Якісна вощина та що,  відката власноруч зі свого  забрусного воску.  Можливо хтось підкаже - який розмір чарунки(ячейки) кращий ?

4 минуты назад, whale сказал:

Якісна вощина та що,  відката власноруч зі свого  забрусного воску.  Можливо хтось підкаже - який розмір чарунки(ячейки) кращий ?

Вчора мав розмову з чоловіком який катає. Правда менше 200 кг не хоче катати. Може із знайомим скочемо до нього і від катаємо свій забрусний.

• Like 1
Только что, Серж 82 сказал:

Просто так не шукають.

спочатку в архівах сидять старі карти і тому подібне досліджують і вже потім ідуть по визначених місцях. а не шастаюь по полях за болтами і цвяхами.

• Like 2
1 час назад, roman-1 сказал:

спочатку в архівах сидять старі карти і тому подібне досліджують і вже потім ідуть по визначених місцях.

Це було 10 років тому. а точніше 15. зараз ці карти покажуть куди лізти нічого. Зараз гугл планета+уважність+досвід+час та вдача. все.

А бджоли сьогодні несли пилок.((

• Like 1
7 часов назад, Серж 82 сказал:

В мене на сьогодні ріпак виглядає так

A2EB4670-DBFB-4176-9488-8F3AF56B3AAC.jpeg

CC196F06-0957-4CDC-9C2E-BA4AA956D373.jpeg

Если зимой придавят морозы или придавит хорошо снегом - жопа будет этому рапсу .Вымерзнет или подпреет . Перерос . В аграриев в этом году проблемы с тем что в связи с аномальной погодой  озимые начали переростать . Так что сильно не радуйтесь такому рапсу .

7 часов назад, Серж 82 сказал:

В мене на сьогодні ріпак виглядає так

A2EB4670-DBFB-4176-9488-8F3AF56B3AAC.jpeg

CC196F06-0957-4CDC-9C2E-BA4AA956D373.jpeg

Если зимой придавят морозы или придавит хорошо снегом - жопа будет этому рапсу .Вымерзнет или подпреет . Перерос . В аграриев в этом году проблемы с тем что в связи с аномальной погодой  озимые начали переростать . Так что сильно не радуйтесь такому рапсу .

• Like 1
  • Confused 1
7 часов назад, цыганок сказал:

У мене схожий стан. І для ріпаку це норма, якщо посіви вчасно посіяні і перезимує він нормально.

Якщо посіви не вкоріняться, то можуть вимерзнути.

• Like 2
8 годин тому, цыганок сказав:

Як уже вище говорилось для ріпаку основне хороший корінь в зиму. Те що над землею немає значення, верхню частину можна навіть скосити сантиметрів 5 від землі, весною все відросте. У нас ріпак практично кожного року йде в зиму висотою в "коліно і вище" сніг і мороз все зелене ломає, виморожує, весною все відростає. Правда за часів колгоспу, ріпак в зиму йшов менший, залежить напевно від сорту та технологій.

• Like 1
  • Confused 1
49 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

У мене схожий стан. І для ріпаку це норма, якщо посіви вчасно посіяні і перезимує він нормально.

Якщо посіви не вкоріняться, то можуть вимерзнути.

Скоріше всього скущаться,бо без коріння небуває рослин.:hi:

1 минуту назад, Ворон сказал:

Скоріше всього скущаться,бо без коріння небуває рослин.:hi:

Для ріпаку важлива фаза, на яку глибину проросте корінь і скільки поживи в резетці буде.

Для озимини, деколи кущіння не є стільки важливим, коли морозів сильних не буде. Головне прости і не втратити силу насінням, те ж деколи бувають такі посіви, по ріпаку таке не пройде.

45 минут назад, Сергій-апі сказал:

Як уже вище говорилось для ріпаку основне хороший корінь в зиму. Те що над землею немає значення, верхню частину можна навіть скосити сантиметрів 5 від землі, весною все відросте. У нас ріпак практично кожного року йде в зиму висотою в "коліно і вище" сніг і мороз все зелене ломає, виморожує, весною все відростає.

У нас в цему році нічого не відросло.

• Sad 1

Кажись усьо сезону 

Учора сьогодні пролив тактиком ще венгрським , контрольки неставив

В  одної є  можливість під сіткою на все дно порахувать кліща , після учора 4шт 

Забрав лишні рамки і ті де був розплід , стояли на краю 

З залишками розплоду знайшов одну рамку , натянув на носа "большой глаз " і розпичатав вилочкою і перебрав

Розплоду приблизно на 5-6 спічкоробок знайшов одного кліща 

Перший пролив з 28 августа стояли полоски варофлу особливої осипи кліща також небачив 

Пятин розплоду за осінь розпичатав вилочкою виборочно десь на пів рамки , кліщі знаходив одиниці ,хотя були роки коли в послідніх пятнах був в кожній коміркі 

літом у трутовому розплоді незнайщов жодного , хотя не дуже цей рік і шукав 

У вулику бачив два раза за сезон в августі раз на бджолі мінівідводка де небуло зовсім розплоду , вийшов поки матка парувалась і раз по розплоді біг 

• Like 2
1 час назад, AVA сказал:

Кажись усьо сезону 

Учора сьогодні пролив тактиком ще венгрським , контрольки неставив

В  одної є  можливість під сіткою на все дно порахувать кліща , після учора 4шт 

З залишками розплоду знайшов одну рамку , натянув на носа "большой глаз " і розпичатав вилочкою і перебрав

Розплоду приблизно на 5-6 спічкоробок знайшов одного кліща 

Перший пролив з 28 августа стояли полоски варофлу особливої осипи кліща також небачив 

Пятин розплоду за осінь розпичатав вилочкою виборочно десь на пів рамки , кліщі знаходив одиниці ,хотя були роки коли в послідніх пятнах був в кожній коміркі 

літом у трутовому розплоді незнайщов жодного , хотя не дуже цей рік і шукав 

У вулику бачив два раза за сезон в августі раз на бджолі мінівідводка де небуло зовсім розплоду , вийшов поки матка парувалась і раз по розплоді біг 

Якщо у Вас поблизу пасіки нормально оброблені то його і сильно не побачите. Кліщ спонтанно швидко не розмножується, як багато хто доводить і переконаний. Катастрофа тоді, коли поблизу є джерело з досить великою популяцією і тоді за 2 місяці сезону може виявитися, що нічого не врятує.

А так цього року осінь тепла, бджоли багато, якщо був пилок і не було багато кліща. 

• Like 2
2 часа назад, AVA сказал:

Зарікався я ставити розплід на край. Але знову цього року 3 сім'ї (найпізніших)  поставив скраю. 

Тепер вже точно надалі не буду, щоб там не було...

2 часа назад, ромео сказал:

Зарікався я ставити розплід на край. Але знову цього року 3 сім'ї (найпізніших)  поставив скраю. 

Тепер вже точно надалі не буду, щоб там не було...

А що там такого , я гніздо сформував , коли на край виносив, ну сиділо там бджоли неміряно , струсив і забрав 

Тут головне незабуть , бо капець буде 

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

Якщо у Вас поблизу пасіки нормально оброблені то його і сильно не побачите. Кліщ спонтанно швидко не розмножується, як багато хто доводить і переконаний. Катастрофа тоді, коли поблизу є джерело з досить великою популяцією і тоді за 2 місяці сезону може виявитися, що нічого не врятує.

А так цього року осінь тепла, бджоли багато, якщо був пилок і не було багато кліща. 

У колеги сипався на третій день на контролькі (є вулики  з двойним дном)  до 50шт і даже на 25день сипався декілька , пластини варофлу разом брали , до нього 1.5км тільки за ним на відстані від 300м до 1км десь 400 сімей 

Судя по пилку мої в ту сторону нелітають , у нього з маку літом носили чорну я жодної небачив 

Ну він кліща і в труті і на бджолі літом бачив 

У мене у радіусі 1км пасік  нема , зато уже в радіусі 3км десь до 1000 літом буде 

Edited by AVA
10 минут назад, AVA сказал:

А що там такого , я гніздо сформував , коли на край виносив, ну сиділо там бджоли неміряно , струсив і забрав 

Так, але тепер клуб утворився зміщеним відносно рамок в один бік. Тепер крайня вуличка біля заставної заповнена вщерть від краю до краю, а з другого боку дві вулички мають мало бджіл.

Только что, ромео сказал:

Так, але тепер клуб утворився зміщеним відносно рамок в один бік. Тепер крайня вуличка біля заставної заповнена вщерть від краю до краю, а з другого боку дві вулички мають мало бджіл.

Штук 5 таких перекособочиних було і без рамок розплоду , зависли між стінкою і рамками у виді рою , пришлось мінять містами крайні рамки 

Розплід коли ставлю на край я завжди відсікаю білою рамкою 

Виходить ніби роздвоєніє клуба , а не триугольник , струсив один клуб і забрав рамки 

• Like 1

можливо хтось користується  силіконовою плівкою, прошу поділитись досвідом і враженнями від роботи з нею.

15 годин тому, ромео сказав:

Заставна там явно лишній елемент. Тому і зібралися вони там, що розплід і є можливість утворити вуличку. :IMHO:

1 час назад, Sanich сказал:

Заставна там явно лишній елемент

Якщо забрати заставну, то вони нагромаджуються роєм і висять збоку

22 хвилини тому, ромео сказав:

Якщо забрати заставну, то вони нагромаджуються роєм і висять збоку

Якщо похолодає і вийде розплід, то мали б перебратися вглиб. Ні? 

14 минут назад, Sanich сказал:

Якщо похолодає і вийде розплід, то мали б перебратися вглиб. Ні? 

Ні, в тому то й сіль, що за час, допоки вийде розплід, вони підготовлюють собі місце під клуб і, до того ж ці рамки залишаються теплими, що й змушує їх формувати клуб зміщено вбік

5 хвилин тому, ромео сказав:

Ні, в тому то й сіль, що за час, допоки вийде розплід, вони підготовлюють собі місце під клуб і, до того ж ці рамки залишаються теплими, що й змушує їх формувати клуб зміщено вбік

Ну, сформували. Струсили, рамку забрали - та й усе.